искам да избягам от него,но къде?

  • 10 492
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 167
Ейййй ,не може в тоя форум и във всяка тема да не се появи някой да дава акъли как се пише.Аман от такива даскали по български,за които съм 100% сигурно,че едва ли знаят всички граматически правила.

Към авторката,кураж.
Надявам се да се добереш до някоя от институциите.Не забравяй обаче,че колкото и да разчиташ на помощ,ако сама не си помогнеш няма кой.Ако бях на твое място бих постъпила така:

Събиране на багаж,квартира(може и при възрастни хора),спешно намиране на работа и жена да гледа бебето за няколко часа,през другото време по-голямата ти дъщеря ще помага.
Ще се справиш,няма да е лесно въобще ,но ще сте спокойни и един ден това ще е лош спомен.
Само не му позволявай да те удря НИКОГА повече.Никой няма право да те наранява,запомни го.

п.с от родителите ти ми се гади,честно Confused

# 31
  • Мнения: 864
Смени си името във форума, преди темата да е стигнала до мъжа ти.

# 32
  • Мнения: 916
Adelle, не те е срам...

# 33
  • Мнения: 814
Не знам какво да те посъветвам,единственото място за което се сещам е приюта на Отец Иван в Нови Хан.Чувала съм,че до сега никога не е връщал самотни майки с малки деца.Може да пробваш там пък като порасне малкото за да може да го пуснеш на ясла,може да се изнесеш на квартира и да започнеш работа.

# 34
  • Мнения: 4 841
Където и да се развива действието, при две деца (едното от които кърмаче) и жена жертва на насилие, просто няма опция да ѝ кажат "няма места, трябва да чакате"  Naughty  Знам за случаи на жени, изведени на територията на друга област дори, и такива, докарани от далеч в София.

Според мен никъде и на никого не е звъняла. В постовете аз не виждам безизходица и отчаяние, а само претенции - към родителите, към приятелката, към бившия съпруг, към "добрите хора", които трябва да "помогнат"  Outta Joint Плюс известна доза грубост, която прави лошо впечатление.

Авторке, дай номерата и имената на служителите, с които си разговаряла в Социалните и ДАЗД, и които са ти казали да чакаш, защото "няма места". Тези хора заслужават наказание за безхаберието си и липсата на реакция. Или поне да обяснят публично защо не си вършат работата.

Подкрепям всичко казано от Adelle и не виждам нищо скандално или обидно в думите ѝ.

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 13:58 от BirdsFlu

# 35
  • Мнения: 4 418
...съм 100% сигурно,че едва ли знаят всички граматически правила.

кЪк точну си сигурно,.?  newsm78

# 36
  • Мнения: 165
първо си събери акъла и пред себе си отговори какво точно искаш-да хленчиш,че си жертва или да промениш живота си в който ти ще си главния герой и ще бъдеш щастлива майка с две деца!
второ-имаш издръжка 100лв. на дъщеря си и 185лв.майчинство и детски.това са 285лв.месечно.когато заживееш сама с 2те хлапета отиваш в социални грижи,подаваш си молба за социални помощи и енергийни включително и проблема ти с финансите долу горе ще се нареди,докато бебенцето не поотрасне и не го пуснеш на ясла.може и на годинка.каката ти е голяма,ще ти помага за елементарните битовизми в къщи,ще започнеш каквата и да е работа на 1 време.
как няма къде да отидеш?отиваш при кмета и разговаряш с него за общинско жилище веднага.
звъниш на всички телефони за защитено жилище.
когато те набие,отиваш в полицията/ама с това трябваше да започна/,пускаш жалба срещу него,после ако имаш наранявания веднага отиваш в бърза помощ,снимат всичко,подаваш жалба в съда за лека или тежка телесна повреда,като го осъдят и ти изплати една камара пари,тъкмо ще можеш да си стъпиш на краката.даже ако е тежка още по-добре за теб. абе още щом пуснеш жалба в полицията и ще му свият сърмите,1-2 дни ще е хрисим,тогава ти си наход,действай!после може пак да избухне-веднага в бърза помощ,после и в полицията.///после при кмета като отидеш си носи документите,че действително си в такова положение,за да ти повярва,защото има мн лъжци.освен това-брак имаш ли с тоя?ако нямаш,припознал ли е детето си,ще може и за издръжка да го съдиш/.виж какво,само от теб зависи дали ще си боксова круша или ще си оправиш бакиите.не чакай приятели,мама и тате .никой не ти е длъжен.от мн богат житейски опит-когато си на дъното никой не ти подава ръка,най-много да се изкензат отгоре ти.трябва да си силна.и престани да си търсиш мъже които да те малтритират.имаш 2 деца,гледай си живота и тях!и вместо да висиш пред компа докато бебето спи,си събери мислите и действай!утре може да си мъртва и да има на този свят 2 сирачета.това ли искаш?

# 37
  • Мнения: 2 650
piton,  с най-добри чувства...ама как ги  мислите тези съвети Rolling Eyes Време и пространство сякаш няма в тях!  Когато заживее самостоятелно ще пусне молба до социалните - Ок е това, ама това Когато как се случва... Ще го осъди за телесни повреди, най-добре било и да са да тежки Rolling Eyes и той щял да наплати някакви  камара пари, /щото съдът ей-така с щракане на пръсти се задейства/ и след това щял са й се нареди живота като за да си стъпи на краката... Не знам, може и в друга държава да се случва подобно нещо ...И съвети - гледай си живота...някак са ми кухи  в много от случаите  Tired
Иначе си права - трябва да започне да действа Веднага, друг начин няма...или поне аз не се сещам за такъв. И да настоява, колкото и трудно  да е това за  някой не желаещ да се моли - това са стъпките. Социалните,  други алтернативни организации / това с приюта на отец Иван, също може да е временен вариант/ и после постепенно   плануване  за самостоятелност някъде. Нещата вероятно могат и да не станат бързо, но е добре да се има план и да се действа по него!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 304
момичетата на няколко места са ти дали телефона, който ти е нужен: 02 981 76 86 

# 39
  • Мнения: 165
що ,кое му е странното?аз и давам план за действие,а не просто въздушни кули.
това с полицията не ми се срува.точно такъв е редът,така се прави.защото малко жени които са преживели насилие,Го правят,за това и страдат цял живот.Точно от оплакване ,казва се ЖАЛБА В ПОЛИЦИЯТА  се започва.2.Ако ти не вярваш на закона си е твой проблем.Аз обаче знам в този случей как може да си сложи на място биячът,иначе където и да иде,той ще я намери и пак -бой!
кое ти е съмнително,съдиите и прокуратурата ли?много се лъжеш! точно това мислене-ама,то сегаа, няма закони,ма те не действат,ма кой ще се занимае......е пораженческо и не води до промяна.
Има съд и такива нагли насилници могат да си понесат последствията,ако се вземат мерки,разбира се.
е може и да съм леко цинична,професионална деформация,за оправдание,но тя толкоз бой изяла,че сега лека-тежка телесна повреда.казвам че с тежка ще вземе солидна сума.
тука няма хем ма сърби хем ма боли-ако искаш да се освободиш от звяра,затвори го в клетка или го убий.ако му бягаш,хахахахахаха-бегай в бг ммаама за съвети,сори за правописа ма не ми иде отръки клавиатурата

# 40
  • София
  • Мнения: 1 178
Отиди при родителите си - без предизвестие, без уговорки.  Ако поне малкоо те обичат, няма да посмеят да те изгонят, това е по-грозно отколкото да си самотен родител.

# 41
  • Мнения: 2 931
     Имаш вариант - молба по Закона за защита от домашно насилие. След като насилието се упражнява пред децата ти, директорът на ДСП може да подаде молбата в тяхна защита и насилникът да бъде отстранен от жилището (дори да е негова лична собственост). Предполагам нямаш пари за адвокат, но от социалните не вярвам да ти откажат помощ. Ще те насочат как да се снабдиш с медицинско, ще подадат молбата за защита на децата ти и ще имаш поне няколко месеца, в които да реагираш. А ако докажеш насилието (по принцип не е трудно), съдът може да те остави в жилището за срок до 18 месеца. през това време все ще се организираш и ще устроиш живота си.
    После ще подадеш иск за упражняване на родителските права и издръжка на малкото дете.   
     Разпитай и за адвокати, които приемат защита при условията на чл. 38 от Закона за адвокатурата - безплатно, като съдът им присъжда възнаграждение, когато делото приключи. Сигурна съм, че ще откриеш такива.

# 42
  • Мнения: 47
не знам  от къде да започна.

Като за начало, започвай с ГЛАВНА буква изреченията си.  yes

А бе, тофи (с малка буква) . Я влез в час!
Ана пита как да оцелее, ти говори^глупости! Направо ме впечатли твоят правопис! Браво!

# 43
  • Мнения: 6
Искам да кажа ,че съм звъняла на този телефон,който ми писахте за домашно насилие.Ако иска някой ,мога да му дам истинските ми имена и сам да провери,че още преди месец звънях и единсвеено за сега могат да ми съдействат с психологическа помощ.Казаха да отида в отдел закрила на детето .Отидох още на другия ден,но след като децата не са подложени на тормоз,оттам отново ме посъветваха да се свържа с агенции срещу домашно насилие.Скоро гледах в предаването Предай нататък как найстина настаниха бременна жена ,но това става май само там. Аз нямам брак със него ,но е припознал бебето.Единствената ми връзка с външния свят е интернет,защото докато той е на работа ,аз съм под ключ вече.

# 44
  • Мнения: 2 352
Не знам какво да ти кажа.....ако наистина си под ключ вече, звъни на 112 и им кажи че те държат затворена, не вярвам да те оставят така, това е държане на някого против волата му, звъни в телевизия, не пиши само тук, имаш интернет, значи може да пишеш на някоя от медиите. Ако те се намесят, ще се намери място и в някоя от организациите, убедена съм. Но не се оставяй така. Много ми е тъжно като те чета.

Общи условия

Активация на акаунт