Кафенце по време на бременност.

  • 3 762
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз в началото се въздържах от кафе, по-късно започнах да пия  мляко с кафе (разбирайте много мляко с мъничко кафе Blush), а понякога 3 в 1. Но за моя изненада на една консултация рано сутринта, акушерката направо изпрати една бременна жена да пие кафе, май заради ниско кръвно. А преди да родя лежах в болницата и двете момичета от моята стая буквално се наливаха с кафе - по 3-4 силни кафенца плюс няколко цигарки  #Crazy Аз направо се  Shocked

# 76
  • Мнения: 3 205
Задължително пия едно кафе всяка сутрин, щото иначе ми пада кръвното и ме боли главата. Бебо не се оплаква, кафеман е като майка си. Но никога не пия повече от едно кафе на ден.

# 77
  • Мнения: 36 055
нищо му няма на бебо, пий си спокойно! по-добре ли е да припаднеш някъде от ниското кръвно?

# 78
  • Мнения: 1 059
И аз съм сниско кръвно и повреме на бременоста си пиех по 1 кафе сутрин, а понякога пиех и покъсно през дена пак. Но гледах да не си го павя много силно.

# 79
  • Мнения: 1 446
Единственото от , което не се лиших това беше кафето. По две на ден с млеко или със сметана. Пий спокойно.

# 80
  • Мнения: 1 733
Да, няма проблеми за кафето. Само не го прави много силно, по възможност го разреждай с мляко или сметана и ако можеш все пак избягвай следобедното кафе.
Момичета, аз също си пия кафе по време на бременността, но въпросът ми е- после като започна да кърмя, трябва ли да го спра?

# 81
  • Мнения: 201
"Много кърмачки си задават въпроса как кофеина ще окаже влияние върху тяхното бебе. Резултати от научни изследвания показват, че увеличения прием на кофеин изнервя бебето и му пречи да спи добре. Умерения прием на кофеин обикновено не причинява проблеми на повечето кърмени бебета."   bouquet

# 82
  • Мнения: 46
Аз по принцип пия много кафе - по 5-6 на ден. Като забременях го намалих до 1-2 на ден през цялата си бременност и не съм имала никакъв проблем. Кръвното ми е ниско и просто така си ми беше много добре. Дъщеричката ми сега винаги си близва от кафето ми сутрин и все си мисля, че и тя ще бъде като мен кафеджийка.  bouquet

# 83
  • Мнения: 2 959
Аз спрях кафето 1год преди да забременея, защото тогава решихме да имаме дете.

# 84
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ето и други напитки и храни ии колко кофеин имат
http://www.babyfit.com/articles.asp?id=206

# 85
  • Мнения: 10 758
И през двете бременности си пиех кафе.Нес с мляко, всяка сутрин.

# 86
  • Мнения: 992
И аз си пия кафе, по едно на ден, по-слабичко с мляко.

# 87
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Нес с мляко, всяка сутрин.

И аз така, ама без млякото. Wink

# 88
  • Мнения: 177
Пиех си по 2 кафета на ден,няма проблем. Ако искаш си вземи безкофеиново.Знам само,че не трябва да се прекалява с кафето- не повече от две. Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 94
Аз пиех по едно капучино сутрин по време на бременността, а сега кърмя, но също не съм се отказала от капучиното.Не мисля, че оказва някакво влияние на детето.

Общи условия

Активация на акаунт