Приятелят ми пуши трева

  • 4 818
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, пиша Ви понеже имам нужда от мнения и съвети. С приятелят ми сме заедно от почти 2 години. Още в самото начало знаех, че пуши трева и говорих с него на тази тема. Каза, че ще я намали, но с времето нещата ескалираха. Наистина целя спиране понеже, когато се напуши, не се интересува дори как съм, добре ли съм, как е минал денят ми. Дори, когато изживявам някакъв труден момент или период, предпочитам да не му казвам, защото ще бъде до мен чак на другия ден, когато вече тревата го е отпуснала, а аз съм минала сама през трудностите. Като негова половинка се опитвах да му давам разбиране и спокойствие, но така се отпуска даже повече. Всичките му приятели са на трева, че някои и са по-навътре с нещата. Наистина искам да му помогна по някакъв начин, аз съм на 18г. и нямам нищото общо с неговият начин на живот, той е на 22г. и пуши от 5 години. Обичам го, привързана съм изключително към този човек и го искам в бъдещето си. Имаме планове заедно, но нещата много се промениха сега. Всичко между нас относно това е изговорено, сякаш на моменти наистина иска да се откаже, но не му достига смелостта. Повече от всичко искам да му окажа влияние, до първата ни годишнина показа изключителни промени, след това отново се върна към старите си навици и започнахме да се караме.

# 1
  • Мнения: X
Какви планове имаш с наркоман?

Я си гледай училището, завърши си 12 клас и мисли какво ще учиш или работиш. Зарязвай го тоя - да пуши по пейките и да му мине живота.

# 2
  • Мнения: 3 025
Вместо да спасяваш него, спасявай себе си и се махни от тази връзка, докато е време.

# 3
  • Мнения: 1 625
Съвет имам само един : бягай с триста!
Зависимостите остават завинаги. Засега е тревата, после ще дойде друго. Постепенно ще задлъжнява, ще повлече и теб също. Оправия с такива хора няма. Колкото и да ти се струва, че го обичаш безумно, ще ти мине. Имаш да градиш бъдеще. С някой със зависимости, бъдеще няма. Има само дупка, от която измъкването е трудно.
Бягай докато е време!

# 4
  • Мнения: 9
Още от малка смятам да следвам медицина и правя всичко по въпроса, просто много емоционално изживявам всичко. Първата година ме носеше на ръце (правеше всичко само да види усмивката на лицето ми) беше ограничено до минимум, имахме планове за бъдещето заедно. Бях му огромен стимул, той сам ми го казваше.  И изведнъж всичко се промени в един момент и започнахме да се караме, когато го усещах, че прекалява. Много трудно и дълго преживявам дадена раздяла.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 00:57 от ioanatodorova00

# 5
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Ако останеш с този ... човек, шансовете са ти по скоро от другата страна на медицината.

# 6
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Още от малка смятам да следвам медицина и правя всичко по въпроса, просто много емоционално изживявам всичко.
Това какво искаш да учиш или не няма връзка с проблема ти.
Друго обаче - при положение, че знаеш че си емоционална, и явно трезвата преценка не ти е сила, защо не си дадеш време встрани от тази връзка? Много хора имат някаква слабост, която им гълта времето и усилията - хоби, работа, спорт... Но когато вземе приоритет пред половинката, това вече не е двойка. Иначе казано, в момента ти се класираш някъде там след тревата, приятелите и собствения му кеф. Дръпни малко назад, дай си време без него, дори той да настоява да сте заедно и да стане перфектен. И не време без него, в което да рониш сълзи по него. А време за себе си - да си с приятели, да учиш, да излизаш... Общо взето да видиш (и припомниш) как е живота на нормалните хора, когато не си в постоянна битка с простотии за вниманието на някого.

# 7
  • Мнения: X
Първо, не ставаш за медицина.
Второ, тази твоя нужда от чуждо внимание в момента я замазваш с тревата на гаджето. А като хванеш някой, който не пуши, но пак не ти се връзва, тогава какво?
Трето, тревата отпуска съзнанието при нерваците. Не предизвиква физическа зависимост, няма записани смъртни случаи, тревоманите всъщност рядко минават на твърдо.

Сори за цинизма, ама ако си толкова емоционална, май вместо да напрягаш другите - на теб ти трябва една цигарка.

Не пуша, не пия, не употребявам наркотици.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Зависимостта си е зависимост. Алкохол, наркотици, хазарт няма значение. Това значи, че човек не владее себе си. Оттам нататък за мен е отписан. Как пък няма да се изживявам като майка Тереза, че да опитвам да спасявам някакъв пропаднал тип, който всъщност не иска да бъде спасяван! Спасителна мисия за такъв човек разбирам и оправдавам само и единствено в един случай - ако детето ти е залитнало, да не дава Господ никоя от нас да стига дотам! Показвай му пътя и да си се опиянява от боклука без теб. Има още мъже на тоя свят, макар че сега сигурно не ти се вярва.

# 9
  • Мнения: X
Хай, зависимост е и сутрин след прозявката да отварям форума, също и да пия кафе, но не съм чула и от това друг да е умрял.
Авторката има погрешно поведение. Нея не я вълнува толкова, че човекът пуши трева, вълнува я, че не получава внимание и сама си решава проблемите, забележи, в рамките на същия ден. Ми тя си е зависима от чуждото внимание - ко прайм тогава? Последният й проблем е, че приятелят й пуши трева.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Да ама тя споменава, че той движи само сред тревомани, а някои от тях са и на по-сериозни вещества. И това ли не е проблем според теб?

Аз съм крайна в това отношение. Хич не ми дреме, че никой не бил умрял от това. Зависим ли е? Да, такъв е иначе можеше да спре във всеки един момент. Оттам нататък за мен е отписан. Това е едно от малкото неща, при които за мен няма сиво, а само черно и бяло. Който желае, може да бъде толерантен, аз не съм, за мен е наркоман.

# 11
  • Мнения: X
Не е ок, че има и на твърдо, мисълта ми беше, че авторката се мъчи нескопосно да се представи като спасителка на човек, който всъщност няма нужда от помощ (за Бога, това е трева, не се е закачил за обезболяващи след операция!), а реално мотивите й са крещящо егоцентрични, плюс това оставя впечатление на ревла и контрол фрийк.
Движел с тревомани? Ми аз движа с кифли, които пръскат 100 кинта за шишенце серум за лице, не звуча много благонадеждно, трябва ми помощ Grinning
Да се раздели с него и готово.

# 12
  • Мнения: 731
Подай сигнал в полицията за притежание на наркотици, да видиш как ще се стресне💀

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 10:34 от MockingBird13

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839
Наистина искам да му помогна по някакъв начин, аз съм на 18г. и нямам нищото общо с неговият начин на живот, той е на 22г. и пуши от 5 години. Обичам го, привързана съм изключително към този човек и го искам в бъдещето си. Имаме планове заедно, но нещата много се промениха сега. Всичко между нас относно това е изговорено, сякаш на моменти наистина иска да се откаже, но не му достига смелостта. Повече от всичко искам да му окажа влияние, до първата ни годишнина показа изключителни промени, след това отново се върна към старите си навици и започнахме да се караме.

Не можеш да помогнеш на някого, който не го иска.
Не го слушай какво ти приказва, а гледай какво прави.
Никой, ама наистина никой, не е успял да спаси никого от наркотиика, а постепенно е затъвал в същите л..на.
На 16 си била, не си виждала друг мъж и друг живот, и друго отношение, затова си мислиш, че този е нещо специално.
Не, не е. Обикновено безхарактерно същество, пуснало се по течението.

Махни го от живота си, защото ще те смъкне на дъното до себе си.
Имаш ли родители? Разкажи им, нека ти помогнат да се отървеш.

# 14
  • Мнения: 1 073
Ще му дойде акъла, когато започне да получава паник атаки... Тенденция е "тревоманите" да казват "това е билка..., безвредна е..... използва се за лечение.... нищо няма да ми стане" и тн. Колко приятели такива имах, крадкотрайната им памет беше тотално дъно и как пък 70% от тях имаха едни и същи проблеми, като е безвредна Grinning да, не умираш от нея, нооо затъпяваш, концентрацията ти, дори и да не си напушен куца. Не помниш какво си ял сутринта, с кого си се видял... а паник атаките, ууууу любими, присъствала съм на няколко, от различни хора. Галинор, не ти е много вярна информацията.
НО от друга страна и другите не сте прави, познавам адски много хора спрели с тревата, дори да кажа, че са голям процент, но доста от тях трябваше да си докарат тотално нервно изцеждане, за да се осъзнаят. Или да им се набива в кратуната, че са зверски затъпели и неадекватни. Да пушнеш 1-2 дръпки на седмица го считам за що - годе нормално, но всеки ден, по цигара, та дори и повече.... това си е прекаляване и сериозно пристрастяване, водещо до сериозни психически проблеми.
 Аз трева не пуша, така и не ми хареса да гледам в една точна като зомби и да размишлявам над странни житейски въпроси Grinning
А относно авторката, мила, на 18 години си, не е твоя работа да спасяваш нечии живот. Щом човек не се чувства комфортно във връзката си, просто я прекратява, особено пък на 18 години, без деца и брак... Да се оправя, на 22 години е, сега си мисли, че е безсмъртен и е над всичко, тревата е готина и тн, и тн. Може би като получи няколко кризи след някоя друга годинка и види, че работата не му върви много добре, ще се замисли. Сегааа вятър го вее на бял кон... или еднорог Grinning само той си знае. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт