Стискайте палци, в понеделник сме на скенер!

  • 2 459
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чакаме добри новини...

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И аз чакам! Не ти писах преди, но чета и чакам само хубави неща!

# 17
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте!За съжаление не мога да се похваля с новини , каквито и да е!Ще ви разкажа какво стана накратно.В 8.00 бяхме в болницата 9 ни приеха в отделението.До 11 кръстосвахме коридорите с рев .....гладни , жадни...В 12 му дадоха някакво упойващо , от което стана нервен и неадекватен.В 12 му сложиха абокат.И тогава настана същинския кошмар .Той иска да го сваля...и рев...дране , докато към 13 заспа от безсилие.Спа до 14.15 и пак същото...рев.... дране.... Към 15 и нещо влязоха и ми казаха , че и двата скенери не работят..   newsm78  Да сме се обадели след 2 седмици.Представяте как се чувствах....   smile3511  За пореден път нашата здравна система  ме смаза , да  не употребявам цинизми ..... направо ми...... мамата.Нямам думи да се изкажа....Така изтормозихме детето.., че ми идваше да удуша някой.   smile3514  Нямам думе дя ви опиша как се чувствам.Добре , че при майка ми има подобрение.Става без чужда помощ.И това ми е утехата за днешния ден.Не го пожелавам и на врага си.Съжалявам , ако съм ви разстройла , но това е самата истина. Благодаря ви за подкрепата.   bouquet

# 18
  • Мнения: 997
Марго, за съжаление вече научихме отвратителната новина, макар и накратко в седмичната тема. Въэмущението е огромно. Аз си изпатих от Военна болница - макар и несравнимо по-малко. Съжалявам, че не знаех по-рано, че ще ходите там. Това е кошмар. Надявам се да намериш сили да се успокоиш. Какво следва от тук нататък - искат ли да повтаряте изследването? Ако не са пуснали направлението към здравната каса - кажи, имам познати в Пирогов. Там не са чак такива /с извинение/ кретени. Зная колко трудно ни беше и за ЯМР и за скенера да държа детето гладно. Колко се тревожех - нямам думи. Как е детенцето - всичко наред ли е?

# 19
  • Мнения: 3 743
Е думи нямам #Cussing out как е възможно такова бездушие и безумие....
Милото детенце, дано вече е по-добре Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 1 333
Повече от отвратително е това, което сте преживели днес.
Идва ми да  #2gunfire някой
Как не им е жал за детето, не мога да повярвам че ей така изведнъж и двата скенера са се повредили Sad ..... но това не те успокоява, а повече те разстройва... но така е в нашата страна... обичат да назначават изследвания, без да са сигурни че могат да ги направят, че имат консумативи, работеща апаратура или кадърни специалисти да разчетат резултата .... а децата ги подлагаме на стрес
 Милите невинни душички

Като си спомня само как Мими беше в статус (правеше гърч сллед гърч пред тях, а и много вкъщи), а те си попълват документи, питат ни глупости и никой нищо не предприемаше, за да й помогне. Накрая мъжът ми се развика да си размърдат з....ците и да й сложат Диазепам, а след като си тръгна се събраха сума ти лекари и сестри, че и от др. отделения , които ме убеждаваха да се развеждам с този тиранин, а не ми обесняваха нищо за състоянието на детето ми. Не ме питайте какво ми се искаше да направя и как за 26 дни дупкане на вени на  малкото ми  бебе един път не взеха правилно кръв и не направихме едно свястно изследване.

Извинявам се за това отклонение, но Марго ти просто ме върна в "джаза" така да се каже.... бях си забранила да си спомням всичко това, но като четях редовете писани от теб то отново изплува и така ми се иска, някой да го отнесе.... иска ми се да се спре това, да се оправи положението в болниците ни един път завинаги и да не страдат повече хора, а най-вече малките ни и безпомощни дечица.

Ох, яхнах метлата и сигурно ще ме държи доста, а утре сме на преглед при невролога.... може и да вдигна скандал

# 21
  • Мнения: 2 543
Мими, каквото и да кажа, няма да е достатъчно! #Cussing out
И на нас ни се случи нещо подобно във Военна б-ца. Само че, Йоан беше сополив,а всеки знае, че това е недопустимо при това изследване. И все пак, ние се завлякохме там и анестезиологът каза, че все пак ще опитат да направят изскедване. Аз се учудих на това решение, ама нали не ми се беше случвало, а и в желанието всичко да мине, взех че се съгласих! Embarassed И какво, мислиш, стана? Упоиха Йоан и го вкараха в стаята и точно 2 минути след това ми го върнаха и казаха, че нищо не става. И анестезиологът ни взе "само" 30лв. за упойката, защото не били свършили работа!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out Close Close Close И ние трябваше да чакаме още сума ти време, за да разберем подходящ ли е Йоан за имплантация. Sad
А Петя какво може да ти разкаже, ама не знам дали ще има желание...
Ох, почивайте сега и дано да е било за добро всичко това. Целувки! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 4 414
абе тия малоумни ли са? #Cussing out #Cussing out #Cussing out
докога ще си играят с болката на хората?!
не знам какво да кажа...направо се задъхвам от яд и безсилие #2gunfire
Марго, миличка, опитай да се успокоиш, да си починете и се моля това да е последното безумие, в което ставате участници Praynig

# 23
  • Мнения: 2 327
Направо нямам думи...
Понякога си мисля, че никога няма да се оправим в тая държава Sad

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Честно...от вчера се чудя какво да напиша...
Ми не се сещам:(

Освен да нагушкаш мишленцето и да се опиташ да се успокоиш някак..... #2gunfire

# 25
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте мили мами!Вече се съвзех , колкото е възможно естествено при това положение....Криси си е на градинка.Горкия спа цяла нощ без да мърда..  Но при  вчерашните емоций...е нормално.Ще почвам пак да досаждам за да ми определят нова дата.Ако някой има информация за ВМА кога ще им оправят скенерите..  newsm78  Ще съм благодарна да ми кажа.Днес ходих при майка ми ,  пак е получила пристъп ли как го водят и не и дават да става.На скенера и не са добри нещата , но лекарят не е искал на нея да и ги каже.Ще ходя следобяд да ми обясни на мен.Като тръгне на човек...   #Crazy   няма спиране.Аз пък цяла нощ не можах да спя от ръцете си.Криси си е 13-14 кг и вчера цял ден на ръце и то....ето това става.Но важното е да сме силни , нали така. Още веднъж пак Благодаря!    bouquet

# 26
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Марго, какво да ти кажа, толкова съжалявам. Съмнявам се да са го направили умишлено или да са излъгали за скенерите, ама просто - неорганизирана работа! Не се притеснявай за Криси, не е бил под упойка, това го слагат, преди да сложат абоката, да е по-спокойно детето и да не го боли при боцкането... Ама пак се е измъчило мъничето, гладно, жадно, уплашено и да чака... Дано поне си ме послушала и си му дала в 6ч. да хапне нещо... Точно както при нас, само, че Яни не беше ял и пил от предшната вечер и го бяха упоили напълно и го поддържаха 2ч упоен между двете изследвания и се обезводни, но поне тогава свършихме работа... А при вас толкова зор и нищо...
Ох, много ми е мъчно, представям си какво ти е, безсилие, яд, нерви... Но опитай да се овладееш, защото малкият усеща и много да го нацелуваш. Радвам се, че майка ти е малко по-добре.

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
А, писала си докато си пусна съобщението... Значи за скенерите, честно казано като се замислих, се съмнявам, че и двата са развалени. Единият със сигурност им е за спешни случаи и по принцип не поема такива изследвания, може би го ползват от време на време и Донкова е разчитала на него, но сигурно е бил зает или са имали спешен случай и не е могла да ви смъкне, а другият може верно да се е развалил  newsm78 Но две седмици ми се виждат много време, в подобна болница, поправката на такава апаратура би трябвало да отнеме максимум няколко дни. Лошото е, че не са ви записали час за скенер както си записват и да си ви имат в плана, а ще ви вмъкнат между другите. Но ако ще чакаш 2 седмици, направо може да изчакаш и три и да си запишеш редовен час, две седмици мисля, че е много. Така, че и се обади на тая кака и и го кажи това, да се опита по-скоро да ви вмъкне или я питай дали да не си запишете редовен час за след около 3 седмици (мисля, че толкова се чакаше). Ако искаш звънни и на някой от лекарите и му обясни ситуацията и помоли да съдейства да стане по-бързо, не разбрах, говорихте ли с някой от лекарите или само с анестезиоложката? Защото честно казано, ако ще чакате, по-добре да изчакате малко повече, ама да си знаеш, че имаш сигурен ден и час, а не да висиш и чакаш, еди кой си да излезе от операция и да се опита да ви вреди на скенера...
 Дано при майка ти са добре нещата  Praynig

# 28
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравей Петенце!Аз съм убедена , че никой не го направил умишлено, а ситуацията е недоглеждане от някой.И Дончев присъства на съобщаването на новината и затова съм убедена , че е в течение.Казаха ни , че всички документи си важат и няма да правим нови направления . т. н А направо ще ходим в отделението.Мисля края на тази седмица  да започна да досаждам ....Но щом не искат нови документи , а те важат за 30 календарни дни ще е максимум до месец.Обещаха , че следващият път ще му направят всички изследвания.И аз така предполагах за скенера , че се е получило.А Криси не поиска да закусва сутринта и му станаха около 20 часа глад и жажда.Изпи наекс 250 мл мляко и 280 натурален сок за 20 минути.Дали е бил жаден!Надявам се Яви да е по-добре!Успех

# 29
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
О, милото, трябвало е да ги накараш да му влеяят една система да го оводнят, така и така е бил с абоката и се е мъчило милото, поне някаква полза... Уф...
Права си, в края на седмицата почни да им звъниш, колкото си "по-нахална" толкова по-голям шанс да се наредят по-бързо нещата, за жалост. Ако сме много културни и все изчакваме, ще ни набутат в "трета глуха"...
Дано пък втория път са по-организирани и да да подготвили предварително нещата. Много ми е мъчно за мъничето, то ще се е стресирало като идете пак, ох не знам какво да ти пиша още, съжалявам...

Общи условия

Активация на акаунт