"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 16

  • 37 554
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 7 645
не вярвам да си засегнала някой, просто за да й обясним, че шанс има особено ако е била във овулация, най-образно й написах, че и един стига. Няма как да знаем какво точно е било и как точно е станало Simple Smile
След 10-13дни се надявам да каже резултата от случката и в бъдеще да премислят добре нещата, за да няма такива тревоги, а хубави да има Wink

# 706
  • Мнения: 42
мн добре знам кога е овулация 14 от дата на цикъла не ме правете на толкова проста казах че последния ми цикъл беше на 9.07 до 11.07 брояь 14 от дата на цикъла на 22 ми се пада оволация мога и да греша

# 707
  • Мнения: 83
мн добре знам кога е овулация 14 от дата на цикъла не ме правете на толкова проста

При мен О е на 22 ден от цикъла.различно е при всеки.На 14 ден е по учебник,както се казва.

# 708
  • Мнения: 90
Никой не те прави на проста...казах само , е очевидно не си се интересувала толкова подробно. Овулацията изобщо не е сигурно, че ще ти е на 14 ден от цикъла, да не кажа че на повечето жени не им е тогава. Зависи от адски много неща, щом не я следиш с тестове или по някакъв др начин няма как да си сигурна, че ти е била тогава.

# 709
  • Мнения: 42
Никой не те прави на проста...казах само , е очевидно не си се интересувала толкова подробно. Овулацията изобщо не е сигурно, че ще ти е на 14 ден от цикъла, да не кажа че на повечето жени не им е тогава. Зависи от адски много неща, щом не я следиш с тестове или по някакъв др начин няма как да си сигурна, че ти е била тогава.
теста ще  си покаже просто ми е притеснено затва споделих все пак не съм раждала и просто попитах мерси все пак за отговорите ви

# 710
  • София
  • Мнения: 7 645
Ето една перфектна причина сега, Мими, да се позачетеш за овулацията, кога настъпва и от какво зависи.
Има няколко домашни метода за определянето й.
Можеш да отидеш на лекар на 12-13 ден от цикъла да се види има ли фоликули, колко са големи и кога се предполага овулацията.
И овулацията може да е абсолютно при всяка жена в различен ден.
Най-просто казано
има 3 фази - преди овулация, по време на овулация и след овулация. Периода след овулация при всяка жена е сравнително статичен около 12-14дни (но има някои жени с къса 10 дневна фаза), ако знаеш колко дни е този период при теб и ако цикъла ти е редовен, то ще знаеш около кои дни е овулацията ти.

Ето моята примерно трета фаза е 11дни (най-често), цикъла ми идва на 33-34дни, следователно овулацията ми почти винаги е на 22ден също като при Линет. Много рядко има жени като по учебник - с трета фаза 14дни и 28-дневен цикъл, за тях овулацията настъпва на 14-тия ден, при теб може да не е така, точно заради това казах, че твърдението ти че си била в О може да не е коректно!

И моля те, не пиши тук, че те изкарваме проста или че сме те обидили, а просто коментирахме твоето твърдение като неточно!
Не знам защо повече задълбаваме темата, дано е това което искате. Късмет за напред!

# 711
  • Мнения: 42
Ето една перфектна причина сега, Мими, да се позачетеш за овулацията, кога настъпва и от какво зависи.
Има няколко домашни метода за определянето й.
Можеш да отидеш на лекар на 12-13 ден от цикъла да се види има ли фоликули, колко са големи и кога се предполага овулацията.
И овулацията може да е абсолютно при всяка жена в различен ден.
Най-просто казано
има 3 фази - преди овулация, по време на овулация и след овулация. Периода след овулация при всяка жена е сравнително статичен около 12-14дни (но има някои жени с къса 10 дневна фаза), ако знаеш колко дни е този период при теб и ако цикъла ти е редовен, то ще знаеш около кои дни е овулацията ти.
това се опитвам да ви кажа цикъла мие 28 дни сигурно аз не разбирам съжалявам не исках да обидя никои мн мие нервно
Ето моята примерно трета фаза е 11дни (най-често), цикъла ми идва на 33-34дни, следователно овулацията ми почти винаги е на 22ден също като при Линет. Много рядко има жени като по учебник - с трета фаза 14дни и 28-дневен цикъл, за тях овулацията настъпва на 14-тия ден, при теб може да не е така, точно заради това казах, че твърдението ти че си била в О може да не е коректно!

И моля те, не пиши тук, че те изкарваме проста или че сме те обидили, а просто коментирахме твоето твърдение като неточно!
Не знам защо повече задълбаваме темата, дано е това което искате. Късмет за напред!

# 712
  • Мнения: 42
това искам да кажа че цикъла мие 28 дни може  би аз да не разбирам и в главата ми е да е каша в момента изнервено ми е извинявам се ако съм обидила някои

# 713
  • София
  • Мнения: 7 645
Ама и аз точно това исках да ти обясня, че третата фаза при теб може да не е 14 дни, следователно няма значение че имаш цикъл 28 дни, третата фаза може да ти е 12 дни и овулацията да ти се пада на 16-тия ден!
Аз наистина вече спирам да обяснявам  #Crazy

# 714
  • Мнения: 31 412
това искам да кажа че цикъла мие 28 дни може  би аз да не разбирам и в главата ми е да е каша в момента изнервено ми е извинявам се ако съм обидила някои
А защо ти е изнервено- желаеш бременност или не желаеш такава? Не мога да разбера наистина моля те поясни. Получи страшно много обяснения и разбра,  че ще разбереш положението си след или около закъснение на цикъла ако си направиш кръвен тест.

# 715
  • Мнения: 42
изкам го разбира се благодаря пак за отговорите но съм обуркана #Crazyрано или късно  се разбира няма от какво да се притеснявам и изнервям няма как да стане веднага и да покаже прави сте

# 716
  • Мнения: 62
Здравейте> По принцип съм с редовен цикъл но този месец нещо се обърка. Последния ми цикъл беше на 27, 06 сега трябваше да е на 24,07 но го няма направих си тест на 27,07 и показа две черти но едната бледа а и теста се оказа че е от тези дето се правят 4 дни преди датата на очакваната менструация но понеже не съм в България и малко трудно се оправям. Нямам много симптоми за бременност само много често ходене то wc.  И леки ПМС.Но днес при ходенето до wc на 2 пъти имаше малко кръв и после нищо. И липса на апетит само вода пия.  newsm78 Дали съм бременна или е някакво нарушение  newsm78 до сега не ми се е случвало такова закъснение.

# 717
  • София
  • Мнения: 8 131
Щом има втора черта, значи има бременност. Можеш да повториш теста за потвърждение.

# 718
  • Мнения: 31 412
Ами освен да повториш теста утре отново или след ден не виждам какво да те посъветвам. Щом има втора черта макар и бледа сигурно си бременна, но кръвта, за която споменаваш ме притеснява лично мен. Дано е било нещо инцидентно и да няма вече такива неща, ако има бременност. Hug  bouquet
Симптоми не е задържитерно да имаш никакви и се пази, не пии лекарства и алкохол примерно, все едно че си бременна. Дано е това, което желаеш!

# 719
  • Мнения: 62
Кръвта не беше чиста по скоро беше като разредена не знам как да я опиша. Мислех че ми е дошъл цикъла но явно не е още 3 пъти ходих на wc но няма повече кръв. Благодаря ви момичета ще пиша пак

Общи условия

Активация на акаунт