На море в Албания

  • 76 301
  • 295
  •   1
Отговори
# 165
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имаме организирана екскурзия до Дурас, с две нощувки там, като преди това имаме една нощувка на Охрид.
Въпросът ми е, лесно ли се намира албанска валута и откъде е по-изгодно да се вземе?

# 166
  • Мнения: 10 991
В София ли сте? На ул. Граф Игнатиев, обм. бюро Никар, близо до пл. Славейков, там почти винаги има албански леки. В моловете има и TAVEX. Оттам може да си купите и северно-македонски денари. Жалко, че вече е есен, изпускате плажовете в Дуръс. Аз бях в началото не септември 7 нощувки, преди няколко години, почивка в Дуръс, времето си беше екстра за море.

# 167
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря ви, в Ямбол съм обаче.
Море и плажуване имам осугурено цяло лято, но тъкмо ще видя как е в Албания и може за в бъдеще да планувам и лятно посещение.

# 168
  • Мнения: X
Я каква тема ми изскочи, записвам се Simple Smile Кой курорт бихте препоръчали за семейство с малки деца, т.е. да е плитко морето в началото и да е пясъчен плажа? Също с агенция ли е за предпочитане да се организира почивка в Албания или самостоятелно? И в двата случая ще сме с личен транспорт.

# 169
  • Мнения: 379
Здравейте ,мислим лятото да идем на море 4 човека и 1 детенце на годинка и половина в Албания, може ли да дадете по скорошен отзив?

# 170
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте, моето семейство сме от ентусиастите, които харесват Албания и това лято ще бъдем живот и здраве отново на почивка там. Резервацията ни е за Борш. След това ще отскочим за малко и до Корфу. Желая слънчеви почивки на всички Hug

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 1 374
Ние също през август ще отидем за седмица поне на море в Албания с най-голямо удоволствие!

# 172
  • Мнения: 9
Здравейте, някой отсядал ли е в Химар? Как са плажовете там?

# 173
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Здравейте, за първи път ще посетим Албания имаме резервация за хотел Epidamn white sensation може ли отзиви?
Ще бъдем от 24 до 28 май.
Другото което искам да попитам е с каква валута може да се пазарува?
Благодаря предварително.
Хотела се намира в Дурас.

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 13:30 от miceva

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 1 374
В някоя банка обменам евро за албански леки,ползвам и карта.

# 175
  • Мнения: 10 991
с каква валута може да се пазарува?
С официалната валута на съответната държава. В случая: с албански леки.
Може да си обмените на различни места в София. Например: "Никар" на Граф Игнатиев 36, "Никар 2005" на ъгъла на Витошка и Уилям Гладстон или "Тавекс" в няколко мола в София, Пловдив, Варна и Бургас
Скрит текст:
Обменянето на евро е пълна глупост. Еврото не е официална парична единица нито в Албания, нито в България.
Бил съм в Дуръс и Тирана, почти навсякъде плащах с карта, на някои места в брой: с албански леки.

# 176
  • Мнения: 839
След гледане на много красиви снимки и видеа , май тази година се замислихме за море в Албания. Обаче се объркахме къде точно са бъде - Шенгин , Дуръс или Ксамил . Може ли хората , посещавали я да споделят опит , впечатления и насоки. Гледах има организирани екскурзии с автобус , но май сме се насочили към собствен транспорт , но през Гърция. Благодаря предварително на споделилите впечатления.

# 177
  • Мнения: 10 991
Саранда или Ксамил най-добре.  Дуръс е като Съни Бийч, бетон навсякъде, хотелите са като блокове от жк, главната улица зад тях е изключително мръсна. Предимство е това, че плажовете са пясъчни и не е каманяк. А самият град Дуръс не е лош. На половин час е и Тирана.
Шънгин е малко място, нищо кой знае какво, не е разработено много. Shëngjin (ë=ъ)

# 178
  • Мнения: 19 010
Със смесени чувства съм за Ксамил, морето е красиво и чисто, но плажовете са претъпкани, особено тези срещу островчетата. Пясък няма, а смлян чакъл и малко драска краката ако си без джапанки. Селото е доста безинтересно и презастроено. За другите места нямам идея.

Колкото до плащанията в Албания, приемат и евро, особено за резервации през букинг, в супермаркетите има бележка с курса на който ще ти вземат еврото.  Иначе курсът да се обмени евро там е по-добър от курса лев/лек в София. Това го научих в последния момент преди да обменя в София от познати, които тъкмо се бяха върнали, та спестих малко.

# 179
  • Мнения: 5 751
Зависи какво търсите. На мен навсякъде в Албания много ми хареса, където сме били - Саранда, Дурас, Тирана, Круя. По някакъв начин ми напомни от преди 20 години в България морето като бях дете, както и хората хоха . Дуръс не ми прилича на Слънчев бряг, който ми е неприятен. Да, има доста дупки и кални локви 😆 но има нещо автентично в цялата атмосфера. Аз бързах да го видя преди да са влезнали в ЕС и да стане еднакво. Саранда е по-красиво, повече италианско влияние може би има. Иначе подгответе се за много друсане по пътя, толкова дупки ... от Дурас до столичката им уж е близо, но повръщах през целия път. В ресторантите имаше българска салата , така се води bulgarian salad,както в Румъния- има се предвид шопска. А самите албанци смятат един млечен десерт трилече, (който май е от Латинска Америка ), за техен национален десерт 😆, като цяло кухнята е по -скоро повлияна от Италия, не средиземноморска, а пицарии предимно.  И все пак имаше нещо романтично в тази държава, бих се върнала отново. Само два пъти съм била де.. определено бих и след като влезнат в ЕС и туризмът им се развие още , имат природните ресурси за това.

Последна редакция: нд, 14 май 2023, 08:50 от T.Valcheva

Общи условия

Активация на акаунт