Пети клас - ваканционна

  • 32 406
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 133
*Vessy ,  Peace
Много е важно нивото на преподаване да е високо и оценките да са реални, а не изкуствено завишени.   Peace При нас 6-ци се изкарват с много, ама наистина много труд.  Hug

# 691
  • София
  • Мнения: 4 397
Момичета помагайте с идеи за подарък на 12 годишна девойка, в събота сме на рожден ден  Praynig
 

# 692
  • у дома
  • Мнения: 7 168
Момичета помагайте с идеи за подарък на 12 годишна девойка, в събота сме на рожден ден  Praynig
 

Сребърно бижу,калъф за телефон,портмоне-това сме подарявали и се е одобрявало...Ако обича да рисува в момента в Лидъл има разни хубави комплекти бои...

# 693
  • София
  • Мнения: 4 397
Миналата година подарихме сребърно синджирче с висулка.
Дрехи не обичам да подарявам .

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Книга, ако обича да чете.
Нещо /аксесоар някакъв/ за спорт, ако спортува.
Слушалки, чантичка за през рамо, 3Д пъзел,...

# 695
  • София
  • Мнения: 9 563
Момичета помагайте с идеи за подарък на 12 годишна девойка, в събота сме на рожден ден  Praynig
 

Подаръка, на който девойката се зарадва най-много тази година (12-я Рожден ден) беше един страхотен ключодържател, в комплект с едно портмоне.  В Ориндж ги продават - https://www.orangecenter.bg/gifts/kljuchodarjateli?limit=50
Много доволна си закачи ключовете от вкъщи и този за шкафчето в училище.

# 696
  • Мнения: 14 133
Здравейте.  Heart Eyes
При нас много бавно и с голямо ръчкане се попълва лятното помагало по БЕЛ.  ooooh!

# 697
  • Мнения: 2 298
Привет, виждам че сте научили за ПРОЕКТа на НАРЕДБА за изменение и допълнение на НАРЕДБА № 11 от  …  общински училища.

И макар и да не ви касае тази година, изразете мнението си "Бележки, становища и предложения по проекта на Наредба могат да бъдат изпращани в МОН към дирекция „Образователни програми и образователно съдържание" на e-mail: a.tringov@mon.bg до 21 август 2015 г. (включително)."
 
Важно е да се осигури обективен бал, какъвто общата оценка от 7ми клас не дава. Много зависи от децата, учителите, училището, населеното място и т.н.

Темата за 7ми клас: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=855728.msg31364908#msg31364908

# 698
  • Русе
  • Мнения: 11 926
  Писах вече по този въпрос, за новия проект. И тук  ще повторя. Не знам защо се стряскате от оценката от цялата диплома. Няколко петици в дипломата смъкват общия бал най-много с десети. Ако обаче детето ви не изкара "сигурната" шестица по предметите, цитирани като важни, от което никой не е застрахован, балът пада с цяла единица.
  Това, че музиката,физическото и изобразителното са само за някакви надарени деца си е някакъв мит. Моето дете е национален състезател, но има нормативи, които не покрива за шест. но и с един непокрит норматив, не се пише петица за годината. Въпреки че преди няколко години беше единственият награден за всички възрасти от града от издателство Изкуство за компютърна рисунка, по рисуване имаше четворка за втория срок, защото просто не смяташе за нужно да си носи рисунките след отсъствията.
  Ако някъде се злоупотребява и се пресират деца за постижения, които не са им по силите има достатъчно механизми да се регулира и да не допуска несправедливост от сорта, дете без възможности да е зависимо от физическото си състояние и да загуби въпросните стотни от бала си за непокрит норматив или неизпята песен.

# 699
  • София
  • Мнения: 3 519
Аз не разбрах коя оценка се замества от оценката от цялата диплома. Тази от матурите или някоя друга?

# 700
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Аз не разбрах коя оценка се замества от оценката от цялата диплома. Тази от матурите или някоя друга?
    Само една оценка от дипломата остава балообразуваща, което се определя от училището, където се кандидатства. Досега в повечето училища вземаха оценките по БЕЛ и математика, имаше такива, които вземаха БЕЛ и оценката по друг предмет.

# 701
  • Мнения: 14 133
Аз не разбрах коя оценка се замества от оценката от цялата диплома. Тази от матурите или някоя друга?
    Само една оценка от дипломата остава балообразуваща, което се определя от училището, където се кандидатства. Досега в повечето училища вземаха оценките по БЕЛ и математика, имаше такива, които вземаха БЕЛ и оценката по друг предмет.
Много ценен е този форум.  Peace 
Амбърче,  Heart Eyes за разяснението.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
То не се знае какво още ще измислят за двете години, които остават....

ПП: на мен нещо не ми стана ясно, май... newsm78Ама сигурно щот следя по "диагонал" форума вече..
Матури ще има, нали? Ще се кандидатства с оценките от тях, нали? Както досега..
Досега се взимаха и оценките от БЕЛ и мат. от дипломата, а сега ще се взема оценката от цялата диплома, вместо само БЕЛ и мат. Така ли?  newsm78

# 703
  • Русе
  • Мнения: 11 926
  Това е само проект. Не е прието и уточнено още всичко. Като например за НПМГ идея си нямам какво ще изберат като балообразуващ предмет в такъв случай. Матурите си остават. Обмислят само замяната на едната оценка от дипломата с тази на цялата диплома.

   Борбата с четенето при нас продължава. Бавно и славно. Оставила съм го да избира какво да чете, стига да чете и да не е книга - тип Дръндьо. Предложих му да чете Стас и Нели. Едно че е интересна, второ, че ще учат за Африка тази година и мисля, че ще му е полезна. Да, ама не. Чете една глава и каза, че не му е интересна. Казах му, че ако не си избере книга започва от списъка и накрая ми тръсна - 101 далматинци.  Mr. Green Според мен му се стори най-лесната, но за да не мине леко, както смяташе - има да мисли върху съчинение след като я прочете - щастливи ли са Мисиз и Понго, защо , как е описано в текста.

# 704
  • Мнения: 14 133
То не се знае какво още ще измислят за двете години, които остават....


smile3521
Ние пък продължаваме да се борим с помагалото по БЕЛ.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт