Отговори
# 30
  • Мнения: 216
И аз не мога да спя от болки в кръста и ритници.в червата и мехура...Ток ме удря,като ме ритне и имам чувството,че ще потека направо.Досега не съм усетила нито веднъж ритане над пъпа.Незнам какво  е

# 31
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен
Прекрасна ни е новата темичка, благодарности, Anabella!

Гледам, обсъждат се покупки. Аз засега съм взела по няколко бройки бодита и комплекти, две тънки одеялца. Освен това взех и помпа за кърма, доколкото съм чувала много е вероятно да ни трябва в началото и е хубаво да ни е подръка, а не в последния момент да купуваме ако се наложи. Другите неща, както и по-големите покупки - легълце и количка, ще ги взимаме вероятно през юли.

Исках да попитам мамите, които са наясно, този порт за бебе за какво се използва и дали е толкова необходим.

Бебка ми е много шавлива, има си един режим- предиобяд и вечер към 7-8 си шава и рита стабилно. СЛедобяд спи, също и вечер, не я усещам. Не мога да определя как е застанала, но на моменти я усещам сякаш да се "покатерва" около пъпа. Появява се една твърдичка издутинка и като я погаля, пак се скрива Simple Smile

Май това е всичко от мен засега. Пожелавам на всички ни много позитивна енергия за нас и за мъничетата вътре в нас  Hug

# 32
  • Мнения: 388
Здравейте Simple Smile

Записвам се и аз в новата темичка Simple Smile
Чета ви редовно, но не съм писала, защото няма много какво. Аз се чувствам добре, контракции почти нямам, само от време на време някоя единична. През седмицата си лежа в къщи, уикенда миткосваме с мъжа ми и детенце. Чакам си резултата от Пренатеста, въпреки, че съм сигурна, че всичко е наред. Чакам си и ЖК следващия понеделник. И така...
Вчера започнах 26та седмица, остават ми още 11 до 36тата, когато вече всичко трябва уж да е готово, обаче тази бременност изобщо не се притеснявам, че няма време. Като си помисля, предния път бях се ошашкала здраво, че ми остават само 3 месеца, а нищо не съм купила още. Сега ще купувам само по-големи неща, защото дрешки имам доста от каката, но и тях трябва да седна и да прегледам, кои ще ми вършат работа. Въпреки, че и тогава имах доста неща дадени от кумовете и дрешки пак почти не съм купувала, но нещо не се притеснявам...
Сега основната ми задача е обзавеждането на детската за каката, защото така ще можем да освободим малко пространство в нашата стая за нещата на бебето, а и ще ползваме нейната кошара, така че трябва да й направим леглото преди да родя.
Тези дни започнах да гледам за количка - леле колко е трудно... предния път като че ли по-лесно я избрах, но беше комбинирана и сега не мога да я ползвам. А и се пораздрънка, че беше от евтините. Сега пак не ми се иска да давам прекалено много пари, за нещо, което ще ползвам около година, но пък количките със зимен кош си държат и цена. Искам и да е лека и маневрена и да има повечето функции на предишната и общо взето съм се хванала за главата  #Crazy Гледам разни марки ABC Design, Dada Paradiso, Chicco, Espiro, X-Lander, Baby Design и не знам какво още и всичките ми се струват еднакви, огромни и тежки...
Повивалник имахме от този тип http://www.sofia-bebe.com/media/catalog/product/cache/1/image/9d … 136e95/2/f/2f.jpg Седеше на кошарата отгоре и ми беше много удобен, но се разпадна и сега ще купувам нов, вероятно пак такъв. Ползвахме го докато бебата стана достатъчно голяма за да не я свърта в него и после я преповивах на леглото, но пък тя започна да се обръща доста късно.
Козметика ползвах и все още ползвам на себамед. Предимно душ-гела им, който става за коса и за тяло. Скоро започнахме да ползваме и детския шампоан. Не помня в началото с лосион ли я мажех или с тоалетно мляко, но тя доста се белеше и нямаше голям ефект. Накрая минах на бадемово олио и за 2-3 дни се оправи. Сапунче за тоалет също имах, но имаше един период, в който много ми се обриваше и спрях да го ползвам заради подозрението, че като лигясва в сапунерката и се развиват разни бактерии по него (а те лигясват доста). Накрая минах само на водичка и при обриване мажех с бадемово олио - много съм доволна, и сега го ползвам при зачервяване. В много редки случаи ми се е налагало да ползвам бочко или судокрем.
Биберони мисля да не ползвам този път - с каката имах, но съм ползвала броени пъти както шишето, така и биберон-залъгалките. Иначе моите бяха на НУК, стъклени шишета и каучукови накрайници и биберон залъгалки.
Стерилизатор - някой беше питал в предната тема - аз си купих тенджера, която сега ползвам за готвене. Иначе за болницата мисля, че има такива, които са на ток и могат да се вземат там да си стерилизирате шишета и помпа, ако ви трябват. Но зависи от болницата - някои болници дават шишета и помпа на майките. Тези, които ще раждат секцио и няма да им дадат бебето веднага (въреки, че аз не разбирам защо им го дават след 2-3 дни чак), ще посъветвам да си направят една консултация с консултант по кърмене, който да им обясни какво да правят с гърдите през това време и евентуално как да предлагат кърмата на бебето ако не е при тях, че и след това.
Багаж за болницата мисля да приготвям чак като почна 36тата седмица. Така или иначе първо трябва да обиколя болниците за дни на отворените врати, а в доста от тях си казват какво ще трябва и какво ти дават от там да ползваш.

Не помня още какво щях да пиша, но то и така стана дълго...

П.С. Към мамите в Бургас - в момента има ликвидация на магазина на mothercare в мола в изгрев и са пуснали доста големи отстъпки. И още нещо - някоя от вас може ли да ми препоръча дърводелец или производител на мебели от дърво (може и на лични).

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 14:18 от краставичка

# 33
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Леле нова темичка,че и трета страничка  Laughing
Благодаря за старанието за прекрасната тема.  smile3525
Ние тези дни сме го отдали на разходки и малкия така се изморява  Blush Няма ново около мен чакам си прегледа на 21. Ще ви пиша по нататък,че пак се оправяме за разходка  Crazy

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 723


П.С. Към мамите в Бургас - в момента има ликвидация на магазина на mothercare в мола в изгрев и са пуснали доста големи отстъпки. И още нещо - някоя от вас може ли да ми препоръча дърводелец или производител на мебели от дърво (може и на лични).

Радвам се че се разписа Hug
вчера ранният след обяд да сте били в Плазата?
че се загледах по една къдрокоска с хубаво тумбаче във WC- то на първия етаж Wink

Ние набързо минахме през оптиката да разширят слънчевите очила на Никол.
В събота ще ходя на лекцията и ще се шмугна и в mothercare да огледам Hug

# 35
  • Мнения: 388
Радвам се че се разписа Hug
вчера ранният след обяд да сте били в Плазата?
че се загледах по една къдрокоска с хубаво тумбаче във WC- то на първия етаж Wink

Ние набързо минахме през оптиката да разширят слънчевите очила на Никол.
В събота ще ходя на лекцията и ще се шмугна и в mothercare да огледам Hug

Бяхме, да Simple Smile Може и аз да съм била Simple Smile Сещам се, че и аз загледах една девойка в тоалетната, дори ми идеше да я заговоря, да я питам кога чакат бебето Embarassed
Тази лекция изглежда интересна, да видим дали ще успея да отида, че в понеделник на 18ти детенце има РД и ще се подготвяме за празника...

# 36
  • Мнения: 282

Исках да попитам мамите, които са наясно, този порт за бебе за какво се използва и дали е толкова необходим.


Порт бебе аз мисля да ползвам, защото няма да имам зимни кошове за близнашката количка. И то основно за да мога да свалям бебетата без проблем с асансьора (количката не влиза в асансьора и ще стои в гаража).
Иначе определено не мисля, че това е необходима покупка и със сина ми не съм ползвала. Simple Smile

В Тина Киркова ми дадоха бебето веднага след като излязох от реанимацията след секциото. Тоест 24 часа по-късно. А кърма нямах още няколко дни и чак като се прибрахме вкъщи - значи на 5тия ден дойде кърмата. Дотогава в болницата го хранех с АМ дадено от там. Не ми се е налагало да стерилизирам, защото там на всеки 3 часа ми носеха шише с готово мляко да си го храня бебока. Само помня, че исках един път допълнително, защото малкия беше още гладен, ама не ми дадоха. На следващото хранене обаче успях да си изпроса още 10мл. Simple Smile Simple Smile.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 825
Момичета, искам да похваля едни бели панталони тип дънки - по тялото, от чист памук с еластан, закупени от LCW - МОЛ Сердика този уикенд. Отговарят си на номерата, както и очевидно аз си отговарям на № 38 като преди бременността. Толкова добре изглеждам в тях, че днес само си търся повод да се разхождам с асансьора в работата (заради огледалата  Laughing).

Въпреки болките в гърба, много ми харесва да съм бременна. Народът ти се усмихва, всеки те пита как си, заговарят те колеги, с които никога не си имал контакт преди това и такиви работи.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 98
Да се запиша и аз с благодарности на творителката, много е хубава тема.
Аз утре съм на преглед,незнам дали ще имам възможност да погледна бебо, но имам доста въпроси.

uBu, и аз усещам бебо доста ниско, това е един от въпросите ми към лекаря утре. И някакво странно усещане от вътре където е срамната кост и някакво гъделичкане.

Иначе тези дни съм много спокойна, което е направо нестандартно за мен. Бях се размечтала пред ММ как ми се иска да изглежда стаята и той този уикенд се зае с подготовката. Изненада ме много приятно. Няма да стане бързо, тъй като той има време само уикенда, но се надявам до края на юни да е завършена.

# 39
  • Мнения: 216
lina-malina, не се притеснявай,нормално било.просто е по-ниско.аз днес бях на лекар и юме гледа доста време,лошото е че ме рита в мехура и зе изпускам по малко.И имам един въпрос-странно е но не мога да преценя дали имам жълто течение или е от магнезиевия диаспорал промяна в цвета на урината,много е жълтеникаво,а микробиологията ми е чиста...?Имам жълто по превръзката ,но не е кремаво като бялото течение а бледо,като урина,и незнам какво е ,дали е възможно да е от диаспорала,извинявам се за тъпия въпрос много...

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 19:37 от uBu

# 40
  • Мнения: 98
lina-malina, не се притеснявай,нормално било.просто е по-ниско.аз днес бях на лекар и юме гледа доста време,лошото е че ме рита в мехура и зе изпускам по малко.


Благодаря ти, това имах нужда да чуя. Аз ходя до тоалетна доста често и постоянно имам усещането че ми се ходи. А за изпускането, вече буквално не мога да си позволя да кихна.  Simple Smile Ами щом така им е удобно на децата Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 216
Ами да.Аз затова си мисля,че това жълтото при мен е урина ,оцветена от магнезиевия диаспорал....

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 550
Момичета, радвам се, че ви харесва темата   bouquet 

краставичка, стискам палци за пренатеста, сигурна съм, че ще е наред  Peace

Повивалник ползвах от типа, който краставичка е показала, но се съдра и ще купим нов. И аз го държах застопорен на дървената кошара и ми беше много удобно.

Наде, може и да си писала преди, но съм забравила. Ти в коя бургаска болница ражда каката и доволна ли си?

Тони, това с безсънието е ужасно. И аз бяха така известно време. Освен да ограничиш течностите вечер, че да не се будиш за тоалетна  newsm78

Куинче, на твое място щях да разредя мероприятията, след като те натоварват и не успяваш да си починеш. А ти по какви съображения няма да влизаш в морето? Аз знам, че плуването е полезно за бременните.

Бубс и аз се сдухвам моят като се обърне с дупето надолу. Първо, че го усещам по-слабо и се психирам. И второ не ми се иска да раждам секцио, защото ще си отложа спортна активност (всяка нощ сънувам я, че тичам, я че съм на тренировка в залата  Laughing ) Но пък в крайна сметка най-важно е с бебето да сме добре и всичко да е благополучно, независимо по кой начин се появи на бял свят Simple Smile

Аз утре ще ходя на изследвания, че да са готови за ЖК в четвъртък, нямам търпение вече.

Това от мен, хубава вечер   bouquet

# 44
  • Мнения: 440
Anabella, прекрасна тема  newsm18, благодаря

Краставичка- стискам ти палци всичко да е наред с бебока newsm10

Емел- много сладки дрешки, със здраве да си ги носи бебка август.

Бубс69- и моята щерка е застанала седалищно, но все се надявам да се обърне. Споко, има достатъчно време. Четох в Нет- а, че е хубаво да се сяда по- често на края на дивана или стола, с изправен гръб, като корема да остава между краката и сега се опитвам да го прилагам. Сигурно има и други техники, де, пробвай.

За покупките: на мен ми остана повивалника, матрака за кошарката, зимен кош за количката, за активна гимнастика още не съм решила, козметика и дрешки. Някоя от Вас виждала ли е в София повивалник за по- малко от 30 лв., че аз само на скъпи модели попадам, а ми се струва излишно харчене за нещо толкова временно. Днес ходих до Джъмбо, но и там са 39лв.

Днес ми се случи нещо странно, мисля, че ми потече коластра, т. е беше бистра течност  Simple Smile Четох, че се случва, но към тридесет и някоя седмица. Иначе има дни, в които усещам бебка да рита доста енергично, а и дни, в които изобщо не мога да я усетя. Хубавото е, че и двамата с ММ вече я сънувахме  preggo

Общи условия

Активация на акаунт