Правехте ли си червило?

  • 6 043
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 546
само веднъж. но не защото нямаше избор на червила, а от любопитство.

# 31
  • Мнения: 883
Да, смесвала съм червила, точно така в капачси. Че то само Ида 121 имаше и още един по-тъмен цвят 122 или нещо такова. Ама 121 беше хит!!! А и спиралата като позасъхне и слагахме крем!!! Тя ставаше една - тече като се позатопли малко, но карай!!! Кой ти знаеше, че има водоустойчиви. А лаковете беше нещо нормално то и при тях беше много бедна гамата. Тях оцветявах с мастило от химикал.

# 32
  • Мнения: 1 381
Да, смесвала съм червила, точно така в капачси. Че то само Ида 121 имаше и още един по-тъмен цвят 122 или нещо такова. Ама 121 беше хит!!! А и спиралата като позасъхне и слагахме крем!!! Тя ставаше една - тече като се позатопли малко, но карай!!! Кой ти знаеше, че има водоустойчиви. А лаковете беше нещо нормално то и при тях беше много бедна гамата. Тях оцветявах с мастило от химикал.

а да сега ме присети и това съм го правила доста често..... Дали за ради теова сега са ми кофти ноктите и не задържат лак........

# 33
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
ха сега се сещам да си вдигнат ръка тези дето помнят пък и са ползвали черило Ида 121, както и зелено химическо червило.  ideauu
Оооо, тва е класика в жанра, и аз съм го ползвала Ида 121, нищо че съм по-малка, от рано се цапотя.
Майка ми също е правила червило, ама за мен, от остатъчни нейни.Голямо цапане и триене падаше после, защото ми даваше само в къщи да се цапам, все пак бях много малка, на не повече от 10 години.Как ми е угаждала жената на акълите.

# 34
  • Мнения: 2 152
 newsm78 Лелее, никога не съм го прав3ила...Никой не ме е светнал на такива номера. Но пък като се замисля, когато започнах да се гримирвам, имаше богат избор на всякакви червила... newsm78

# 35
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
ха сега се сещам да си вдигнат ръка тези дето помнят пък и са ползвали черило Ида 121, както и зелено химическо червило.  ideauu
newsm10 newsm10 newsm10
Като прочетох темата ми стана много мило.Аз явно съм от най-"старичките" и съм си правила червила и съм използвала въпросната "Ида"и разбира се "зеления хит" преди демокрацията.
Точно днес си говорихме с една колежка,която е развила мания да си купува непрекъснато червила като пробва тестерите в магазина,а после в къщи на нормална светлина не си ги харесва.И се смяхме,че едно време ни беше лесно, знаехме си -   Ида 121 и 112 и толкова. Laughing

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
О, да! ха-ха.....ка се сети за това, беше мнооооого отдавна Mr. Green

А Ида 121 беше хит!! Peace
Химичните червила, винаги съм ги мразила.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 663
Аз Ида 121 не съм го ползвала, но имаше едно перлено светло, малко на оранж биеше. Под него слагах бял молив от дебелите (от Кореком Simple Smile). Все едно от солариум излизах, такъв беше ефекта на червилото. Къде ти тогава солариуми, но това е тема на друг разговор Grinning

# 38
  • Мнения: 1 283
Помня ги и аз-Ида-та беше цикламено,а зеленото,подобно на вазелин,но като го намажеш,няма триене цяла седмица,а цвета беше ярко червено. Mr. Green Недай си Боже ако изкараш извън устните... Crazy

# 39
  • Мнения: 3 447
Хаха, а докарвали ли сте си "бледорозово червило" с крем Здраве, а Mr. Green

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 935

Ми каквото остане в гилзите го изваждаш и слагаш в капачка, обикновенно тези от коняк " Плиска" , понеже лесно се огъват и можеш да им направиш нещо като чучурче. Слагаш на слаб котлон и те веднага се разтопяват. После изливаш малко в гилзата на червилото, обаче трябва да оставиш малко от старото, щото има дупка. Малко да поистине и слагаш останалата част и хоп в хладилника.

Правех, и още как! От малка имам слабост към червилата.
Моята технология беше по-усъвършенствана- на дъното на празните гилзи слагах картонено кръгче, за да запуши дупката. Остатъците червило разтапях на водна баня в най-мъничката лабораторна стъкленица (с чучурче). Изстиваше на стайна температура, иначе се вдлъбваше червилото. Flutter

# 41
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз минавам 30, и аз съм топила червила, ама само 1-2 пъти.

# 42
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Имаше подобна тема: Правите ли си сами..?
Там бях написал, че ъм си правила сама червило и обяснила как го правех:Вадя остатъците от старите червила и ги слагам в една голяма супена лъжица, паля свещ или на газов котлон.Загряваш лъжицата и те се разтапят.Бъркаш да се получи равномерен цвят и хомогенна смес.Преди това си отрязала една спринцовка/стандартна/, чиийто отвор е с дебелината на основата на червилото.Изрязваш й върха, така че от там ще наливаш разтопеното червило.Избутала си буталото до край, назад.Наливаш разторените червила в нея,оставяш я изправена за около 30-40 мин в камера и после с внимателно избутване слагаш в капсулката на червилото.

Не че сега ще се хване някой да си прави, при това изобилие...ама тогава нямаше!!!!

# 43
  • Мнения: 3 447
Тая тема май трябва да е с подзаглавие Минахте ли 30 Mr. Green

# 44
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Тая тема май трябва да е с подзаглавие Минахте ли 30 Mr. Green
Сякаш бе вчера Laughing

Общи условия

Активация на акаунт