Отговори
# 1 305
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тя, глюкозата, чудно от какво ли се синтезира... От захарна тръстика сигурно Whistling

# 1 306
  • Мнения: 74
@лимон.

Тук-там има нещо вярно в това, което си написала, но не е това, което си мислиш.  Heart Eyes

Ти сигурно обичаш лимонада.  Домашната лимонада е чудесна напитка.  Направи си една.

# 1 307
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ти наистина не умееш да спориш с аргументи, абсолютно безсмислено е да се подхранват бълнуванията ти. Почерпи се  с една лимонада от мен, дано ти "захрани" мозъка   bouquet

# 1 308
  • Мнения: 74
Тя, глюкозата, чудно от какво ли се синтезира... От захарна тръстика сигурно Whistling

Предимно от разпадането на въглехидратите.

В някои случаи може и от невъглехидратни източници (чрез глюконеогенеза).

# 1 309
  • Мнения: 3 784
Ако ще се замерваме със сайтове с нютришън в името, ето един друг:

http://authoritynutrition.com/5-brain-nutrients-in-meat-fish-eggs/

Не си спомням много от биологията в училище, но фразата "незаменими аминокиселини, съдържащи се само в храни от животински произход" съм я запомнила. Но сигурно е било част от анти-веган конспирация в учебниците, какво ли знам аз.

Наясно съм с образованието и професиите на Софи и Джо и затова вярвам на тях.

# 1 310
  • Мнения: 74
но фразата "незаменими аминокиселини, съдържащи се само в храни от животински произход" съм я запомнила.

Не.   Simple Smile

Всички незаменими аминокиселини, заедно, се съдържат в животинските продукти.  Протеинът в животинските храни е винаги пълен.  

Растителните продукти също съдържат незаменими аминокиселини, но обикновено не са всичките наведнъж, а някои са относително по-малко.  (Някои обаче съдържат и всичките.)

Тук не си говорим за вяра, а за факти, това се вижда в състава на продуктите, затова съм дала един сайт, който го показва.  Разбира се, има и други.

# 1 311
  • София
  • Мнения: 62 595
Мозъкът не знам да си изяжда белтъчините, по-скоро организмът се самоизяжда, когато няма друго за ядене, освен собствените си белтъчини. Не зная как точно става това самоизяждане, но като цяло мозъкът е последното, което е в менюто, все пак не върви първо да развалиш процесора.

# 1 312
  • Мнения: 5 710
Проблемът с Интернет е, че в него всеки може да пише каквото си иска и на повечето от тези хора ужасно им личи, че са самоинфомирали се от интернет. С това, ако става въпрос примерно за критика за театър, или хотел как да е, но когато става въпрос за здраве не е ОК. Когато човек е отсъствал в часовете по химия и биология прозират огромни дупки, повтарят се папагалски постулати, прочетени някъде си, а това, че например не се казва "оксидация", а "окисление" е само един знак,  че човекът няма база. Не казвам, че от такива хора не може да се прочете нещо смислено (преведено), а че първото и основно нещо, което трябва всеки да направи преди да се занимава по-сериозно е да седне и да преговори учебниците. Второто е да си избере източниците.

Биологично сме устроени така, че да усвояваме всички групи храни. Това е наша еволюционна приспособеност, която овцете например, нямат. Няма никакъв смисъл (освен етичен) човек да поддържа веганска диета нито за себе си, нито за децата си. Но има смисъл човек много да внимава какво от това, което може (и колко) да слага в устата си (и дава на децата си), да познава индустрията, да прави причинно-следствени връзки и да намери своят възможно най-естествен, семпъл, чист и инфорамиран начин на хранене.

Колкото може. Защото по принцип всички ще умрем

# 1 313
  • София
  • Мнения: 62 595
по този повод, наскоро прочетох дискусия относно доказателства на тема астрали, пета, шеста раса, и се оказза, че едната раса щяла да мисли с ПИНЕАЛНАТА си жлеза. Иначе дискусията беше много задълбочена. По същия начин  може да се обсъжда Дързост и красота или която и да е фантазия.

# 1 314
  • Мнения: 14 478
по този повод, наскоро прочетох дискусия относно доказателства на тема астрали, пета, шеста раса, и се оказза, че едната раса щяла да мисли с ПИНЕАЛНАТА си жлеза.
Те с тва ако мислят пак са напред, защото аз имам страховитото усещане, че повечето хора мислят с онзи орган, на който седят пред компютъра...

# 1 315
  • Мнения: 74
Биологично сме устроени така, че да усвояваме всички групи храни. Това е наша еволюционна приспособеност... Няма никакъв смисъл (освен етичен) човек да поддържа веганска диета...

Второто не следва от първото.

Но ме радва, че в този пост споменаваш етиката.

# 1 316
  • Мнения: 5 710
Разбира се, ако човек е решил по етични причини да се откаже от едно или друго това е далеч по-разбираемо и всеки има право на избор ( е, говорим  за 1/5 примерно от хората на планетата, които са толкова задоволени, че да мислят и нравствено за храната си, останалите ядат каквото намерят и колкото има).
От нутриционистична гл. точка, веганството няма смисъл- веганите, които следя онлайн са много начетени хора и няма как да не бъдат, защото начина им на живот предполага постоянно търсене на информация и запълване на нуждите от нутриенти както ги нарекохте по алтернативни пътища.
Ето защо не се учудвам когато хора ядат чия, киноа, годжи бери, готви се с кокосово масло и какво ли още не долетяло от 15 хил. км. и това под мотото "естествен живот"
Това, което не разбирам обаче е защо имат нужда от имитиране на храни, например  "вегански чийзкейк", "веганска пица", "веганска паста", "веганска лазаня", 'вегански бъргер"(!), при положение че тези понятия касаят живот, от който категорично и най-вече осъзнато се разграничават. Онзи ден водих спор с един мой приятел във фитнеспал, който е замразил кисело мляко с боровинки и го е нарекъл "сладолед".
Защо имаш нужда от това понятие, след като си го отрекъл.  Психологията е страшна работа.

# 1 317
  • София
  • Мнения: 62 595
Или шоколадови бонбони без шоколад. Всичко това ми напомня на една от случките в Горещ вятър (със сигурност старите си го спомняме, сръбския филм, Шурда), в която героят вложи всичките спестявания в революционното производство на алкохол, от който можеш да си пиеш и да не се напиваш. Накрая стана ясно, че никой не го иска този алкохол-имитация, защото основната функция на алкохола е човек да се напие.

# 1 318
  • Мнения: 74
От нутриционистична гл. точка, веганството няма смисъл- веганите, които следя онлайн са много начетени хора и няма как да не бъдат, защото начина им на живот предполага постоянно търсене на информация и запълване на нуждите от нутриенти както ги нарекохте по алтернативни пътища.

Първото не се обяснява с второто и второто не се обяснява с третото.

Но ми поомръзна вече.  Информацията е тук.  bouquet

А къде какво се намира и кой какво избира да си купува е съвсем отделен въпрос. 

# 1 319
  • Мнения: 5 710
Права си че поомръзна. Без първото, само с второто всичко се обяснява

Общи условия

Активация на акаунт