Отговори
# 1 275
  • София
  • Мнения: 12 374
От гръцката седмица в Лидъл е таханът. Страхотен е. Даже ми е по-приятен от Нутела.

Мерси много   bouquet

# 1 276
  • Мнения: 74
Проблемът е, че лицето избирателно търси документи, които подкрепят неговата теза, а това не е коректно.

"Лицето" не е търсило избирателно, ами просто е било сложило на гъгул съвсем неутрални ключови думички who recommendations diet, където информацията, която си е дало труд да копира и да преведе по-напред в темата излиза на едно от първите места. 

Това е било написано като recommendations (препоръки), това съм видяла - това съм пуснала и превела.  Дори не съм чела целия сайт на СЗО, камо ли пък да си избирам.  (Пък и за какво?  Laughing Това е само форум, сладурки.  Hug)

"Лицето" може просто да е искало да бъде полезно.   Wink Heart Eyes
 
Това, което sophiemmaspencer цитира по-нататък са не препоръки, а guidelines (насоки) към отделните държави, съобразени с националната кухня, наличността на храните, традициите и т.н.  Има разлика.

Проблемът на тази тема не е веганството или месоядството, а липсата на култура. 

Отделно, разбира се, психологическите проблеми и съответно тролирането - когато е безконтролно, информацията се размива.

# 1 277
  • Мнения: 7 171
Проблемът е, че лицето избирателно търси документи, които подкрепят неговата теза, а това не е коректно.

"Лицето" не е търсило избирателно, ами просто е било сложило на гъгул съвсем неутрални ключови думички who recommendations diet, където информацията, която си е дало труд да копира и да преведе по-напред в темата излиза на едно от първите места. 

Това е било написано като recommendations (препоръки), това съм видяла - това съм пуснала и превела.  Дори не съм чела целия сайт на СЗО, камо ли пък да си избирам.  (Пък и за какво?  Laughing Това е само форум, сладурки.  Hug)

"Лицето" може просто да е искало да бъде полезно.   Wink Heart Eyes
 
Това, което sophiemmaspencer цитира по-нататък са не препоръки, а guidelines (насоки) към отделните държави, съобразени с националната кухня, наличността на храните, традициите и т.н.  Има разлика.

Проблемът на тази тема не е веганството или месоядството, а липсата на култура. 

Отделно, разбира се, психологическите проблеми и съответно тролирането - когато е безконтролно, информацията се размива.



Именно оттам идват проблемите, защото "лицето" не е разбрало дори, че това, което е цитирало не трябва да се чете самостоятелно, а в допълнение към публикуваните вече препоръки. И оттам, че не разбира добре терминологията.

А може би е трябвало Лицето да отиде в сайта на СЗО и да се образова, преди да пуска едностранчива информация. Вярно, че е форум, но е обществен форум и подвеждаща информация не се толерира.

# 1 278
  • Мнения: 74
Нали?Друго си е да плюеш зад гърба на човек?Типично по български.....    Laughing
Хич не е зад гърба, дори Юстем7 ги покани да я подкрепят с линк. Laughing

 Laughing  Ако случайно имаш предвид това мое мнение (ако не е това, се извинявам)

Цитат
Цитат
Цитат на: take a smile в пн, 08 юни 2015, 10:54

Едно интересно изследване за веганската диета и влиянието й върху здравето ни. Smile В друга тема беше пуснат линка, където разбира се, остана незабелязан.


Линк към цялата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=850508.0;;19

Мисля, че е очевидно, че е пуснато като допълнение към цитата на take a smile със статията - защото в темата по това време все още можеше лесно да се намери и друга полезна информация - който се интересува да я потърси.

Това е само форум.  Животът, да не говорим за битките и 'подкрепленията', са извън него.  Hug

Недоразумението идва от различното виждане за целите, заради които се влиза тук.  За много хора това е, а и би трябвало да бъде, преди всичко информацията

Разбира се, не пречи междувременно и който желае да си лекува самочувствието чрез оплюване на тоя - оня, печелене на борбички и вдигане на бури в чаша вода.  Но това не бива да става за сметка на информацията, именно затова тролирането толкова много вреди на форума.

# 1 279
  • Мнения: 74
Именно оттам идват проблемите, защото "лицето" не е разбрало дори, че това, което е цитирало не трябва да се чете самостоятелно, а в допълнение към публикуваните вече препоръки. И оттам, че не разбира добре терминологията.

А може би е трябвало Лицето да отиде в сайта на СЗО и да се образова, преди да пуска едностранчива информация. Вярно, че е форум, но е обществен форум и подвеждаща информация не се толерира.

Терминологията разбирам много добре и съм се образовала доста.   bowuu

Ти грам не си разбрала къде е захватката, обаче евала въпреки това за авторитарния тон.  Laughing


# 1 280
  • Мнения: 7 171
Имах предвид това, което беше пуснала като последните препоръки от 2015, в които не се споменаваше месо. Това е допълнение към съществуващите препоръки, а не самостоятелен документ. Понеже удобно пропусна основния документ, си направих съответния извод, че четеш избирателно.

Няма да намериш официален документ, в който се ОТРИЧА употребата на месо. Ще намериш много, в които се препоръчва ограничаването на месо, особено червени меса, дори избягването на червени меса, но никъде няма да намериш повсеместни препоръки за изключване на риба и птици.

# 1 281
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Джустем, ти колко профила имаш в този форум:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2&search=Just … vanced=0&in=7
Аз преброих пет.

# 1 282
  • Мнения: 74
@sophiem

Прочети отново цялата тема, поне има шанс, че ще си в час.  Laughing

# 1 283
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
 Justem.30, май не си наясно кой точно не е в час Laughing

# 1 284
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не знам наистина кой не е в час, явно гъбите /особените/ не са забранени при веганите, та Джъстем е попрекалила.
 Софи обясни съвсем търпеливо, за кое не е в час?

# 1 285
  • Мнения: 74
Например, едно от нещата, за които не е в час е това, че никога не съм твърдяла нещата, които тя ми приписва.

Това е добре известна логическа грешка, нарича се Подмяна на Тезата  

Прави се къде нарочно, къде от неразбиране.  

Мога много да пиша, ама не ми се занимава.   bouquet


Последна редакция: нд, 26 юли 2015, 17:11 от Justem.30

# 1 286
  • Мнения: 7 171
Не знам официално какво е становището за веганството? В случая за това говорим. Световната здравна организация казва ли нещо? Знае ли някой?

Официалните препоръки на Световната Здравна Организация относно здравословното хранене, от техния сайт.  Целият текст е в линка, на шест езика.

Консумирането на здравословна диета помага да се предотвратят недостига на хранителни вещества във всичките му форми, както и редица хронични заболявания и състояния. Точният състав на разнообразната, балансирана и здравословна диета ще зависи от индивидуалните нужди (възраст, пол, начин на живот и физическа активност), културния контекст, наличните местни храни и хранителните обичаи.  Но основните принципи, които съставляват здравословната диета остават едни и същи.

Здравословното хранене съдържа:

•Плодове, зеленчуци, бобови храни, ядки и пълнозърнести зърнени храни
•Поне 400 г (5 порции) плодове и зеленчуци на ден, като картофите и другите нишестени кореноплодни не влизат в това.
•По-малко от 50 г свободни захари.
•По-малко от 30% от енергийното съдържание от мазнини.  Ненаситените (в рибата, авокадото, ядките, слънгогледа, зехтина) трябва да бъдат предпочитани пред наситените (в месото, маслото, палмовото и кокосовото масло, сметаната, сиренето, топеното масло и маста). Индустриалните транс мастни киселини (в преработените храни, храните в заведенията за бързо хранене, снаковете, пържените храни, замразените пици, пайовете, бисквитите, маргарините) не са част от здравословната диета.
•По-малко от 5 г сол на ден от йодирана сол.


Вижда се, че животинските храни не са изброени като задължителна, необходима част от оптималната диета.

А тук има цитирано становището на ООН, която настойчиво призовава към значително намаляване на консумацията на месо и млечни продукти, заради състоянието на планетата, върху която ще живеят децата и внуците ни. 

Тук е същото становище на ООН, но с по-скорошна дата.


 



Ето, този пост коментирам аз. Дали 7=30 не зная. Просто го предположих....

# 1 287
  • Мнения: 74
Радвам се, че най-после намери  един от постовете. 

Както виждаш, в него няма нищо от това, за което се пениш.

...Това е допълнение към съществуващите препоръки, а не самостоятелен документ. Понеже ... пропусна основния документ...

Къде точно в документите пише кой от тях е основен, кой има ролята на допълнителен и кой от тях не е самостоятелен?

# 1 288
  • Мнения: 7 171
Радвам се, че най-после намери  един от постовете. 

Както виждаш, в него няма нищо от това, за което се пениш.

...Това е допълнение към съществуващите препоръки, а не самостоятелен документ. Понеже ... пропусна основния документ...

Къде точно в документите пише кой от тях е основен, кой има ролята на допълнителен и кой от тях не е самостоятелен?



Ами ако беше се задълбочила в сайта на СЗО, вместо да разчиташ само на Гугъл, щеше да разбереш. Нали си добре ограмотени? Намери си го сама!

# 1 289
  • Мнения: 74
Няма такова степенуване на въпросните документи по основност, допълнителност и самостоятелност.

Затова очаквам да ми го покажеш.  

Ако не можеш, това означава, че това степенуване е само твое лично мнение, а не обективна информация.

Или, означава, че представяш собственото си мнение за обективна информация, което именно представлява подвеждане, за което теб толкова те е грижа.

Последна редакция: нд, 26 юли 2015, 18:41 от Justem.30

Общи условия

Активация на акаунт