Как ще реагирате, ако бият детето ви?

  • 12 765
  • 211
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 384
Много лесно. Удря ли детето-удря. Да се удря хубаво ли е? Не е хубаво, напротив-лошо е. Щом човек-малък или голям, върши лоши неща, значи е лош.

# 61
  • Мнения: 59
а пък някой възрастен да ми вика по детето, било то и с възпитателна цел, е, не е познал  Crossing Arms
Ами ако детето ти се държи грубо и невъзпитано, а ти седиш и се правиш, че нищо не се случва, някой трябва да вземе мерки.
И аз съм на мнение че няма лоши деца, а има безотговорни родители

# 62
  • Мнения: 14 478

Миналата година я блъскаше и биеше един друг, говорих милион пъти с майката и с детето, накрая щерката вижда един ден вуйчо си седнал на оградата на училището, вика миналогодишния побойник и казва - "Айде излизай, вуйчо те вика, ще се биете". Сега обикаля отдалече, пък вуйчото просто си бил седнал отвън, хабер няма за случката Laughing
Като бях в трети клас един дългуч ме тормозеше постоянно. Баща ми веднъж дойде в междучасието и му зашлеви такъв шамар, че онзи седна на земята.  От този момент никой не ми е посягал.
 Ами като няма ред в едно училище и се стига до такива самоинициативи.
Личното ми мнение е, че децата трябва да се оставят да се оправят сами...
Е-аз как щях да се оправя с въпросния дългуч без тате? Да се стигне до там да ми разбие главата?
Не става въпрос за дърпане на кофички и лопатки, а за насилие на едно по-силно дете над по-слабо. Също като в случая с Мама Звярка.

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 14:25 от Герри

# 63
  • Мнения: 2 931
как така решавате дали децата са лоши или добри за 1 минута, ей това не го разбирам на мамите, които споделиха, че има лоши деца.
    От една ситуация няма как да си направиш извод дали става дума за лошо дете или лоша постъпка. Ако видя, че чуждото дете удря, скубе, щипе или хвърля пясък в очите, може за секунда да замълча, после ще повиша тон. Високият ми глас може да го изведе от агресивното поведение, дори да рискувам баща му мен да набие после.
    Замисли се какво реално би могла да направиш на възрастен, който вече е викнал по детето ти. Освен да вдигнеш скандал постфактум, друго какво?  

# 64
  • София
  • Мнения: 2 132
Лошите деца които аз познавам са пред очите ми всеки ден. Имам наблюдения. Хвърлянето на пясък не го прави непременно лошо дете. Но да се отрича, че има лоши, както и злобни деца и просто наивност.

# 65
  • Мнения: 18 709
Имала съм случай дете да дебне моето (тогава на 2г.), за да се засили и да я бутне с количка (такава за отблъскване с крака). Пробва се, но тогава бях залепена за моето дете и не му мина номера. Половин час ни наобикаляше. Детегледачката през това време кротко си четеше книжка. Добро...не, беше целенасочен и обмислен опит да нарани.

# 66
  • Мнения: 10 999
Правилно си постъпила, не общувай повече с тези хора.

# 67
  • Мнения: 4 420
От моя опит с децата съм стигнала до извода, че по-агресивните деца имат нужда от внимание. Агресията е техният призив, да получат внимание. С тях ако се поработи малко в правилната посока, ще има успех и децата ще се научат да си изразяват емоциите по друг начин. Важното е да има кой да го направи.

Когато едно дете дойде и удари друго и за "награда" за тази си постъпка получи шамар от майка си/баща си или който и там да го гледа, то няма как да разбере, че удрянето е лошо нещо. То вижда само, че на удар се отвръща с удар и възприема тази тактита за нормална.

Пробвала съм да разговарям спокойно с агресорчета и да им обяснявам кое защо не е редно да се прави. В резултат те спират да закачат моето дете и ми стават приятели. Почват с мен и детето ми да се държат човешки.

Децата, които познавам и които ми се е налагало да гледам /на наши приятели временно за през деня примерно/, много добре знаят, че аз мога да правя простотии наравно с тях, да им угаждам за какви ли не неща, да им правя нещо вкусно за ядене дори и в 21 часа вечерта, когато чакам с нетърпение родителите им да ги вземат вече. Обаче знаят и друго, че Деси като каже не, значи е не. Няколко близки майки са ме питали - "как става така, ти хем всяваш ред и дисциплина сред децата, хем те много те обичат". Общо взето на такива въпроси предпочитам просто да замълча и да се усмихна.

# 68
  • Мнения: 22 036
От моя опит съдя, че всички родители реагираме емоционално, когато децата са малки. В повечето случаи става въпрос за беля, направена от неразбиране. Малкоте деца, дори и тези в трети клас не са наясно напълно с последствията от действията си.
Много е неприятно, а понякога и опасно, но не във всички случаи децата са "лоши", "тероризиращи" и "агресивни".
Те са с различен темперамент, както и родителите им. Повечето от конфликтите биха се разрешили на място с адекватна намеса на възрастен.
Дразнещи са скандалите между родители, породени от поведението на децата и от желанието на всяка цена да ги защитим. За съжаление, малко родители имат обективна представа за децата си (и аз в това число) и от там идват повечето проблеми.

# 69
  • Мнения: 722
В трети клас /въпросният е десетгодишен!/ не знаел, че като бутне Мая от метър и тридесет, може да я нарани /то може да я убие дори/??? Ми що не скочи той тогава оттам?
Или същото дете не знае, че не е добре и не е в реда на нещата да бие ежедневно по-малките? Айде стига бе!!!
Тогава може би трябваше да приема мнението на колежките "Детски работи"? Щото за мен това дете си е за Педагогическа стая, и следващия път ще се насоча натам...

# 70
  • Мнения: 6 627
Ери, къде ги срещаш тези деца-садисти? това, което виждам всеки ден са точно коментираните тук сбутвания, сбивания или размяна на обиди, за които, както стана ясно, няма рецепта за правилна реакция.
Хърмаяни, скандал не бих вдигнала, супер неуместно е това. но досега никой не ми е викал по детето, говоря по скоро хипотетично. случвало се е един баща да я обиди, защото детето му настойчиво дърпаше играчката от ръцете ѝ (беше на 2 г.), тя не искаше да си я даде и се разплака високо, а той каза "остави го това, тате, не виждаш ли, че е истерично". казах му "господине, може ли да не обиждате дъщеря ми, защото е много просташко от ваша страна?", той не ми отговори, а изчезна нанякъде.
лошо държане не е равнозначно на лошо дете. противното означава да кажем, че всички деца са лоши.

# 71
  • Мнения: 1 384
Мда. Всички имаме опит, все сме с деца тук.
Моят опит е-лошите ги избягваме и толкоз.
Как пък няма да си оставям децата да са опитни зайчета на подобни в 3 клас. Щото и това съм виждала, нали, за опит и аз имам не малък-децата ми са големи вече.
Нямате идея предполагам колко травми минават през спешните от "детска им работа". Кое без око после, кое без зъб. Последното без зъб е отпреди една седмица.

# 72
  • София
  • Мнения: 39 091
В трети клас /въпросният е десетгодишен!/ не знаел, че като бутне Мая от метър и тридесет, може да я нарани /то може да я убие дори/??? Ми що не скочи той тогава оттам?
Или същото дете не знае, че не е добре и не е в реда на нещата да бие ежедневно по-малките? Айде стига бе!!!
Тогава може би трябваше да приема мнението на колежките "Детски работи"? Щото за мен това дете си е за Педагогическа стая, и следващия път ще се насоча натам...

10 годишно, което всекидневно прилага насилие, си е насилник и срещу него трябва да се действа силно и незабавно - училището , родителите, всичко възможно.

Бебешките ступвания на площадката са някакво опознаване на света, но при големите вече е сериозно.

# 73
  • Мнения: 14 478

Как пък няма да си оставям децата да са опитни зайчета на подобни в 3 клас. Щото и това съм виждала, нали, за опит и аз имам не малък-децата ми са големи вече.
Нямате идея предполагам колко травми минават през спешните от "детска им работа". Кое без око после, кое без зъб. Последното без зъб е отпреди една седмица.
Ама естествено. Това хич не са "детски работи" Момче на 10 години, което посяга на момичета или на по-малки деца хич не е от тези "които търсят внимание". По-скоро си търси боя такъв..И в крайна сметка си го получават я от някой брат, братовчед, вуйчо или дядо. И като си го получат-да видите колко добри и кротки стават. И любезни.

# 74
  • Мнения: 5 435
Започва се с детската площадка и се прехвърля в градината, после в училище, положението е страшно, всичко идва от родителите, само като ги видите и става ясно защо детето е такова, ама то очевадно, че има проблем, те си защитават децата и викат не  е моето виновно.
Пълно е с такива неща и стават нещата с възрастта по страшни, агресията и грубостта е взела връх.
Много съжалявам, че сина ми съм го научила да е възпитан, да не се бие, да е внимателен, груба грешка, която с дъщеря ми не смята да направя, удрят ли те удряй, обиждат ли те отвръщай. Това е нахалните и груби деца са по добре в този объркан свят. Сега сте още до децата си, но в училище няма да сте до тях да ги предпазите тогава идва разочарованието, оставете ги само да се оправят още от рано.
Звуча смело, но пиша с много болка. Sad

На 100% съм съгласна с този пост!  Peace

Научила съм дъщеря си по същия начин /да не се бие, да е внимателна и тн/ и мисля, че съм сгрешила. Давам два пресни примера:
1. В парка сме, дъщеря ми тича ревейки и пищейки, едно дете на две годинки я ударило с пръчката и продължава да я гони. Тя тича, а то след нея.... тя няма да отговори на удара, защото така съм я научила. В случая майката дойде и най-възпитано се извини, накара и детето да го направи, но то се разпищя и избяга.
2. В градината, дъщеря ми има мастно топче на врата, предупредила съм госпожите за него, трябва да се пази, тъй като веднага се възпалява, променя големината си.. и създава проблеми.
Едно от момчетата, което седи до нея на закуска /те чакат да им се сервира и ръцете им са отзад, така стоят докато им донесат яденето/ ей така решава да я хване за врата, за да махне топчето.  ooooh! Дъщеря ми си стои, без да се защити, защото ръцете са и на гърба и така са и казали да стои.
Кажете ми какво да направя?  ooooh! Направете си извода сами кое редно и кое не!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт