Как ще реагирате, ако бият детето ви?

  • 12 753
  • 211
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 931
Хърмаяни, написала си, че би реагирала, а не как  би реагирала Grinning
    Конкретната реакция е трудно предвидима и зависи от моментната ситуация. Познавайки себе си, знам че не бих използвала нарицателни към другото дете, но е възможно тонът ми да е висок и остър, възможно е да се наложи да издърпам (извадя) по удобно стоящото до мен (според възрастта им) за да прекъсна сбиването. Не вярвам някой да допуска, че бих набила чуждо дете, но ако има такива - не, няма да го ударя.  Laughing

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Този случай с блъскането ми припомни нещо. Преди години сестра ми (да е била 8-9 клас) се разхождала със съученици покрай морето, отишли на една от буните. И се появил някакъв младеж и и казал "свали си часовника да не се намокри, че ще те бутна в морето". Тя не приела сериозно изказването, естествено. Обаче онзи сериозно я бутнал! През април, в студа, от буната на н'ам колко метра дълбочина - ами ако не може да плува???? А и да може - на 10 градуса как се плува? Простооо нямам думи, добре че имало хора там, та скочили, с лодки, с това-онова и я извадили. Онзи обаче не се намери, за да си понесе последствията. Та от такива невъзпитани дечица растат точно такива престъпни идиоти.

# 47
  • Мнения: 56
Личното ми мнение е, че децата трябва да се оставят да се оправят сами, но ако моето "пречи" на някое друго, реагирам само защото това се очаква от мен. Ако не беше социалният натиск, щях спокойно да ги оставя да се бутат, да си дърпат кофичките и лопатките и каквото искат да правят. Тази мода над всяко дете да виси майка орлица и детските караници да прерастват в скандали между родителите е нова и ми е много странна. Когато аз бях малка (около 5-годишна), се събирахме дечурлигата в "махалата", карахме се, сдобрявахме се, бутахме се, дърпахме си нещата, а родителите така и не научаваха за детските ни "войни".

# 48
  • Мнения: 4 420
Едно е да се скарат за някоя играчка и да ги оставиш да се разберат сами, съвсем друго е да се правиш, че не виждаш, ако някой бие детето ти. Второто не мога да го позволя, не и спрямо моето дете.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 779
Блъскане от парапет в 3ти клас не е шега работа!
И ние имаме 1-2 побойници в класа, но госпожата е успяла да ги овладее и чак такива случки нямаме.

При по-малки деца /в градина/ викам силно името на моето или на другото. Ако не се стреснат и не престанат, вече ставам да разтървавам, но това е много рядко.

# 50
  • София
  • Мнения: 18 746
Аз не правя забележки на чужди деца.Миналата седмица обаче дете на около 8, 5 минути викаше на висок тон на моето,което няма 4 тъпанар и глупак.Е намесих се,не видях възрастен с него,дори като му се скарах и му направих забележка.Защото през около 15 минути след това идваше и обиждаше пак.Това какво е.

Ти не правиш забележки, но си направила?
 За това ли намери да се хванеш JoyТи оставяй на твоето да му викат тъпанар.И без това само ревеш ,че е неоправдано и другите го тормозят.

# 51
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Миналия вторник дъщеря ми се обади с рев към 11.30 на обяд "Мамо, Д. ме блъсна от каменния парапет, тече ми кръв от носа". Хукнах да я видя и какво се оказва - излезли на двора на училището, имало е учител с тях, въпросното дете я блъсва от метър и тридесет - "За да я види как пада". Подадох жалба до директорката. Детето ми е с навехнато краче и съмнение за лекостепенно мозъчно сътресение. Коментара на колежките ми - "Ма ти що се занимаваш с глупости, това са детски работи". Не знам къде е повредата - в чий телевизор. Аз ще следя дали са наказали въпросното хулиганче...

Докато всички си кротуват с израза "Не се занимавай" винаги ще има деца които ще тормозят по свитите

# 52
  • Мнения: 722
Аха, точно това ми беше идеята - да се дава гласност и отпор, за да се сведе до минимум агресията между деца. На десет години като не става с морков, си трябва тояга.

# 53
  • Мнения: 554
Малко не ми харесва това делене на децата на добри и лоши. Аз ги деля на кротки и палави или възпитани и невъзпитани. Няма лоши деца.
В конкретната случка и на мен нещо ми липсва. Може би първопричината. Не ми се вярва някое дете да се появи просто от някъде и да започне да налага моето.

А иначе в подобна ситуация аз с децата не се разправям, но не пропускам да вляза в словесен сблъсък с такива безотговорни и незаинтересовани родители и в конкретната ситуация щях да "нападна" бащата. Задължително бих му обяснила, че  пасивното му поведение не е в услуга на детето му, а точно обратното.

# 54
  • Мнения: 722
И на мен не ми се вярваше въпросният Д. да се е появил отнякъде и просто да е бутнал детето ми, но е факт. Идвал зад нея, видял я седнала нависоко, и в гръб я блъска. Няма първопричина, няма второпричина.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 132
Да да... няма лоши деца... Има и то много лоши, дори има такива, на които злобата им се чете в очите. Нека не забравяме, че и децата са хора все пак.

# 56
  • Мнения: 18 605
Как няма да са агресивни децата, като масово ядат бой вкъщи, от персонала в ясли, в градини, че и в училище. А както се оказа, може да започне и от неонатологията. Въпросът за агресивното съдържание, което ги заобикаля и достъпа до което се ограничава повече от неадекватно, няма нужда да го захващам.

Досега само възрастни (2 пъти) са си позволявали физическо посегателство върху детето ми. Оказа се, че всъщност такива хора са доста страхливи. Деца досега не са проявявали сериозна агресия, може би защото щерката все още е по-висока и по-енергична от връстниците си. Имала е сблъсък с по-голямо момче в училище, оставих ѝ случая за назидание без реакция и обясних, че трябва да избягва пререкания с по-големите (ритнала му топката нанякъде, той я бутнал на земята).

# 57
  • София
  • Мнения: 192
Правя мноого остра забележка на въпросното лошо дете(според мен има лоши деца). Не позволявам моето дете да е бито, обиждано и с изсипана кофичка пясък на главата, взета насилствено играчка или счупена умишлено. Не му вися на главата, но винаги се намесвам ако има нужда. Не сме маймуни, за да ги оставяме да се оправят сами, за това можем да говорим и да обясним всеки на своето си дете. Родителите на агресорите винаги стоят отстрани и се правят, че не виждат или мълчат. Все пак забележката е към виновния!
Повечето деца на площадката се познават, както и ние родителите. Много често и двете деца отнасят караница, свалям от пързалка, за да не падне и му се карам (на чуждото), както и другите майки правят с моето ако има опасност за него. Не се сърдиме и не се разправяме между нас си  Laughing

# 58
  • Мнения: 6 620
как така решавате дали децата са лоши или добри за 1 минута, ей това не го разбирам на мамите, които споделиха, че има лоши деца. виждате само една ситуация, а пък такива изводи. някои даже и злоба им четат в очите. къде ги виждате тези деца, честно. аз вися по паркове и градинки по няколко часа на ден, такива зверове чак не съм срещала, хем в кварталния парк се е случвало да играе и с циганета, които често се приемат за неподходяща компания.
а пък някой възрастен да ми вика по детето, било то и с възпитателна цел, е, не е познал  Crossing Arms

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 574
как така решавате дали децата са лоши или добри за 1 минута, ей това не го разбирам на мамите, които споделиха, че има лоши деца. виждате само една ситуация, а пък такива изводи. някои даже и злоба им четат в очите. къде ги виждате тези деца, честно. аз вися по паркове и градинки по няколко часа на ден, такива зверове чак не съм срещала, хем в кварталния парк се е случвало да играе и с циганета, които често се приемат за неподходяща компания.
а пък някой възрастен да ми вика по детето, било то и с възпитателна цел, е, не е познал  Crossing Arms

Да, тези, които палят котенца, заливат ги с асфалт или им вадят очите са много, много добрички. Нямало лоши деца, да бе...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт