Явлението "Бг-продавачка"

  • 95 793
  • 1 465
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 658
В HM може да яърнеш всичко в 30 дневен срок без да казваш защо и ти връщат парите  Peace

Не важи за всичко.
Разчиствах и намерих касова бележка от миналата година. На нея пише какви са условията. За стоките с намаление периодът е 2 седмици. Козметика, бельо, бански не заменят и не възстановяват суми за тях. И други условия имаше.
Но, както казах, това си е политика на самия магазин.

# 721
  • Мнения: 9 487
Е, за бельо и бански е нормално да не се връщат...  Laughing

# 722
  • Мнения: 2 658
Е, за бельо и бански е нормално да не се връщат...  Laughing

А, все едно някоя да го мери в пробната. Laughing 

# 723
  • София
  • Мнения: 12 374
Не мерите ли сутиени и бански? Аз да. Долнището на банските върху моите си гащи, ъф корс  Wink
Бикини не ми се е случвало да меря.

# 724
  • Мнения: 22 036
Аз нищо и никога не меря. Мразя шопинга и всички покупки са ми на принципа "виждам нещо на витрината, допада ми, влизам и го купувам". За толкова години имам едва 5-10 грешки.
Виж, с обувки не мога така за съжаление Sad.

# 725
  • Мнения: 2 658
Таис, разсъждавах за връщането на бельо и бански. Щом не ги подменят, не би трябвало да позволяват и пробване.  Laughing

# 726
  • Мнения: 2 157
Веднъж ми се налага да връщам ботуши в Паоло Ботичели. Бяха на лека платформа, но гумена. Съответно след една седмица носене, платформата им хлътн, буквално. Crazy
С гаранция бяха, тъй че - обратно в Паолото. Голяма драма беше в магазина - еми, не можело да се отремонтира. Окей, искам тогава да ми възстановите парите. Да съм си харесала нещо друго. Хубаво, ама каквито ботуши си харесам в тоя ценови диапазон - няма номер. Почнаха да ми предлагат някакви обувки на висок ток. Абе, ноември беше, не ми вършеха работа в снега.  Laughing  След стоене в магазина около час ми върнаха парите. Но, все едно с клизма за управителката.  Rolling Eyes От тогава не съм влизала и в онзи магазин конкретно...

# 727
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, разсъждавах за връщането на бельо и бански. Щом не ги подменят, не би трябвало да позволяват и пробване.  Laughing
Сега те разбрах. Има логика, да  Peace

Down, аз също не обичам висенето по магазини, но само с тениски, блузи и пуловери си позволявам да купя нещо, без да го премеря. Дънки, якета, палта, бански и т.н. пробвам задължително.

На детето обаче не меря нищо, взимам ''на око''  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 22 036
Таис, нищо не меря. Явно си познавам размери и имам някакъв усет за моите си дрехи. На мъжът ми никога не ги уцелх обаче  Joy.

Просто наистина мразя ходенето по магазини, май само плодове и зеленчуци от пазар нямам против да пазарувам.

# 729
  • Мнения: X
Е, за бельо и бански е нормално да не се връщат...  Laughing

Защо да е нормално? Ако не е носено, няма причина да не искат да го сменят освен фактът, че не са длъжни по закон.
И аз нищо освен обукви и връхни дрехи не меря.

# 730
  • Мнения: 9 487
Е, за бельо и бански е нормално да не се връщат...  Laughing

Защо да е нормално? Ако не е носено, няма причина да не искат да го сменят освен фактът, че не са длъжни по закон.
И аз нищо освен обукви и връхни дрехи не меря.

Чек, как ше купиш и ще върнеш бельо? Как ще докажеш, че не е слагано? Разбира се, че няма да вземат бельо обратно-нехигиенично е. Дори на ум не може да ми дойде да върна бельо. Ако някой магазин има такава практика, определено такъв артикул от там няма да купя.

# 731
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, нищо не меря. Явно си познавам размери и имам някакъв усет за моите си дрехи. На мъжът ми никога не ги уцелх обаче  Joy.

Просто наистина мразя ходенето по магазини, май само плодове и зеленчуци от пазар нямам против да пазарувам.

Колко сме различни хората..
Аз пък точно плодове и зеленчуци не пазарувам, гнус ме е да ги пипам. Изпитвам неистово желание веднага да си измия ръцете. Само когато ходя на гости при баба ми, винаги купувам свежи плодове, за да й занеса. Заради нея се прежалвам (но пък тя живее точно до пазарчето на Графа, та после веднага се бухам в банята  Laughing ).

# 732
  • Мнения: 131
Здравейте!
По темата ,не винаги продавачката е проблема в бг.Клиентите също могат да бъдат ужасни.Като се започне от неуважението на хората към тази ниша професия,някаква продавачка,тя ми е под нивито,за какво да и казвам добър ден,нищо ,че тя ме поздравява,ще се направя,че не съм чула.Мога да си вляза спокойно с детето,то яде сладолед и маже по витрината,но нищо,аз съм клиент,всичко ми е позволено.Продавачката ще изчисти,нали е затова там.И кучето ще влезе с нас,няма страшно,няма да се напикае,ако случайно се случи,продавачката ще изчисти,кво пък.И после как момичето да е любезно,като влязат поне 5 човека с подобно мислене.И на вас след подобен клиент ще ви се иска да изпушите една цигара,а такива клиенти не са рядкост.

# 733
  • Мнения: X

Чек, как ше купиш и ще върнеш бельо? Как ще докажеш, че не е слагано? Разбира се, че няма да вземат бельо обратно-нехигиенично е. Дори на ум не може да ми дойде да върна бельо. Ако някой магазин има такава практика, определено такъв артикул от там няма да купя.

Нищо няма да доказвам, вземат го и връщат парите без да питат. Върнах наскоро сутиен, който преди да върна пробвах в къщи. И бански, който мъжът ми ми купи върнах. Него не съм го пробвала, защото само като видях цвета ми призля, но и в магазина не ме питаха нищо.
Нямам понятие какво правят върнатите стоки. Едва ли ги продават наново, защото винаги като съм си купувала е било в запечатана кутия или найлонов плик.

п.п. На този принцип не трябва да купуваш нищо от целия западен свят. Навсякъде приемат стоки обратно без обяснение. За козметика не съм пробвала, но знам, че други връщат неща, които просто не им харесват.

# 734
  • Мнения: 9 487
Ти каза "ако не е носено" затова те попитах как точно ще се разбере, че не е носено. Има магазини където продават бельо и бански на закачалка. Аз, ти, Таис (и всички в този форум  Flutter ) биха пробвали такова нещо върху тяхното си бельо, само че стрина Пена от Сунгурларе ще си ги нахлузи направо върху Покахонтас, без да и мигне окото. Абсолютно подкрепям това да не се приема обратно бельо и бански.

Общи условия

Активация на акаунт