Жегата навън настъпва яко, мамите от ИБ очакват с нетърпение страхотно лято!

  • 18 008
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 395
За клеевата знам , че е по капка за годинка  newsm78 разрежда се средно в 200мл вода.  Peace  това, когато се пие,

Капки за нос или уши се правят 20капки в 50мл вода и се слага с капкомер или с клечки за уши

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 13:42 от Звезден^Прах

# 16
  • NE
  • Мнения: 10 999
Искате ли тези неща да ги впишем в някой линк и да можем да поглеждаме при нужда?
На мен ми е тъмна индия всичко свързано с капки.

# 17
  • shumen
  • Мнения: 18 044
Прахче,дано се нареди всичко и бързо се справите с проблема.
Цветеи аз съм за.Така ще ни е по лесно да се ориентираме кое по колко капки и няма да питаме всеки път.
Стани,и моето дете беше от кротките,но от както тръгна на ясла стана невъзможно.Научи се да крещи,реве и се тръшка за всяко нещо,ако не е на неговата.
Ние тази сутрин като за края на седмицата бяхме невъзможни.Първо едва го вдигнах за ясла и започна да реве,че няма да ходи и накрая се излъгахме и тръгна,но на средата на пътя реши,че иска една друга блузка,която е в коша за пране,а не тази,която той сам избра сутринта да я облечем и понеже му казах,че сме надалече и няма време да се върнем до нас и се започна пак с рева,тръшкането и въргалянето по пътя и се наложи буквално да го завлека до яслата.Казах му,че довечера ще е наказан и няма да кара мотор,ама хич не му пукаше.
Рокси,браво на Ивка.Значи все пак има светлина в тунела.

# 18
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
ant G  в 50 мл вода слагам 1-2-3 капки и давам да пие... понякога като знам, че ще ми се гевези слагам в една лъжичка сребърна вода и директно там капки (2-3) и давам по веднъж на ден  Peace
За клеевата знам , че е по капка за годинка  newsm78 разрежда се средно в 200мл вода.  Peace  това, когато се пие
Капки за нос или уши се правят 20капки в 50мл вода и се слага с капкомер или с клечки за уши
Това имах в предвид, по колко капки на ден се дават. Имах някакъв спомен по капка на нещо, но се чудех на година или на килограм беше. Благодаря! Много ми се струват 200 мл. вода. София това ще го пие цял ден. Разрежда се в хладка вода  Peace
За нос - аз слагам сребърна вода в шишенце от Назик, то е 10 мл., и капвам 3-5 капки, обичайно по 3, защото много щипе.
Фаил с бабешки рецепти щях да правя аз, но съм забравила.  Embarassed Ще гледам да изровя тези дни споделените във фейсбук.

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 15:32 от ant G

# 19
  • Мнения: 1 152
Моме каквото и да е шишето стига да не се зарибява, както е със сукането!
Влади до голяам степен се будеше по навик а не защото е гладен!
Но всяко дете си е различно де  Peace

Поспаланче благодаря за темата   bouquet

# 20
  • shumen
  • Мнения: 18 044
Мраве,готвите ли се за рождения ден на София вече?
Моме,Дени беше изцяло на АМ и пак се будеше през нощта и вода да му давам.
На мен тази вечер една позната понеже се заприказвахме ми каза,че в ДГ имали английски,танци и рисуване май и се зачудих дали,ако е така да го запиша на нещо и какво.За английски ми се виждат малки,рисуването не го влече и ми се иска на танци,но не знам дали и на него ще му хареса.Сега го влекат,но там не знам.

# 21
  • NE
  • Мнения: 10 999
Дани Пробвай го постепенно и ако няма интерес променяш. Не мисля, че за английски е малък. Те се облъчват с филми на английски, само би подпомогнало развитието. Ако не му харесва едното, променяш на другото.
Прахче Ще се оправи Ивейнката. Важно е че си намерила с кого да работи. Това с крещенето не беше видим период при нас.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 698
Дани, Жорко е първа група и ходи на английски и танци- и двете му допадат.

# 23
  • shumen
  • Мнения: 18 044
Цвете,ами освен да пробваш както казваш.
Магнитче,и твоето е идея,но не знам дали ще мога да ги плащам и двете и таксата заедно.Сега на 27 е делото и се надявам да започна да вземам повече пари след това,че сега с тия 80 лева е много трудно.Добре,че са нашите и помагат,че ако трябваше да чакам само на тези пари незнам как щеше да оцеляваме.

# 24
  • Мнения: 1 172
Да ни е честита новата тема! Поспаланче, Hug
Мец, турни Ина синя лента, мЪри! НЕкой ше се обърка. Mr. Green
Моменце, ами аз започнах да махам нощното ядене към 10-тия месец на Ники, когато дадох АМ. До тогава на всяко будене ръгах цицата. Имах кърма, просто исках да започна процеса на отбиване. И за начало стартирах с АМ именно на вечерното лягане - още първата нощ детето спа драстично много в сравнение с обикновено. След 1-2 вечери реших ако се събуди през нощта, да пробвам да я сложа при нас на леглото и да не дам да суче. ММ малко подаде едно рамо веднъж (аз избягах малко в хола), че тя много настояваше да се добере до мен. Много бързо стана ясно, че може да заспи и без да ме джвака, няколко вечери ѝ отне (и то с минимум драма). Започна да се буди сефте около 6 и реших и тогава да се пробвам с АМ. Първия ден докато го направя, връхлитайки в спалнята я стреснах от вече полу-унесеното състояние. Пи си млякото, щото го дадох. На другия ден даже не се напънах да ставам - оставих я да се гуши между възглавниците (аз в леглото, никъде не съм бягала) и си заспа. Но вече знаеше как става от предните нощи. Да, понякога се е будила и не е успявала да заспи веднага (дори след отбиването) - оставяла съм я малко да се потъркаля, да се повърти (без да играем, без да говоря) и е заспивала. Никога не си позволих да предложа вода. Случвало се е майка ми да идва за по няколко чАса вечер (колкото да отскочим на кръчма, гости или кино) и въпреки, че казвах, че детето вода не пие нощем - тя винаги зареждаше шишето до нея. Единия път каза, че била пила и аз като я насметох... Викам аз толкова усилия полагам тва дете да има непробуден сън, ти на вода искаш да ми я научиш сега - дърто магаре е станала вече. Повече не повтори, макар пак 2-3 пъти да беше взимала шишето при себе си. Но твърдеше, че не го е давала, защото малката бързичко си заспивала пак.
Ей го, сега се пукам по шевовете. Доколкото съм с акъла си нощем и успявам да остана уж будна, докато кърмя, все повече имам усещането, че Светльо само ме дъвче. Със сигурност около полунощ получава мляко (тогава още не съм легнала и съм с бистър ум), ама от там насетне на милионите му будения май само 1-2 пъти стига до млякото. Обаче стискам зъби и вода не давам! Надявам се, че все някой ден ще изгрее слънце и на моята улица и ще мога да поспя като бял човек. Praynig Tired

# 25
  • Мнения: 11 479
Теди, разбирам ти тезата, но като че ли не съм съгласна с нея. За мен е по-добре да предлагам вода, да пие по няколко глътки и пак да заспива, отколкото да ме джвака по цяла нощ за приспиване.
Някой беше споменал за специално захранване при АБКМ, може ли да ми каже в повече подробности - от 2 месеца не съм давала млечни, искам да пробвам лека-полека дали не го е израснал.

# 26
  • Мнения: 6 395
почни с козе продукти, Алекс захранваше май така успешно и може да даде съвет  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 4 122
Прахче,

Мравето са с АБКМ. Тя е най наясно. Аз също заради съмнения. И смених всичко млечно от краве на козе. И минаха добре нещата. Започнах с по една "кибритена кутийка". И постепенно увеличавах количеството и следях за реакции.

# 28
  • Мнения: 1 490
Уф,то нова тема имало.....

# 29
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Моме, аз започнах първо да захранвам себе си с козе сирене. Слагах даже по-малко от кибритена кутийка на филия с лютеница, защото не ми е много по вкуса. После си вземах и кашкавал от козе мляко. Аз започнах да се захранвам, когато София беше на 7-8 месеца и бяха минали 6 м. от началото на диетата. Нея я захраних първо с козе сирене след като навърши 1 г. и следвах реда козе-овче-краве, като к. мляко може би на 1 г. и 6 м. предложих. Прясно мляко досега е близвала символични количества вложено в нещо. Преди 2-3 седмици яде палачинки, направени с прясно краве мляко. Трябва да призная, че бях много по-предпазлива от нужното, но не съжалявам.
За буденето. София не суче нощем от известно време, по точно не и давам, но продължава да се буди. Най-дългият и сън е от 0-6 ч., но не всяка нощ. По-добре е от буденето през час, но има какво да се иска. Рядко пие вода, ако и предложа, когато ми се струва много топло. Не може да заспи сама, ставам да я нося, подрусвам и т.н. Освен това и на обедния сън се буди. И не е само да се размрънка и намести, тя направо отваря очите или почти се разплаква и протяга ръце да я взема със затворени очи. Опитвам се да и говоря тихо, да я галя, но тя се дразни и се разсънва още повече.

Последна редакция: сб, 23 май 2015, 14:54 от ant G

Общи условия

Активация на акаунт