Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 311

  • 50 361
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 217
http://slide.ly/gall...0eecc28f2848d30

Добро утро и прекрасна седмица!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 001
Добро утро  и честит празник на всички, които са запазили детското в себе си!
Нещо за добро настроение през деня.
 /Марица, аз така си бая  newsm03/

http://slide.ly/view/132f87bb09914603c8535f1e560f0e97

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


http://www.atv.com.tr/webtv/kara-para-ask/fragman/49?id=a923c1f2 … 920e-6b338c6f4316

Програмата на АТВ - ??? Не се разбира ще има или няма да има епизод в сряда. Но пък АТВ сега пуснаха отново трейлър 1 във ФБ си. Там в сряда серия. Е, кое е вярно? Финален мач за купата на Турция - трябва да има победител. Това зависи от резултата - при равенство в редовното време, продължения според правилата до излъчване на шампион. Луда работа.


https://vimeo.com/129360646

Този актьор - Орландо Алфаро, ще дублира гласът на Йомер на испански в КРА.

# 18
  • Мнения: 716
  Привет на всички! newsm51

   Аз, честно казано, си чаках превода на разказа от списанието, за да напиша нещо, но тъй като явно ще се забави, ще вметна още нещичко за сериала.


Скрит текст:
  Серията ми беше неимоверно скучна. smile3507 Абсолютно предсказуема и мрачна. Развитието на действието просто не си заслужава коментарите. Абсурдите също. Доскоро поне героите ми беше интересно да коментирам, но вече и те станаха нетърпими. Даже любимците ми Метин и Арда вече ми лазят по нервите. Защото замръзнаха на кота нула и ни напред, ни назад. Метин до едно време беше интересен с това противоречие вътре в себе си и с това люшкане между доброто и злото, но вече люшкането ми идва в повече, прекрачи границата на логичното и стана тъпо като всичко останало. Арда го превръщат в посмешище по подобие на колегата му. И неговата ашк изтъпя и напусна пределите на нормалното. За Пелин си казах още в предишната серия. За Хю Аби не ми се говори. Единственото, което ме възхищава, е представянето на Бурак. И невъзможното направи този човек, за да повярваме в образа му! Наистина! Но и него явно Ахметчо го режисира здраво и дисциплинирано, та последните десетина серии прави едни и същи муцки, пули очите по един и същи начин и псува с много беден речник. А съм сигурна, че може повече! Но въпреки всичко, евалла! smile3501

   Наш комсар си е бАМбон отвсякъде, но вече ми стана байгън от сладко. Енгин направи два пъти по невъзможното, за да обикнем образа му и донякъде успя. Но все пак, дори той не може да запуши всички пробойни в сюжета. Хвърчилцето ми дойде наистина в повече. #2gunfire Мислех, че кроасаните са върхът на абсурда, но разбрах колко още имам да уча. Абсурдът се повдигна на квадрат. От всяка гледна точка - психологическа (кой нормален човек, попаднал във водовъртежа на такъв стрес и болка, ще прави такива детинщини) и юридическа (кой ще позволи затворник да си общува със света навън по този начин - та в това хвърчило може да има закодирано послание, план за бягство и прочие; Йомер трябваше да бъде арестуван на секундата, а не охраната да го моли, да си прави с него лаф-моабет и да му иска акъл как да си сваля гаджето). Абе, луда работа! #Crazy #Crazy

   Елифчето, простичко казано, ми дойде до гуша. Замръзнал образ, като магаре на мост - ни напред, ни назад, ни приема, ни предава. Все едни и същи грешки допуска, все едни и същи физиономийки прави, все едни и същи приказки говори. Нито сценаристките явно имат фантазия да измислят нещо по-истинско, нито Туба може да направи нещо повече. В интерес на истината, психическият срив в тази серия беше изигран много добре от нея. thumbsup Това затвърждава мнението ми за нея като актриса - справя се добре със статичните състояния, с обраните емоции, с "неправенето" на нищо. Явно сценаристи и режисьор се съобразяват с тази й особеност и пишат историята така, че тя да се представя добре. Лошото е, че по нейния калъп мерят и останалите герои, та всички замръзнаха и станаха статични - и Йомер, и Аслъ, и Метин, и Арда, и Пелин, че и Хюсо даже. Всички почнаха да кръжат в някакви миниатюрни орбити и ми заприличаха на фенерджията от Малкия принц - през пет минути казват или "Добро утро", или "Лека нощ". Все едно и също. Наистина, права е Маричка, че дори преходите в емоциите - запазената марка на Енгин - са орязани и той също е направен статичен. Последният актьор на земята, който може да бъде наречен статичен! Но... карай, малко остана, ще изтърпим.

   Някой в предишната тема беше изказал учудване как може фенове на Енгин да не одобряват негов проект! Ами... аз мога. Защото не слагам знак за равенство между Енгин като човек, личност и актьор - и образите му, проектите му. Това, че се възхищавам от него, не означава, че се възхищавам и от образите му. От работата му - да! Но не и от крайния резултат. Защото той е съвкупност от приноса на още много хора, а не само негов личен. Това не е авторски моноспектакъл. Крайният резултат зависи от изключително много фактори и Енгин е само един от тях. Да, важен, ключов, но не единствен. А всеки от нас, който е работил в екип, знае, че екипният резултат важи за всички. Оценката е за групата. И когато тя е слаба, страдат дори онези, които са дали всичко от себе си, и са се справили безупречно. За съжаление, точно такъв е случаят с КРА. Екипът може да се разбира прекрасно зад кадър (и аз страшно се радвам, че е така!), условията за работа може да са перфектни, но след като в него има няколко съществени слаби звена, няколко "дупки", така да се каже, няма начин крайният резултат да не пострада. А оттам - и всички от екипа. Та... затова мога да отричам проект на Енгин. Естествено, всеки има право да разсъждава различно! Peace Аз просто излагам своите аргументи.

   И накрая, искам да кажа нещо по въпрос, който обсъждахте в предишната тема, но тогава бях заета с превода и не можах да се включа. Въпросът за достоверността. КРА е пълен с медицински, юридически и житейски абсурди. Е, не е първият, разбира се. В световното кино е пълно с филми-небивалици. Да не би "Умирай трудно" или "Мъже в черно" да са много реалистични? hahaha Дори понякога колкото по-невъзможно, толкова повече ни харесва. Но в КРА проблемът е друг. Това не е екшън, не е комедия, не е фентъзи... поне по дифолт. Това е житейска драма - жанрът на деветдесет и девет процента от турските сериали. Другите са комедии. А житейската драма е с претенции да отразява живота. Дори по време на целия сериал много от вас яростно защитаваха идеята, че КРА е изключително реален и отразява живия живот. Точно затова абсурдите в него са не на място и изглеждат нелепо.
   Хайде, за медицинските абсурди може някак да си затворим очите, макар че са прекалено идиотски. Все пак, това не е докторски сериал, не е "Спешно отделение" и никой няма право да изисква от създателите му абсолютна медицинска достоверност. Но полицейските и юридическите абсурди? Защото все пак, това е полицейски филм, главните герои са полицаи и основната интрига в сюжета се върти около криминална нишка. Поне в тази част логиката трябваше да е желязна и подробностите изпипани.

   Някой от вас направи сравнение с КВФ, където сценаристите се консултираха с психолози и историята беше достоверно написана. Абсолютно съм съгласна! smile3521 Не казвам, че беше РЕАЛНА, но беше ДОСТОВЕРНА! Има разлика. Защото не беше реална, признавам. Ако Фатмагюл и Керим бяха реални хора, Фатмагюл трябваше или да се самоубие, или да стане лесбийка, или най-малкото да остане фригидна до края на живота си. Абсурд би било да се влюби в Керим при тези обстоятелства и още по-малко те да имат щастлив семеен живот. В най-добрия случай, тя можеше да се примири, да признае, че той не е лош човек в края на краищата, и да го търпи, но не и да се влюби в него, да бъде физически привлечена от него.
   Но нали затова беше създаден филмът! За да даде надежда! Надежда за жертвите и за разкаяните насилници. Да покаже, че изход има, че не всичко е обречено. Да утвърди любовта като панацея за всички душевни рани.
   Не мисля, че КВФ насърчава насилствените бракове и утвърждава тази порочна практика. Напротив! Романът, по който е създаден сериалът, е написан в знак на протест СРЕЩУ тази практика! Насилственият брак беше просто една от пътеките, които героите трябваше да извървят. Фактът, че Керим предложи брак на Фатмагюл (въпреки че те бяха женени по документи!), че направиха истинска сватба, че той държеше да чуе нейното "да", че те започнаха реалния си семеен живот (включително и интимния) след сватбата - всичко това показва, че авторите на филма не признават първия им брак за истински, въпреки подписите и документите. Първият им брак беше сключен в 4 епизод, а истинският беше в 74-ти! Между двата им брака имаше седемдесет серии битки! И точно тези битки предадоха посланието на филма.
   Та да си дойда на думата - всичко това в КВФ беше представено ДОСТОВЕРНО. Толкова достоверно, че всички ние абсолютно повярвахме, дори ако си спомняте, ни беше яд на Фатма, че прекалено бавно се влюбва в Керим - толкова истински повярвахме, че такава любов е възможна. Нещо повече - Керим и изобщо целият сериал беше използван от РЕАЛНИ психотерапевти в РЕАЛНИЯ живот като терапия за РЕАЛНИ жени, преживели  РЕАЛНО изнасилване. Толкова истинско беше! Едже и Мелек си бяха свършили майсторски работата в този пункт - психологическия. Затова и толкова ни вълнуваше крайният резултат, въпреки несъвършенствата му.
   Докато КРА... не мога да си представя, че РЕАЛНИ преподаватели в Полицейската академия биха използвали сериала като нагледно пособие по криминална работа пред РЕАЛНИ студенти. hahaha А пълната недостоверност на историята, недостоверното й поднасяне превръщат филма в "евтиния" (в преносния смисъл! знам, че сериалът е скъп Peace), а аз като зрител се чувствам подценена. Защото ми поднасят нещо като лекарството на Елиф - на опаковката пише едно, а съдържанието вътре - друго. И явно очакват от мен да съм глупава колкото Елиф.
   Затова се превърнах в "отрицател" на сериала. Нямам нищо против да ме лъжат. То изкуството по принцип си е една голяма лъжа. Но да ме излъжат качествено, фино, елегантно, със стил. Така че да оставят приятен вкус в устата ми, да си кажа: "Ех, страхотно беше!" От цялата тази "гюрултия", наречена КРА, мога да кажа това единствено за Енгин - само той ме лъже елегантно, майсторски и с любов. И ме кара да се чувствам добре.

Последна редакция: пн, 01 юни 2015, 14:12 от barisea

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142



http://vbox7.com/play:c890290bcd

Какво споделя дубльорът на Енгин като Йомер в Чили. Превод от английски barisea, субтитри mariana51. Приятно гледане.

И тук:

http://www.videoclip.bg/watch/486326_kra-dublort-na-engin

# 20
  • Мнения: 20 905
Здравейте,



Цитат
Какво споделя дубльорът на Енгин като Йомер в Чили. Превод от английски barisea, субтитри mariana51. Приятно гледане.
Благодаря ви момичета. smile3525 smile3525
Актьорът е с прибилизително подходящ глас.
Дали ЕА ще се възползва от поканата?Дано...

ATV ни поднесоха поредната изненада.Ще бъдем в почивка...

Лек и приятен ден.. Hug

Скрит текст:


   
 





# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


Излезе озета към епизод 49 очакваме превод:
Скрит текст:
Ömer ambulans şoförüyle konuştuktan sonra Hüseyin’in yaşadığına emin olmuştur. Haklı çıkmıştır. Elif pis bir komploya alet edilmiştir. Hüseyin’in yaşadığını ispat edip Elif’i kurtaracaktır. Ömer’in harekete geçtiğini anlayan Metin ona engel olmaya çalışır. Ömer her şeye rağmen Hüseyin Demir’...in yaşadığını ispat etmeyi başarabilecek midir?

Bütün bunlar olurken cezaevinde uğradığı saldırı sonucu ağır yaralanan Elif yaşam mücadelesi vermektedir. Elif’in başında bekleyen Ömer aldığı haberle yıkılır. Ömer’i yıkan ve Elif’in öğrenmesini istemediği bu haber nedir?

Ömer’in peşinde olduğunu öğrenen Hüseyin iyice sıkışmıştır. Metin ise yarım bıraktığı işi bitirmesini için onu zorlamaktadır. Hüseyin işi bitirip ülkeyi terk etmek için Metin’den Burhan’ı istemektedir. Metin Ömer’e rağmen Burhan’ı almanın bir yolunu aramaktadır.

Melike iş ararken Fatma’nın aklına uyup yanlış bir yola girmiştir. Farkında olmadan Mümtaz’ın ağına düşen Melike büyük bir çıkmazdadır. Mümtaz tarafından tehdit edilmektedir. Melike Mümtaz’ın isteğini yerine getirecek midir?


https://www.facebook.com/ayyapim.ayyapim/photos/a.25391702479375 … ype=1&theater

А Ай Япъм - 49 епизод в сряда от 20,00 ч. Направо шашардъ.


И подсказка от Бисена излезе:
Скрит текст:
Bu hafta bölüm yayınlanmayacak ama ben yine de yazıyorum tüyoları konuşacak bir şeyler olsun..
 
KARA PARA AŞK 49.BÖLÜM TÜYOLAR:
<p>“Biliyorum ki.. sustuklarımı duyabilen bir sevgilim var ve ben onunla bir ömür geçireceğim.”</p>
 
“ Kurtaramadım, başınız sağolsun” Bu sözler Tayyar ya da Elif için söylenmiştir diye düşündüyseniz üçüncü bir seçenek daha var. Gitmesine hepinizin çok üzüleceği biri...
 
Ömer, hastanede Elif’in başında...Diğerleri Hüseyin abinin peşinde...
ÖMER: Yanımızda olmak istiyorsanız. Hastaneye geleceğinize bulduğumuz ipucunun üstüne gidin.. Hüseyin Demir hayattaysa bunu ispatlamam gerek... Elif’i bir daha o cehenneme göndermiycem..
 
Elif’in durumu ciddi.. Ömer perişan...
ÖMER : Eğer sen de gidersen... her şey bitecek... sabahları uyanmam için bir sebebim kalmayacak... hayallerim ölecek Elifim.. gitme.. Çünkü aldığım her nefes.. gördüğüm her düşte sensin... sadece sen varsın... sana yalvarıyorum beni sensiz.. nefessiz bırakma.. Beni senden mahrum etme sevgilim...
 
 
Metin, Tayyar’ı ikna etmenin peşinde...
TAYYAR : Abisinin hayatta olduğuna inanıyormuş..<p> </p><p>METİN :Hayatımda duyduğum en saçma şey... Hüseyin gözlerimin önünde mortu çekti. DNA raporu da bunu kanıtlıyor... Bu Ömer de yazık iyice dağıttı.. gerçekle hayali karıştırır oldu..</p>
 
Hüseyin, Elif’in başına gelenleri öğreniyor.
 
Ömer, Dna testini yeniden yaptırmaya uğraşırken, İpek onları Hüseyin’e yaklaştıracak bir fikir atıyor ortaya...

Последна редакция: пн, 01 юни 2015, 12:24 от mariana51

# 22
  • Мнения: 20 905


Озет, подсказка?Какво следва?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


Подсказка от Бисена - превод от английски barisea:
     Тази седмица няма да имате епизод, но ви пускам подсказки, за да има какво да обсъждате.
     "Аз знам какво ми говори тишината - имам любима и ще прекарам живота си с нея."
     "Не можахме да го/я спасим" - тези думи са за Таййар, Елиф или трети човек? Всички вие много ще съжалявате за този, който не е могъл да бъде спасен...
     Йомер е при Елиф в болницата. Останалите търсят Хюсо.
Йомер: Ако искате да бъдете с нас, вместо да идвате в болницата, проследете уликата, която открихме. Докажете, че Хюсейн Демир е жив. Няма да допусна Елиф да се върне в този ад.
     Състоянието на Елиф е сериозно. Йомер е съкрушен.
Йомер: Ако ти си отидеш, всичко свършва... Вече няма да имам причина да се будя сутрин... мечтите ми ще умрат, Елиф. Не си отивай... Защото всеки мой дъх е заради теб. Умолявам те, не ме оставяй, не ми отнемай дъха. Не ме изоставяй.
     Метин убеждава Таййар.
Таййар: Той е убеден, че брат му е жив.
Метин: Това е най-голямата глупост, която съм чувал. Той умря пред очите ми. ДНК експертизата го доказа.
     Съжалявам, но Йомер бърка въображението си с действителността.
     Той научава какво се е случило с Елиф. Йомер иска нова ДНК експертиза. Ипек има идея как да се доближат до Хюсейн.


Резюме 49 епизод - превод barisea:
     След разговора с шофьора на линейката Йомер вече е сигурен, че Хюсейн е жив. Разбира, че е бил прав - имало е заговор срещу Елиф и брат му е замесен. Решава да докаже, че той е жив и така да спаси Елиф. Метин научава, че Йомер е надушил следата и се готви да му попречи. Ще успее ли Йомер да докаже, че Хюсейн е жив?
     При нападението в затвора Елиф е сериозно ранена и се бори за живота си. Йомер е постоянно до нея. Научава нещо, което го разстройва много. Какво е то и защо той не иска да стигне до Елиф?
     Хюсейн научава, че Йомер го търси. Притиснат е. Свършил е задачата си наполовина и Метин го принуждава да я довърши. В замяна Хюсейн иска Бурхан, за да може да напусне страната. Метин търси начин да отвлече Бурхан, без Йомер да му попречи.
     В желанието си да работи, Мелике се подлъгва по ума на Фатма и затъва. Без да знае, пада в клопката на Мюмтаз. Стига до задънена улица. Мюмтаз започва да я заплашва. Ще го заведе ли Мелике там, където той иска?

Последна редакция: пн, 01 юни 2015, 12:54 от mariana51

# 24
  • Мнения: 20 905

Цитат
Подсказка от Бисена - превод от английски barisea:
Тази седмица няма да имате епизод, но ви пускам подсказки, за да има какво да обсъждате.

Цитат
Резюме 49 епизод - превод barisea:

Благодаря за превода. smile3525

Ясно, няма да има епизод...
Щом се крие от Елиф, кой е загинал, значи е детенцето, което е било на път.
Жестоко.Точно, човекът, който винаги си е мечтал да има деца, е лишен от тази мечта и възможност. ooooh!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


Да, остава обаче без отговор въпросът за излъчването в сряда. Ай Япъм, АТВ, Бисена - ще има, или - не? Пуснаха ни всичко - като всеки понеделник. Сега остава с някоя нова снимка да ни зарадват.

# 26
  • Мнения: 20 905

Бисена знаели, че няма да имаме епизод, та ни пускали "материал" за обсъждане. Thinking

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


































Хайде и снимките.

Последна редакция: пн, 01 юни 2015, 16:09 от mariana51

# 28
  • Мнения: 20 905


Йомер и Аслъ научават лошата новина... ooooh!
Лелята плаче и търси виновни... ooooh!

Двете сестри тъжни...Чудя се, Нилюфер, защо е?Сигурно пак ще реве.. ooooh!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


От сета.

Общи условия

Активация на акаунт