Имате ли прякор?

  • 3 133
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 569
Имате ли прякор?
От какво е породен - външен вид, случка, повтарящо се име, друго? Харесва ли ви?

# 1
  • Мнения: 3 138
Не, не съм мутра.

# 2
  • Мнения: 455
Аз имам, но го ползват само най-близките ми приятели от детинство.

# 3
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 204
Не. И по-добре.  Laughing Не си се представям с прякор, какъвто и да е.

# 4
  • Мнения: 12 473
Приятелите от студентските години - "Бъба"..от приятелят (негър) на Форест Гъмп във "Форест Гъмп" - заради големите устни, които имам по рождение..

# 5
  • Мнения: 2 988
Малкият крадец. Това е прякорът ми от училище. Лепнаха ми го, защото можех да имитирам почерка на една учителка и останалите от класа се възползваха от това. Аз-не, защото си бях перфектна по този предмет. Само не знам защо избраха точно думата “крадец“.

# 6
  • Мнения: 5 259
Да. Никът, който си избрах преди сто години, когато започнах да влизам в нета. Почти всички ми казват така, дори хора, с които съм се запознала много години по-късно.

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
По принцип нямам прякор Grinning  И не обичам, и ми е странно. Всеки път като се возя в маршрутка ми е смешно като чувам как шофьорите се наричат с идиотски прякори.

Обаче много хора около мен ми измислят някакви имена, които не бих нарекла прякори, а по-скоро традиционни обръщения. Майка ми и баба ми ме наричат с едно име, с което сама съм се наричала като малка, докато се науча да изговарям нестандартното си име. Няколко мои познати, с които сме били в един форум, ме наричат по никнейм. Най-добрият ми приятел ми казва "бижу". МП - "гъзец"  Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 12 374
Близките ми приятели дълги години ми казваха Гонзо (от Улица Сезам).
Бившият ми съпруг винаги ми казваше Бебе, много рядко се обръщаше към мен по име. След развода започна да ми казва Съкровище  Wink
Сега съпруг №2 ми казва Мафел(ка). От време на време се случва да ни изгледат странно когато сме някъде на обществено място, но не се впечатлявам.

# 9
  • Мнения: 4 892
Да, имам.
От много мъничка ми казват Мишка. Прякорът ми е Мишката. Съученици, учители и приятели и до сега ми викат Мише. Обръщат се към мен с Мишето.

Не само че ми харесва, ами си го обичам. Породен е от това, че имам малко лице, а като момиченце - още по-мъничко, миша физиономия.

Всякакви други семейни обръщения не ги причислявам към прякор.

# 10
  • Мнения: 11 018
Имам Simple Smile Само сестра ми ме нарича с него.

# 11
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Спомням си, че в началното училище ми викаха дългуч, бях по-висока от повечето деца. Но още в прогимназията другите ме настигнаха и задминаха, та прякорът изчезна. В 7-ми -8-ми клас ми излезе прякор НЛО, четях книги по темата и обичах разговори по нея  Laughing . Но и той беше за кратко Flutter . После не съм имала прякори май, много години без прякор са това Flutter

Всякакви други семейни обръщения не ги причислявам към прякор.

Аз също.

# 12
  • Мнения: 4 690
Опитвам се да си спомня, но няма такъв, който да е останал и да се е наложил. Единствено се сещам, че едно време с децата от улицата ни си бяхме измислили кодови имена/прякори за заблуда на противника....кой беше този противник така и не разбрахме  Mr. Green Та моето беше Валби-Хърби  Flutter много слабичка бях .
Иначе татко и до ден днешен измисля всякакви вариации на името ми, обикновено са по-подходящи за хамстер, но нищо  Blush

# 13
  • Мнения: 220
Имам много. Всеки път като сменя средата, се оказвам с нов такъв. По прякорите си съдя от кога се познавам с някой. Може би е заради това, че аз самата измислям такива на хората покрай мен ...
За мен обаче не е толкова важно как ще се обърнат към мен, а какво ще ми кажат след това...
Иначе последният ми е  "муца"

# 14
  • Мнения: 4 418
Прякор и никнейм едно и също ли е?

Общи условия

Активация на акаунт