Как отглеждаме неблагодарници

  • 40 593
  • 1 089
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 6 365
Като за начало, повечето хора са с толкова ниска здравна култура, че направо си е страшно да почнат да се грижат за болен.

Да не говорим, че при инсулт си трябва квалифициран рехабилитатор, поне 10 лева на час е, ако изобщо има смисъл да се ползва.

# 1 051
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато едно твърдение започва с "Не съм длъжен... не ми е длъжен..." нататък вече ми става ясно.

# 1 052
  • Мнения: 10 999
Анди, а ако длъжният да полага грижа каже: длъжен съм, ама не мога, това оправдава ли го?
Май всичко е до лицемерие, на приказки много са силни, ама опре ли ножа до кокала и се почва - ама аз не мога, нямам пари, не знам какво, ама да длъжен съм.

# 1 053
  • София
  • Мнения: 62 595
Който се чувства длъжен, то той прави каквото е по силите му. Но който не се чувства длъжен, колкото и пари да има, пак ще му свидят.

# 1 054
  • Мнения: 10 999
за мен са важни делата, не думите.

# 1 055
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво, ти как си го представяш човек да не се чувства длъжен, а да плаща доброволно? Аз такова чудо не съм видяла още.

# 1 056
  • София
  • Мнения: 5 499
Като за начало, повечето хора са с толкова ниска здравна култура, че направо си е страшно да почнат да се грижат за болен.

Да не говорим, че при инсулт си трябва квалифициран рехабилитатор, поне 10 лева на час е, ако изобщо има смисъл да се ползва.

Къде го този за 10 лв. на час? На мен ми искаха 40...

# 1 057
  • София
  • Мнения: 62 595
да, бе, познай как ще намериш за 10 лева на час!

# 1 058
  • Мнения: 10 999
познавам много хора, които говорят едно а правят друго. Например леля ми и майка ми. Леля ми няма деца и аз ще се грижа един ден за нея. За това давам такъв пример.
Та леля ми винаги ми е казвала - аз децата ти няма да гледам. Съответно аз си знам и не я моля. Майка ми е на другата крайност - тя винаги е казвала аз искам да съм в бг за да ти помагам с децата. моментът с помощта така и не дойде - или е на работа или е след нощна, или е изморена. Не се оплаквам и не искам някой да ми гледа децата, просто ви казвам какво е едно да говориш, друго да правиш.

# 1 059
  • Мнения: X
Аз като цяло трудно мога да си представя някой друг да се грижи за близките ми, защото не мога да зная доколко (без)отговорни са чуждите хора, пък били то и срещу заплащане.
А аз като цяло трудно мога да си представя човек да се научи да фотосинтезира, за да може да напусне работа и да се посвети на 24-часово обгрижване на болен. Ти пишеш в качеството си на домакиня, на която друг и изкарва парите. В България не са малко жените, които не могат да си позволят да останат у дома, защото само с доходите на мъжете им ще умрат от глад и те, и децата им. Аз пиша като човек, чийто баща почина от Алцхаймер и за разлика от тези, които са запознати с въпросната болест само от прочетеното, съм наясно, че това е заболяване, което иска 24-часово нон стоп дежурство и което разбива и физически, и психически глеачите.

# 1 060
  • Мнения: 2 861
издишаме си отвсякъде - със или без пари! Аз като цяло трудно мога да си представя някой друг да се грижи за близките ми, защото не мога да зная доколко (без)отговорни са чуждите хора, пък били то и срещу заплащане.

Анди, ако някой е в болница, там се грижат за него; ако има специални нужди, е в специализирано заведение; Защо не можеш да си го представиш? Това им работата на хората.

Никой не може да се грижи за болен по 24 часа в седем дни от седмицата в продължение на години  Peace

# 1 061
  • София
  • Мнения: 62 595
за след болницата. Когато човекът се прибере вкъщи. Тежките случаи остават в хосписи, но останалите се прибират.  уффф, има ли смисъл изобщо да продължаваме с тези тежки неща?

# 1 062
  • Мнения: X
за след болницата. Когато човекът се прибере вкъщи. Тежките случаи остават в хосписи, но останалите се прибират. 
Болен от Алцхаймер или деменция е не тежък случай, а кошмарно тежък случай. Не, повечето не остават в хосписи, а са у дома в продължение на години. И междувременно на техните близки им се налага да ходят на работа, за да има какво да ядат и те, и децата им, и болния. Как технически си го представяш хем да ходиш на работа, хем 24 часа да обгрижваш подобен болен? А грижата в този случай е 24/7 и нито секунда по-малко.

# 1 063
  • София
  • Мнения: 5 499
за след болницата. Когато човекът се прибере вкъщи. Тежките случаи остават в хосписи, но останалите се прибират. 
Болен от Алцхаймер или деменция е не тежък случай, а кошмарно тежък случай. Не, повечето не остават в хосписи, а са у дома в продължение на години. И междувременно на техните близки им се налага да ходят на работа, за да има какво да ядат и те, и децата им, и болния. Как технически си го представяш хем да ходиш на работа, хем 24 часа да обгрижваш подобен болен? А грижата в този случай е 24/7 и нито секунда по-малко.

За съжаление такива хора трябва да бъдат давани в дом за грижа. Но хубавото е, че на тях вече едва ли им пука особено...Разговорът не беше за тях, беше за тези, които са си в съзнание и въпреки, че страдат от някаква форма на деменция, все още ви разпознават и си обичат дома и семейството и не им се ходи в дом. При това положение ще ги дадете ли в дом?

# 1 064
  • Мнения: 2 861
В горните случаи и да не ходиш на работа, пак не можеш да се грижиш по 24 часа, никой не може; трябва спиш и да си зареждаш батериите; натоварването е огромно и физическо и емоционално; има опасност за близките, които се грижат за болния от депресии, тревожно разстройство, панически атаки, инсулти, инфаркти и рак.

За съжаление такива хора трябва да бъдат давани в дом за грижа. Но хубавото е, че на тях вече едва ли им пука особено...Разговорът не беше за тях, беше за тези, които са си в съзнание и въпреки, че страдат от някаква форма на деменция, все още ви разпознават и си обичат дома и семейството и не им се ходи в дом. При това положение ще ги дадете ли в дом?

Зависи колко напреднала е деменцията и дали има опасност за болния ако бъде оставен за малко без надзор (падания с наранявания, фрактури; пожар; напускане на дома и изгубване, опасност от блъскане от кола и т.н.) Дали спи през нощта, а не се разхожда и дома и ви буди.

Последна редакция: ср, 27 май 2015, 22:17 от zon

Общи условия

Активация на акаунт