ЯНУАРИ 2016

  • 36 699
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6
И аз се включвам. Първа бременност, видяхме го два  пъти вече и миналата седмица му чухме пулса в Свети Лазар, защото ходих да ме посъветват какво да правя, защото изведнъж се оказах с двурога матка, която частната ми генеколожка 10г не беше забелязала. Пия фолиева киселина, герикапс и прогестерон сутрин и вечер (против аборт или нещо такова). Термина ми е на 1 януари 2016, но май ще трябва да го извадят по-раничко бебето. Тъй като от 2 седмици си търся генеколог по здравна каса и все за август най-рано имаха часове, днес успях да си запиша час за след 10 дни при Мариана Ковачева в майчин дом. Някоя мама, ако има препоръки и впечатления може да сподели, ще се радвам на съвети от опит. Пожелавам успех на всички Ви и ще пиша и проверявам Simple Smile

# 31
  • Мнения: 147
Това е първа бременност за мен. След близо 4 години опити и едно неуспешно инвитро реших от нова година да си дам почивка и започнах да пия един чай за забременяване. И щъркелът пристигна. Ходя в клиника Надежда при доктор Пресенска. Вчера получих и първата снимка. Бебето е само една малка точица, но всичко е наред. Казаха ми да пия фолиева и дуфастон. От притеснение забравих да питам за какво е този дуфастон, но после видях, че пише, че е против аборт. Иначе съм някъде към 5-та седмица. Понякога ми става много лошо, вие ми се свят. Хем ми се яде, хем не. Не съм казала на никой от роднините и на приятелите, защото миналия път за инвитрото разказах на всички и то беше неуспешно. Понякога се притеснявам за бебето, но иначе гледам да съм спокойна, защото преди да забременея получавах панически атаки. Не знам какво да очаквам, но ще трябва да си сменя вече гардероба, защото дънките ме стягат и ме е страх да не навредя на бебето. както писах коремът ми е ужасно подут като балон. И не знам от къде да си взема подходящи дрехи.

# 32
  • София
  • Мнения: 6
Това е първа бременност за мен. След близо 4 години опити и едно неуспешно инвитро реших от нова година да си дам почивка и започнах да пия един чай за забременяване. И щъркелът пристигна. Ходя в клиника Надежда при доктор Пресенска. Вчера получих и първата снимка. Бебето е само една малка точица, но всичко е наред. Казаха ми да пия фолиева и дуфастон. От притеснение забравих да питам за какво е този дуфастон, но после видях, че пише, че е против аборт. Иначе съм някъде към 5-та седмица. Понякога ми става много лошо, вие ми се свят. Хем ми се яде, хем не. Не съм казала на никой от роднините и на приятелите, защото миналия път за инвитрото разказах на всички и то беше неуспешно. Понякога се притеснявам за бебето, но иначе гледам да съм спокойна, защото преди да забременея получавах панически атаки. Не знам какво да очаквам, но ще трябва да си сменя вече гардероба, защото дънките ме стягат и ме е страх да не навредя на бебето. както писах коремът ми е ужасно подут като балон. И не знам от къде да си взема подходящи дрехи.

има доста магазини за бременни и онлайн и с локация. аз също доста гледам защото съм качила 5 кг и ми стават само 1 чифт дънки, поне добре че имам по-широки тениски и рокли. Та разрови се из интернет и си намери магазини, който ти харесват и ходи да мериш Simple Smile

# 33
  • Мнения: 15
Аз имам едно питане към мамите които вече имат дечица. С първата ми бременност лежах за задържане в седми месец шийката ми беше скъсена но си родих в 38седмица запознати ли сте дали сега ще се налага серклаж или може и да ми се размине

# 34
  • Мнения: 984
В LC Waikiki, в НМ и в други магазини има секции за бременни. В интернет в сайта на ивет (ivet.bg) са пуснали също колекция за бременни.

Моника, това лекар трябва да го прецени. Знам, че има бременни, които го правят по тяхно желание, за да са сигурни.

# 35
  • Мнения: 7
Хайде ...и аз се включвам!Термина ми е на 01.01.2016

# 36
# 37
  • Мнения: 15
Ок явно не е толкова страшно колкото звучи. Благодаря

# 38
  • Мнения: 4 195
Привет от още един положителен тест и очакван термин 19 януари. Имам 10 годишен син, който е роден на 19 декември - явно 19 е моето число. Сина ми се роди на термина:) и се бях зарекла, че не искам повече зимно бебе - е, Господ друго е решил, но съм ужасно щастлива, тъй като това бяха 10 дълги години чакане:)
Един от първите потребители тук съм, отгледах сина си тук и ми беше много приятно, и знам, че и сега ще е така.
Пожелавам на всички безпроблемни и много леки бременности Hug

# 39
  • Мнения: 121
Привет! Чудех се вече няма ли да има тема за януарките Simple Smile

Аз съм с термин 7.01. Това ми е втора бременност, имам момиченце, другата седмица става на 1 годинка Simple Smile

sivanovaa, аз теб те познавам Simple Smile колко е малък света Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 943
Moon Walk, и моят термин е 19ти според калкулаторите Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 6
Имам нужда от съвет, за тези 8 седмици качих доста кила и ако продължавам така до 9-тия месец ще се търкалям. Всички вече били бременни веднъж споделете как се справихте с килограмите. Единственото, което ям за разлика от преди е хляб, но от него не ми става лошо и по-често гледам да го заменям със сухари. По принцип не ям боклуци, готвя всичко сама вкъщи. Лошото е, че засега а и до края на бременноста ми казаха, да си почивам и сега чакам на 27 да се видя с докторката, която евентуално ще проследи бременността ми да ми каже поне дали може крос тренажор на най-ниска степен да въртя. Очаква се до края да съм болнични.

# 42
  • Мнения: 39
babbol, и аз предната бременност пих прогестерон и от него се качват адски много килограми и особено в началните месеци (аз го пих до края на четвърти май). В крайна сметка качих общо 25 кг., което е адски много, въпреки че съм доста висока. На мен ми го предписаха, защото имах кървене в 5-6 седмица и ми препоръчаха същото - повече почивка, без спорт и т.н., а аз се чувствах добре. Сега се ограничавам с храната, реално първите месеци нямаме нужда от допълнителни калории. Гледам да се храня по три пъти на ден и то както преди да забременея, избягвам хляб, тестени храни, сладки неща, позволявам си само по малко сладолед. Реално тези храни не ти дават нищо друго освен безполезни калории.

# 43
  • София
  • Мнения: 6
babbol, и аз предната бременност пих прогестерон и от него се качват адски много килограми и особено в началните месеци (аз го пих до края на четвърти май). В крайна сметка качих общо 25 кг., което е адски много, въпреки че съм доста висока. На мен ми го предписаха, защото имах кървене в 5-6 седмица и ми препоръчаха същото - повече почивка, без спорт и т.н., а аз се чувствах добре. Сега се ограничавам с храната, реално първите месеци нямаме нужда от допълнителни калории. Гледам да се храня по три пъти на ден и то както преди да забременея, избягвам хляб, тестени храни, сладки неща, позволявам си само по малко сладолед. Реално тези храни не ти дават нищо друго освен безполезни калории.

Проблема е, че ми се яде хляб, това е единственото, по-калорично нещо което ям. А килограмите си се трупат и е пълен абсурд. Аз и преди си ядях по много пъти на ден по малко и все неща без много калории, салати плодове и месо, и зеленчуци на пара или в малко масло. Шоколади и сладко не ми се яде въобще, от време на време пия по някоя чаша кола зиро иначе си пия само вода и като ми ся дояде сладко ми се яде сладолед. Всъщност със същото хранене само че без хляб и с доста шоколад си се хранех и преди, но сега ми се лепят като за последно

# 44
  • София
  • Мнения: 6
А да Ви попитам, вчера една позната ми беше на гости и ми каза, че трябвало да си махна котката щом съм бременна. Имало шанс да предизвика аборт. Вярно ли е това нещо, аз котаракът ми го гледам от година и го обожавам, кастриран, ваксиниран и общо взето доста грижи полагаме за него и го гледаме само с най-скъпи храни и така нататъка.  newsm78 даже сега чакаме едно негово бебе да ни дадат след около 2-3 месеца, защото с приятеля ми искаме още едно котенце да си играят. Той е член от семейството и някак си не мога да си представя да трябва да се разделя с него.

Общи условия

Активация на акаунт