Априлче гушкаме си вкъщи вече, с любов даряваме малкото човече - АПРИЛ тема 1

  • 29 735
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 7 430
Рози,не разбирам защо чистиш преди да си яла? предполагам не е такава кочина.
А през денят ,когато сте в къщи и детето спи,ти спиш ли?

# 736
  • София
  • Мнения: 2 510
Щото се изнервих. Овнешка му работа.
Не мога през деня да спя, това ми е проблема... Почнах следобеда, майка ми като идва, тя да извежда малката а аз да си поспивам 2-3 часа.
Свикнала съм на по-динамичен живот и си вкарах таралеж в гащите като отказах да мързелувам по цял ден.

# 737
  • Мнения: 606
Рози да те успокоя, някак си се свиква с това спане... НА мен най-тежко ми е нощното кърмене и отказа да заспи веднага, спането на пресекулкии просто ме добива, но с времето явно и моя организъм се напасва и долу-горе успявам да се понаспя, но лягам най-късно в 22.00 и после спя до 10.00. Е разбира се за тоя период ставам минум 5 пъти за по половин -един час, ама така е. Но само намек от страна на ММ ,че спя докъсно и почвам да откачам. При по сериозни забележки от негова страна  и ще намеря начин да  му връчва малкия и  2 дни да ги оставя да види и той къв кеф е да спиш до 10,00 ама с редовни будувания на всеки 2 часа.
Ние излизахме до сега след 13.30, тук все още подухва, но се чудя и аз какво ще правим в големите жеги, че сутрин няма как по-рано да се изнесем, щото на мен би ми образувало това недоспиване и стрес, а вечер... ще видим как ще я наредим.

# 738
  • Мнения: 1 264
Здравейте, проблемът с недоспиването е актуален и при нас. През деня и дума не може да става за сън, защото Яна се буди и заспива поне по няколко пъти, така че ако легна и аз само се изнервям. Не знам колко трябва да будуват на тази възраст, но ми се струва, че тя будува повече от необходимото. Сега я оставих да си пореве, умори се и заспа, ама за 10 минути. Откачам...

# 739
  • Мнения: 1 399
Теди е на моменти. Има дни в които спи по цял ден без проблем, а има и такива в които бодърства по цял ден.
Тази седмица майка ми е в отпуска та пази малката , а аз се наспивам по 3-4 часа на ден и през нощта ми е по-добре.

Да се оплача , че онзи ден се спънах и паднах много гадно и сега цялата съм охлузена, , рамото ме боли много, имам рана на палеца на едната ръка и нищо не мога да пипна - много неприятно.

# 740
  • София
  • Мнения: 5 884
И мен много ме мъчеше неспането след първото раждане, сега явно съм свикнала да спя на пресекулки и не ми прави впечатление. Но пък тогава, като отказахме нощното кърмене, се преместих от другата страна на леглото и го оставих скъпия да подава биберон по 20 пъти на нощ, понеже и той викаше Е, кво толкова... Flutter

А просто трябва да им се оставят редовно децата на тия мъже, за да знаят какво е.
Аз осъзнах, че мъжът ми за пръв път гледа голямото дете плътно 24 часа, 3 дни поред, като бях сега в родилното.
И изпадна в истерия, щото едно е за 2-3 часа хахо-хихи или уикендите, като сме двамата, друго е нон-стоп.
Направо беше луднал, а аз се смях злостно и безгласно на телефона. Twisted Evil
Да види какво е пък!

# 741
  • Мнения: 664
Викам му, че това че не се наспивам е основния проблем за нервите ми и той "е как, ти спиш до десет"... Викам му - да, спя по 2 часа, 3, после ставам за 20минути, после пак спя...искам 6-7 часа плътно спане да се наспя хубаво, ама няма да е скоро. И той ме контрира пак с това, че нямам кой знае за какво да се наспя и би било супер ако той спи така по много пъти
Точно скоро и с ММ си говорехме същото - живот съм си живеела, че съм спяла до обяд. Викам, добре, преди да, защото големият не се буди, ама сега ... Лягам си в 1,00-2,00 и като стана кърмя поне по половин час ... Пък и на него му е много натоварено, че работи поне по 12 ч., вкл. и физическа работа и не настоявам много да ми помага с децата.  Peace
Преди малко се вкарахме в такова дъждовно приключение с двете колички, че хората ни гледаха като малоумни ...  Rolling Eyes

# 742
  • София
  • Мнения: 2 510
Хаха, ти пусна мухата с дъждовното приключение и не разказа!
Аз пък открих лек срещу коликите - разходки до късно!!!
Ей сега се прирахме и веднага почна да циври. Само дето пак се притесних - кърмих на една пейка под едно дръвме и я държа да се оригне, чакам си и изведнъж усещам нещо ме лази по врата, точнондо хлавата на малката. Само го пипнах и се размаза - някаква странна червена оса ли какво беше. Пфууу, каква проверка й ударих на малката после.

# 743
  • София
  • Мнения: 11 784
Ние след жесток скандал с мм преди две седмици сме супер засега. От както повивам Калоян си спи цяла нощ, до 6, и после гушнати до 10, айлак сме. Wink хич не ме е срам,  заслужила съм го. Не смее да завижда.

Аз днес едвам гледам,цял ден бяхме на гости, беше жесток купон бебе на 2 месеца, и бебе на 8 месеца, спинкаха заедно, папкаха заедно, акаха заедно. Бонбони, и двамата се представиха супер,даже и палачинки успяхме да си направим.

# 744
  • Мнения: 479
Момичета, кога бебето се води на очен лекар. ММ ми вкарва филми, че била кривогледа. И се загледах, наистина едно оченце отива до края, а другото остава по средата. Ама го обясних и аз. hahaha

# 745
  • София
  • Мнения: 11 784
Всички са така с очичките, мисля че към годинката се стабилизира това. Сподели с педоатър, и ще ти каже дали има повод за притеснение, но според мен няма.

# 746
  • Мнения: 285
Monicaa, не се тревожи, имат си кривогледство, но то отшумява. Говори с педиатъра си, той ще ти обясни. Водят се на профилактичен, но май беше към годинката...

Рози, осмелявам се да ти дам два съвета от личен опит. Извиянявай, че се меся, но ти ще прецениш дали при теб вършат работа И друг път съм ти казвала, че откривам много общи неща между споделеното от теб и моите преживявания с първото дете. Може и да  е защото ти по-подробна разказваш, не знам, може и при другите да е така...

Първият ми съвет е да не спиш с малката до 10, а да ставаш по-рано. С каката спях докъсно, но всъщност не се наспивах качествено. Тя се будеше, мъркаше и т.н...Сега ставам в 8.30 заради по-голямото дете, а дребната обикновено будува известно време, а после заспива до обяд. Ако имаш възможност, наваксвай съня през деня. Аз с първото не может да спя от нерви, но сега е по-различно.

Вторият ми съвет е, ако може ТМ да спи понякога с бебето, а ти да спиш в друга стая. Да те буди само да я нахраниш, а той да я оригва, преобува и дондурка...а ти да си ходиш да спиш. Моят ММ го предложи това, и на мен страшно ми помага. Онзиден малката му беше гукала от 3 до 5 сутринта, а аз поспах. То това има и възпитателен ефект, после няма да те пита защо спиш до 10;)

Пак се извинявам за вмешателството, с най-добри чувства е...

# 747
  • София
  • Мнения: 11 784
Гиада, как успява мъжа то да отиде свеж на работа когато не е спал качествено? Че не че го съжлявам много моя, ама става в 6, и се прибира в 8 вечер, работим една и съща работа, и знам ако не си починал ще изпушиш.
Бе тегаво си е. Трябва свикване. Тя Ро3и е един типичен нетърпелив овен. Ще се наредят нещата, спокойно.  Wink

# 748
  • Мнения: 664
Бе не беше кой знае какво, ама нямаше жив човек по улиците, само ние и то с две колички. Пък Антон нищо не го впечатли - спа като къртица, само се събуди да цокне и пак отнесе плувката. Ами уж на обяд отидохме да водим баткото в парка с майка ми и изведнъж тя се сети, че трябвало да внася някакви пари в банката и айде в жегата до центъра. Тъкмо тръгнахме да се прибираме, но се смрачи и запраска на едри, едри капки, та едвам успяхме да прибягаме до една миниатюрна спирка, ама тя отвсякъде тече, че и вятър излезе - навява дъжда отгоре ни, градушка заваля - направо по краката ни ... уж скрити, пък целите мокри. Метнах на Антон дъждобрана, той си спи, нищо че гърми и трещи. На големия пък облякох едно горнище и седим и чакаме да спре. Мина половин час, един - не спира и не спира. Бреееей, казвам на майка ми, че не мога да се обадя на ММ, ще ни утрепе, тя вика - ми той и татко ти.  hahaha Кво да правим ... Че тя се обади под секрет на един техен приятел да дойде да ни прибере /ще ходим на сватбата на сина му/, ама аз докато натоваря количките и децата в колата хептен подгизнах.  ooooh!
Моника, аз бях споменавала, че и Антон е така с очите. Нашата педиатърка каза, че повечето /не всички/ деца имат плаващо око и в повечето случаи се оправя до годинката. Ако не - тогава се праща на офталмолог. Даже ММ се изненада, че питам лекарката за това. Уж, вика, си много информирана, пък това, дето и децата са го чували, не го знаеш ...  hahaha

# 749
  • София
  • Мнения: 264
Да споделя и моя опит със спането. Аз явно съм нощна птица още преди бременността бях запопнала по 5-6 часа да спя. Сега много ми помага поспиването по половин час след кърмене. Като се нахрани той го вдигам на рамо да го уригна както си седя на дивана, полюшвам, успокоявам и двамата се успиваме така. Оставила съм си разпънато одеало на облегалката на дивана и само го придърпвам върху нас. Така понякога откарваме и по цял час ако съм по уморена. Възглавницата за кърмене си я връзвам на кръста така че и да се отпуснем няма мърдане. Иначе ако стана веднага след като го приспя се разсънвам и после не мога и аз да спя.
ММ мога само да го хваля, имахме в началото дразги ама той няколко пъти си взима отпуска като учех и видя за какво иде реч, така че сега все иска да ми помага. А вечер имам нужда от помощ особено когато има колики. Тази вечер пак вечеряхме поотделно, първо той го дондуркаше, а аз ядох после се сменихме и така. Трябва да се включват и мъжете в грижите иначе няма как да ни разберат.

Общи условия

Активация на акаунт