Тревата съсипва брака ни

  • 22 661
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 281
Пак ти казвам-обирай си парцалите от там!Не ти трябва подобен тип.Ама 1:1 го описваш като познатия ми.Все недооценен,все ще издъни видиш ли джакпота на Еврофутбол,все неразбран,недооценен,недообгрижен!Детето му си лепна ръката на гореща плоча,докато гения следи някви си коефициенти в нет-а.Според него са баламурници бачкаторите(като мен,мъжа ми и жена му)-той гения е роден за по-високи цели.По цял ден пафкаше,почесваше се и пийваше бирица,да не би да пресъхне от мисли по Еврофутбола и как всички сме мега-тъпаци,за да работим.Това му беше мото!Накрая като цъфна с гигантския кредит,чакаше да му го платят "простите бачкатори".Бий си камшика от този продавач на надежди и късмет със следващия партньор!Стискам ти палци  Peace
ако нямаше детенце .. хубаво, ама с детенцето вече не е толкова просто  Thinking

# 61
  • Мнения: 3 031
Според него са баламурници бачкаторите(като мен,мъжа ми и жена му)-той гения е роден за по-високи цели.
Пълно е с такива образи, Рибозом. Живеят си така, ден за ден, докато накрая не свършат някоя простотия (за пари, разбира се) и не влязат в затвора.

# 62
  • Мнения: 12
Рибозом, благодаря за куража, наистина след като споделих проблемите, макар и във вируалното пространство се чувствам по-добре, ако успея да запазя час тази седмица -отивам при юрист. Относно твоя познат,  все едно описваш мъжа ми - неразбран, недооценен, как все на другите им провървяло да имат бизнес, как хората, работещи в компании са едва ли не идиоти да работят за другите...

# 63
  • Мнения: 7 006
Рибозом, благодаря за куража, наистина след като споделих проблемите, макар и във вируалното пространство се чувствам по-добре, ако успея да запазя час тази седмица -отивам при юрист. Относно твоя познат,  все едно описваш мъжа ми - неразбран, недооценен, как все на другите им провървяло да имат бизнес, как хората, работещи в компании са едва ли не идиоти да работят за другите...
С две думи..Човекът е як комплексар.Не обикновен тревоман.

Комплекси,чувство за грандомания,трева+алкохол,хазарт..

Искаш ли да плуваш на потъващ кораб?

При тези показатели,и ако любовта си е отишла,бих си била камшика,па ако ще и 3 деца да имам Peace

# 64
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Хазарта много ме плаши и дори и най- малката индикация за такъв уклон у някого ме кара да бягам с 200!!!

# 65
  • Мнения: 6 122
на запад поне мислех, че не стоят така нещата ..
но бг манталитет си казва думата независимо къде се живее  Simple Smile
Аз пък мислех, че е обратното Simple Smile

ами на запад разликата между мъжа и жената не се усеща толкова много ..
защото дохода на всеки по отделно стига да е самостоятелен .. тук в бг .. много хора живеят на семейни начела не за друго , а защото по сами не могат да се справят .
и ако единия остане без доходи проблема става действително голям ..

Е, те и на запад повечето двойки са на семейни начЕла, отколкото в брак.

# 66
  • Мнения: 6 122
Рибозом, благодаря за куража, наистина след като споделих проблемите, макар и във вируалното пространство се чувствам по-добре, ако успея да запазя час тази седмица -отивам при юрист. Относно твоя познат,  все едно описваш мъжа ми - неразбран, недооценен, как все на другите им провървяло да имат бизнес, как хората, работещи в компании са едва ли не идиоти да работят за другите...
С две думи..Човекът е як комплексар.Не обикновен тревоман.

Комплекси,чувство за грандомания,трева+алкохол,хазарт..

Искаш ли да плуваш на потъващ кораб?

При тези показатели,и ако любовта си е отишла,бих си била камшика,па ако ще и 3 деца да имам Peace


А-хам. Хазартът е плашещ, много.

# 67
  • Мнения: 3 031
на запад поне мислех, че не стоят така нещата ..
но бг манталитет си казва думата независимо къде се живее  Simple Smile
Аз пък мислех, че е обратното Simple Smile
ами на запад разликата между мъжа и жената не се усеща толкова много ..
защото дохода на всеки по отделно стига да е самостоятелен .. тук в бг .. много хора живеят на семейни начела не за друго , а защото по сами не могат да се справят .
и ако единия остане без доходи проблема става действително голям ..
Аз за съвсем друго нещо говорех.
Тук много по-малко жени ще търпят подобно отношение или по-скоро такава липса на отношение. Въобще не говоря за пари, а за отговорности, уважение, любов.

# 68
  • Мнения: 257
Хазарта много ме плаши и дори и най- малката индикация за такъв уклон у някого ме кара да бягам с 200!!!

И има защо.Проблемът е сериозен и наистина си е форма на зависимост.

# 69
  • Мнения: X
Magi666, не съм чела предходните мнения или ако си дала допълнително инфо, но бих ти казала да се спасяваш от този брак, достатъчно пъти си се пробвала да оправяш ситуацията, явно мъжът ти има проблем, който може да е свързан с липсата на развитие у него, ти печелиш повече, идва му в повече отговорностите и семейният живот. Аз по-скоро бих те посъветвала, да се ориентираш с кои служби да говориш, да индикираш някъде, че имате проблем и той е враждебен към теб, защото не знаеш, ако поискаш развод и той се озлоби към теб, как ще се развият събитията за теб. Помисли също, че неговото поведение се забелязва и в работата, ако го изгонят от работа и при евентуален развод, твоите доходи ще са по-високи и знаеш, че има и случаи, в които ти ще трябва на него издръжка да плащаш. На твое място бих се консултира с адвокат и относно апартамента.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 838
Първо: пушенето на марихуана, не предизвиква физическа зависимост. Ако ще, и да се наакваш всеки ден от напушване, години наред - пак не става! Отделен въпрос, е самовнушението. Човек може да си намери какво ли не оправдание, да започне деня с  един джойнт, питие или там каквото му е "необходимо", за да се отпусне. Това, си е личен избор, а не - жестока зависимост. Ако говорим за човек, който "не може" без 1-2 цигари на ден, а не за хероини, алкохолизъм и т.н., разбира се.  

И аз също,
Познавам много хора, които пушат и при нито един не съм виждала описаното от теб. Не мисля, че тревата съсипва брака ти.
Ако мислено махнете тревата, ще остане мъж с поведение, което е като на 90% от "мъжете", заради които в СО, се пускат теми за  изчерпани връзки (такива са ми наблюденията, поне). Вдигнала сте я тази трева, като транспарант пред себе си, за да не виждате дупката, към която спринтирате в момента(ако трябва да перифразирам, еди-кой си).
Цитат
Не, не го обичам вече, но е баща на детето ми и не искам съвсем да затъне.
Ей такива приказки, ме побъркват направо! Да, точно така - Баща е, а не Ваше второ дете! Че и, слава на Тор, живи родители има.
Отгоре на всичко:
Цитат
Започнах да се страхувам имза собствената си безопасност - при един от скандалите ни наскоро, който беше породен от желанието ми да си купя кола - евтина и с мои пари, всичко завърши с викове и удар по вратата, която се откърти. Досега не ми е посягал, но вече и това не го изключвам. Няма вече никакво уважение към мен,
ooooh!  Е, WTF пък, ще попитам аз(ама риторично)?! Сериозно ли, мислите, че целта в случая, оправдава средствата?
 Аз, никога не бих "посъветвала" да събирате багажи и т.н., щото най - малкото, съм Бай Никой, нооо...в случая, дори не видях, да има обичайните, за такива теми, оправдания (че Той, всъщност, не бил, чаак толкова лош), освен това, че е биологичен баща.
(И пак)Но:
Цитат
Няма вече никакво уважение към мен, от дъщеря ни почти не се интересува - максимум един път седмично да се появи по скайп, докато говоря с нея.

 Thinking За чий тогава, Ви е всичко това? Женени сте (още), не сте го осиновявала. Имате дъщеря, която е кажи - речи, още бебе. И издухвате безценното време(как бързо минава), в което трябва да сте с нея, заради някакъв истеричен пишман - наркоман! Защото, видиш ли, половината гени - били негови. И не се успокоявайте с това, че е малка и няма да й се отразят тъпотиите на родителите й. Отразяват се. Дори и сега, докато се тръшкате неоправдано, тя усеща всичките Ви емоции. И  малко или много, страда!
Защото, сте на една честота, двете.
И защото - няма щастливо дете, с нещастна майка.

# 71
  • Мнения: 7 006
Първо: пушенето на марихуана, не предизвиква физическа зависимост.
Второ..Пълна глупост!

Всяка субстанция е в състояние да предизвика физ.зависимост,както и абстиненция.
Просто си е факт.
Имала съм периоди преди години,в буйната си младост..Пушене до припадък и то по няколко месеца..
Ами после си е нужен един период да се изчистиш..Седмица,до 10-ина дни,в които си силно раздразнителен,реве ти се,нервно ти е..
Хубавото е,че бързо минава.Както казах,за около седмица си ОК.
И все пак,всичко е до психика.
Аз мога както да се размажа от пушене,така и да не пипна с месеци.
Но познавам хора,на които им е трудно без трева,и все ще правят паузи..Ама от утре..Днес все за "последно" и утре няма..И така ден след ден,година след година..

Всичко може да доведе до пристрастяване,камо ли тревата.
Просто ефектите са различни при различните субстанции.

# 72
  • Мнения: 1 281
Първо: пушенето на марихуана, не предизвиква физическа зависимост.
Второ..Пълна глупост!



а трето трил е много по в час от теб и се изказва доста по точно,
нищо, че тя не казва, че е пушачка .

има разлика между физическата психиатрична зависимост .
едната , физическата предизвиква физическа болка и се изразява доста отчетливо ..
докато психиатричната е съвсем различна , но не по малко опасна .
даже напротив, това, че човек не приема за проблем психиатричната зависимост я прави много по опасна ..
защото ако човек има силен самоконтрол, усети ли ясно и отчетливо абстиненция,
която се изразява във физическа болка, нормално може да си даде сметка за проблема и да започне да се бори ..
докато при психиатричната зависимост проблема не се отчита като проблем ..
и наркомана дори не съзнава, че е станал наркоман .

апатията и липсата на интерес към всичко освен треволяк е индикация, че вече е пропаднал ..
това се лекува само с заместител ... имам предвид не медикаментозен , а психическо обременяване с нещо продуктивно и полезно .. например работа, която носи удоволетворение . 

иначе човек се превръща в пропадалище

# 73
  • Мнения: 7 006
Ами тогава,кафето,никотина,захарта,както и транквилантите и барбитуратите,кво са?
Те не предизвикват физическа болка.

Изобщо..С какъв акъл,някой може да твърди,че ежедневен прием на каквото и да е вещество,дори витамини,остава без натрупвания в организма?
Пък макар и в най-лека форма на физическа зависимост,но я има.
Знаете ли,че тревата се чисти цели 6 месеца от организма?

Цитат
апатията и липсата на интерес към всичко освен треволяк е индикация, че вече е пропаднал ..
това се лекува само с заместител ... имам предвид не медикаментозен , а психическо обременяване с нещо продуктивно и полезно .. например работа, която носи удоволетворение .
Това е така.И не само за коза.За всяко нещо е..

Последна редакция: ср, 27 май 2015, 20:54 от Какво?

# 74
  • Мнения: 10 057
Според мен няма значение дали е апатия или някакъв вид зависимост.
Човекът няма намерение да се променя, дори се отнася агресивно, към предложение за промяна.
Нещата му отиват към провал, който от своя страна ще повлече и други около него.

Общи условия

Активация на акаунт