Махане на памперс и биберон

  • 116 490
  • 1 640
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 818
Като чуя "махнах памперса от раз", си представям махане на памперс при едногодишно дете, а то било на 3 години чак. Че то тогава, ако не го махнеш "от раз", значи детето е с някакъв синдром...

Аз пък махнах памперса "от раз" на децата си на първата годинка. Като проходиха, знаеха къде да се изхождат и си ходиха там. Ненормално ми се вижда цели 3 години да се разправяме с памперси, все едно не могат да схванат, че не се пикае в гащите.

# 31
  • Мнения: 5 259
Аз пък се чудя защо на махане, продължило няколко седмици, му се казва махане от раз.
 
Иначе изобщо не искам да се заяждам, който когато иска да си учи децата на каквото прецени.

# 32
  • Мнения: 733
Jesus..., наистина не ти разбирам целта...Защо се чувстваш длъжна след почти всеки пост, в който някоя майка е споделила кога и как се е справяла с махането на памперса, да обясниш как ти си ги махнала, когато децата ти са били на 1 годинка? И как всички са почти идиоти, защото не са спазили твоя график. Не мисля, че остана човек, който следи темата, да не е разбрал. Повтори го достатъчно много пъти. Моля те, позволи ни да действаме със собствените си деца, както преценим за добре и да споделяме нашия собствен опит, а не да се придържаме към твоя. Не е нужно някой непрекъснато да размахва пръст назидателно. Не помагаш по никакъв начин.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 586
Аз пък се чудя защо на махане, продължило няколко седмици, му се казва махане от раз.
 
Иначе изобщо не искам да се заяждам, който когато иска да си учи децата на каквото прецени.

Защото физическото махане беше от раз. Преди това само му казвах, че вече е време да го махнем, без обаче да го правя или да променям нещо в навиците му.
За мен махане от раз е не постепенно, а както до един момент е бил постоянно с памперс, така от следващия да не ползва никакъв и да няма никакви инциденти. Защото това "махане", при което детето се изпуска в гащичките, за мен не е никакво махане, а чисто изтезание. Аз мога да кажа, че никога не съм прала изцапани по каквато и да било нужда гащички и съм доволна от това, макар и да не се е случило на 1 годинка.

Споделям опита си не за друго, а защото наблюдавам много мои приятелки, които се тръшкат и вайкат, а децата им спят на подмокрени чаршафи и всичко става насилствено, само защото някой им е казал, че неговото дете от 6-месечно е на гърне.
Децата са много различни, развиват се с различни темпове и са готови по различно време. Не е нужно да се състезаваме и да тормозим себе си и малките заради нечие чуждо мнение или виждане за нещата  Peace

# 34
  • Мнения: 46 565
Моето дете махна памперсът от раз  Mr. Green
Беше на 2 г. и 8 м. и един ден просто отиде като голям човек в тоалетната (бяхме купили мека седалка).
Преди това съм пробвала на година и нещо и година 8 месеца. Въобще не зацепваше за какво става дума. Седеше на гърнето, никакъв проблем, нито е плакала, нищо. Но и не вършеше никаква работа. Става и след 2 мин. хоп. Не й пречеше да е мокра, омазана. Никакво впечатление  Laughing не видях смисъл да продължавам.
След като сама си го махна не е имало инциденти.
Вече е на 10-11 г. и не забелязвам негативни последици от метода.

Нощният - винаги беше сух. Винаги, когато го имаше обаче. Като я сложим да спи без него се напикаваше по няколко пъти на нощ. Не се будеше, така си спеше без да й пука. След като няколко нощи я намерихме ледена върнахме памперса. Пак си оставаше суха до сутринта. На 4 г. и половина една вечер каза, че вече е голяма и ще спи с превръзки  Laughing ежедневни. Слага ги 1-2 нощи, после ги забрави. Инциденти не е имала никога след това.

За мен е важно детето да е узряло и физически, и психически. А самият метод няма значение. Той зависи от родителите и техните разбирания, нашите бяха - детето да го осъзнава, да се сеща само, не родител да го подканя, да не води до рев или усещане за натиск и да има резултат, т.е. да липсват инциденти.

Бибероните ги отказа на 1 г. и 10 месеца. Пътувахме на гости в друг град и а ги забравих  Blush вечерта успяхме да накупим някакви, но нямаше нейната марка. Въртя ги в устата, оглежда ги, чудеше какво им става, в крайна сметка заспа с по една в двете ръце (преди спеше с една в устата, една в ръката и една резервна на нощното шкафче - подсигурена отвсякъде Laughing). Не съм имала намерение да я отказвам, но като видях, че стана така лесно използвах случая. Като се прибрахме влязох преди нея и обрах всички, за да не ги вижда. Това беше  Peace

# 35
  • Мнения: X

Цитат
За мен е важно детето да е узряло и физически, и психически. А самият метод няма значение. Той зависи от родителите и техните разбирания, нашите бяха - детето да го осъзнава, да се сеща само, не родител да го подканва, да не води до рев или усещане за натиск и да има резултат, т.е. да липсват инциденти.


Точно така разбирам и аз махането на памперса.
Това да му сваляш гащите през 15 мин си е мъка и не е научено дете.
При големия ми син това се случи на 1 год и 5-6 мес, надявам се и при малкия да е скоро.
Иначе и на мен ми е странно 3-4 год деца да ходят с памперси, моето дете щеше да изпитва срам , предполагам и другите деца се чувстват по същия начин , затова и много майки споделят, че децата им сами са отказали памперсите на 3.

# 36
  • Мнения: 1 383
При нас нещата доста късно се случиха. До 3 г. беше с биба. Като първите 2 постоянно, но после само нощем спеше с нея. На 3г. беше и видя, че я е скъсал бибата със зъби. Обясних му, че друга няма вече и така. Нямаше драми вечер докато спи, нямаше нищо.

На 2г. и 6 м. тръгна на ясла. Там искаха памперси да им носим. На 3г. и 2. месеца след едно боледуване трябваше вкъщи да си стои. След сутрешното голямо изхождане го оставях без памперс. Първите 2-3 дни се напишкваше, следващите 2-3 дни не отиваше в тоалетната, а насред вкъщи пишкаше. Показах му  тоалетната и започна да там да ходи. Да, ама с голямата нужда беше по трудно. Не желаеше да сяда на тоалетната чиния. Все в памперса ходеше. И чак миналата есен след много убеждавания започна в тоалетна да ходи и така.
 Да си кажа честно не ми се занимаваше по цели нощи да ми прави истерии за бибата, а пък с наакани гащи - абсурд. Не съжалявам, че толкова късно го отказах от тези неща, но му спестих и на него тръшкането и на себе си неприятните емоции.

# 37
  • Мнения: 407
Дневния памперс го махнахме на година и половина , сега е на две и един месец и още спи с него.  Бибата идея си нямам как ще я махаме, ама хич не бързам. Аз за памперса въобще не съм си давала зор , явно детето е било готово.

# 38
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Споделяме опит, не си ги мерим!!
При едни се получава рано и лесно, при други процесът е бавен и сложен. Имам си нагледен пример и виждам колко по-трудно ми е с второто дете. А теория и практика си имам с първото, но си е въпрос до човече  Wink
Все се каня от "утре" да я оставя по дупе, но мързел е много точна дума, която ме описва. Нито ми се бърше след нея, нито ми се пере. Ще изчакам още, пък дано узрее.

# 39
  • Мнения: 407
Споделяме опит, не си ги мерим!!



    Кой мери??

# 40
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Това беше по повод първите два коментара на страницата  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 15 063
Бибата я махна на година и половина. Просто се скъса и не купих нова. Като си я искаше, му я давах, но тя не му вършеше работа и той казваше, че е болна. Така мина без особена драма.
Дневен памперс махнахме 1 месец преди да стане на 2 години, за нощния все чаках да започне да се събужда сух, но почти година по-късно, все още си пишкаше доволно през нощта. Затова го махнах, сега ставаме нощем, нося го в тоалетната, защото той спи, изпишква се и така. Хамалогия си е, но не мога да чакам да стане на 5 и все да си казвам, че като се събуди сух, тогава ще го махна. Той просто пие много вода и, ако му се допишка в първата фаза на съня, не се и събужда.

# 42
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет, включвам се и аз, на 1г и почти един месец, още сме с бибка и памперс, нито едното дава да махна , за памперса пък не й идва въобще на акъла, че може да ходи до тоалетна, имаме бебешко гърне, тя го има за игра като е сложа, и определено мисля да изчакам, предполагам сама един ден ще ми "каже", че не иска памперс. Бибката още я държа, по простата причина че нямаме зъби, по точно едно долно зъбче проби преди няколко дни, и си мушка ръката до "лакътя" в устата #Crazy Определено ми е интересно как се справяте вие и ще ви следя за идеи, ако не желае доброволно да махнем бибката Thinking
Много е грозно големи деца, виждала съм 4-5годишни деца (тук са в изобилие, тичат с бибките, махат ги "плющат" хамбургери и хотдози и пак лапат биберон #Crazy).

# 43
  • Мнения: X
Бибата пък е най- лесна, просто я вземаш и край. Ден- два ще я търси и ще забрави, особено малки деца на по година. На малкия я взех на 10 месеца, след месец зад един диван изскочи една загубена биба, нарочно му я показах , дадох му я, гледаше я много странно, дори не схвана какво е това, беше я забравил.

# 44
  • Мнения: 4 708
Бибата пък е най- лесна, просто я вземаш и край. Ден- два ще я търси и ще забрави, особено малки деца на по година. На малкия я взех на 10 месеца, след месец зад един диван изскочи една загубена биба, нарочно му я показах , дадох му я, гледаше я много странно, дори не схвана какво е това, беше я забравил.

Защото не си имала дете което се буди през час, тогава нямаше да мислиш така. Единственият начин да заспи бързо е биберона. Като да не забравям и факта, че до 1,5г се будеше и си играеше през нощта по 2ч, така че сега хич даже не бързам с биберона. На 1г и 10м е, ползва го само за сън, като приключи с никнещите зъби се надявам да почне да спи по-спокойно и тогава ще му мисля.

Общи условия

Активация на акаунт