Приятелят ми пуши трева

  • 4 833
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 117
А относно авторката, мила, на 18 години си, не е твоя работа да спасяваш нечии живот. Щом човек не се чувства комфортно във връзката си, просто я прекратява, особено пък на 18 години, без деца и брак... Да се оправя, на 22 години е, сега си мисли, че е безсмъртен и е над всичко, тревата е готина и тн, и тн. Може би като получи няколко кризи след някоя друга годинка и види, че работата не му върви много добре, ще се замисли. Сегааа вятър го вее на бял кон... или еднорог Grinning само той си знае. Успех!
Абсолютно, вятър на бял кон...Но на тези години, когато всичко е топ, трева не бива да се пуши, вредно е. Виж за възрастни хора, със заболявания, понякога е медицински препоръчана, но за младежи твърдо не.
Много е възможно да сте си омръзнали, в началото много любов, романтики, гимнастики, но се е изчерпила ситуацията и човека е почнал да пуши, за да не се дразни. Това е нормално. Вероятно не сте един за друг, така, че ведро и спокойно напред към учението, живота, работата и връзките с по-силни, позитивни и достойни личности.

# 46
  • Мнения: 4 351
Обичаният да се промени, защото една жена го обича и го  иска в бъдещето си - е това е само по романите.
Имам познати момичета, пушеха трева, не се спряха дори и когато станаха родители. Сега гледат болни деца. Имам и съученици, които също все още пушат трева, и смъркат кока.
Гледай си живота. Колкото и да ти звучи невероятно, един ден ще се обърнеш към миналото и ще се чудиш защо си пропиляла бъдещето с такъв. И освен това има и свестни мъже. Гарантирам ти го Simple Smile

# 47
  • Мнения: X
Здравей,
Била съм в такава ситуация - и с добра приятелка, и с гадже. Не се променят - колкото и да обещават, колкото и да им се променя животът, пак не се променят. Просто намират начин да го съчетаят с ежедневието си. И двамата, точно както ти каза, никога не са били до мен. За приятелката ок, не е длъжна. За него направих всичко, което можах, за да го накарам да спре и да се вземе в ръце, но той просто не искаше. Това са хора, които не са свикнали да гледат живота си на трезва глава и не могат да поемат истински отговорности, не са свикнали да са опора на някого и, дори да не го осъзнават, тревата ги прави егоисти. А ти, ако наистина, искаш да си лекар един ден, такъв човек само ще те дърпа назад, като ти създава емоционални дразнения и те притеснява, а никой няма нужда от това. Това е моето мнение. Просто, ако ти не смяташ, че е нормално да пуши, значи имате различие, което няма как да преодолеете, а когато той не иска да си помогне, не иска и помощта на другите хора. Харесва си живота такъв. Така че всички, които ти казват да го оставиш, са прави.

# 48
  • Мнения: 1 571
Не е проблем, че човекът ти пуши трева, проблем е че "нямаш нищо общо с неговия начин на живот".

# 49
  • Мнения: 4
Ма бягай от тоя с 300 бе момиче!! Ти май си нямаш представа за какво иде реч,след като компанията и обкръжението е от наркомани.Имаш ли представа в какво и с какви хора се е забъркал??Била ли си сред тях да ги видиш как се държат и кво правят като си вземат дозата?За мен всеки опиат който те прави различен от адекватно състояние НЕ Е НОРМАЛНО !Изклюявам тук мед.цели разбира се,но имаше един дето ми развиваше теории как тревата му помогнала за нз си какво.Хубаво че се оттървах навреме от него и се радвам че в живота пуших 3 пъти нито ми хареса нито се пристратих.
Ся щи дам един пример да видиш как една безобидна трева може да доведе до трайни житейски последици:позната започна с трева безобидно и премина явно на нещо друго ,което я докара до нз какво състояние да скочи от тях и явно има късмет та оцеля,но е някаква категория инвалид тъй като е получила травма на крака и куца като върви,така че скъпа ,както са казали хората-Господ дава,ма в кошара не вкарва..Имаш знака пред теб,само ти избираш как ще продължиш.Тук всички ти казаха истини и факти,но не могат да те спасят.

# 50
  • Мнения: 2
Постави му ултиматум - ти или тревата. Дай му време да реши, но в рамките на разумното - няколко седмици. Имай в предвид, че щом компанията му е пренаселена от такива индивиди, шансът му да се разграничи от себеподобните е минимален. И рядко момчетата на тази възраст гледат сериозно на живота, камо ли на връзките. Ако все пак наистина те обича, би трябвало да избере теб.

# 51
  • Мнения: 3 439
Дааа, на 22 той ще избере нея със сигурност 😆

# 52
  • Мнения: 20
Здравейте! Исках да пусна нова тема, но понеже съм новорегистрирана и не зная как! Аз имам подобен проблем. Като на тази мацка. С моя в момента сме нещо като разделени. И той също употребява трева. Исках да се допитам до вас, дали да споделя с някой от семейството му, за да получи помощ или просто да си замълча и да го оставя в калта? Sad Не ми се иска да го оставям така, той е почти на 30, безработен и няма желание за живот, дори не излиза навън. Моля Ви дайте някакви мнения, защото съм адски объркана… имаме връзка от две години и наистина много го обичам, но смятам че това пречи на пълноценния му живот! Sad Не е нормално да не иска да излиза само да гледа филми да лежи и да пуши. Sad Да споделя ли с някого от семейството му или не?

# 53
  • Мнения: 363
Ти мислиш ли, че те не знаят? На 30, безработен, по цял ден гледа филми. Сам ли живее, с теб или с родители?

# 54
  • Мнения: 20
Ти мислиш ли, че те не знаят? На 30, безработен, по цял ден гледа филми. Сам ли живее, с теб или с родители?

Майка му е в чужбина тук живее сам.

# 55
  • Мнения: 1 073
И като им кажеш? Щом не живеят близо до него, а и, гад демит, той е на 30.... ако сам не се осъзнае, родителите му и да говорят, нищо няма да излезе.
За съжаление моят съвет е да си гледаш себе си... егоистично, но пък най- себеспасяващо

# 56
  • here and now
  • Мнения: 4 299
Тя майка му си го е научила така, вероятно пари му праща от чужбината, че иначе как се издържа?
Моя съвет е да си намериш друг. Знам, че е трудно, но не е невъзможно. Ролята на спасителка е наблагодарна работа.

# 57
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
...С моя в момента сме нещо като разделени...
...дали да споделя с някой от семейството му...
С човека не сте заедно, не е малко дете, а ти ще обикаляш роднините му да им говориш той как трябва да живее? Та той е на 30, а ти си външен човек Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 165
Имам познати момичета, пушеха трева, не се спряха дори и когато станаха родители. Сега гледат болни деца. Имам и съученици, които също все още пушат трева, и смъркат кока.
Не се съдържах да повдигна по-стара тема заради този цитат. Би ли пояснила каква е връзката с пушещите майки и болните деца? Питам, защото и аз съм любител, или поне бях някога - живях няколко години в страна, в която е легална употребата и взе, че ми хареса 😁 Не съм пушила от доста време, години, но все пак имам дете сега, трябва ли да се тревожа или имаш предвид жени, които са пушили докато са бременни? Познавам две американки, които пушеха през цялата бременност почти, защото така си облекчавали гаденето, само последните месеци спряха, защото в болниците им правели дръг тест и ако е положителен можело да им вземат децата, нещо такова беше. И двете в момента гледат здрави деца. Давам ги само за пример, иначе не намирам подобно поведение за разумно, категорично. Както и употребата на трева от млади хора, чийто мозък още се развива. Не, не.

А иначе, къде ги намирате тия които пушат и са дроб по цели дни? Никога не ми се е случвало такова поведение, дори и в активните ми пушачески години. Напротив, ставаше ми енергично и приятно да отметна ангажимент, който на трезва глава би ми бил досаден - да пресадя растение, да измия стълбите на сградата отвън, да сготвя нещо засукано, по едно време даже се бях запалила и да бродирам. 😁 Но да легна и да цъкам филмчета - абсурд! Може би българската трева е такава, макар че има различни сортове, не знам как е в България, никога не се престраших да опитам нелегална продукция тук.

# 59
  • Мнения: 363
Olya.F, аз имах една комшийка, две деца роди, като и през двете бременности (както и много от преди това) не се спря. Не само марихуаната, ами 3в1 - и алкохол и цигари и наркотици. Ами роди здрави дечица,големи сладури. Сега едното е 1ви клас, другото 4ти. За съжаление тя на скоро почина на 33г. именно от тези си пороци.. Както за казали хората "Каквото сам си направиш, друг не може да ти го направи" жалко за децата.

Исках да кажа, че всичко си е до човек, до късмет явно.

Общи условия

Активация на акаунт