Как да преодолея мъката по загубата на любим родител

  • 1 292
  • 1
  •   1
Отговори
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте,

съвсем случайно открих този подфорум и се "радвам" че има възможност и за такава форма на консулт  bouquet

Моят проблем се състои в това, че малко след като станах мама, моята майчица почина ... Дечицата ми бяха дълго чакани и ужасно желани, а сега не мога да им се радвам, радостта ми, бе помрачена.
Бяха само на 43 дни, когато мама почина, не беше дълго боледуване, просто отиде на лекар и и беше  оставена ужасната диагноза, помня само 4 степен, разсейки, химиотерапии и шанс клонящ към нулата ...

Първата и химиотерапия и отне и живота, от една страна се опитвам да се успокоя, че поне нямаше болки, че поне си отиде леко, но от друга страна си казвам, поне да беше жива, все още, болна, но жива Cry

Ние имахме особен контакт с мама. Тя, не беше просто моята майчица, тя беше и най-добрата ми приятелка, по цял ден бяхме заедно, а ако не можехме, то използвахме телефона за целта. През цялата ми бременност, тя, беше до мен, говорехме си, как ще гледаме децата, какво ще им купува, как ... а в един момент нея, просто я няма.
Не мога да превъзмогна тази липса, как ще живея и занапред, как да се радвам на тези деца, вместо да ходим на разходки в градината с нея и децата, аз отивам на гроба и, неискам да живея без нея, обичам я и всеки ден липсата и става, все по - болезнена за мен, по-осезаема. Завиждам на всички, чиито майки са при тях, знам, че не е хубаво, но е по-силно от мен!

Моля ви за помощ, защото имам чувството, че ще превъртя ... Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
За съжаление в живота ни има неща които не подлежат на контрол – Ние не се раждаме по собствена воля и не умираме по собствена воля. Правим всичко възможно да създадем и удължим живот, но все пак има фактори, които не зависят от нас.
Струва ми се, че освен че смъртта на толкова значещ за вас човек вие сполетяла внезапно и не навреме, вие сте и доста самотна в мислите и емоциите си. Има ли с кого да споделяте , защото е хубаво да говорите за това.
Скръбта и осмислянето на загубата на толкова близък човек е дълъг процес, така че си дайте време. Не виждам обаче, защо това да пречи на радостта и приятните емоции от раждането на децата? Още повече, че май те са дълго чакани и получени с много усилия.
Съгласна съм с вас, че чисто психологически „раждането“ и „смъртта“ са свързани, защото смъртта на нашите родители, ни кара да се замислим за лимитите на нашето съществуване и какъв е начинът да изживеем собствения си кратък живот, така че в края му да не съжаляваме за преживяното. Тоест и двете събития отварят много „смисли“, дават възможност за откровен анализ и  житейска равносметка.
Даниела Тахирова /психотерапевт/

Общи условия

Активация на акаунт