Банята - 23 тема

  • 111 200
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 25 907
Мерси, Fringe1981  bouquet
Би ли казала защо е нехигиеничен моноблок с вградено биде?
Четох доста положителни отзиви във форума и към този вариант се бях насочила...
От 10 г. имаме дъска-биде. Нищо нехигиенично не съм забелязала. Не бих я заменила с душ Naughty

# 61
  • Мнения: 44
Мерси, Fringe1981  bouquet
Би ли казала защо е нехигиеничен моноблок с вградено биде?
Четох доста положителни отзиви във форума и към този вариант се бях насочила...
Първо да спомена, че това е мнение на клиенти, които са ми споделяли, т.е. ти си преценяваш кое ти харесва в крайна сметка.
Оплакванията бяха, че самото чучурче е точно под дъската  и по този начин за съжаление често се замърсява от самото ходене до тоалетна. Каквото и да изсипеш в самата тоалетна - кофи с вода примерно, всичко това плиска и зацапва самото отворче. Като цяло при самите бидето смесителя е на нивото на дъската и така е по-трудно да бъде изцапан. Сещам се за още един вариант - дъска биде, която също се предлага на пазара и при нея чучурчето е високо, но като цяло вграденото душче е по-чистия вариант.
Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 230
Мерси и на двечките.
От мненията, които изчетох, голямото против за отделен душ е, че все едно си взимаш душ, т.е. трябва да се съблечеш и става мокро навсякъде, докато с вградено биде е много по-удобно.

# 63
  • софия
  • Мнения: 25 907
Това е нашата (снимката е от нет-а)
http://modabania.com/catalog/14772_dyska_bide_mdf.html
Ползвала съм и душ в хотели и за сега, със сигурност, дъската ни е в пъти по-удобна и хигиенична. С душа не е нужно чак да се събличаш, но мокренето в помещението е почти сигурно. Освен това, като се замисля кой как държи душа...

Последна редакция: сб, 27 юни 2015, 21:11 от zvanche

# 64
  • Мнения: 5 230
Звънче, защо избрахте дъска биде?
Защото вече сте имали поставен моноблок/тоалетна чиния и не ви се е сменял или е някаква друга причина?

# 65
  • софия
  • Мнения: 25 907
Звънче, защо избрахте дъска биде?
Защото вече сте имали поставен моноблок/тоалетна чиния и не ви се е сменял или е някаква друга причина?
Преди 10 г. не знам дали имаше вградено биде. Май не. Когато правех банята ходих на едно Стройко, видях тази дъска и я взех. Тогава нямаше много от нещата, които сега се предлагат. Но изобщо не съжалявам. Сега ще правим нов апартамент. Ще си сложим същата дъска.
Вече писах, че съм ползвала и душ, но той определено не е моето нещо. Да не споменавам отделно биде. Там нещата загрубват сериозно в моите очи от хигиенна и практична гледна точка. Единственото лошо нещо, което мога да кажа за дъската е, че първата се беше подкоружила от влагата след 3-4 г. Купихме нова, на която нищо й няма по-дълго време от предишната. Късмет като с всяко нещо.

Последна редакция: сб, 27 юни 2015, 20:40 от zvanche

# 66
  • Мнения: 5 230
Мерси  bouquet
Ще потърся и аз такава дъска, защото досега само моноблок с вградено биде видях по магазините.

# 67
  • Мнения: 44
Мерси  bouquet
Ще потърся и аз такава дъска, защото досега само моноблок с вградено биде видях по магазините.

Дъските биде са два вида: само с чучур и със смесител. Първата струва около 170 лв. Втората 400 лв. Първата можеш да я намериш в Сико и в Санекс, а втората я има в магазините на Викард в София.

# 68
  • Мнения: 2 241
Препоръчайте фирма, изработваща врати за баня Praynig
Трябва ми също и информация за стъклени паравани/ врати за душ.

# 69
  • софия
  • Мнения: 25 907
Мерси  bouquet
Ще потърся и аз такава дъска, защото досега само моноблок с вградено биде видях по магазините.

Дъските биде са два вида: само с чучур и със смесител. Първата струва около 170 лв. Втората 400 лв. Първата можеш да я намериш в Сико и в Санекс, а втората я има в магазините на Викард в София.
Peace
За тази, която е само с чучур се купува отделно смесител, който се монтира в близост до тоалетната. Т.е. и той трябва да се предвиди като разход.

# 70
  • Мнения: 2 399
Здравейте момичета! Hug
Ще правя/им/ hahaha нова баня и много ми се ще да е весела като багри ,но не съм дизйнер и се страхувам да не стане  грозно и натруфено.Радвам се,че тук има човек професионалист,който може да подскаже,за да не сбъркам.Говоря за  Fringe1981  bouquetТа става дума за малка баня-2 на 2м,в която трябва да сместя мивка,бойлер,моноблок и място за душ,само с поддушово корито.Не че съм любител на завесите,но имам финансови ограничения,та душкабината ще е душ-завеса hahahaв единия ъгъл на банята.Виждала съм по хотели кръгли или полукръгли релси за завесите,но по магазините тука в Бг не съм.Ако някой има инфо за такива релси да свирка.Искам банята ми да  е в бяло и светло зелено /прозорецът на банята гледа запад/и тук таме,няколко сини и бежови плочи примерно,за разнообразие и защото не харесвам фризове.Досега сме направили с ММ 5 бани,това е шестата.Дизайнерът съм винаги аз,но като минат няколко години вече не си ги харесвам hahaha hahaha hahahaИска ми се тая баня да си я харесвам по-дълго.Все още не съм тръгнала по магазините,ровя  само в интернет.Сигурна съм,че всички тук имате много идеи и с удоволствие ще се възползвам от всички тях,ако ги споделите! Hug

Последна редакция: нд, 28 юни 2015, 14:10 от vichom

# 71
  • Мнения: 44
Препоръчайте фирма, изработваща врати за баня Praynig
Трябва ми също и информация за стъклени паравани/ врати за душ.
Относно вратите за баня не мога да дам крайно мнение, защото съм виждала много ситуации. Харесват ми примерно стъклените врати, но те хич не излизат евтино. Относно параваните искам да изкажа същото мнение. Тук на 100% работи правилото "търсенето определя цената" , т.е. реално цените им са мнооого завишени. Моето решение в този случай е да си направиш елементарно чертежче на паравана и да го пуснеш като запитване на имейл поне на 10-на фирми.

# 72
  • Мнения: 44
Здравейте момичета! Hug
Ще правя/им/ hahaha нова баня и много ми се ще да е весела като багри ,но не съм дизйнер и се страхувам да не стане  грозно и натруфено.Радвам се,че тук има човек професионалист,който може да подскаже,за да не сбъркам.Говоря за  Fringe1981  bouquetТа става дума за малка баня-2 на 2м,в която трябва да сместя мивка,бойлер,моноблок и място за душ,само с поддушово корито.Не че съм любител на завесите,но имам финансови ограничения,та душкабината ще е душ-завеса hahahaв единия ъгъл на банята.Виждала съм по хотели кръгли или полукръгли релси за завесите,но по магазините тука в Бг не съм.Ако някой има инфо за такива релси да свирка.Искам банята ми да  е в бяло и светло зелено /прозорецът на банята гледа запад/и тук таме,няколко сини и бежови плочи примерно,за разнообразие и защото не харесвам фризове.Досега сме направили с ММ 5 бани,това е шестата.Дизайнерът съм винаги аз,но като минат няколко години вече не си ги харесвам hahaha hahaha hahahaИска ми се тая баня да си я харесвам по-дълго.Все още не съм тръгнала по магазините,ровя  само в интернет.Сигурна съм,че всички тук имате много идеи и с удоволствие ще се възползвам от всички тях,ако ги споделите! Hug
Винаги когато си говоря с клиенти за цвета на плочките, които търсят, питам за тяхни любими цветове. Много клиенти си избират изчистени комбонации като класическото беж и кафяво. В интерес на истината стоят стилно и добре. Аз лично обичам слънчевите комбинации жълто или оранжево, или по- игривите резида и тюркоаз. Мисля, че цветовете към които си се насочила ги има всяка фабрила производител и въобще няма да ти е трудно. Относно релсите за баня ги има на всякъде. Във всичките големи строителни хипермаркети ги има в зоната за баня при аксесоарите. Ако искаш ми пусни размерите на банята, за да видим каква е сотуацията. Често ми се случва клиента да си мисли, че няма място за различно неща поради факта, че помещениео предварително е неправилно разпределено.
Ще допълня за плочките нещо. Казваш, че не харесваш фризове. Тогава за акценти ти остава да ползваш декори към серията. Аз лично съм голяма фенка на мозайките. От тях се правят чудеса и баните изглеждат много луксозно. Ако ти допадне като идея мога да ти кажа няколко места, където ги предлагат на много добри цени. Сори за правописа но пиша от телефона и постоянно измислям нови думи Simple Smile

# 73
  • Мнения: 13 222
Колко кв.м  повече плочки трябва да купя, ако ги искам диагонално наредени на пода?

# 74
  • Мнения: 44
Колко кв.м  повече плочки трябва да купя, ако ги искам диагонално наредени на пода?

При диагонално редене към чистата квадратура на пода се добавят 15% фира.

Общи условия

Активация на акаунт