Професионални серии за коса - тема 81

  • 74 424
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 807
И аз поръчах на Moroccan oil - олиото, което е Light + шампоана за обем  Grinning

# 691
  • Мнения: 3 698
Аз на Мароканойл имам това
http://arlen.bg/product/2449/serum-za-izpravyane-i-priglazhdane- … ntrol-100-ml.html
Не е от Арлен. Ами не съм впечатлена честно казано, нищо особено не е нито като действие, а и аромата мислех, че е по-хубав.

# 692
  • Мнения: 286
Аз на Мароканойл имам това
http://arlen.bg/product/2449/serum-za-izpravyane-i-priglazhdane- … ntrol-100-ml.html
Не е от Арлен. Ами не съм впечатлена честно казано, нищо особено не е нито като действие, а и аромата мислех, че е по-хубав.
При мен пък се получи обратното, превърна се в любимия ми продукт.

# 693
  • Мнения: X
Вики,не ми хареса продуктът на Себастиан,ама хич даже,не ми оформяше изобщо и много ми разхвърчаваше косата.Мороканчетата са друго нещо  Hug
Ловинг,аз ще ти пратя от кремчето,пиши ми ЛС  Hug

# 694
  • Мнения: 785
Бел, мисля, че разминаването във впечатленията идва от разликите в косите. Моята не я третирам по друг начин, освен, че я боядисвам всеки месец. Освен това не е къдрава, а чуплива,  здрав косъм, нямам цъфтежи.
Пробвах всичките шампоани без Bare Unscented (благодаря на Линдето и на Белисима). Фаворит от шампоаните ми е този с мед и хибискус, съвсем независимо от Бел го сравних като действие  с това на Алтерна Тен – балансиран, хубава коса, нито прекалено хидратирана, нито разхвърчана от протеин. По подобен начин усещам косата си и с шампоанът с вечерна иглика – другият любим.
Не се харесахме с розмарин и лавандула, както и с цинк – може би прекалено хидратирана коса, сплескана и поизправена.
Почистващият с мента пък каточели измива повече от желаното – поизсуши корените, от което аз нямам нужда, а на него това му е предназначението. Аз обаче мия косата си не по-често от 2-3 пъти в седмицата, трудно ще го вмъкна сред другите налични, а както се разбра, не ми върши работа за ДПШ преди боя.
Всичките шампоани тествах по един и същ начин – шампоан, детанглър с цитрус и нероли за балсам, за финиш грахово зърно крем Камелия на Шу на връхчетата и Себастиан Поушън за къдрици (т.к. в него все пак не откривам познато наименование на силикон).
Детанглърът ми идва слабичък като балсам (само 1 път ползвах като leave-in,  като цяло не ми харесва да не отмивам продукта, че после като сложа и разни финиши...). Него ще го поддържам наличен , но съм заплюла интензивният балсам с лавандула и авокадо, който ще поръчам без проба.
От Линдето пробвах кремът с роза и камелия и веднага го поръчах – надявам се успешно да измести силиконовите финиши  връхчетата.


Странно как ти се е отразил шампоана с цинк. На мен ми прави по принцип много плътна косата, макар че напоследък го усещам някак си по-хидратиращ. Не ми сплесква, но май си имам нужда от малко повече протеинче. Затова още утре ще пробвам детанглъра с мента (благодарение на Линдето Hug) и ще споделя. Той е с едно протеинче в повече от детанглъра с нероли и може добре да балансира нещата.
Относно кремчето с роза, много го харесвам и мисля, че перфектно замества кремообразните хидратиращи финиши (тип крема на Шу с камелия) и даже съм се заредила с втора опаковка от него, преди да успеят другите да го разграбят от Парфимо Mr. Green
Балсамът с лавандула е чудесен, в случай че имаш нужда от хидратация Peace Но е най-ефикасен да се използва като терапия, както сега Жанито го е ползвала. Ако се държи само 5-10 минутки не може да си разгърне добре действието и резултатът е по-посредствен. Но ако се остави за няколко часа или цяла нощ, си е разкош Heart Eyes По същия начин е и реконструкторът с мед и хибискус. Въобще тези двете са си за терапия, не са за ежедневно ползване. Детанглърите, от друга страна, са идеални за тази цел. Най-добрият вариант ми се струва веднъж седмично да се прави терапия по няколко часа с балсама с лавандула (или реконструктора, според нуждите), а през останалите дни да се ползва някой от детанглърите Peace Но ти сама ще си усетиш най-добре Hug


Сега да споделя малко впечатления от няколко нови неща, изпробвани благодарение на 3 мили момичета от темата  bouquet

Крема на Мороканойл за къдрици - май Intense Curl трябва да е (Жани Hug) - не се сработихме с това кремче, за жалост Sad (или за щастие на сметката ми, зависи от гледната точка hahaha) Много е гъст и ме затруднява да го разнеса равномерно навсякъде. Освен това усещам осезаемо присъствието му, малко ми утежнява. Иначе след дифузера прави меки и стегнати къдрици. Даже май още повече накъдря косата, особено към краищата. Проблемът при мен е, че къдриците изглеждат като намазани с нещо, направо си мазнеят отдалече, а на пипане не се усеща нищо мазно. Според мен ми идва тежък и не успява добре да попие. Явно е за по-плътен косъм от моя. Затова и на Жанито й харесва толкова много - моят косъм не е толкова плътен, по-фин е от нейния Peace
Жани, радвам се, че сте се харесали с балсама с лавандула Hug

Гела на Керастаз за къдрици Curl Fever (Вики  bouquet) - и тук уцелих на камък Confused Като консистенция този гел е прозрачен, перлен, с розов отенък и страшно силиконов, като олио от типа на Макадамия. Разнася се много лесно и е необходимо много малко количество. Като го нанесох и изсуших с дифузер, в долната част къдриците ми се оформиха на стегнати спирали, но по дължина косата беше вяла, отпусната и изправена, особено около два часа след дифузера. Дадох му втори шанс, но и при втория път се получи същото. Не е моят продукт определено. Добре, че не съм се изкушила да го купя, подведена от това, че се води гел Peace

Living proof frizz nourishing styling cream (Мишел Hug) - голям мерак ми беше за тоя крем Grinning В крайна сметка, не съм кой знае колко впечатлена. Хубав е крема, лекичък, не го усещам като го нанеса и сякаш наистина спомага косата да стои прибрана, да няма фризита. Само че май е за по-права коса, защото усещам, че малко ми отпуска къдриците. Стоят  по-loose Grinning Хубаво е кремчето, но мисля, че дефиниращият крем на Living proof би бил по-доброто решение за моята коса Thinking

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 18:38 от bellisssima

# 695
  • София
  • Мнения: 3 272
Аз искам първо да ви се оплача. Вчера след едно особено миризливо готвене  hahaha ми се наложи да си измия косата, въпреки, че не е за миене. Понеже ми предстои боя реших да заложа на малко протеин и измих с Алтерна. Шампоана TEN, а маската - хидратиращата - Caviar Replenishing Moisure Masque. В банята шампоана го усетих протеинов, но друго не съм и очаквала, но маската не я усетих точно хидратираща, макар че сложих доволно. Като измих на мокра коса сложих малко крем за обем с Мака на Алтерна и мъничко от термо крема с черен кимион на Митик Оил. Още докато нанасях крема с Мака и този с Черен кимион усетих косата някак лепкава, а после като започнах да суша - някак се заплиташе. Не я изсушех със сешоара, а само леко в корените и си легнах. Сутринта косата ми беше оплетена и без блясък, някак матирана, без никаква въздушност, разхвърчана и оплетена едвовременно. Обем имаше, но блясък грам.  Crossing Arms
Не можах така да изляза и затова сложих малко от термото Caviar Iron Spray на Алтерна и косата сякаш започна още повече да лепне и изпръхна. След като поизсъхна косата я изправих с пресата. Приглади се, но продължавам да я усещам лепкава на допир и сякаш е мръсна, а не е. Много фризи и много рошава. Просто не мога да разбера защо. Честно казано подозирам крема на Алтерна с Мака, защото ми се струва, че и друг път така ми се е получавало, но тогава слагах много продукти и си го обесних с претрупването. Направо нямам търпение да си я измия. Ето ви едно фото, малко нескопосано, ама не ме бива със селфитата.

Скрит текст:

-----------------------------------------
След като доволно се оплаках да кажа, че си поръчах хидратиращия шампоан и маската на Мароканоил. Не съм купувала нищо ново от много време - крайно време е да пробвам. Нямаше малка разфасовка от хидратиращия шампоан, иначе не бих поръчала големия - много се затрупвам с продукти и не мога да изхарча нищо. Ама като гладам не съм само аз  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

-----------------------------------------

По отношение на срещата в София

Скрит текст:
Момичета, не ви писах съобщения, защото ме побъркаха от работа тази седмица, а и не можахме да се съберем повече от две за един и същи ден, защото сте заети различните дни. Затова обявявам среща на 01.07. в 18.00 часа на кафето на Народния театър /не това на Гранд хотел София, а това непосредствено до входа на театъра/ Момичетата, които бяха предната среща ми знаят телефона и може да се чуем за уточнение. Тези, които не ми знаят тел и искат да дойдат да ми пишете на лични да ви го дам за да държим връзка.

# 696
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Магнолия, разкошна коса   Heart Eyes.Ако това е резултата , който описваш, не знам   какъв ще е уау ефекта  при теб  Crazy

Само да кажа, че пристигнаха продукти те на ДМО- от lovelula и всичко беше ОК
Като изпробвам всички неща ще пиша и аз  Peace

# 697
  • Мнения: 65
Момичета обещах отзив от поръчката си  Laughing Снощи пробвах мострата на Алтерна тен- Като цяло ми хареса, мирише много приятно, разпени се страшно силно, особено за шампоан без сулфати. Усещането е по скоро като за шампоан който може да се ползва за редовна употреба, но без да влияе на косата особено подхранващо- няма усещане нито за протеин нито за хидратация. Мисля си, че дългосрочен период може и да действа добре, но едва ли ще разбера скоро с тази цена...

Маслото на Марокан ойл- аз си взех това за тънка коса- Косата ми го попи цялото. Чувството не е като за силиконов финиш а точно като за масло- малко ми напомня за маслото на Макадамия но по-леко. За моята тънка третирана (омбре) коса се представи доста добре  Heart Eyes

Иначе днес видях че сайта от който поръчах днес са пуснали код за -30% отстъпка на Морокан ойл, мога да кажа че съм се прецакала  Blush Явно са разбрали че вече го има и в Арлен Wink

Ако някой иска:   MOIL30  

http://www.-spam237-/collections/moroccanoil

 Simple Smile Hug



# 698
  • София
  • Мнения: 10 858
МагнолияCrazy прекрасна, сияеща коса  Crazy Разкош някакъв!

Бели, благодаря ти че каза, че балсама с лавандула на ДМО е по-препоръчително да се използва като терапия, реконструктора с мед също.
Възниква ми следният въпрос - дали използвайки само ДМО, мога да слагам някакъв олио финиш със силикони и следователно, на следващото миене отново с продукти на ДМО, ще има някакъв смисъл от тях, защото косъма вече ще се е "осиликонил" и те реално няма да го достигат  newsm78 Как мислиш? Защото ми се ще, ползвайки само ДМО, да направя възможния максимум за косата си, а с какъвто и да е силиконов финиш това би отишло по дяволите, май ...

Колко е прекрасно, като има конкуренция между сайтовете  Mr. Green

# 699
  • Мнения: 200
Момичета,свърши ми коприната на Чи. От къде да си поръчам (БГ сайт).

# 700
  • Мнения: X
Момичета,свърши ми коприната на Чи. От къде да си поръчам (БГ сайт).
златна рибка, арлен, енцо...

# 701
  • Мнения: 200
Търсих я в познатите сайтове.....но чак сега  я открих благодаря. Ще търся в другата тема за размени.

# 702
  • Мнения: 5 500
Белисима жалко че не ти е допаднал  Sad крема.
Аз забелязвам че колкото по-хвален е един продукт и колкото по-трудно е сдобиването с него-толкова по-големи са разочарованията след това.
Да споделя- не съм впечатлена от Алтерна Рипеър-очаквах повече.Ще пробвам с други финиши,но съм изключително благодарна на съфорумката благодарение на която го пробвах-тя си знае  Hug  Hug  Hug
Бях обещала впечатления от Хрома Каптив-но не успях уикенда да се боядисам-ще трябва тази седмица и ще пиша.
Бях се засилила да взимам Мароканойл олиото-четох разни ревюта-ми то доста силиконесто било, даже пише че е със същия състав като някакво олио на Гарние -доста по евтино  Shocked Засега съм пас.

# 703
  • Мнения: 72
Да споделя една неочаквано добра комбинация - смесих в една чашка маска Макадамия с хидратиращ балсам Кюн. Разбърках хубаво с лъжичка и нанесох на влажна коса. Е ми няма такъв ефект - много съм доволна. И плътност, и блясък и движеща се коса. Вдъхнових се от една позната, която беше работила в Кувейт и все разправяше, че там на дълги поставки във фризьорските салони стояли много видове маски, но никой не ги ползвал поединично - всеки комбинирал по няколко вида. И наистина се получава добре.  Възнамерявам тепърва да експериментирам още.  Peace

# 704
  • Мнения: X
Аз от кога си смесвам продукти....  Laughing

Идеи за въпрос вместо запис?

Общи условия

Активация на акаунт