Д-р Иван Димитров от 14 поликлиника

  • 8 385
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 3 091
Na men mi sledi bremennostta prez 2002 godina i prez cialoto vreme biah mnogo dovolna - vidoezoni, pregledi, vnimatelno otnoshenie. Vsichko beshe super do sredata na osmia mesec, kogato prokarvih prez noshtta i po speshnost otidoh v bolnica, tam se okaza che placentata mi e nepravilno razpolozena, a tova se vizdalo na videozon ot 6tia mesec natatak. Lekarite biaha prosto shokirani, che lekar me e gledal na videozon i ne go e zabeliazal. V takiva sluchai se lezi v bolnica ot 6tia mesec zashtoto stavat tolkova obilni kravoizlivi che e zastrashen zivota i na bebeto i na maikata.A toi dori otkaza da mi oformi dokumentite za bolnicata sled tova-iskashe da razdam pri bratovched mu.
Sled tova beshe uplashil che dve priatelki che imat rak bez nikakvi osnovania.
Абсолютно идентичен случай! Целият лекарски състав в Патологична бременност онемя, като отидох при тях в деветия месец... напълно случайно, за да ми напряват доплер!
Оказа се, че бебка е имала тежки органови увреждания (сърце, бъбреци, аорта), които се диагностицират ехографски още в началото на бременността, но Димитров не е видял нищо! Всеки може да мери глава и краче, за да изчисли термин... а и явно докторът вижда това, което знае...

А ако му е малко това, което получава от касата - да не работи с нея! Д-р Джонгова например има тази смелост, но е ОТЛИЧЕН ЛЕКАР!!! при нея няма преглед без заплащане!

# 32
  • Мнения: 1 258
Случайно попадам на тази тема и направо се озъбвам.Аз не съм го посещавала въпросния лекар.Ходих на консултация при една случайна докторка в поликлиниката,която абсурд да препоръчам на някого.Та,забременя скоро братовчедка ми и ме пита къде да ходи на консултация.И аз като веща в бременностите,препоръчвам,посъвет на една приятелка познайте кого-докторът Димитров.
И сега като ви чета направо се плаша.
Аз никога не съм се доверявала изцяло на един лекар.Все въртя,суча,ама отивам още някъде.Особено с първата бременност.Ама аз съм си много мнителна,та затова сигурно.

Какво да я правиме сега братовчедката???

# 33
  • Мнения: 4 189
И сега като ви чета направо се плаша.
Аз никога не съм се доверявала изцяло на един лекар.Все въртя,суча,ама отивам още някъде.Особено с първата бременност.Ама аз съм си много мнителна,та затова сигурно.

Какво да я правиме сега братовчедката???

Не бих се притеснявала, че съм препоръчала доктора. Тези, на които е помогнал и са нямали проблеми, благодарение на него са стотици пъти повече от тези, при които не е успял (според мнения от форумите).
А според личното ми мнение - доктора си е точен и е добър гинеколог.

# 34
  • Мнения: 3 091
Спаске, ти на фетална морфология ходила ли си тогава? При Томова или при Мазнейкова?

От мен Димитров е взел веднъж 10 лв. за цялата ми бременност и не ми даде талон за фетална морфология - каза, че било глезотия в моя случай и ще си пази талоните за хора, които наистина имат нужда.

Ако искате напишете си впячатленията от него в тази тема и ще му ги изпратим на имейла.
Този въпрос ми го зададе преди четири години! Пак ще ти отговоря, нищо че си забравила... Моето детенце почина, та няма как да ми се изтрие от паметта... на фетална морфология щях да отида, ако ДИмитров не се кълнеше непрестанно, че всичко е наред и нямам никаква нужда от други изследвания... Талон не ми даде. Питах за какви ли не изследвания - само ми се подиграваше, че съм била хипохондричка... Спирам да пиша вече тук... всеки си носи отговорността при кого ходи...

# 35
  • Мнения: 125
Aми който му има e-mail-a да му ги прати Wink

# 36
  • Мнения: 3 091
Аз съм му казала всичко лично... Тази тема е по-скоро за четящите и пишещите тук - за да видят, че има и друга страна на медала...

# 37
  • София
  • Мнения: 6 370
Спирам да пиша вече тук... всеки си носи отговорността при кого ходи...

абсолютно правилно, не се товари повече емоционално, Ламичке!
както се казва - Господ дава, ама в кошара не вкарва! всеки има очи да прочете и мозък, да си прецени...

# 38
  • София
  • Мнения: 6 261
Да се изкажа и аз по темата. При д-р Димитров ходя редовно от 3 години, като първите две до по 3-4 пъти в месеца, та смея да кажа, че добре се опознахме. Забременях трудно, след лечение на стерелитет при д-р Димитров, затова може и да съм леко субективна. Та в продължение на 1 година съм ходила всеки месец на фоликулометрия, за което касата наистина не плаща. След това той проследи и бременността ми, която по обясними причини се водеше и рискова. С подробности няма да ви занимавам, но в повечето случаи съм била с направления от GP-то и не съм имала проблеми. Е, като повечето гинеколози и д-р Димитров си е малко ексцентричен, но мисля че си разбира от работата и доста инвестира в нея както пари, така и време. Който е бил в кабинета му е виждал апаратурата, с която работи. Отделно доста чете за най-новото в гинекологията, в което съм се убеждавала лично - въпреки че няма по много време за всяка пациентка заради големия наплив, когато ходиш толкова дълго при един лекар става дума и за това.

# 39
Няма такова нещо д-р Димитров е един от най-добрите лекари в софия ходя при него от като започна в 14 п-ка и до днес!много съм доволна да е жив и здрав на много жени е помогнал!относно поведението му няма да коментирам защото имайки предвид професията му,  е нормално да си позволи да пусне някои лаф и да предразположи пациентката си,  защото както знаем, продцедурата не е никак приятна!не се занимавайте с глупости и не пл-йте човека излишно, ако сте в майчинство и няма какво да правите а клюкарствате ще ви простим и истърпим нама проблем Laughing

# 40
  • Мнения: 658
Моите приятели и познати ме знаят като доста "цапната в устата" и човек, който приема с усмивка и най-черния хумор. Но не мога да приема, че просташките реплики на д-р Димитров са "предразполагащи" Laughing, цитирам: "Ти си НЕНОРМАЛНА да ме питаш какво да пиеш за глава" и "Правила си анален секс, нали? Е, за тва си получила болки". Всеки човек си има достойнство и когато един абсолютно непознат, при когото си отишъл за компетента помощ ти изръси такава простотия, това не е предразполагане. Така че, мнения от рода:
относно поведението му няма да коментирам защото имайки предвид професията му,  е нормално да си позволи да пусне някои лаф и да предразположи пациентката си,  защото както знаем, продцедурата не е никак приятна!
са повече от наивни и жалък опит да извинят липсата на морал у този човек.

Искам да поясня и още нещо във връзка с коментарите:
ако сте в майчинство и няма какво да правите а клюкарствате ще ви простим и истърпим нама проблем Laughing
За себе си мога да кажа, че все още ходя на работа и съм достатъчно ангажирана за да се занимавам с клюки във форумите. Доказателство за това са и малкото ми на брой публикации тук. Но очевидно не така стоят нещата с mama kenga или други с непохватните им опити да сложат „на всяка манджа миродия” по темите във този форум, такива които безкрайно се гордият с хилядите си безсмислени или язвителни „публикации”.
Убедена съм, добре направих, че започнах тази тема. Получиха се доста аргументирани публикации за и против д-р Димитров. Както писах вече, целта не беше той да бъде оплют, а да се преустанови подвеждащата информация, че е най-добрия специалист. Така че, целта ми беше постигната.

За да сте добър лекар, д-р Димитров, се изисква не само да имате добър опит и знания, но и да имате морал. Да съумявате да се държите човешки с пациетните си, така че да не ги натоварвате с допълнителни тревоги, а още по-малко да ги обиждате. А както стана ясно от тази тема, не Ви бива много и като специалист.

# 41
  • Мнения: 1 327
....................На мъжа ми му беше казал, че бременните оглупяват и после не се възстановяват напълно....
прав е човека  Grinning

# 42
  • Мнения: 2 332
Моите впечатления от него за непреки - една позната беше ходила при него за наблюдение на бременността, беше доволна. След раждане беше отишла на преглед - и, тъй като не беше успяла да се върне в предишните си мерки, много грубо я беше нахокал, че не е отслабнала. Тя беше крайно обидена и каза, че повече няма да стъпи при него, и че никой не я е обиждал по този начин. По-късно се оказа, че проблема при нея е свързан със забавяне обмяната на веществата...
Изчетох всичко за него - какво мнение си съставих аз - че ако нямаш проблеми с бременността и всичко е ок с развитието на бебето - тогава си доволен от него. Но ако имаш... тогава пасивите си остават изцяло за теб (винаги е така де) - в смисъл, че тогава той не реагира адекватно.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 261
Абе, на мен ми се кара за килограмите от време "оно", но не се сърдя, защото човекът си е прав, че трябва да отслабна. Като извинение мога да използвам това, че една година преди да забременя, трябваше да пия хормонални препарати с такъв страничен ефект по негово назначение, пък и яйчниците ми са с лека поликистоза и предразполагат към напълняване, само че от най-голямо значение е какво и колко слагаш в чинията...

# 44
 Д-р Димитров е прекрасен специалист, проследи цялата ми бременност и всичко както си му е реда - ехографски прегледи,Доплер, цялостен преглед и т.н. никога не съм се впрягала на приказките му за килограмите, защото той ги казва тези неща не с цел да обиди пациентката, а защото наистина многото килограми са вредни както за бебето, така и за майката.
  Благодарение на него, на професионализма му, на това, че винаги беше на разположение за мен и тревогите ми - от прокървяването в 6та г.с., през настинките и грипа по време на бременността, до раждането, че и след това - е, благодарение на това днес се радвам на най-лъчезарната усмивка на моето съкровище Ния.   bouquet
  А мили дами, здравето е най-ценно, затова то е и една инвестиция. Така че помислете преди да говорите и да съдите! Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт