Как ще реагирате, ако бият детето ви?

  • 12 736
  • 211
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз на чужди деца забележка не правя. Обяснявам на моето да не общува с невъзпитани побойници, "лоши деца" и пр.  пред самите тях. Аз възпитавам моето дете, не чуждите все пак. Пък ако те прихванат нещо от думите ми, пак добре. Не спирам детето ми да ходи някъде, където има конфликтно дете. Искам пред мен да се научи сама да се справя/ игнорира подобни. Обяснила съм при какви общи положения как да реагира.
Може би ако децата бяха на 1,5-2г. постъпката ти би била адекватна ако обърнеш внимание на родителя, не да натиряш детето.

# 16
  • Мнения: 4 415
Аз се опитвам да обяснявам, че няма лоши деца. Дъщеря ми по едно време много често употребяваше тази дума /явно чута в градината от леля или госпожа, пък може и от друго дете/. Казвам, че еди кой си не е лош, но е палав и че има нужда някой да го научи как да играе.

Обаче съм й обяснила, че когато някой я обижда, удря, говори неща, които не са й приятни, да му каже - не искам да говоря, играя и т.н. с теб и просто да го игнорира. За сега виждам, че има някакъв ефект.

# 17
  • Мнения: 1 384
Аз пък не съм се свенила да показвам доброто и лошото. Да удряш, ругаеш и т.н. е лошо и въобще не ме грее дали е дете или възрастен. Лошото е факт и няма какво да се изопачава.
Не се обяснявам с чужди деца, контролирам и уча своите, отстранявала съм ги от груби, невъзпитани и откровено лоши деца просто.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 706
Аз не правя забележки на чужди деца.Миналата седмица обаче дете на около 8, 5 минути викаше на висок тон на моето,което няма 4 тъпанар и глупак.Е намесих се,не видях възрастен с него,дори като му се скарах и му направих забележка.Защото през около 15 минути след това идваше и обиждаше пак.Това какво е.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 103
Здравейте,

вчера бяхме на разходка и едно агресивно детенце, дойде и започна да бие дъщеря ми, направих му забележка, след 5 мин дойде и взе топката от ръцете и и я ритна, накрая за финал напреко и удари пръстчетата много я заболя и заплака, уплаших се че може да и е счупил пръстчето . Отидох при детенцето и му казах,че щом не може да играе с другите деца ,няма да играе с моето и да си намери други игри. Бащата не реагираше стоеше и гледаше без да направи нещо.

  Нищо не разбрах. Значи агресивното детенце всъщност е познато детенце, което и друг път си е играло с твоята дъщеря? Как така изведнъж дошло и започнало да я бие? Да не би нещо да са се сдърпали на игра и ти да не си разбрала? Май нещо се спестява в разказа - иначе звучи безкрайно нелогично - идва уж познато детенце при твоето и ей тъй започва да го налага. Такова нещо не съм виждала по площадките. За сметка на това често се случва някой да пострада в разгара на играта и да се разреве. Дай сега да ходя да се карам с Гошко, защото играл на гоненица с мойто дете пък то паднало и си ожулило коляното примерно.

# 20
  • Мнения: 12 667
Аз не правя забележки на чужди деца.Миналата седмица обаче дете на около 8, 5 минути викаше на висок тон на моето,което няма 4 тъпанар и глупак.Е намесих се,не видях възрастен с него,дори като му се скарах и му направих забележка.Защото през около 15 минути след това идваше и обиждаше пак.Това какво е.

Ти не правиш забележки, но си направила?

# 21
  • Мнения: 4 418
Как се реагира в днешно време ако има инцидент?

Вадиш тилифона и снимаш, после в интернетя качваш.

# 22
  • Мнения: 11 919

 взе топката от ръцете и и я ритна

  Как така изведнъж дошло и започнало да я бие? Да не би нещо да са се сдърпали на игра и ти да не си разбрала? Май нещо се спестява в разказа - иначе звучи безкрайно нелогично - идва уж познато детенце при твоето и ей тъй започва да го налага. Такова нещо не съм виждала по площадките. За сметка на това често се случва някой да пострада в разгара на играта и да се разреве. Дай сега да ходя да се карам с Гошко, защото играл на гоненица с мойто дете пък то паднало и си ожулило коляното примерно.

Агресивното детенце кое е ритнало- топката или детето на авторката?
Да не би да е взело без разрешение топката и затова децата да са се скарали?

Иначе и на мен ми звучи доста нелогично- идва дете и почва да бие друго дете- ако това се случи с моето дете ,бих отстранила детето си веднага, няма да чакам да бъде пребито.

Впрочем, моето дете често ядеше бой в училище, защото е доста по-дребно от останалите.
Казвала съм му да стои настрана от побойници, не бих се наела да възпитавам чужди деца, не очаквам и особен ефект.

# 23
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Добре де да речем , че сте прави - отстраняваме нашите деца от непослушните и невъзпитаните, ама така наказваме добрите, като ги лишаваме например от детската площадка. Аз също избягвам да говоря с другото дете, казвам на моето да продължи да играе където е и да не се притеснява, просто да не обръща внимание на грубите. Онова със средния пръст отнесе моите забележки, защото беше грубо с 2-3 годишни деца, разплакваше ги, а майка му - тя си стоеше  извън площадката на една пейка и кротко си разговаряше с друг татко. Като това последното го разбрах когато детето си тръгваше, защото нямаше друг начин да разбера кой е родителят му.
miramar, има такива деца не се изненадвай - в кръвта им е да дразнят останалите, едно такова момиче успя да изгони цяло семейство от детската площадка с наглостта и безочливостта си, гонеше всяко дете от всички съоръжения, така и не видях неговата майка/или баща.

# 24
  • Мнения: 1 005
Много правилно си постъпила , аз на твое място бих хванала тоя незаинтересован татко и бих му обяснила как ще го накарам да подскача на ляв куц крак , ако неговото отроче причини нещо на моето дете . Ставам истински разярен питбул , ако видя някаква агресия срещу детето ми . А тая викащата майка ... много си възпитана мила , едва ли щях да й дам и думичка да каже .
Наречете ме истеричка , луда , каквото си пожелаете , но вече ми е писнало от хора , които не си гледат децата , не ги възпитават и т.н. Ако моето дете , удари или нагруби друго дете , веднага ще бъде санкционирано - 1. ще му обясня , как другото дете изпитва болка и 2. ако се повтори , веднага ще се извиня на другото дете и родителите му и ще си прибера отрочето в къщи , където ще се постарая да му обясня , защо съм го прибрала и защо не бива да напада другите деца.
Винаги съм мислела , че няма лоши деца , а само незаинтересовани родители .

# 25
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Аз имам  чувството,че родителите на подобни деца се гордеят с тях. Обикновено са се скрили някъде,не се месят, понеже знаят че тяхното дете ще се справи в ситуацията. Няма значение. Благодаря ви за съветите

# 26
  • Мнения: 11 919
Добре де да речем , че сте прави - отстраняваме нашите деца от непослушните и невъзпитаните, ама така наказваме добрите, като ги лишаваме например от детската площадка.


Лишавам го, да, но предпочитам така да бъде,отколкото да е в неподходяща среда и да пострада.

С времето детето само се научи да различава с кого да общува и кого да избягва и вече не се налага такова отстраняване.

# 27
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Много правилно си постъпила , аз на твое място бих хванала тоя незаинтересован татко и бих му обяснила как ще го накарам да подскача на ляв куц крак , ако неговото отроче причини нещо на моето дете . Ставам истински разярен питбул , ако видя някаква агресия срещу детето ми . А тая викащата майка ... много си възпитана мила , едва ли щях да й дам и думичка да каже .
Наречете ме истеричка , луда , каквото си пожелаете , но вече ми е писнало от хора , които не си гледат децата , не ги възпитават и т.н. Ако моето дете , удари или нагруби друго дете , веднага ще бъде санкционирано - 1. ще му обясня , как другото дете изпитва болка и 2. ако се повтори , веднага ще се извиня на другото дете и родителите му и ще си прибера отрочето в къщи , където ще се постарая да му обясня , защо съм го прибрала и защо не бива да напада другите деца.
Винаги съм мислела , че няма лоши деца , а само незаинтересовани родители .

подкрепям те, но винаги гледам да поддържам добрия тон в името на.....и аз незнам на какво

# 28
  • софия
  • Мнения: 1 305
Започва се с детската площадка и се прехвърля в градината, после в училище, положението е страшно, всичко идва от родителите, само като ги видите и става ясно защо детето е такова, ама то очевадно, че има проблем, те си защитават децата и викат не  е моето виновно.
Пълно е с такива неща и стават нещата с възрастта по страшни, агресията и грубостта е взела връх.
Много съжалявам, че сина ми съм го научила да е възпитан, да не се бие, да е внимателен, груба грешка, която с дъщеря ми не смята да направя, удрят ли те удряй, обиждат ли те отвръщай. Това е нахалните и груби деца са по добре в този объркан свят. Сега сте още до децата си, но в училище няма да сте до тях да ги предпазите тогава идва разочарованието, оставете ги само да се оправят още от рано.
Звуча смело, но пиша с много болка. Sad

# 29
  • Мнения: 1 384
Добре де да речем , че сте прави - отстраняваме нашите деца от непослушните и невъзпитаните, ама така наказваме добрите, като ги лишаваме например от детската площадка.

Не лишавам моето дете от нищо, площадката не е единствена, или не е нужно да напускаш площадката, просто го дръпваш от агресията. Толкова ли е сложно за разбиране и реализация?

Общи условия

Активация на акаунт