Пети клас - ваканционна

  • 32 388
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз не разбрах коя оценка се замества от оценката от цялата диплома. Тази от матурите или някоя друга?
    Само една оценка от дипломата остава балообразуваща, което се определя от училището, където се кандидатства. Досега в повечето училища вземаха оценките по БЕЛ и математика, имаше такива, които вземаха БЕЛ и оценката по друг предмет.

Искат да побъркат децата ни, а нас да изцедят  Money докрай.
Щото по 1000-1200-1300лв за курсове не ни стигат. #Cussing out

Пълен мързел... нищо не се прави. Има ли и други?

# 706
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Пълен мързел... нищо не се прави. Има ли и други?
Има. Всеки ден със заплахи сяда и прочита петнайсетина страници от Принцът и просякът. Вероника чете повече страници на ден и е прочела вече 9 книги, а той е едва на четвъртата от седемнадесет. Поредната книга, която не му е интересна.
Всеки ден - на басейн в съседите, а от неделя племеницата ми си дойдоха от Германия и по цял ден играят с детенцето и.

# 707
  • Мнения: 4 500
Пълен мързел... нищо не се прави. Има ли и други?
Има. Всеки ден със заплахи сяда и прочита петнайсетина страници от Принцът и просякът. Вероника чете повече страници на ден и е прочела вече 9 книги, а той е едва на четвъртата от седемнадесет. Поредната книга, която не му е интересна.
Всеки ден - на басейн в съседите, а от неделя племеницата ми си дойдоха от Германия и по цял ден играят с детенцето и.
Мчи има ми, как да няма  Mr. Green Макар, че сега чете всеки ден по 20 стр от "Под Игото", защото му казах, че ако не е прочетена и разказана на майка ми, то си взима книгите и ги чете в Анталия под чадъра в аквапарка  Crazy Crazy Mr. Green
Та чете......

# 708
  • Мнения: 2 732
Шани ,що за въпрос  Wink Mr. Green.Разбира се ,че има .Приключила е с четенето отдавна Confused.Сега попълва помагалото по БЕЛ ама не си дава зор по 10 стр ,че да имала до края на ваканцията Joy Whistling.Иначе лягане късно ,ставане на обяд -животеццццццццц Grinning.Лек ден!

# 709
  • Русе
  • Мнения: 11 922
  Ако не са тренировките, по цял ден ще се играе Майнкрафт и ще се слуша музика.  Но пък ако не бяха тренировките щеше да е на лагер или пък нямаше да сме в Русе.  Но държа всеки ден по една задача от учебната тетрадка за 6 клас и четене на една глава от избраната от него книга. Също така по едно филмче изгледано на руски - той обожава поредицата за Маша и мечокът, обаче вместо това минава с рап песен на руски, не че го одобрявам.

# 710
  • Мнения: 7 201
Пълен мързел... нищо не се прави. Има ли и други?
Има. Всеки ден със заплахи сяда и прочита петнайсетина страници от Принцът и просякът.
+ още един в клуба. Само че при нас е "Под игото". Без заплахи, т.е. само една, но много стимулираща - ако не чете, няма да има море. Mr. Green

# 711
  • Мнения: 1 690
Здравейте.
И при нас е отпуснато положението, но е нормално. От миналия петък до днес сме постоянно на някъде и няма много време. Вчера преди обяд беше седнала да чете малко. Нямат задължителни книги, но тя си донесе нейни които харесва и чете с удоволствие. Следващата седмица ще отидем да видим дали не се е преместило морето и после на село. Имам още малко неща да свърша, но само аз ще се разхождам. Обещала ми е от 1 септември да сяда по един час да прегледа английския. Друго няма да я карам.
В моментата спят, после хапване играят с батко си на карти или се излежават в градината. Вечер излизат по центъра и май това е. Снощи ги водихме да гледат рибарници на язовира.
Котетата са под постоянен тормоз в нас.  Laughing 
Лек ден от мен.

# 712
  • Мнения: 1 571
Не знам защо се вълнувате какво точно ще се взема за БАЛ в повечето училища... В някои училища БАЛ-а се образува по начин определен от самото училище.  Прецени ли са, че за дадената им специалност ще искат примерно вместо БЕЛ - физика примерно, или пък география. Други и сега са вземали общия успех на децата също и т.н. Училището, което е избрал сина ми примерно (не знаем да ли ще успее разбира се) се вземат други варианти за БАЛ. Ако добре си спомням оценките от матурата  по математика + утроена оценката от изпит по математика направен в самото училище + оценката по физика от училището в което е учил (нещо такова). Така че и сега може да се решава как точно да се образува БАЛ-а спрямо конкретното училище.

Другото което смятам по въпроса е, че като се взема оценката от общия успех на ученика се прави по-обективна оценка над истинската успеваемост на даденото дете. Както и самите вие си пишете, като знаете, че ви трябват само оценките от два предмета, наблягате само на тези предмети, ходи детето на курс и т.н. Но ако се погледне по-общо картината (като се вземе средния успех от последния клас - в случая 7) се вижда, как точно се справя с учението. Това ми е мнението. Дали съм права..., времето ще покаже.

# 713
  • Русе
  • Мнения: 11 922
    Доколкото следя наборните теми, парадоксално, обаче въпросът с новите промени в закона за кандидатстването от 7 клас се коментира с най-голямо вълнение от тези, които са минали вече през одисеята с кандидатстването, най-вече майките на бившите седмокласници. И на мен ми се вижда по-добър варианта с новото предложение, но каквото и да направят основният ми проблем ще е с мотивацията на набора да си отвори ушите и да си размърда мозъка.

# 714
  • софия
  • Мнения: 2 543

Пълен мързел... нищо не се прави. Има ли и други?
Има!!!Мързел, игра и свирене на китара!!!

# 715
  • Мнения: 1 230
Моето според мен вече го мързи дори и да си играе! за друго да не говорим.
Заплаших го, че от тук до Парга ще чете на глас Христо Ботев, а той каза - Супер!

# 716
  • София
  • Мнения: 7 673
Шани ,що за въпрос  Wink Mr. Green.Разбира се ,че има.
И у нас се намира един брой такова. Гледа се сам това лято.
Като изключим любимата математика, където има домашно от школата и се пише по малко, сакън да не се презори, малко състезателни задачи, че има скоро и лятно морско състезание, баскетбола (там поне е сериозен - 6 пъти седмично), съботно-неделния шах, през останалото време е тотално размазване. Средно е ангажиран по около 4 часа на ден и още поне 12 - не знам какво прави. Основно мързелува. Със задължителната литература борбата е силно неравностойна, не в негова полза.
А, забравих - разхожда и песчето и чат-оправя миялната или подрежда нещо из къщи.
Като цяло, гледам, добре си изкарва детето.  Mr. Green

# 717
  • Мнения: 14 133
Честит имен ден на днешните именици - Мария , Марияна и подобни!   bouquet
Здраве и успехи!  Heart Eyes
Моето още по-лежерно го дава с помагалото по БЕЛ.  Mr. Green Попълва по 3-4 странички и то не всеки ден. Накрая ще има да препуска с материала по стара традиция.  hahaha

# 718
  • Мнения: 1 295
Ох и ние сме от мързеливите.Чете "Под игото" с голям зор.Добре че са тренировките, иначе ако има как ще е по цял ден навън . На всички, на които им предстои почивка - приятно изкарване.

# 719
  • Мнения: 14 133
Ох, повечето са от един дол дренки.  ooooh!
Докъде ще го докарат с този мързел, не ми е ясно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт