Обзор 2015 - 2019

  • 157 611
  • 776
  •   1
Отговори
# 765
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684

*PipiLota*, В такъв случа си искай парите.

Remi165, първо си оправи правописа, пък тогава имай претенции и се обяснявай. Дразнещо е с такъв правопис да се размахва пръст.Например "материяли"...... ужас, как може да напишеш тази дума с "я".
Щом Обзор е зле за почивка, ти къде препоръчваш?

# 766
  • Мнения: 1 738

*PipiLota*, В такъв случа си искай парите.

Remi165, първо си оправи правописа, пък тогава имай претенции и се обяснявай. Дразнещо е с такъв правопис да се размахва пръст.Например "материяли"...... ужас, как може да напишеш тази дума с "я".
Щом Обзор е зле за почивка, ти къде препоръчваш?


Това е, че пари не предлагат да връщат. Аз имам резервация директно през хотела. Съответно нямам никакъв договор като хората. Ще изчакам още малко и ще им пиша да видя какво ще се спазарим. Почиваме там за 6 или 7 година. Винаги са били коректни. Ясно ми е, че и на тях им е каша, но и аз съм дала едни хиляди пари декември и февруари. Надявам се да се спазарим.

# 767
  • На зелено
  • Мнения: 655
Относно Мирамар...и аз малко се ядосах на момента с доплащането, но е и съвсем логично. Цените се различни през летните месеци и не искат да ощетяват другите гости. Сравнение: юни и август. Също така, ако тази година нямат сезон, догодина със сигурност цените им ще бъдат коригирани, но в посока още нагоре. Аз имам резервации за друг период и изчаквам развитието, за да реша.
Относно връщане на пари, тази опция въобще не е предложена. Аз резервирах директно чрез хотела. Но ако резервацията е през агенция, тогава не знам.

# 768
  • Мнения: 1 738
Разликите в цените юни и август са ми ясни, но при нормален сезон. Обикновено хотела е пълен с германци, поляци и руснаци. Честно не си го представям силния сезон тази година, да не кажа че въобще незнам ще има ли сезон. Аз живея цяла година за морето. Депресирам се. Важното е да сме здрави, все пак.

# 769
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз точно това си мисля, че като не дойдат чужденците с които са пълни хотелите, а и обикновено и персоналът е пак сборен, та сериозно си мисля каква точно олинклузив услуга ще ни предложат, дори и да се разреши движението и почивките. Ние имаме резервация за юли за Сънрайз и освен, че могат да ни прецакат със сроковете за кандидатстване, че имам и седмокласник и абитуриент, и сме планирали времето съобразно това, си мисля, че няма как хотелът да ми предложи услугата, която очаквам и която съм получавала предишните пъти и сериозно се чудя как да процедираме.

# 770
  • Мнения: 234
Разликите в цените юни и август са ми ясни, но при нормален сезон. Обикновено хотела е пълен с германци, поляци и руснаци. Честно не си го представям силния сезон тази година, да не кажа че въобще незнам ще има ли сезон. Аз живея цяла година за морето. Депресирам се. Важното е да сме здрави, все пак.
И ние сме там, първата седмица на Юли, през агенция сме резервирали и нямам идея какво ще се случи. За сега изчаквам, надявам се до тогава всичко да работи нормално, ама. Иначе и аз не мисля, че е коректно да искат доплащане.

# 771
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Не съм от Обзор,но ходим много често там.
И също като Реми живеем до морето.
Не съм хотелиер.

За морето в Обзор-всеки,който е израснал край морето знае,че през август започва цъфтежа на водораслите ,както и мъртвото вълнение.И е нормално да има водорасли навсякъде ,не само на плажа в Обзор.

Снимката с огромните вълни-лятото на 2018 имаше един дълъг период,когато вълните бяха наистина огромни-4 бала.
Беше забранено да се влиза във водата.
естествено имаше такива ,които опитаха да влязат
Удавени имаше не само в Обзор.
За кражбите-чувала съм,не ми се е случвало.Не си оставяйте багажа без надзор.
Вярно е,че по-голямата част от плажа е с шезлонги и чадъри и е скъпо,но плажната ивица е достатъчно голяма и има къде да се разположите,ако не желаете да плащате чадър.

За хотелите-има скъпи хотели има и евтини квартири.Всеки си преценява.
За туристите-предимно семейства с деца или двойки или възрастни хора-българи,руснаци,румънци,германци,англичани.
Има и групи русначета -на лагер.


Заведенията-има прилични заведения с добра кухня.Цените са високи.

За паркирането-истински ужас.Няма достатъчно места за паркиране.

За търговците-прекалено много са.
Цели улици с магазинчета и сергии.
Пълни с парцали ,естествено ментета-на всички световно известни марки.Но пък не е скъпо.

Общо взето това е центъра на Обзор-пълен със заведения,магазини и сергии.
Има един много малък парк до морето .И толкова.
Няма какво друго да правите ,освен да ходите на плаж,на заведение

Съседният град Бяла е много по-тихо и спокойно място.
Има места за паркиране.
Има плаж ,който не е пренаселен.Туристите са малко.
Няма ги и търговците.


Обаче баирите нa Бяла се изкачват трудно в жегата .

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 08:27 от -veni-

# 772
  • Мнения: 6 697

Единственото за което съм съгласна с теб е това, че по магазините за хр. стоки е много скъпо.
Не всички имат възможност да ходят на почивка с ОИ.
А за Бяла да не говорим - цените са петорни например със София.

# 773
  • Варна
  • Мнения: 765
Много е преувеличено да се каже, че цените са толкова високи. Може би има надценка от 20-30% спрямо цените в по-големите градове, но това е нормално, все пак Обзор не е голям град, а цените по селските магазини винаги са високи, заради слабия оборот, няма как да са ниски като тези в столицата например. А и единици са тези които отиват на почивка в подобен тип населено място и сами си готвят, в смисъл ако не си на ОИ, има предостаъчен избор от заведения за хранене, където няма да ти излезе много по-скъпо изхранването. А почивката си е почивка, а не време за готвене.

# 774
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Да,високи са цените в хранителните магазините в Обзор.

Но пък можете да се разходите до Варна и да си напазарувате в Кауфланд ....


# 775
  • Мнения: 35 962
Моля някой да пусне нова тема.

# 776

Общи условия

Активация на акаунт