Имали ли сте приятел за секс? Какво стана ?

  • 12 962
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 214
Точно. За мен той си я иска нея за повече от секс, но иска и да се чувства свободен, ако се появи нещо по-добро. Един вид страх го да не го оженят насила.  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 801
Мисля, че лятната раздяла ще даде отговор на големия въпрос - наистина ли е само секс или нещо повече.

# 17
  • Мнения: 4
Хубаво е да видя различни гледни точки. Може би наистина лятната раздяла ще ни даде отговорите, които търсим и двамата. Той може да осъзнае, че не е било само секс и да е готов да се обвърже, но в такива ситуации обикновено е късно за другата страна  smile3506

# 18
  • Мнения: X
Имала съм, преди доста години. Беше добър приятел, важен за мен човек - секса не беше водещото. Никой от нас не е очаквал повече от това - негласна уговорка. Той с отворен брак, аз със "сериозни" връзки през това време - около 10 год. Simple Smile. Всичко приключи, когато се събрах с мъжа ми, а той замина далеч. Все още е важен за мен човек, виждаме се, макар и много рядко, но вече е само на ниво приятел. Отговарям на въпроса от темата, другото са ти го казали момичетата.

# 19
  • Мнения: 6 214
При тия изисквания е много важно да поставиш умело границата. Имала съм веднъж такава връзка, при която наистина границата бе оставена както трябва. И никой не беше недоволен. До ден днешен мога да кажа, че това е един от най-коректните мъже, които познавам.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 793
Иска се зрялост за подобни отношения, не мисля, че първокурсниците я имат.

Не съм имала подобна връзка, само са ми отправяли такива предложения. На 20 години бях влюбчива, чувствителна и си осъзнавах, че подобни отношения не са за мен. "Само секс" никога не ми е стигало. Исках да обичам и да ме обичат. Тъй че предложенията от страна на мераклии само да ме поизчукат ми минаваха в графа "загуба на време и емоции".

Не бих го препоръчала за младо момиче <20 г., сега е времето да се гори, не да се тлее. Вече за зряла жена, която знае какво иска, нещата са различни. И пак често се стига до драми я от мъжка, я от женска страна.

# 21
  • Мнения: 5 513
Негативна не мисля ,че опира само до секс.Ако беше само секс можеше и да е за нощ на парти.на служебен купон и т.н.
Забелязала съм ,че тези връзки продължават доста дълго ,а около секса получават и много други емоции.Обаче ,ако се прекрачи границата става все едно да си стои при мъжа у дома.
Явно линийката е тънка и не е за всеки.
Имам и имах приятелки.Едната вече около 8г, е с такъв мъж.Изобщо не държи на празници и тържества и почивки да е с нея /тя е разведена,той -не/.И не винаги срещите са и завършват със секс.

# 22
  • Мнения: 1 793
Деситка, ами пак става дума за зрели, работещи хора, не за момиче в университета, 1 курс. На мен на онази възраст обидно ми звучаха подобни предложения, честно казано.  newsm78 Романтика, туй-онуй...

А то какво - ако може да спим заедно, ама нищо не очаквай от мен.  newsm78 Предпазливи, педантични, анално-задържащи мъже, които ги е страх да не се минат и да отпуснат малко емоция - хич не е секси. Не знам до какво опира, но самата идея за такива договорки и търгашески отношения в интимния живот ме отблъскват. Цинично ми идва за 20-годишни, пресметливо, сухо. Като сделка. Щедрост, откритост няма... широта на душата. Пак казвам - за 20-годишни, а на 30, 40 всеки си знае вече какво го устройва.

# 23
  • Мнения: 5 513
То определено не е за 20г. освен ,ако няма 5г стаж зад гърба си.Но пък реално точно младежите не са готови за дълготрайно обвързване.И повечето е чист секс.Бъркат сексуалното желание и привличане с любовта.Някой чувства трябва да се изживеят,да се разочароваш,да летиш от щастие и любов и после да прецениш,какво искаш.
На мен реално не ми пречи,че някои искал само секс.Като не ми харесва казвам -не.
В случая обаче авторката иска да промени първоначалните уговорки.Всички и казват да го остави и зареже.Ама той не я подгонил в случая.А точно обратното.Тя иска от него неща,които той очевидно е заявил ,че не желае.

# 24
  • Мнения: 1 801
Той с отворен брак, аз със "сериозни" връзки през това време - около 10 год. Simple Smile.
Имала си в продължение на 10 години паралелна връзка, само за секс? Че то това си е било жив брак!

Тя иска от него неща,които той очевидно е заявил ,че не желае.

Ами ако и той е на 20 и е вървежен, защо да се ограничва само с една? Иска да се чувства свободен.

# 25
  • Мнения: 5 513
Той с отворен брак, аз със "сериозни" връзки през това време - около 10 год. Simple Smile.
Имала си в продължение на 10 години паралелна връзка, само за секс? Че то това си е било жив брак!

Тя иска от него неща,които той очевидно е заявил ,че не желае.

Ами ако и той е на 20 и е вървежен, защо да се ограничва само с една? Иска да се чувства свободен.
Не е брак ,защото не дължиш на никого нищо.Нито обяснения ,нито пари и прекъсваш връзката,когато искаш

Няма значение дали си на 20 или на 30 ,като си заявил ,че искаш само секс това не включва да сте двойка,да сте обвързани ,верни и т.н.
Напр.Ако жена прави само секс с женен мъж тя няма претенции дали той прави секс с жена си,да се представят като двойка,точно на 8-ми март вечерта да е с него..

# 26
  • Мнения: 1 767
Може би наистина лятната раздяла ще ни даде отговорите, които търсим и двамата. Той може да осъзнае, че не е било само секс и да е готов да се обвърже, но в такива ситуации обикновено е късно за другата страна

А може би той не търси отговори, просто се вижда с теб заради сигурният секс.

Понеже съм го имала преди години, да ти кажа, че за теб той не е приятел за секс(щом искаш повече), но обратното е много вероятно. Peace

# 27
  • Мнения: 902
Ухххххх...имала съм. След развода ми с бившия ми мъж, който беше страхотно болен мозък и безпричинно болестно ревнив и агресивен, в продължение на 5 години ме беше страх да се обвържа сериозно отново и си набавях каквото ми трябва чрез ей такива "приятелства" . Нито едно от тях не приключи без да се превърне накрая в побъркана история тип латиноамериканска сага.  Joy От една година обаче съм със сериозен приятел, с който живеем заедно. И ха познайте какво се случи с всички тия бивши секс приятели!!! В момента в който разбраха че съм сериозно обвързана почнаха един по един да ми капят като круши в ръцете и да ме търсят да ми обясняват как през цялото време на нашето приятелство били имали и чувства към мен, но от неречителност, глупост или не знам какво не са посмяли да ми кажат...и колко било хубаво през "нашето време"...И аз клатя глава и си викам: "и къде беше ти когато аз очаквах и се надявах на ей такива думи от теб за да се престраша и аз най-после да се доверя отново на мъж?"
 НО , обикновено накрая нещата стават както трябва да станат. Така че, изчакай. Времето ще ти даде отоговрите които ти трябват.   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 720
Иска се зрялост за подобни отношения, не мисля, че първокурсниците я имат.

Бях под 18 години, когато се захванах с точно такава връзка. Всичко си беше уточнено, изяснено, кой докъде може да стигне, кой какво очаква. Никакви драми от ревност (моя/негова), несподелена или нереализирана любов към трети човек - и двамата сме имали връзки с други през годините, които бяхме заедно, правилото беше, ако единият си хване сериозно гадже, другият да се отдръпне дискретно, пък каквото излезе. Разговорите и философстването по различни теми бяха много повече от секса, понякога по цели нощи. И двамата не желаехме обвързване, винаги се вземаха мерки против забременяване и от моя, и от негова страна. Скъпи подаръци не се правеха, но пък имаше доста отиграване на различни ситуации. Бе направо си експериментирах с него, както и той с мен. Много приятна връзка беше и определено доста научих за мъжете, но никога не съм била влюбена в него. Разделихме се цивилизовано по моя инициатива. Според уговорката, повече никой не потърси другия. След години научих едно интересно съвпадение - сключили сме брак с настоящите си половинки в един и същи месец на една и съща година.
Та ако се спазва договорката, такава връзка е истинско удоволствие.

# 29
  • Мнения: 4 418
...такава връзка е истинско удоволствие.

Защото не знаеш, какво губиш! Времето си лети и ти отива в ограничени връзки.
Но в крайна сметка то би ти било проблем, евентуално един ден, ако го разбереш, ако цял живот смяташ, че подобна половинчата връзка е "истинско удоволствие", тогава наистина ще е такава, разбираш ли?   umnikuu

Общи условия

Активация на акаунт