Тревата съсипва брака ни

  • 22 678
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 281
просто не знае каква е разликата между психиатрична и физическа зависимост .
има дефиниции за тези неща, а тя си интерпретира нещата както си ги усеща тя и от там идва неразбирането .

# 91
  • Варна
  • Мнения: 838
просто не знае каква е разликата между психиатрична и физическа зависимост .
има дефиниции за тези неща, а тя си интерпретира нещата както си ги усеща тя и от там идва неразбирането .
Да де! И аз това й казах, че и няколко пъти Simple Smile НЕ ЗНАЕ!
И вместо, да си благодари на лудия късмет, че НЕ ЗНАЕ, тя упорства за обратното! Не,  аз не казвам, че нищо не е усетила! Напълно й вярвам и не омаловажавам преживяното от нея.
Но НЕ е това, което си е мислила. Сори.
(Дори, бях така добра - да й опиша подробно на лични, какво е - от мнооого личен опит)
Ама, не чете жената! Явно, е абсурд да има тук някой живял "по - бурно" от нея. Така да е.
 Пак казвам, за мен, този "опит" е причина за срам и бих искала да го нямам  (не говоря  за треволяка - в моя случай, не е и наркотик особен, и някак се подразбира, че почти всеки е пушил. Но, ако трябва да сравняваме, кой - колко, тя ще изгуби от мен! Simple Smile
(Надявам се, ме разбрахте. Защото, от нея даже и не чакам вече подобно чудо (разбиране, де Simple Smile)

# 92
  • Мнения: 1 281
важно е да се чете !
аз например нямам такъв опит, но толкова съм чел по тоя повод,
че имам претенции да знам доста . просто да обяснявам на човек, който грам не е чел ..
а си мисли, че всичко знае ... намирам за еквивалент на опит ... да счупя стена с удар с глава .

трябва да се уважава времето, което са посветили някой хора в работа за изследване на някой неща .
неправилно е да се изхожда само и единствено от собствения опит , колкото и той да ни се струва най богат .

 Simple Smile

относно твоята позиция .. важното е , че на лице е равносметка ..
и самокритика, която не прави напълно безуспешен твоя личен експириенс ..
има една такава приказка, която може да се използва за случая ..
че понякога .. най добрия пример/опит е лошия пример/опит .

всичко опира до самоконтрол и доза . с каквото и да прекали човек .. резултата не е добър . това е истината .

# 93
  • Варна
  • Мнения: 838
важно е да се чете !
аз например нямам такъв опит, но толкова съм чел по тоя повод,
че имам претенции да знам доста . просто да обяснявам на човек, който грам не е чел ..
а си мисли, че всичко знае ... намирам за еквивалент на опит ... да счупя стена с удар с глава .

трябва да се уважава времето, което са посветили някой хора в работа за изследване на някой неща .
неправилно е да се изхожда само и единствено от собствения опит , колкото и той да ни се струва
Абсолютно подкрепям! Не напразно преди цитирах заглавието, на една много ценна книга, която имам. Имам и други по темата. Прочела съм много такива, защото обичам да знам, какво и как ТОЧНО става с тялото ми в даден момент. И да ми го обяснят научничко, ако може, за да не ставам за смях, като обяснявам всичко със субективния си опит и мнение и да твърдя, че са меродавни! Така съм и с други аспекти на живота!
 Пак ще дам пример с бременност Simple Smile :
Когато бях бременна, правех същото: исках да знам, колкото се може повече по въпроса(за бременността и раждането) и да проуча медицинските факти и термини + възможните варианти (чуждият опит). Ясно е, че тръгнеш ли да четеш на тази тематика- стигаш до бг-мамата. Та, чета тук от 2010-та (но пиша от дни) и за главата съм се хващала, докато съм чела в Трудно Забременяване:
 - Пълно е с девойки, на по 20 години, дето "от ЦЯЛ месец правела опити с гаджето" и "май" хванала! И още не и е закъсняло, ама тя вече всички "симптоми" усетила: и гъза, и циците - пораснали и боляли; и много пишкала снощи; и й се доповръщало и киселини получила, след мазницата за закуска (що ли!?); а любимото ми е: "усещала (семица след секса)вече, как в корема й нещо(плодът, явно) бълбукало и помръдвало! И НМ-то, и то, го усетило, даже!" #Crazy
Така е било и при  мама/кака/стрина/свеки. Ама, при "доки" не е ходила; в сайта и книги по темата, не е чела; тестът е отрицателен. НО, ВСЕ ПАК: можело ли, да е бременна към този момент?!
Може. Всичко може! Особено, като си науми човек и се напъне и "абстиненция" може да "усети"! От опит знам, как се търсят оправдания за още един път;+ малко мелодрама, за да се тупаш по рамото-къв герой си бил и през "какви трудности" си минал! Но когато разбереш, как ВСЪЩНОСТ, са нещата, ти става леко смешно и много срамно за това, каква DramaQueen си бил.
(Подобно изкривяване на реалността обаче, не трябва да плаши хора, като авторката, затова се и впрегнах малко). Защото, ако допуснем, че мъжът й иска да спре, а тя да го подкрепя- е хубаво да знаят, че нищо страшно не ги очаква! И да не си добавят после наум, някакви несъществуващи  симптоми и допълнителни пречки.
(Моят "лош опит" за щастие, от мноого отдавна, е само това: опит.  И един от изводите, които съм направила е, че при наркотиците, клишето: че това, което не те убива, ще те направи по- силен, не важи много. А често, е точно обратното: няма да те убие дрогата и ще живееш само, ако си силен (изключвам случайните свръхдози и натравяния)!

# 94
  • Мнения: 11 390
Моя много близка работи в отделение за хора със зависимости в болница.
Ми да ви кажа там не смятат, че тревата е безобидна. Не ме разбирайте грешно - тяхната работа е да се грижат за пациентите не да водят битки и да размахват лозунги. Колективно са на мнение, че пушачите на марихуана бавно и сигурно потъват. Нейните думи бяха, че е виждала как стигат до лудост.

Познавам и такива дето редовно свиват по цигарка. Аз не съм съм била редовна и като студентка, а сега пък хептен. Та тия с редивното пушене на марихуана имат по един том отпечатани материали как не само, че не е вредна, ами е почти лечение за всичко от хрема до запек. Обаче не мога и да отрека, че видимо на тия мои познати мозъците са някак омекнали и напоследък намирам за странни.  Rolling Eyes А тези хора не са ми безразлични и преди съм им се възхищавала на таланта или знанията им.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 838
 О, че става боза в главата, след дългогодишно пушене е много вярно! Особено, ако не направиш нещо по въпроса и просто се пуснеш по пистата. Концентрация, памет, по-дълбока мисъл - всичко отива на кино. Мен точно това ме отказа. ОСВЕН, че започна да усилва всеки мой тийн-комплекс (почти забравен) стократно. После - логично, дойде параноята - например, че всички те разглеждат и то- под лупа.И недай си Боже, да си навън или в компанията на неподходящи хора, в този момент! Идвало ми е, в миша дупка да се завра...Гадост! Да не говоря, последните пъти, каква аритмия получавах! Така че за мен, спирането беше наложително, изведнъж и дори психически не ми е липсвало. Но това съм аз. На много хора, им е трудно да спрат. И страшно им липсва, и не могат да спят и т.н.
  Аз не споря за това, че за някои психически е трудно отказването, а че няма - физическа абстиненция! И който се стегне, и иска да спре - няма от какво толкова, да се страхува. Стига, да не си въобрази, че трябва да му е тежко и ще откача, ако не пуши. От мноого по трудни ситуации се оживява. А и, според мен, повече се сдухваш от пушенето, не - от липсата му!

# 96
  • Мнения: 7 006
О, че става боза в главата, след дългогодишно пушене е много вярно! Особено, ако не направиш нещо по въпроса и просто се пуснеш по пистата. Концентрация, памет, по-дълбока мисъл - всичко отива на кино.

О, че става боза в главата, след дългогодишно пушене е много вярно! Особено, ако не направиш нещо по въпроса и просто се пуснеш по пистата. Концентрация, памет, по-дълбока мисъл - всичко отива на кино. Мен точно това ме отказа. ОСВЕН, че започна да усилва всеки мой тийн-комплекс (почти забравен) стократно. После - логично, дойде параноята - например, че всички те разглеждат и то- под лупа.И недай си Боже, да си навън или в компанията на неподходящи хора, в този момент! Идвало ми е, в миша дупка да се завра...Гадост! Да не говоря, последните пъти, каква аритмия получавах! Така че за мен, спирането беше наложително, изведнъж и дори психически не ми е липсвало. Но това съм аз. На много хора, им е трудно да спрат. И страшно им липсва, и не могат да спят и т.н.
  Аз не споря за това, че за някои психически е трудно отказването, а че няма - физическа абстиненция!


Ама..
Нали за психосоматика си говорехме?
И че нямало физически последствия?

Или артимията се случваше върху джоба на дънките Ви?

# 97
  • Мнения: X
Само да вметна между другото, че повечето 50+ годишни, които познавам, мозъците им са омекнали, омързелевили и спихнали тотално и без марихуана.
Глупакът, мързеливецът, льольото, мрънкачът... всички са такива, независимо дали се друсат с алкохол, с никотин, с трева или не се друсат въобще.

# 98
  • Мнения: 11 390
Само да вметна между другото, че повечето 50+ годишни, които познавам, мозъците им са омекнали, омързелевили и спихнали тотално и без марихуана.

Това пък що  Shocked Хората 60+, 70+, че и 90+ дето са си супер с акъла и е страхотно да общуваш с улегнали хора с опит. Най-ми харесва, че не се перчат и правят на нещо, което искат да са, а са горди от това, което са били.

Вчера се запознах с една баба на площадката /80+/. Най-голямата и гордост е, че е работила в стол и са правили мекици за училищата. Според нея най-хубавите мекици в града. Боже да я бяхте чули с каква любов говори за времето, когато с една кука е обръщала мекиците  Hug

# 99
  • Варна
  • Мнения: 838
О, че става боза в главата, след дългогодишно пушене е много вярно! Особено, ако не направиш нещо по въпроса и просто се пуснеш по пистата. Концентрация, памет, по-дълбока мисъл - всичко отива на кино.

О, че става боза в главата, след дългогодишно пушене е много вярно! Особено, ако не направиш нещо по въпроса и просто се пуснеш по пистата. Концентрация, памет, по-дълбока мисъл - всичко отива на кино. Мен точно това ме отказа. ОСВЕН, че започна да усилва всеки мой тийн-комплекс (почти забравен) стократно. После - логично, дойде параноята - например, че всички те разглеждат и то- под лупа.И недай си Боже, да си навън или в компанията на неподходящи хора, в този момент! Идвало ми е, в миша дупка да се завра...Гадост! Да не говоря, последните пъти, каква аритмия получавах! Така че за мен, спирането беше наложително, изведнъж и дори психически не ми е липсвало. Но това съм аз. На много хора, им е трудно да спрат. И страшно им липсва, и не могат да спят и т.н.
  Аз не споря за това, че за някои психически е трудно отказването, а че няма - физическа абстиненция!


Ама..
Нали за психосоматика си говорехме?
И че нямало физически последствия?

Или артимията се случваше върху джоба на дънките Ви?
Пак чететете, както дяволът - Евангелието. Тези симптоми са от самото напушване! След спирането му, няма какво да ги предизвиква! Не са били от липсата на пушене. Освен да четете (колкото и да е рядко), опитвайте и да вниквате в прочетеното. "Иначе, наистина се губи смисълът на дискусията"(Вас цитирам)
За мен, така или иначе - смисъл няма, да я продължавам.

(Бихте могла, обаче, да сте нелошо нарко-ченге (освен, ако не сте, де Laughing ) - накарахте ме, и майчиното мляко, да си изпея Simple Smile)
Мдаа, самообладанието ми, явно е заминало отдавна, а параноята - никъде не е ходила... - Добър пример за това, колко зле се отразяват наркотиците и то - за цял живот (сериозно говоря).

# 100
  • Мнения: 6 122
Цитат
Не.
Стигнахме до под кривата круша.
Ако нямате никакъв личен опит,който да е различен от четенето на книжки,то дискусията ни е напълно безсмислена.Все едно мъж да ми говори за болки в яйчниците.. Stop
Приятен ден.
ooooh!
Какво?
Ама, Вие, сериозно ли?
Моля Ви, кажете ми, че се шегувате!
Не може чаак толкова, да Ви се е отразило пушенето на трева!
Ще повторя, но по -бавно : Вашият ОПИТ с тревата е малък, в сравнение с МОЯ опит със същата (и не само с тревата, очевидно, защото щяхте да знаете иначе, какво е ИСТИНСКА абстиненция)!
(Подробностите, Ви изпращам на лични, че отдавна прекалихме и съсипахме темата на жената. А и, не ми е такава гордост, та да го правя обществено достояние!)
А "четенето на книжки", е поне, малка компенсация, за голямото, грозно погребение на мозъчни клетки (каквото е - друсането с години), поне в МОЯ СЛУЧАЙ.



Абсолютно подкрепям, че тревата не води до физическо пристрастяване, то е смешно да се пишат подобни глупости. Аз също съм пушила с години трева и никаква абстиненция не съм изпитвала, въобще. Напълно подкрепям писанията, защото е съвсем очевидно, че сме преживяли еднакви неща, с еднакви лайна.
Точно! Обикновено, с хора, които са наясно с тези неща, се разбираме от 1 изречение.
А навремето, в "бурната младост" и един визуален контакт - "зеница-в-зеница" Wink беше достатъчен
Ама тя, Какво?, се ебава с мен, нали?
Никой не може да чете толкова избирателно!
 Не познавам и хора с толкова, увреден мозък от тревата(освен, ако е нямало, какво да увреждат).
Или е ченге!  Joy те имат такива "похвати" Joy

Какво? Сори, тогаз за личното,  прекалено е дълго(трийте пущината, веднага!). Бая се постарах,ама явно съм Ви надценила леко (щото и с къси отговори пробвах, ама и тях не четете Simple Smile)

Ей, мацка, напомни ми младостта. Все едно се върнах на Баба Яга, Кравай или Аптека. Точно "зеница в зеница". Аз все ги гледах да не съм им тесни. Laughing Щот аз бая си изпатих от това вещество, дет' стеснява зениците. Има няма около 15 години посветих на него. Отърваването знаеш, трудно, трудно, мноого трудно, за съжаление. Но по важно е, когато краят е хубав.

Цитат
Аз твърдо си стоя зад това,че абсолютно всяко вещество,което влияе на психиката,може да доведе до пристрастяване както и до абстиненция.

Ти можеш твърдо да стоиш, но нито науката, нито практиката стоят. Ето ти най - простият източник какво е всъщност марихуана.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%8 … D0%B0%D0%BD%D0%B0
Наблюдава се психическо, но не и физическо пристрастяване.

При по-високи дози употребата на марихуана може да доведе до състояние на параноя. При неопитните потребители могат да се наблюдава тревожност, евентуално прерастваща в пристъп на паническо разстройство, съпроводено от психосоматични явления – сърцебиене, задушаване, гадене, повръщане и колапс. Предполага се, че тези явления до голяма степен са резултат по-скоро на страха от наказание, съществуващ в страните, където употребата на марихуана се преследва от закона.
Обикновено рязкото спиране на употребата на марихуана предизвиква леко безпокойство, безразличие, нарушен сън и други симптоми.
- Това да не се бърка с физическа абстиненция, защото не е, това е психосоматична реакция, подчинена изцяло на психиката.
[/b]
Аз разбирам логиката ти, че щом има влияние на ниво биология, не може да няма и физически отговор при отсъствието му, но това не е задължително изобщо. Това е абсолютно същото все едно някой да каже, че има физическа зависимост от сладкото. Някой хора умират за шоколад и буквално са пристрастени. Той също стимулира отделяне на допамин, серотонин и др.
Не съм чула обаче някой да е изпищял от физическа абстиненция при спирането на шоколада. Това, че нещо привидно изглежда логично, не значи че е вярно още повече, че и практиката го е доказала, а тя е най - големият арбитър в каквито и да е спорове.

# 101
  • Мнения: 7 006
 Anna-Bell,можеш да пускаш чаршафи до второ пришествие.
Мнението ми е твърдо и не подлежи на промяна.
Вярвам на себе си,не на статии и на книжки.Това е. Peace

# 102
  • Мнения: 6 122
Anna-Bell,можеш да пускаш чаршафи до второ пришествие.
Мнението ми е твърдо и не подлежи на промяна.
Вярвам на себе си,не на статии и на книжки.Това е. Peace

Ок. Вярвай на себе си. А на личен опит вярваш ли? Щот аз смятам, че бая имам и такова нещо като физическа абстиненция не съм изпитвала. А с години съм пушила, не с месеци.

Чаршафите на са в твой отговор, то естествено, че на себе си ще вярваш най - много. Въпросът е не да убедя теб,  въпросът е, че когато видя някъде, в която и да е тема нещо, което знам, че не е така, а и науката го е потвърдила се чувствам длъжна да кажа как в действителност е. Най - вече е насочено към хора, които четат. Тук не четат и пишат само регистираните потребители, тук има всякакви. Затова осен личният си опит, който е доста по - голям от твоят съм приложила и твърденията на науката, така че всеки, който в момента търси нещо в Гугъл за марихуаната и неминуемо се натъкне на тази тема, трябва да е запознат и с научното становище, както и разбира се с опита на хората.

А ти естествено, че ще вярваш на себе си това въобще не подлежи на коментар. Не, постовете ми не са опит за твое убеждаване, просто използвам твои цитати, за което ще ме извиниш, но просто не видях друг да твърди това, освен теб, така че по тази причина ги използвах. Peace

# 103
  • Мнения: 7 006
Anna-Bell,можеш да пускаш чаршафи до второ пришествие.
Мнението ми е твърдо и не подлежи на промяна.
Вярвам на себе си,не на статии и на книжки.Това е. Peace

Ок. Вярвай на себе си. А на личен опит вярваш ли?
Себе си,не включва ли именно Себе си?Т.е.моят личен опит

# 104
  • Мнения: 6 122
Anna-Bell,можеш да пускаш чаршафи до второ пришествие.
Мнението ми е твърдо и не подлежи на промяна.
Вярвам на себе си,не на статии и на книжки.Това е. Peace

Ок. Вярвай на себе си. А на личен опит вярваш ли?
Себе си,не включва ли именно Себе си?Т.е.моят личен опит

Разбира се, репликата ми беше към това :

Цитат
Вярвам на себе си,не на статии и на книжки

Та оттам, ок не вярваш на статии и книжки, а на личен (но чужд) опит вярваш ли? Както и да, просто уточнявам.

Но, аз те разбрах какво искаш да кажеш. Това ми напомни будисткото : Не вярвайте на нищо, което дори и аз (Буда) съм казал, ако то противоречи на здравият ви разум. Peace

И аз горе - долу се придържам към това правило, но поставям доста и себе си на критика, де. Уф, отплеснах се, сорри.

Общи условия

Активация на акаунт