Как отглеждаме неблагодарници

  • 40 597
  • 1 089
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 15 498
Нещо подобно. Ама към лимоновия сок ще добавя и хубава доза псилоцибин. Идеалното за края на живота.
Глупости. След 10 часа ще се върнеш в реалността. По добре си направи супа от мухоморка.

Не ви ли омръзна да умирате? newsm78

# 886
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен ми омръзнаха клишетата с това как никой на никого нищо не дължал. Това за мен в превод означава "на никого нищо не давам".

То не е за умирането, а за живеенето цялата работа.

# 887
  • Мнения: 15 498
На мен ми омръзнаха клишетата с това как никой на никого нищо не дължал. Това за мен в превод означава "на никого нищо не давам".
Само искам  Grinning, включително и достоен край.
Много отдавна са казали, че желанията/исканията са причина за страданието ни, ама ние не вярваме. Wink

# 888
  • Мнения: 1 213
Не знаех,че евтаназията е законна по нашите земи...,но по принцип съм за този избор,бил той на болния или на роднините.
Уф. То пък остана и роднините да решават кога да мре бабата с имотите...
хи-хи,то тогава става интересно /това в кръга на шегата/.

# 889
  • София
  • Мнения: 5 499
Не знаех,че евтаназията е законна по нашите земи...,но по принцип съм за този избор,бил той на болния или на роднините.
Уф. То пък остана и роднините да решават кога да мре бабата с имотите...
хи-хи,то тогава става интересно /това в кръга на шегата/.

Като си помисли човек, че и ние един ден ще станем баби, дето роднините ни ще ни чакат да мрем...бррр! Shocked Не мога да се примиря с тази мисъл!

# 890
  • Мнения: 10 999
На мен ми омръзнаха клишетата с това как никой на никого нищо не дължал. Това за мен в превод означава "на никого нищо не давам".

То не е за умирането, а за живеенето цялата работа.

Андариел мисля, че не ни разбра. Тук всички казаха, че ще се погрижат за родителите си, както се грижим и за децата си.
Моето мнение е че по-добре обаче да не очаквам за мен лично някои да се погрижи, за да не съм разочарована един ден. За това правя всичко по силите си да се грижа за себе си, в едно с децата и роднините.
Когато очакваш нещо било от работодател, мъж, деца, роднини, приятели и непознати и когато не се сбъднат очакванията ти несъмнено си разочарован, за това е и статията.
Родителите са разочаровани от децата, които не се държат добре, защото смятат че са дали всичко от себе си, а резултата е нулев.

# 891
  • Мнения: X
От работодател чакам само да ми плати заплатата за работата, която съм свършила. От познати, приятели и роднини нищо не чакам. Но от мъж и деца имам определени очаквания и още как. И никой не може да ме убеди, че правилното е да ги нямам за да не се разочаровам после, видиш ли. Към мен съществуват същите очаквания.

# 892
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако няма човек очаквания от семейството си, и то точно по отношение на грижа, когато той е уязвим, тогава що за хора има в семейството си! Ако на семейството си не можеш да разчиташ, то на филанкешията ли? Ама, то, понякога май човещината човек я получава от чуждите, а не от своите. Не знам, на мен ми се гади от всичко това.

# 893
  • Мнения: 10 999
Аз съм си изработила такава стратегия, един вид защитна реакция. Историята знае за много работници, на които не им е платена заплатата и за много деца, които не са се погрижили за родителите и за още хиляди несправедливости, но това е животът и да се оплакваме и да изискваме всичко е до късмет и стечение на обстоятелствата.

# 894
  • Мнения: X
Да бе, как ли пък няма да го оставя работодателят да се осланя на късмета си.  Tired

# 895
  • Мнения: 10 999
ами и да го съдиш, като няма имущество и е фалирал по документи, смисъл няма. Поне знаеш в бг как са нещата.

# 896
  • Мнения: X
ами и да го съдиш, като няма имущество и е фалирал по документи, смисъл няма. Поне знаеш в бг как са нещата.

Явно не си наясно, че фирма не може да се заличи ако не се предадат разплащателните ведомости в НОИ. Също и че банкови сметки могат за се запорират от ЧСИ преди започване на дело дори.

# 897
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз съм си изработила такава стратегия, един вид защитна реакция. Историята знае за много работници, на които не им е платена заплатата и за много деца, които не са се погрижили за родителите и за още хиляди несправедливости, но това е животът и да се оплакваме и да изискваме всичко е до късмет и стечение на обстоятелствата.

Вместо да си изработваш защитна реакция, по-добре си изработи принципна реакция. Даваш и изискваш да получаваш в замяна. А не после да ми се хилите и да ме критикувате за темата за дивана, че като давам, искам да получавам! Ще ми се обясняват тук как, видиш ли, давам, щото искам, ама да не очаквам да получа, щото те не ми били задължени! Задължени са ми и още как! Толкова много съм им дала и ще подължа да им давам през живота си, че държа в замяна да получа уважение и благодарност! Да, държа и го изисквам! А като стана дементна и изкукам, вече така и така няма да ми пука. Да ме хвърлят на рибите, ако нямат съвест.

# 898
  • Мнения: 6 365
Хич не я обичам тая пресметливост- какво давам и какво ще получа от другите. Правя жест, не очаквам бартер. Не продавам и не купувам, особено животи. Ако даваш с идеята после да изискваш, трябва да предупредиш човека, защото може да иска да се откаже от даването, нали?

"
Аз съм си изработила такава стратегия, един вид защитна реакция. Историята знае за много работници, на които не им е платена заплатата и за много деца, които не са се погрижили за родителите и за още хиляди несправедливости, но това е животът и да се оплакваме и да изискваме всичко е до късмет и стечение на обстоятелствата"

Стратегията е основния принцип на авиацията и космонавтиката: "Не очаквай вторичните системи да сработят, ако е почти гарантирано, че първичните са дефектни." Тоест първо се грижи за себе си- здраве и финанси. Деца и роднини са спасителна мрежа, вторична система, на нея не се разчита, тя затова е вторична.

Та едно е да разчиташ на семейството като спасителна мрежа, друго е да изискваш те да са ти основния план А, само защото е вид разплащане за извършени услуги.

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 12:52 от Mamacita Bandida

# 899
  • София
  • Мнения: 5 499
Хич не я обичам тая пресметливост- какво давам и какво ще получа от другите. Правя жест, не очаквам бартер. Не продавам и не купувам, особено животи.

Тва е положението. Като не ти харесва си гладувай, че да мреш по-лесно. Wink Аз нямам такива намерения. А който е много принципен и не иска да е задължен, да не приема това, което му се дава. Тогава все ще се намери някой друг, който да го вземе - подобна ниша се запълва бързо. Ама трябва да знам предварително, още от сега.

Гледам, редактирала си. Да допълня тогава - като станеш стара, няма да имаш сили за планове. Каквото дойде, такова. Ако си си ок така и така няма да имаш нужда нито от план А, нито от план Б. Обаче ако не си, в крайна сметка винаги ще опреш до план Б (други хора - съпруг, деца, роднини или някой друг, който ти е задължен, щото ти няма да можеш сама да се оправиш) така, както си го описала.

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 12:57 от Popule

Общи условия

Активация на акаунт