Страсти – градините в София, кампания 2015/2016

  • 33 334
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • around the world
  • Мнения: 651
Какво да ви кажа...върнаха ме...
Мъжът ми е ЕТ, носих копия от платежни нареждания, но ми отказаха да я запишат с тях. Трябвало Данъчна декларация от НАП.

Все си мисля, че

6.   Данъчна декларация, заверена от НАП, че **** е самоосигуряващо се лице ИЛИ копие от платежни документи за внесени осигурителни вноски преди датата на класиране на детето от ****

Явно ИЛИ-то вече има друго значения. Сега чакане в НАП (7 дн. срок) ....
Свързвате се с Дирекция Образование и повдигате въпроса пред тях:
http://www.sofia-obrazovanie.bg/index.php?load=zanas
За кое ДЗ става въпрос?

# 61
  • София
  • Мнения: 174
vanjuha
Да предположим чисто хипотетично, че точката за работещ родител не ми е нужна и на второ класиране решавам да изкарам таткото безработен, за да не ме занимват с документи за СОЛ. И ако предположим, че ни стигнат точките за прием ( което нямам как да стане), но....това грешка ли е? .т.е в нарушение ли съм, че сама си режа точките
[/quote]

Чисто хипотетично има възможност да не ви приемат въобще (зависи с колко точки сте, колко деца има на опашката и т.н) А, ако се класирате пък има още по-голяма възможност да не ви запишат поради въведени неверни данни в системата. След като мъжът Ви е ЕООД и следователно е орган на управление в тази фирма и има внясани осигуровки и данък се води,че работи.
Фрапиращо е,че за еднакви казуси директорките на различните заведения процедират по различен начин и това нагнетява и без това безумната ситуация отпреди,по време на и след записванията.
Аз не пиша днес,че толкова ме е страх и не ме успокоява нищо. В крайна сметка като подготвим документите и идем ще се види какво що!
На кой му е притрябвала тая истерия и тези безумия не знам , защо не може да е интелигентно и цивилизовано всичко пффффффффф .
Явно това да си родител в България е някакъв зъл риалити формат, но по-професионално направен и камерите не се виждат .... ох,не ми обръщайте внимание ама вече съм тотално куку...

# 62
  • Мнения: 28
Благодаря на всички писали по темата! Първата страница е много изчерпателна. Ние сме приети и се радваме на късмета си. Пожелавам на всички майчета децата им да се класират.  Въпреки, че всичко бях си подготвила тук се порових и си открих, че съм забравила да снимам първата страница на трудовата си книжка. Маловажност, но могат да те върнат за нея. Не мога да намеря смисълът за снимане на първата страница при положение, че на текущата където е записана настоящата месторабота има името на човека, ЕГН и номерът на книжката отдолу. Относно служебната бележка има много видове, а се оказа че за градината искат определени неща да са написани като безсрочен/срочен договор, № и адрес на месторабота, за ЕИК-то е ясно. За това най - добре като говорите със счетоводителя да му кажете изисканите необходими реквизити, за да не се чудите после дали ще ви върнат ако например не е написан адресът на фирмата. Директорката беше много мила и любезна жена, но човек не знае на какъв ще попадне, за това е по - добре повече неща да се носят отколкото по - малко. Хубаво е да се обадите на посочения телефон, за да знаете кога ще е там директорката.

# 63
  • гр. София
  • Мнения: 215
Лично аз записах същото дете с копия от платежни , в яслата месец 10.2014.

Но днес в детската градина, не стана.

Колко платежни бяха необходими - 1, 2, 3? Защото съм СОЛ от м. март и нямам мн налични Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 6 263
Благодаря на всички писали по темата! Първата страница е много изчерпателна. Ние сме приети и се радваме на късмета си. Пожелавам на всички майчета децата им да се класират.  Въпреки, че всичко бях си подготвила тук се порових и си открих, че съм забравила да снимам първата страница на трудовата си книжка. Маловажност, но могат да те върнат за нея. Не мога да намеря смисълът за снимане на първата страница при положение, че на текущата където е записана настоящата месторабота има името на човека, ЕГН и номерът на книжката отдолу. ...

И аз си мислех така, но се оказа, че на по-старите трудови книжки (на мъжа ми е такава), ЕГН-то на следващите стр.-и го няма...

# 65
  • Мнения: 62
vanjuha
Да предположим чисто хипотетично, че точката за работещ родител не ми е нужна и на второ класиране решавам да изкарам таткото безработен, за да не ме занимват с документи за СОЛ. И ако предположим, че ни стигнат точките за прием ( което нямам как да стане), но....това грешка ли е? .т.е в нарушение ли съм, че сама си режа точките

Чисто хипотетично има възможност да не ви приемат въобще (зависи с колко точки сте, колко деца има на опашката и т.н) А, ако се класирате пък има още по-голяма възможност да не ви запишат поради въведени неверни данни в системата. След като мъжът Ви е ЕООД и следователно е орган на управление в тази фирма и има внясани осигуровки и данък се води,че работи.
Фрапиращо е,че за еднакви казуси директорките на различните заведения процедират по различен начин и това нагнетява и без това безумната ситуация отпреди,по време на и след записванията.
Аз не пиша днес,че толкова ме е страх и не ме успокоява нищо. В крайна сметка като подготвим документите и идем ще се види какво що!
На кой му е притрябвала тая истерия и тези безумия не знам , защо не може да е интелигентно и цивилизовано всичко пффффффффф .
Явно това да си родител в България е някакъв зъл риалити формат, но по-професионално направен и камерите не се виждат .... ох,не ми обръщайте внимание ама вече съм тотално куку...
[/quote]

Аз си признавам, че не разбирам какви точно документи се изискват от СОЛ. Що за животно е това: Данъчна декларация, заверена от НАП, че хххххххх е самоосигуряващо се лице
Ако знам какво се иска от родителя, ще отида и ще се постарая да се снабдя с документа. Имам декларация за регистрация като СОЛ, с мокур печат на НАП и входящ номер. ОТ страницата на НАП е вдино, че мъжът ми се самоосигурява под код 12.....и толкова.

# 66
  • София
  • Мнения: 20
Лично аз записах същото дете с копия от платежни , в яслата месец 10.2014.

Но днес в детската градина, не стана.

Колко платежни бяха необходими - 1, 2, 3? Защото съм СОЛ от м. март и нямам мн налични Grinning

Носих за 6 месеца назад, в яслата ок, но днес дори не ги загледаха.

# 67
  • София
  • Мнения: 20
Какво да ви кажа...върнаха ме...
Мъжът ми е ЕТ, носих копия от платежни нареждания, но ми отказаха да я запишат с тях. Трябвало Данъчна декларация от НАП.

Все си мисля, че

6.   Данъчна декларация, заверена от НАП, че **** е самоосигуряващо се лице ИЛИ копие от платежни документи за внесени осигурителни вноски преди датата на класиране на детето от ****

Явно ИЛИ-то вече има друго значения. Сега чакане в НАП (7 дн. срок) ....
Свързвате се с Дирекция Образование и повдигате въпроса пред тях:
http://www.sofia-obrazovanie.bg/index.php?load=zanas
За кое ДЗ става въпрос?

Звънях веднага, не ми вдигнаха. Утре пак ще отида до градината, защото ще успея да набавя и този докумет. Да видим. Ще започна още повече да уважавам приятелите си Simple Smile

# 68
  • Мнения: 62
Какво да ви кажа...върнаха ме...
Мъжът ми е ЕТ, носих копия от платежни нареждания, но ми отказаха да я запишат с тях. Трябвало Данъчна декларация от НАП.

Все си мисля, че

6.   Данъчна декларация, заверена от НАП, че **** е самоосигуряващо се лице ИЛИ копие от платежни документи за внесени осигурителни вноски преди датата на класиране на детето от ****

Явно ИЛИ-то вече има друго значения. Сега чакане в НАП (7 дн. срок) ....
Свързвате се с Дирекция Образование и повдигате въпроса пред тях:
http://www.sofia-obrazovanie.bg/index.php?load=zanas
За кое ДЗ става въпрос?

Звънях веднага, не ми вдигнаха. Утре пак ще отида до градината, защото ще успея да набавя и този докумет. Да видим. Ще започна още повече да уважавам приятелите си Simple Smile

а в крайна сметка кой е лисващиоят златен документ?

# 69
  • Мнения: 125
Относно служебната бележка има много видове, а се оказа че за градината искат определени неща да са написани като безсрочен/срочен договор, № и адрес на месторабота, за ЕИК-то е ясно.

Това в "Необходими документи" го няма като изискване. Има изискване да е записано по какво правоотношение работи лицето, а не виждам да пише на какъв договор и да се цитира същия като номер и дата.

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 16:11 от vikobor

# 70
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Lusyta, браво на приятелите Simple Smile
Ама е тъпо ... В края на краищата има изискуеми док.  след като има "или" не би трябвало да има отказ от дир. Въпроса е принципен, защото ти осигури документа бързо, но при тези срокове от НАП най-вероятно ще има хора, които разчитат на платежните и могат да не успеят да запишат детето си ...

# 71
  • Мнения: 148
Здравейте мами! Честито на късметлиите от първото класиране! Ние също сме от тях. Но за съжаление радостта ни е помрачени от редица съмнения. Моля дайте съвет. Нашият казус е следният: приети сме в СДЯ с 8.2 на първо желание. Откриха нов филиал на ОДЗ и там също обявиха места за прием, които са в сиатемата от няколко дни. Все още децата в списъка с 8.2 са 14, но не се знае колко ще станат. И аз не знам какво да правя- да го запиша ли в яслата или да кандидатстваме за ОДЗ-то? Никой не ми гарантира, че след яслата детето ми ще влезе в градина? Ами ако увиснем......моля ви за съвет. Как бихте постъпили в тази ситуация?


Без да съм от вашия район, без да съм гледала конкретно ОДЗто или СДЯ, съвет от мен - записвайте се докато е време. На 2ро класиране едва ли ще има по-малко желаещи на опашката за ОДЗто, пък и ако не се лъжа ако сте използвали сега точките си по 1во желание и не се запишете след това се намаляват с 1т за всяко желание.

Ние нямаме късмета да сме приети, молих се да я изтеглят на жребий, да я приемат само, където и да е, дори и да ми е много далече от работата/дома, но не, падна се високо число и изгоря. Сега на опашката има деца с по-висок бр точки от нейните и дори да обявят 1 място, то няма да е за нея. А местата са 0.

Така че помислите какво имате преди да му кажете чао.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 144
Божееее, чета и не вярвам на очите си. Тея хора както каза вчера Мама Саня са като феодали и колят и бесят наред без да им пука. И явно наистина взимат еднолични решения за това какви документи да приемат.
Направо не ми се мисли какво ще става до края на приема, а и след това. Със сигурност ще има доста изгорели родители заради тези неща и документи. #2gunfire #Cussing out
Имам чувството, че с всяка изминала година все повече бумащина се иска, а реално не е толкова необходима. И доста неща не са доизмислени.

P.S. Днес сутринта това си мислех, че според мен и за приема по 2.2.4 трябва да се кандидатства през системата и децата да са на томбола или да им се разглеждат документите само от СО/дирекция "Образование" и ако трябва децата да минават пред комисия за окончателно решение за прием или да се прави някаква проверка на истинността на документа(протокола). Така със сигурност доста злоупотреби ще се избегнат.

# 73
  • Мнения: 62
Какво да ви кажа...върнаха ме...
Мъжът ми е ЕТ, носих копия от платежни нареждания, но ми отказаха да я запишат с тях. Трябвало Данъчна декларация от НАП.

Все си мисля, че

6.   Данъчна декларация, заверена от НАП, че **** е самоосигуряващо се лице ИЛИ копие от платежни документи за внесени осигурителни вноски преди датата на класиране на детето от ****

Явно ИЛИ-то вече има друго значения. Сега чакане в НАП (7 дн. срок) ....


Здравейте, в крайна сметка какъв документ от НАП трябва да предоставите? Поне в НАП имат ли яснота?

# 74
  • София
  • Мнения: 20
Какво да ви кажа...върнаха ме...
Мъжът ми е ЕТ, носих копия от платежни нареждания, но ми отказаха да я запишат с тях. Трябвало Данъчна декларация от НАП.

Все си мисля, че

6.   Данъчна декларация, заверена от НАП, че **** е самоосигуряващо се лице ИЛИ копие от платежни документи за внесени осигурителни вноски преди датата на класиране на детето от ****

Явно ИЛИ-то вече има друго значения. Сега чакане в НАП (7 дн. срок) ....
Свързвате се с Дирекция Образование и повдигате въпроса пред тях:
http://www.sofia-obrazovanie.bg/index.php?load=zanas
За кое ДЗ става въпрос?

Звънях веднага, не ми вдигнаха. Утре пак ще отида до градината, защото ще успея да набавя и този докумет. Да видим. Ще започна още повече да уважавам приятелите си Simple Smile

а в крайна сметка кой е лисващиоят златен документ?

Утре сутрин ще пристигнат от прованса, там е регистрацията на ЕТ-то, ще копна заглавието Simple SmileИсках 2-3, заверено копие от данъчна декларация за 2014, декларация за самоосигуряващо се лице и за лиса на задължения. Кой е правилният (дано поне един от тези), ще докладвам след посещение в градината.

Общи условия

Активация на акаунт