Февруарчетата хапват ягоди, черешки - изцапани са вече всички дрешки!

  • 28 906
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 275
Здравейте,
Да се включа в новата тема Simple Smile ! Прекрасна е Simple Smile !
Яде всичко и прясно мляко, всякакво месо - ягоди и черешки мисля другата седмица баба да прати и да й дам!
Зе спането - винаги в нейното креватче , а от втората седмица сама в стая като голям човек на загасена лампа!  Дори да й се Спи много,ако има някой в стаята - се разбужда и не заспива! Не знам дали от самостоятелността, но от втория месец спи по цяла нощ
И никога не е приспивана на ръце! Дори не знам как става - аз като си представя колко лошо ми става като някой ме люлее , пък камо ли на детето да му го причиня...
Иначе хвана топка на прощапулника - спортистка ще я правим Simple Smile!
Искам да попитам - този кинетичен пясък - малчовците няма ли опасност да го опитат! На опаковките пише - 3+..
Ние единствено на. Книжки се радваме- обожава ги! Даже се прави, че чете като има текст - много е смешна... Много танцува като чуе музика - тресе дупето , вдига краче , маха с ръце... Simple Smile пълна програма!!
Желая лек ден! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 431
Леле, Къти, колко е сладък Мони!  Hug Като голям човек вече! И Рали казва едно такова "мамуу", но е много миличко, щеше ми се да видя и твоята физиономия на клипчето, сигурно изглеждаш разтопена.  Heart Eyes
Ксиела, честита спортистка!  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 3 846
Къти Heart Eyes сладичък Мони, много хубаво те призовава Heart Eyesда го нацелуваш Hug

# 48
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
10 разлики между нормалната майка и БЪЛГАРСКАТА майка
Скрит текст:
1.
Нормалната майка ще изхвърли пъпчето на бебето, когато то падне.
Българската майка тайно ще го скрие в банка, в съдебната зала, или там, където тя иска детето ѝ да работи в бъдеще.
2.
През зимата нормалната майка купува всичко от супермаркета.
Българската майка е заредила достатъчно зимнина в мазето - лютеница, компоти, туршия и луканка.
3.
Нормалната майка купува на своето дете само необходимото.
Българската майка купува на своето дете бебешко столче за 3000лв, смартфон по-хубав от нейния и дизайнерски дрехи.
4.
Нормалната майка уважава личното ви пространство .
Българската майка нарича стаята ви кочина и винаги подрежда когато сте навън. Тя не може да повярва когато ѝ кажете "Не мога да намеря нищо заради теб сега".
5.
Нормалната майка ви оставя да ядете когато сте гладни.
Българската майка ще ви изчака да накарате всички да седнат на масата. Тя обаче ще се изправи всеки път когато кажете, че липсва нещо: сол, вода, вилица..
6.
Нормалната майка ще очаква да се изнесете от вкъщи като навършите пълнолетие.
Българската майка ще се почувства обидена когато 35-годишния ѝ син каже, че е време да се изнесе.
7.
Нормалната майка ще ви остави сам да изберете своето образование и кариера.
Българската майка ще ви съветва да учите икономика или право. Защото парите са там. " Музикант къща не храни".
8.
Нормалната майка ти звъни от време на време.
Българската майка ти звъни по 11 пъти на ден само за да чуе " Да, мамо, жив съм. Да, мамо, добре съм".
9.
Нормалната майка ви казва колко сте красиви.
Българската майка ви оглежда от главата до петите и казва, че "ризата не ви е изгладена добре".
10.
Нормалната майка използва телефона си, за да се свърже с децата си.
Българската майка използва Skype. Защото най-вероятно децата ѝ живеят в чужбина, където търсят щастието си.

# 49
  • Мнения: 642
Добър вечер, да се включа и аз. През тел. съм и не става криенето.

Безобидна, мога е вярно това Simple Smile
Къти, голяяяям сладур си имаш. Пу пу пу

Аз 4 мес. като да нямах бебе, заспиваше си в кърмене, спеше си в кошарката без проблем и на шум. Към 10ти мес. започнаха разни номера - да не заспива веднага, да трябва да се люлеем. Сега е на настроения. Та аз ако имам второ ще се спуква от рев, но пък ще яде като разпрано. Simple Smile

Ана, от това което прочетох, отново стигам до заключението, че понякога ние не сме готови за промяната. При мен със сигурност аз съм проблемът - като свикна с един режим и ме е страх да го сменя. Имаше период, в който си навивах аларма нощем, за да я кърмя, защото си мислех, че не й е достатъчно. Тя може би затова не спи по цяла нощ. Сега съм я оставила тя да води. Аз пробвам, ако стане - добре, ако не по-късно. От няколко седмици си смени режима и спи по веднъж на ден, но все повече и повече. Съответно махна едно дневно кърмене, пропи прясно мляко.
Сега пробвах да я оставя сама са заспи, но не мина номера. Поне нямаше много рев, че аз.нали си имам контролен орган на долния етаж. Но мисля утре пак да пробвам, твоят пост и мен ме вдъхнови.

В края на краищата, всичко минава. Децата растат адски бързо и сегашните две-три години са нищо на фона на останалите Simple Smile само трябват повечко нерви.

Хубава вечер :*

# 50
  • Мнения: 642
Добър ден. Ама къде сте всички?
 newsm78
Аз вчера забравих да кажа, че ние сме на обратно - каши и пюрета не яде. Зеленчуци и плодове гризе цели. Всичко се яде разделно - ако яде кюфте и дам зеленчук, край с кюфтето. Готвено яде само ориз и супа. Аз вече всичко слагам, но по малко. Засега само от чипсове, зрънчо, вафли и газирано съм я опазила. Дано да е така до градинката.

Имам нужда от едно успокоение - събират й се 4 хранения, само дето обядът й е в 15:00, а междинното към 12:00 хапва на разходка и после си цоцка. Тук в толкова се обядва, не става по-рано, а и тя спи от 1 до 3. Има ли значение според вас кога какво яде? И при положение, че ние всички сядаме на масата тогава, да я слагам ли сама да яде по-рано?

Надух ви главите. Следващите 2-3 стр. ще си мълча Simple Smile
Слънчев уикенд

# 51
  • NE
  • Мнения: 10 999
Копче 4 хранения са супер. Ако яде наравно с вас я пробвай да яде с вас, но за мен часа не е важен. Важно е детето да е ок с това, другото е без значение.

Да се оплача и аз. Вкъщи всеки ме влудява, детето реве и за най-малкото и вече ще хвана горЪта.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 130
привет .

фейчка и Влади беше така вчера и онзи ден. Той де е един усмихнат , грам не се усмихваше и само ревеше какво ли не, но да е жив и здрав този де е измислил Камилията, че пак ме спаси. Аз давам само по 1 или 2 на ден, при кризи и винаги работи Simple Smile. Днес не съм давала, че май изби, мисля че ми дращи, но не дава диването да видя хубаво.

Копче 4 хранения с цокане си е направо супер. И ние сме така, само дето вече нямаме цокане. Често яде и той в 3, защото редовно ми заспива на обяд.
Ние пробвахме пак череши и леле как му харесаха пък сега и чак ги крия, защото види ли само иска и ме е страх да не го подхванат колики от толкова череши. Макар че сега колко изяде Simple Smile. ЩЕ видим по късно какъв ще е резултата.

Къти май само аз не можах да отворя фаила ти Sad.

Хубав ден на всички  Hug

# 53
  • Мнения: 932
Страхотен е Мони, Къти!;)
Копче, важното е, че се храните заедно, часовете не са от значение. Нали се събират 3-4 хранения с твърдна храна за деня?Wink Пък все някъде в някоя точка ма света е 1 часа на обяд, когато ядете.Wink
Ние сме на почивка. И по закона на всемирната гадост температурата на детето е 38.7, само рев и дъвкане на спринцовката на нурофена... Не ще да яде, разтройство... Чак сега заспа следобеден сън и то разнасяне в ергономичната раница... Да ти се не видят и зъбите!

# 54
  • Мнения: 2 431
Копче, не мисля, че часовете са от значение. Simple Smile
Фрау, оправяйте се!  Hug

# 55
  • Varna
  • Мнения: 356
Хеййййййййййй, най-после и аз да се разпиша в новата тема! Браво на екипа, който я е сътворил!Не пратих снимка за колажа-липса на време, но за следващия сме на линия. Ако успея тия дни да го щракна- може да кача да го видите кво е почерняло моето детенце- супер, добре, че засега се очертава да е взел моята кожа- бързо потъмнява- без да почервенява и в момента е уно пиколо италиано- дано така си мислят де, да не ни объркат с некви там......
За хапването- общо взето му готвя, но редовно вече яде и от нашата храна- все пак се старая да няма пържено и така или иначе готвя с малко сол- големия яде почти безсолно и ние с ММ ако се наложи си досоляваме. Но -налита на салатка, и то овкусена, таратор с чесън и подправки- бе оценява храната- нали и без това ще се развива в тази насока.  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Завах пресни череши, нектарини, пъпеш, банани и ябълки са редовно в менюто- май само ягодите ще прескоча, че аз имах алергия като дете от тях и Бобо ще ги пробва догодина.
Ох и само да ви кага да се посмеете- чух се с моя приятелка, която роди юни месец и другата седмица малкото човече ще става на годинка, тао тя вика, че утре ще правят прощъпулник, но вече малкия си е избрал професия- ще ставал зъболекар  newsm78 Щооооооооооо?- Вече с ритник успял да избие зъб на баба си .  Joy Joy Joy Joy JoyТака де- бабата вече има личен зъболекар.
Хайде лека и спокойна от мен!

# 56
  • София
  • Мнения: 2 130
Все забравям да попитам пътувалите, но ми допря и ще питам сега.
Утре летим нали , обаче ще е точно когато трябва да ядем и нали искам да си взема в ръчния багаж пюре и други неща за  ядене на малкия.
Дали сте носили храна в самолета и дали сте имали проблеми, че нали не дават течности и други подобни неща.
Лошото е че летим към 18ч, полета  ще е поне 3 ч, няма шанс Влади да издържи до 9-10 вечерта на евентуално едни солети.
Мисля да си взема, пък ако ме накарат ще го хвърля. Но кажете има ли ли сте проблеми с това и ако да- дайте идеи какво да му взема за ядене.

# 57
  • Мнения: 3 846
Гери, няма никакви проблеми с детските храни при полет - може и пюрета, може и вода да му вземеш. В ръчния багаж носех 2пюрета, бебешкото шише с вода (ок.300мл) и отделно 1л вода уж за детето, ние си я пиехме. Най-много да те накарат да опиташ от пюрето или да отпиеш от водата. Но щом е да бебето, нямаш проблеми.

# 58
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Да, няма проблем да му вземеш и храна, и вода над 100мл. Аз дори си нося витамините от 150мл. в ръчния багаж.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 130
добро утро ,
бизи , ана много ви благодаря момичета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт