Кога и как отслабнахте след раждането

  • 15 065
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте,мами!
Вече 3 месеца откакто родих кантара не мърда ни надолу ни нагоре  Cry  кърмих 2 месеца,вече сме на АМ.
Забременях 58кг и за цялата бременност качих 16кг. с раждането свалих 9кг и ми останаха 7кг  :ro
 ще се радвам да споделите при вас как е било,че наистина взех да се притеснявам  Embarassed

# 1
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Аз какво да кажа като качих 26 кг по време на бремеността  Cry малката вече е на 6 месеца и от 86кг сега съм 68кг. Някак в началото свалях по-бързо, сигурно под влиянието на стреса,ама сега съм с огромен апетит и не зная какво да правя вече.

# 2
  • Мнения: 6 172
Не съм спазвала никакви диети след второто раждане,нито съм посещавала фитнеси-просто покрай многото търчане подир малкото дете,особенно като прохождаше малко по-малко свалях килата.То със него на ръце си е жив фитнес.Бях напълняла 20 кг.година след това съм отслабнала 17 кг.

# 3
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
На мен ми трябват още 10 кг да сваля Embarassed за да съм на старите си килограми, дано успея до годинката на детето.

# 4
  • Мнения: 122
Аз качих 14 килограма. Моето мъниче е на 3 месеца и половина и днес канатара отсъди - качените килограми ги няма вече. Единствено в началото много избягвах сладкото и шоколада, за да не се превъзбужда малаката. Като стана на два месеца педиатърката ме постави на диета, защото я диагностицираха с АБКМ. От тогава съм на строг режим без млечни, яйца, ядки, шоколад, горски и мъхести плодове, цитруси и още какво ли не. Кърмя активно (според мен това изигра мнооого голяма роля), не си ограничавам количествата, не гладувам. Готвя си изцяло в къщи заради режима. Ям предимно манджи с месо, хапвам си и доста хляб. Варя си сладко жито и си правя домашни мъфини и други сладки само с разрешените ми продукти. Ям и доста от супер зърненните храни (киноа, амарант, елда) и овесени ядки. Движението ми е разходките с количката и домакинската работа из къщи.

Мами, ако искате да отслабенете кърмете! Това е най-доброто, което можете да направите за вас и вашето дете. Кърмене и здравословно хранене без да се тъпчете ви е напълно достатъчно Simple Smile Успех

# 5
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
    Забременях 66 кг. Отидох да раждам 84кг. След два дни ме изписаха 77 кг (бебето бе точно 3 125 гр.). Кърмих 2г. и 7м. Когато малкият беше на 1г. и 8 м. бях 71 кг., като ядях каквото ми се ядеше + много орехи за кърма ( и много боклуци  Embarassed - чипсове, шоколади, сладки и тестени). Направих 90 дневната диета и след три месеца, без никакво гладуване, достигнах до 61 кг. - ръст 168 см. Оттогава се храня много пълноценно и по правилата на този прекрасен режим и варирам между 59-60 кг.

# 6
  • Мнения: 341
Нямам идея как и кога съм отслабнала. Всичко е до ген. Peace

# 7
  • Мнения: 248
Уф, и мен тази тема живо ме интересува.
Бебчо е на 2 месеца и половина, а имам още 7-8 кг да сваля.
Кърмя изцяло, старая се да не се тъпча, но не мърдам хич надолу   Sad
До миналата година всяка пролет правех Японслото чудо и бях много доволна от резултата, но сега заради кърменето не мога да си го позволя...
Четох, че има кърмещи мами на 90-дневната и това не повлиявало негативно кърменето, но май нямам воля за такава дълга диета...

# 8
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Четох, че има кърмещи мами на 90-дневната и това не повлиявало негативно кърменето, но май нямам воля за такава дълга диета...

     Аз кърмех, но детето беше на година и 8 месеца като я започнах. Кърмата действително намаля и промени качеството си, независимо от това, че водни дни не съм правила, а и ядях по повече плодове и ядки. Не препоръчвам за майки-кърмачки на дечица, по-малки от една година. Гледай си бебето, за отслабване време има  Hug. Като направи годинка - пробвай, няма да съжаляваш. Това не е диета за мен, а много добър и рационален план за хранене, добре балансиран и възпитаващ прекрасни хранителни навици. На никой не натрапвам - това е моят опит и моето мнение.

# 9
  • Мнения: 6
Аз съм в 11 седмица и вече съм отгоре с 3 килограма #Cussing out Надявам се това да се дължи на това,че преди да забременея пазих диети и се ограничавах,а сега си хапвам нормално. Височка съм и едричка не много ,но не съм кожа и кости и някак си имам чувството че ще стана мецана  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 607
Това за кърменето не е съвсем така. Точно докато кърмех качих няколко килограма отгоре. След като спрях веднага ги свалих.

# 11
  • Мнения: 102
Аз бях 49 като забременях,качих 16кг. Сега минаха два месеца откакто родих и съм 57 понеже ям всичко и по много заради кърменето и не мога да смъкна иначе щях веднага да се възстановя

# 12
  • Мнения: X
Със втората бременност забременях на 55 стигнах до 86 .
В момента за две години и 3 месеца съм 52-53 .
Кърмих година и 6 месеца.
Спазвах хранителен режим като под режим имам в предвид ,че съм хапвала здравословно без да се тъпча с боклуци по няколко пъти на ден.Всичкото това съчетах със спорт и тичана .Сега тичам от време на време.
Не посещавам фитнеса но изглеждам чудесно според мен .
Тренирам в нас с различни програми.Имам доста оформен и стегнат корем и стегнати бедра.
Най правилното е спорт плюс хранителен режим Simple Smile .
Иначе моя резултат е постигнат за година и 3 месеца Simple Smile .След годинката на малката се заех сериозно.Преди да се заема с това година след  раждането от само себе си и постепенно бях стигнала до 62-65 Simple Smile /бях натъпкана с хормони за задържане и предполагам ,че просто се изчистих от тях / .Една година задържах тези килограми , но аз не си давах зор защото все пак кърмех .
И за да не са празни приказки ето я промяната за една година Simple Smile
Скрит текст:

# 13
  • Мнения: 417
Не съм отслабнала и аз,но се харесвам по-пълничка. Embarassed  Няма да е зле да смъкна някое друго килце,но честно казано не искам,защото винаги съм била като скелет. Laughing
Но иначе работя по въпроса,правя спорт (без диета,защото кърмя).

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 179
Когато забременях бях 52 кг на ръст 1.60. Качих 20 кг, след раждането свалих 10  кг. Когато се прибрахме вкъщи качих отново 5 кг и така до сега кантара не мърда  Close Бебчо много си обича кърмата и ме е страх да се подлагам на диети все още.  Embarassed Надявам се с повече разходки и спорт да ги сваля. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт