Пристъпи на гняв и как да се справим

  • 16 474
  • 243
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 499
Пипи просто се успокой. Спи когато детето спи. Храни го когато е гладен. Домакинската работа когато, колкото успееш. Щом ти си добре и детето ще е добре. И аз съм имала периоди в които имах чувството, че ще гръмна. Малко лично време без детето помага безотказно.
Спок го отписах още с първото дете - при разстройство - портокалов сок, при температура - портокалов сок, при запек - пак портокалов сок. За всичко панацеята му беше портокалов сок.  Rolling Eyes
Първото ми дете не беше от ящните, храненето му беше ад - правех се на маймуна за да се нахрани.Дойдеше ли време за хранене аз вече се тресях от нерви.Насила хубост не става. С второто хич и не съм се опитвала - когато е гладен се храни, като не иска,когато огладнее.
И другите са го написали - води се по детето. Ти си го познаваш най-добре.

Портокаловият сок е най-богатият източник на витамин С. Wink И до ден днешен пием много, когато сме болни. Естествен продукт, по никакъв начин не вреди. Разбира се, говоря за прясно изцеден.

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 12:04 от Popule

# 76
  • Мнения: 13 593
Трябва ти само повече спокойствие. Лесно е да се даде съвет, но решението зависи само от теб. Като начало започни да спиш, когото детето спи. Използвай всяка възможност да си почиваш. Научи се да приемаш всички лудории по-спокойно. Вредиш на себе си и го предаваш на детето неволно.

# 77
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
О, аз с белите и хаоса нямам голям проблем, даже ми е забавно като реши да ми преподреди гардероба, като извади всичко навън Simple Smile) и голяма работа, че из целия хол има играчки, такива дреболии рядко ме ядосват. Обаче примерно ако много мрънка или плаче е ужас, особено като беше малък и 10 минути рев ме докарваха и мен до рев, а той плачеше постоянно, дори гушнат в периода на коликите.  Видеото за тъмната страна ме разсмя Simple Smile)

А да спя като спи и той не става, защото той спи най-добре навън, подрусван в количка, така че аз съм в движение или сядам на пейка за 10-15 минути и ако се размръда тръгвам пак. Ако го приспя вкъщи първо губя към час, много е трудно и най-лесно става в слинга, а после се буди като го прехвърля. Ако успея в кошарата да приспя с много мъка,после спи 30 минути максимум, то за кога да лягам. Но някои нощи както казах ММ седи при него и аз поспивам 5-6 часа.

# 78
  • София
  • Мнения: 17 330
Не вреди портокаловия сок на бебе? Ох, ама моля ви се, като не знаете, не пишете, толкова киселини има в изцеден портокалов сок, че е кошмар за коремчето на малкото бебе.
Спок-мок ...

# 79
  • Мнения: X
Аз посочих конкретен пример - пише в книгата на Спок, че на четвъртата нощ плачът ще спре и наистина спря!
Винаги, когато децата ми са плакали дълго и неутешимо, е имало причина.
1.на 1 месец-възпалено ушенце
2.на 2 месеца-афти в устичката
3.на 1, 4 месеца някъде-ингвинална херния
4.на 2,8 месеца някъде-страх от тъмното
Моето виждане е, че за да плаче едно бебе продължително, винаги има причина.Не мога да приема, че то е завършен манипулатор и иска да ме тормози.За да плаче, значи нещо не му е наред.
Дори физически всичко да е о.к.-сухо, нахранено, добре облечено, може психически да му е дискомфортно.Има по-емоционални бебета, които лесно се уморяват психически и стават нервни, раздразнителни....защо да не го гушна да се почувства сигурно, обичано?Изобщо не разбирам как проявата на любов към детето би го разглезила.
По мои наблюдения разглезени и качени на главите на родителите си са тези деца, които перманентно страдат от липса на внимание.Да, те са обгрижени-нахранени, облечени, разходени, но им липсва онази, неуловимата връзка с майката (или човека, който ги отглежда), която дава сигурност, увереността, че са обичани и закриляни.

# 80
  • Мнения: 2 352
Това че деца близнаци се гледат еднаково според мен е един голям мит на родителите. Не знам дали е до дете, според мен си е изцяло до възпитание. Моето и сега е много разглезено, а не е спокойно, въпреки че като цяло нуждите му са задоволени. разбира се, не откликван на нуждата да бръкне в контакта. Не знам как издържате с по 5-6 часа сън. Случвало ми се е да сме навън с количката, на детето ми да му се спи ужасно, но да не може да заспи и да реве, примерно 20 минути. Да я взема на ръце полза няма/правила съм го/, защото ще се разсее за малко и после като я сложа обратно в количката ще почне целия рев отново. Та...след 20 минути рев и неодобрителните погледи на лелките в парка, заспиваше. Та, според мен готови формули няма. Преценяваш на място и така. Да е било кротко детето ми...не мсиля, винаги искаше да прави неща, които не може, съответно трябваше аз да ги правя, и да, сега видях че не всички деца са такива, но моето беше. Като цяло смятам че не е до дете а до това на което свикне детето.

# 81
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Това че деца близнаци се гледат еднаково според мен е един голям мит на родителите. Не знам дали е до дете, според мен си е изцяло до възпитание. Моето и сега е много разглезено, а не е спокойно, въпреки че като цяло нуждите му са задоволени. разбира се, не откликван на нуждата да бръкне в контакта. Не знам как издържате с по 5-6 часа сън. Случвало ми се е да сме навън с количката, на детето ми да му се спи ужасно, но да не може да заспи и да реве, примерно 20 минути. Да я взема на ръце полза няма/правила съм го/, защото ще се разсее за малко и после като я сложа обратно в количката ще почне целия рев отново. Та...след 20 минути рев и неодобрителните погледи на лелките в парка, заспиваше. Та, според мен готови формули няма. Преценяваш на място и така. Да е било кротко детето ми...не мсиля, винаги искаше да прави неща, които не може, съответно трябваше аз да ги правя, и да, сега видях че не всички деца са такива, но моето беше. Като цяло смятам че не е до дете а до това на което свикне детето.

нещо не разбрах, противоречиш си. Накрая казваш, че не е до дете, а до възпитание, а горе- че въпреки че откликваш на нуждите му, е ревливо и разглезено дете. Или искаш да кажеш, че не е трябвало да откликваш, за да не се разглези?
За рева на заспиване ми е много познато. И при нас е редовен номер, ако е в количка, я клатя като побъркана и ме гледат укорително, но знам, че ако го гушна става по-лошо- разсънва се и после пак целия рев, че му се спи. А понякога и вечер си поревава, преди да заспи. Даже знам че ако зареве силно, по определен начин, до минути е заспал. И вдигане в такъв момент е излишно.

# 82
  • Мнения: 2 352
Ами, да предполагам, не само аз разбира се, защото не й гледам сама, но ако не реагирам на всяко спъване сега може би нямаше да ореваваме квартала и да ходим да се оплакваме на всички поред че сме паднали. Ревливо и разглезено дете е защото винаги или почти винаги се откликва и сега веч е е свикнала да й се откликва, затова и като се откаже нещо следва тръшкане, повтраяне на Искам това, искам онова......и така
Едно време все казвах че няма да ми се случи детето ми да се търкаля по улиците, и като във всяка подобна ситуация, дето не е хубаво да се заричаш....моето, естествено се търкаляше.

# 83
  • Мнения: X
Ревливо и разглезено дете е защото винаги или почти винаги се откликва и сега веч е е свикнала да й се откликва, затова и като се откаже нещо следва тръшкане, повтраяне на Искам това, искам онова......
Да откликваш на нуждите на детето и да угаждаш на всеки негов каприз са две коренно различни неща.Правите ли разлика изобщо?


# 84
  • Мнения: 2 352
Нуждата на детето да бъде носено, при положение че вече върви нужда ли е или каприз? Разбира се че правя разлика. Само че децата обикновено не правят и подхождат към капризите си като към желания. Ще мине доста време докато започне да прави, поне моето.

# 85
  • Мнения: X
Нуждата на детето да бъде носено, при положение че вече върви нужда ли е или каприз?
Ако сте били на разходка 2 часа и иска да го носите, си е нужда, предполагам е уморено до смърт.
Ако току що излизате от вас и то иска да го носите, си е каприз.

# 86
  • Мнения: 2 352
Нуждата на детето да бъде носено, при положение че вече върви нужда ли е или каприз?
Ако сте били на разходка 2 часа и иска да го носите, си е нужда, предполагам е уморено до смърт.
Ако току що излизате от вас и то иска да го носите, си е каприз.
А ако просто иска да се гушка нужда ли е или каприз?.....Можем да продължаваме до безрай. Въпросът е кой къде поставя границата.

# 87
  • Мнения: X
.....
А изтощението  има много  проявления.......
Ако сега се изтощава, когато не ходи на работа, с едно малко сладко детенце, как ли ще е после с две / три деца, съпруг, (+/-родители, свекъри), работа, къща ....
Може би майката да се запита дали тя не е капризната и разглезената.

# 88
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
.....
А изтощението  има много  проявления.......
Ако сега се изтощава, когато не ходи на работа, с едно малко сладко детенце, как ли ще е после с две / три деца, съпруг, (+/-родители, свекъри), работа, къща ....
Може би майката да се запита дали тя не е капризната и разглезената.

Ако става въпрос за мен, аз сама съм си го казала- проблемът си е у мен, знам го. Годините не са ми малко, но въпреки, че се издържам сама и живея отделно от нашите от доста годинки, още ме преследва разглезването им, не съм свикнала на трудни ситуации и да пренебрегвам себе си. Досега животът ми е бил доста лек като цяло, ММ също се е държал добре с мен и ме е "глезил". А детето и всичко около него е една сериозна и съвсем нова отговорност, когато твоите собствени нужди вече са на заден план и не всичко е цветя и рози, почивки на морето и разходки с любимия...Но това, че знам какъв ми е проблемът, не го решава напълно, а и като изпадна в криза не си казвам "това е, защото съм разглезена"- емоциите са първични и заемат връх, преди да съм помислила.

# 89
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Привет, ако някога изобщо намеря време, ще изчета всичко, което сте написали дотук, но съветите от първа страница няма много да помогнат при мен. Не знам колко е "трудно" твоето дете, но моето е много трудно. И не е вярно, че като стане на 2 ще се оправи. Моята госпожица е на 2 и три месеца, но положението се влошава вместо да се подобрява. Вярно, че при нас е и трето дете, но с първите две /които са момчета/ се справях/справям сравнително добре. Може би просто се натрупа някаква умора, която вече е невъзвратима.  Съзнавам, че причината е в мен, но нищо не мога да направя. И таткото е много кооперативен, и време за себе си имам /ходя на работа/, излизам на кино, с приятелки. Миналата седмица даже положението така се беше напекло, че изпратихме малката при дядо за цяла седмица. Ами беше ми миличка точно 2 часа след като си я взехме и пак взе да си показва рогата. Интересното е, че в яслата била най-доброто дете, дядо и също не се е оплакал, обаче мен луда ме прави. Капризничи ужасно, никога не знае какво иска - дадеш му нещо, бута го, вземеш го, пищи. Не може да я облечеш, съблечеш, обуеш, нито да я изкараш, нито да я прибереш. Зъби не мием от седмици, ритуала по миенето на зъбите е ад. Не тая паста, не тая четка - дай аз, не ти, махай се, плюе, цапа, маже с четката по тоалетната, после си я навира в устата. И ръцете съм на път да се откажа да и мия. Дай да пусна, дай да спра. Бута, не мога да я избърша. Не мога да я вкарам в колата по половин час. Когато най-накрая влезе, имаме още половин час увещания да седне на столчето и да закопчаем коланите. Ако нещо не е на нейното изпада в някакъв див ужас. Пищи, хълца, и така час и половина. По часовник. И нощно време става и от нищото почва да пищи. И не можем да я изхраним. Яде като ламя и няма спирка. Ако решиш нещо да и откажеш ... жална ти майка. И бие батковците наред. С колите по главите. Не мога да издържам повече. И мен мойте приятели ме дават за пример - браво, с толкова деца и как добре се   smile3511справя ... ама само аз си знам колко всъщност не се справям. И как избухвам и крещя по децата

Общи условия

Активация на акаунт