Любители на Котки Тема 95

  • 36 465
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Да ви покажа още едно пухче-на племенницата котето. Толкова е сладко, а колко е меко, думи нямам направо. Майката е смеска с персийка, дългокосместа и много грациозна.
Ето го бебчето
Дали ще остане с такава дълга козинка или с възрастта ще придобие по-късокосмест вид newsm78 На всичко отгоре не знаем още дали е момче или момиче, и ветеринаря не могъл да види, че много пух, много нещо Mr. Green

# 691
  • София
  • Мнения: 1 037
Прелестни любимци си имате всички Heart Eyes Нека са здрави и взаимно да се радвате дълги години!

Касита, много е трудно да се задомят. Търсила съм домове и на котета, и на кучета, разбирам те прекрасно. Уличните несретници са адски много и обикновено изисква доста време и усилия, и средства, за да се намерят осиновители, но не е невъзможно. Най-важното е да са здрави и по възможност да са на безопасно място, докато им се търси дом. А Мъртичко е повече от прекрасен и е извадил огромен късмет!

# 692
  • Мнения: 10 547
Каси, ориентирай се за чужбина, толкова малки и няма да се наложи и да ги кастрираш, само с ваксини ще минат. Пътя не го плащаш ти.

Изобщо не зная какъв е пътят за чужбинско осиновяване, моля за насоки.

# 693
  • Мнения: 1 612
mama mariana страхотно е котето. Умирам си за такива пухалки направо: ) Simple Smile Simple Smile действат ми като наркотик хахахаа.
Мойто Аморе също е пухено, но не толкова много. Сигурно не е чист колорпойнт...не знам.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 037
Допълвам списъка на adelinda с клиниката на Четири лапи в Банкя - http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-2/

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Благодаря ти Даниелка, но заслугата е на майката природа. Не се вглеждай толкова дали е или не е чист колорпойнт.  Важното е, че ти е окупирало вече сърцето. В края на краищата това си е твоето  котараче, твоето хапче за щастие. Моите в къщи са най-обикновени улични превъзходни, но не ги сменям за най-чистокръвните.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 037
Касита, аз коте в чужбина не съм изпращала, та не мога бъда много полезна. Това, което зная от търсенето на осиновители на Миси, е, че се изисква кастриране, чипиране, ваксини и паспорт, за да мине граница. Тя обаче беше на около годинка тогава. За бебетата изискванията май са различни, предполагам кастрацията при тях отпада. Иначе търсех във фейсбук групи за бездомни животни, търсещи дом и пусках обяви на англ. и немски през два-три дни. Ето две примерни групи - https://www.facebook.com/groups/313412202053276/, https://www.facebook.com/groups/139940662806307/. Има много такива, ще потърся и ще ти изпратя, ако решиш.
Обикновено осиновителите поемат разходите за транспорта, но ти трябва да го осигуриш /има фирми, транспортиращи животни, пътуват почти всяка седмица/ и да ги изпратиш в определения ден.

Дано не те подведа с нещо, защото информацията ми е отпреди 2 години.
 
  
 

# 697
  • Мнения: 10 547
golden_dust, благодаря, ще изпратя заявка за присъединяване и към тези групи.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 092
mam Mariana, подкрепям на 200%!
Даниела10, кво ти пука,дали е породист. важното е, дали си го обичаш. За котката на майка ти, най-настоятелно ти препоръчвам, като я заведете за кастрация, кажете на докторите да изрежат млечните жлези, кажете им, че е била на хапчета. Рискът от рак е твърде голям. Не допускайте душичката да плаща за вашите грешки с мъчителна смърт. И, да ти кажа, съжалявам, че така те награчихме всички, но на всички ни е дошло до горе да виждаме такива неща. Не ни е за първи път щото.Аз обаче имам чувството, че си доста младичка - права ли съм? Ако е така, това обяснява нещата - тепърва се учиш.
И още един съвет за котката. Това го повтарям на всеки, който ще води котка за кастрация. Постарай се да намериш медицинско боди за след операцията, то е за да предпази котката да не дърпа конците и така да отвори раната с всички последствия от това. И не се плашете, самата кастрация няма да я боли, малко ще й е кофти след операцията, но ще се оправи бързо. Всъщност, едно раждане например е много по-болезнено от тази операция. Това е засега, каквито и въпроси да имаш, питай, ще ти отговорим изчерпателно. А, и щом пък толкова искат твойте роднини котенца, нека се озърнат наоколо си, все ще намерят нещастничета, които да бъдат оттървани от всичкия ад, в който са се родили.

# 699
  • Мнения: 9 991
За чужбина има български организации, които работят с немски. Транспорта се урежда между двете, които се издържат от дарения. Проверяват лицето ан коет с епраща и тн. И там има извратеняци, не се заблуждавайте.  Peace

# 700
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 977
Тъкмо и аз щях да кажа, че и в чужбина е по-добре през организация, че иначе не се знае къде ще попадне. Peace Аша имаше опит, но не е писала скоро тук.

mama mariana , аууууу каква прелест!  Heart Eyes Колко пух  Crazy и какви очичики!  Crazy Heart Eyes А колко грижи ще иска поддържането на този пух, като стане още по-голям пух!  Wink Laughing Щото той пухът има нужда от постоянно разпухване, което някоя добра човешка душа трябва да върши ...  Crazy

# 701
  • Мнения: 1 612
detelistna.4etirilinka ами да всички ме нападнахте и отначало ми стана криво за дето споделих, че майка ми не си е кастрирала Писа, ама после с течение на постовете успяхте да ме настроите срещу самата мен си, и сега ми е още по-криво,защото ме р страх да не е късно. Даже ми исваше да се скарам с майка ме ,че не го е направила до сега.
Ми не съм неопитна в живота, но никога не съм сядала да мисля колко е опасно това.Дано Писа да е добре, че тежко ми и горко заради майка ми. Тя много я обича. В понеделник ще търсим вет ,който да извърши кастрацията (по възможност безплатно), защото майка ми с една пенсия....нали разбирате?!
Благодаря ви и не ме нападайте повече щото ми е още по-виновно.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 037
Даниела10, обадете се на  Анимал Рескю София - Приют Богров/вече фермата/, 02/4837015, 0884 125 670, http://arsofia.org/bg/ и на Четири лапи - http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-2/, обяснете каква е ситуацията, че собственичката е пенсионерка и не може да си позволи платена кастрация, мисля че ще направят компромис и няма да ви откажат. И на двете места ветеринарите са добри, извършили са стотици кастрации. В Анимал Рескю кастрират и котето се взема веднага, докато в Четири лапи престояват едно денонощие и си го прибирате на следващия ден, когато е напълно излязло от упойка.

Успех! Не го отлагайте!

# 703
  • София
  • Мнения: 1 037
За чужбина има български организации, които работят с немски. Транспорта се урежда между двете, които се издържат от дарения. Проверяват лицето ан коет с епраща и тн. И там има извратеняци, не се заблуждавайте.  Peace

Има, но и те са супер претоварени с работа и също става много трудно. Анимал Рескю са ми намирали домове за кучета, но за едното отне над година, за бебета става по-бързо. Не пречи Касита да им се обади. Чувала съм и за други организации, но не съм имала отношения с тях, така че дайте вие координати, ако знаете.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 092
Хахаха, няма вече, обещаваме! Щом си си взела бележка newsm10 Обаче първия ти пост ни прозвуча като, горе-долу, педофил да каже на някоя майка ''ауу, госпожо, колко е секси вашето бебе'' Лично аз направо се изприщих. Добре, че си осъзнала колко кофти сте постъпвали, сега с дружни усилия ще поправяме грешките. Няма да пропусна отново да ти напомня да вземеш присърце съветите ми от предния ми пост. Много е важно. За пари не трябва да се безпокоиш, въпроса ти може да се уреди безплатно, макар че аз не бих избрала този начин за моето котешко съкровище. Но те разбирам, понякога възможностите са под желанията. Сега трябва само да побързате с кастрацията на мацката, пухеното ви мъжле може да почака. Стискам палци всичко да мине благополучно, и пиши, да знаем какво се случва.
P.S. A по това, как всички дружно гракнахме, си вади заключение колко е сериозен въпроса.
И, така де, добре дошла сред нас! Hug

Общи условия

Активация на акаунт