Слънце пече, много е добре! В НЕМСКО иде лято- още по-добре! Тема 188

  • 44 032
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 314
Мацки, срещи сме организирали, ама само на провинциално ниво, че на федерално е малко трудно.
Аз лично съм миткала много и съм била и в Берлин, и в Мюнхен, и в Хайделберг на форумски срещи. Тук в Заарланд на местно ниво си организираме дори месечни сбирки на кафе.

# 16
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Йойо   bouquet   202uu

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Запис Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Леле, как сте се разписали... Shocked

Аз си изкарах чуден ден с хлапето (ДГ стачкува) – куклен театър, зоологическа градина и пляцикане във всички фонтани, които ни се изпречиха. Но аз предвидливо носех бански и хавлия за дребосъка. Успях и да изгоря, даже и на лицето. Tired

ДжейДжей, 5,45 ч. Shocked Това е нечовешко!

Браво на каката на моарейн!

И аз като лято лято се оплаквам от времето. От скоро виждам едни 40 Shocked на хоризонта. Потрес и ужас! Laughing

От кг поне не се оплаквам. 4470

Не съм в групата във фейсбук. С удоволствие бих се включила в среща наблизо. Simple Smile

# 19
  • Немция
  • Мнения: 6 875
И аз като лято лято се оплаквам от времето. От скоро виждам едни 40 Shocked на хоризонта. Потрес и ужас! Laughing
И аз на влака, където на хоризонта се мержелеят закръглени цифри Mr. Green, няма спирка това време, еййй!

Преди години тук успяваха да се организират за някоя форумска среща, аз не съм участвала, тъй като инициативите все са ми били далече, но пък успях с две съфорумки от района да се запознаем, с едната дори повече от веднъж сме се срещали. Sunglasses

ДжейДжей, доста сте ранобудни- като тръгне голямото хлапе на училище ще се приключи със спането ни до 7.

Рованиеми, оригинална баня си имате. Mr. Green

Вечке, мина ли мигрената?

Зачезвам, че утре ни чака път за няколко дни и оправям(уж) багажи.

# 20
  • Мнения: 1 103
Аз тук не мога да се срещтна със съседката и с приятелки от години  Shocked разминаваме се като планетите от слън4евата система. От време на време се виждаме и си казваме "Здрасти, трябва да идем на по кафе ... " и так си и остава. На форумски срещи не мога да се докарам. Във ФБ нямам акаунт. ще си мрънкам тук , щ€ остана вярна на клуба, най ми е лесно.
Баните им са оригинални изобретения. Нашата баня със сифон на пода и душ се нари4а италианска (на един майстор заобяснявах 3о мин. докато вдене и попита ...аааа, вие италинаска ли искате! ), а останалиет се къпят в корита (по-оригиналните разбирам във фонтани   Outta Joint ).

# 21
  • Мнения: 184
  bouquet за темата   bouquet

Аз пък няма да се оплаквам, не защото няма за какво, а защото все повече претръпвам  Wink
А пък и когато дойдохме в Г-я, взех че заслабнах и сега още си ги държа  Mr. Green

За щастие, приеха малката на ДГ от 1-ви август, но за нещастие те пък  били ваканция  Shocked Та ще започва на 1-ви септември.

А такова жилище за 350Е, бих наела на секундата, та и града ще сменя. Само това, че е без небенкостен, буди съмнение. А и на фона да останалите цени за жилища...

Пожелавам ви прекрасни почивни дни(за тези които почиват) , а на останалите- приятна работа  bowuu

# 22
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Ех, че хубаво заглавие Simple Smile И аз няма да мрънкам днес, доволна съм. Намалиха ни таксата за градината, че и пари ще ни върнат, какво по-хубаво от това. За наеми няма да пиша. Лудост е в Мюнхен, лудост Crossing Arms Някой с малко детенце умуваше за курсове по-напред, простете, забравям вече. Та има такива с гледане на дечица. Вие си учите, а детето го гледата в забавачка през това време Peace

# 23
  • DE
  • Мнения: 9 068
Така и така ще мрънкаме колективно...  Mr. Green
Аз само не мога да се примиря, че не мога да гледам официални клипове в тубата  Cry пуста страст  Tired
Така и не разбрах тази "Гема", защо цензурира клипове публикувани на официалните канали на изпълнителите  newsm78
Иначе всичко ни е наред, засега  Praynig Замата и аз мръднах малко нагоре кантара, но с хубавото време и разходките изгорих натрупаното. И аз не обичам фитнес зали. Предпочитам на въздух да маам километри, отколкото да се затворя в едно помощение с други потни люде, скука  Grinning

Както обикновенно страхотно заглавие   bouquet

# 24
  • Мнения: 206
И аз да се пльосна  Crazy
Новата тема е много свежа!Бибит, браво за заглавието!  Hug
Няма да мрънкам, само ще отбележа, че днес намерих кърлеж на гърба на сина ми и ходихме да му го вадят на лекар.На мен и на него ни е за първи път  Sick

Panova, докато моя мъж беше в Хамбург, а аз в Б-я и аз така ровех сайтовете за квартири.Един ме метна здраво с хубаво и евтино жилище, добре че момичетата от темата ме светнаха, и ми стана и на мен съмнително. Мъжът ти като е там да ходи, да гледа и да си отваря очите на 4.
stefiss_1978, честито ДГ, и ние сме от 1,08, дано да няма изненади  Praynig
ДжейДжей, и ти имаш София и Александър като моите деца  Heart Eyes

Не знам какво е ССФ и дали съм от тях Simple Smile Мога да отида на среща в рамките на около 50-ина км., с две ремаркета и без личен транспорт.
И при нас е топло, но има един постоянен вятър все едно сме на морето, ама само все едно  tooth

# 25
  • Мнения: 163
ОК,разбрах,ще внимаваме много за жилището.  :peace
А той с още ми каза,че отговора гласял,че въпросната квартира не се намирала във  Франкфурт,ама честни казано не съм сигурна дали изобщо тоя льольо,дето му е помагал със запитването се е справил изобщо. Уж жен му не мина,уж си предлага услугите,ама отначало не можеше да зареди телефона на мъжа ми повече от три седмици. Naughty
Ама аз пак да ви ползвам за бюро справки..... Confused Колко горе долу парички хабите на месец за храна за тричленно семейство? Че мъж ми все вика там било евтино,ама.....аз много много не мисля така.
Иначе няма да мрънкам,но когато отидем с малчо там.с удоволствие бих дошла на някоя форумска среща,където и да е,въпреки че съм много зелена още в така да го наречем немско пространство.

# 26
  • Мнения: 180
Страхотно заглавие на темата  Grinning

Ще се цопна да ви следя  Embarassed Тати заминава на 27.05 за Bad Grönenbach, ние с малката, когато е възможно  Grinning
Хубав ден ви пожелавам  Hug

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Колко горе долу парички хабите на месец за храна за тричленно семейство? Че мъж ми все вика там било евтино,ама.....аз много много не мисля така.

зависи.
зависи дали пиете алкохол (вдига разходите), дали ще купувате био или от дискаунтър и т.н.
много неща са по-евтини от Бг, но има и скъпи.
просто зависи от хранителните ви навици.

# 28
  • На зелено
  • Мнения: 655
За тричленно-не знам, но за двучленно-около 90 евро на седмица. Тук включвам огромни количества зеленчуци, къде от Дискаунтър, къде от турски м-н, който е на двойни цени. Също така, тук слагам и голямо количество месо, кайма, сьомга, ядки и яйца. Не купуваме алкохол и сладки изделия.

# 29
  • Мнения: 1 687
Здравейте и от мен.
Със жилищата внимавайте. Тук при нас на село в момента тристайно жилище с доста лукс е за 1200 евро. В такива големи градове не ми се вярва да са на такива цени които показвате. Обикновено жилище с квадратура около 60-70 квадрата е около 450-500 евро. В БВ сме, но в по забутан район.
И аз като Джей Джей ставам 5.30-6.00 часът, но децата ни пътуват до училище и няма как.
Имам едно питане. Може ли да ми кажете нещо интересно за посещение в и около Мюнхен. Евентуално замъци, дворци, крепости и подобни. Нещо което ще е интересно на 12 годишно дете, но да не е увеселителен парк. В района на Алгой също става. Благодаря предварително.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт