Имате ли прякор?

  • 3 136
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 985
В момента /т.е. от 10 години/ - не. Държа да ме наричат с цялото ми име.
Преди това имах - един прякор в училище и около 5 вариации на името ми за приятели.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 845
Да, идва от името ми, но само близките ми го използват или приятели. Все по-рядко.  Sad

# 17
  • Мнения: 453
Викат ми "малката", интересното е, че не се обръщат към мен така, а помежду си ме назовават - питай "малката", какво ти каза "малката", предполагам, защото съм ниска или всички около мен са по-големи по възраст...

# 18
  • Мнения: 1 110
Баща ми ме наричаше с мъжко име близо 20 години. По рождение съм с много добър апетит (никога не страдам от липса  Laughing), а името е било нарицателно за лаком човек в неговата младост.
Спря да ме нарича така като му доведох зет със същото име Grinning.
Сестра ми ме нарича "куки" - от кака и ку-ку Grinning.
Но това не са прякори, така си се обръщат близките към мен.

Хора с прякори - познавам само двама. И двамата са IT специалисти. Дълги години не знаех как е рожденото име на едното момче, а сме сравнително близки.

# 19
  • Мнения: 6 382
Баща ми ме нарича предимно "чушке" Mr. Green, иначе нямам прякор за пред всички.
Аз наричам сина си "кики", което няма нищо общо с името му, но се роди като прякор, понеже много обича да го гъделичкам и се смее точно ки-ки-ки-ки. Laughing

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 624
Близките ми приятели дълги години ми казваха Гонзо (от Улица Сезам).
Бившият ми съпруг винаги ми казваше Бебе, много рядко се обръщаше към мен по име. След развода започна да ми казва Съкровище  Wink
Сега съпруг №2 ми казва Мафел(ка). От време на време се случва да ни изгледат странно когато сме някъде на обществено място, но не се впечатлявам.


Моят мъж не нарича "скъпа",защото съм му излизала скъпо. hahaha

Имам прякор също свързан с името ми,но така ме нарича само баща ми.
Приятелката ми от детинство ми казва просто "С".

# 21
  • Мнения: 6 391
Имам - Импала/Импалка. Идва от любим сериал, "лепна" ми го преди осем години (тогава проект-)съпруга ми. В началото ме наричаше така само семейството ми, скоро - все повече хора. Сега го използват всички близки, приятели, колеги, други фенове.... На практика е в почти цялото неформално общуване. Но не се представям или запознавам с него, смяната става по-късно Laughing . Свикнала съм напълно с прякора си и много си го обичам Heart Eyes , бил е в основата на много приятни и забавни случки.

# 22
  • Мнения: 220
Прякор и никнейм едно и също ли е?
Прякора ти е измислен от друг, а никнейма си го избираш ти. Може да е едно и също, а може и да не е.

# 23
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Да, имам: Зулу Лулу или само Зулу - на едноименната песен на Брус Дикинсън.
Но само 2-3-ма души се обръщат към мен с него.

Сдобих се с въпросния прякор като започнах да дрънча на китара.
Един от приятелите ми, който ме учеше, си беше кръстил котката Зулу Лулу - пак от песента, името мн ми хареса и започнах да го позлвам като ник навсякъде, след което ми стана и нещо като прякор, и артистичен псевдоним.  Mr. Green beer

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Аз имам, но го ползват само най-близките ми приятели от детинство.

Да не би да е Бъстър Кийтън?  Wink

Прякори съм нямала, или поне такива, които да са актуални дълго време. Родителите ми ме наричаха "Трънче" когато бях малка, понеже бях луд фен на "Плодчетата", особено на Трънчо.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 01 юни 2015, 04:53 от DimiLoca

# 25
  • Мнения: X
Имам прякор, но той е по-скоро по-съкратена версия на името ми, която се запомня по-лесно.
Харесва ми, защото  с две срички се казва много - значението, което има на латински/италиански е много позитивно и жизнеутвърждаващо.  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 8 707
Сега не, по-скоро ме наричат по ник от друг форум.
Но до 7 клас ми казваха Йода, защото заеквах и размествах думи в изречението. Но не беше с някакъв присмех, никога не съм се и обиждала.

# 27
  • Мнения: 108
В основното училище на някакъв лагер започнаха да ми викат 'мъртвата" Sad Супер много се дразнех тогава, после разбрах, че било, щото ми е много бяла кожата. Ма можеха да ми викат 'млечка", примерно...

# 28
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Избрах си го. Но все пак
на малцина  е позволено
да го ползват. А другите
се обръщат по име.

Общи условия

Активация на акаунт