искам да избягам от него,но къде?

  • 10 495
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 369
И аз за медиите се сетих! Такъв скандал ще се чуе, че свят ще му се завие. А децата къде са като ти си под ключ, хайде голямото е при баба и дядо да речем, макар че как 11 годишно дете мълчи, че майка му е в домашен арест и я бият. Но малкото? То е при теб, но какво не може да излизаш с него навън, ето това е насилието спрямо него.
Ако историята е истинска дай ми телефон и адрес и имена, имам връзки в телевизиите, ще пратя екип

# 46
  • Варна
  • Мнения: 838
Едно време бях чела тук една тема за майка -кърмачка, която мъжът й я заключвал, тормозел и т.н.
    Когато момичетата от форума се втурнаха да помагат и да звънят на разни телефони - авторката на темата, рязко си промени желанието да си тръгва; и намери хиляди оправдания на мъжа си. А темата обясни с хормоналното си състояние покрай бебето.  
   Помагащите пък се оказаха - не много добри хора, които се месят в семейния й живот.
     Не казвам, че и тук е така, но сега всичко зависи от Вас! Не разбирам, как може да не сте звъннала в полицията още.  Нито пък, защо не сте убедила социалните, че и децата Ви са тормозени? Нас нали убедихте?
    Така и не казахте, в кой град сте Rolling Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 4 369
Trilll, стана ми много любопитно - можеш ли да ми намериш темата (аз не успях).
Sorry, за спама

# 48
  • Мнения: 2 931
Отидох още на другия ден,но след като децата не са подложени на тормоз,оттам отново ме посъветваха да се свържа с агенции срещу домашно насилие.
     Сигурна ли си, че това ти казаха? Децата са жертви на домашно насилие, само заради това, че са свидетели. Звънни пак в ДСП. 
     ПП За да се защитиш по начина, който описвам, молбата трябва да се подаде в съда преди да е минал един месец от последния инцидент.

# 49
  • Мнения: 550
Как така си под ключ? А детето? Звъниш в полицията и обясняваш ситуацията, веднага ще дойдат. Какво чакаш още, да ти спре и интернета за да нямаш връзка със света?  ooooh!
И пак да попитаме в кой град си? Все ще помогне някой.

# 50
  • Мнения: 1 540
чета темата,и не мога да повярвам,че това се случва.Много е лошо като нямаш помощ от родители,но и сама можеш да се справиш.Нямаш ли приятелки които да ти помогнат,май беше казала,за една,но тя не искала да си навлича проблеми.Много тъжно ми става  Sad

# 51
  • Мнения: 1 010
тел . 112  - кажи им , че си заключена против волята ти , малтретират те и не можеш да избягаш . От там на сетне мисля , че полицията може да ти намери място в защитено жилище . Това е предложение , никой не може да те накара на сила да го направиш .

# 52
  • Мнения: 1 540
тел . 112  - кажи им , че си заключена против волята ти , малтретират те и не можеш да избягаш . От там на сетне мисля , че полицията може да ти намери място в защитено жилище . Това е предложение , никой не може да те накара на сила да го направиш .
Подкрепям мнението ти,но докато се задействат дали няма да отнеме време,и мъжа и да и напави нещо.То тук в Бг е страшна работа.

# 53
  • Мнения: 1 010
Не знам , но би трябвало да има "полицейска закрила " .

# 54
  • Мнения: 1 227
Тази история става все по-странна.

Към авторката: Кажи какво наистина се случва и каква точно помощ очакваш от нас.
Всички наши предложения отхвърляш.
За 02/9817686 не вярвам да не са те подкрепили. По-скоро не си представила реалната ситуация.

Аз лично им звънях за консултация преди 2 месеца и те веднага ми предложиха план за напускане на жилището, макар че се касаеше "само" за психически тормоз... Не мога да си представя, че те карат да чакаш.

Викни полиция.

# 55
  • Мнения: 1 540
Може и да я е страх,да направи каквото и да е ако не е сигурно,и за това търси помощ тук,за  да може да се отърве на 100% от този тормоз

# 56
  • Мнения: 2 931
      Според предлагащите помощ, жертвите на домашно насилие не бива да бъдат притискани да вземат решение. Трябва да се подкрепят емоционално и психологически докато сами поискат да напуснат.

# 57
  • Мнения: 916
Много съвети, много нещо... И аз да добавя, като лично преживяла (което май повечето списващи не са).

Задължително намери къде да отидеш, преди да започваш каквато и да било открита война. В главата си, насилниците не са такива, а раздаващи справедливост. И дори да го задържат от полицията за 48 ч., след това ти трябва да си се изнесла от там и да си си извадила ограничителна заповед. План за действие някой спомена, ето ти един, по който аз действах:

1. звъниш пак и търсиш защитено жилище, описваш подробно каквото тук каза (наистина подробно, подчертавайки това, че си в реална и надвиснала опасност и ти, и децата). Звъниш упорито, ако ти отказват, протестираш и звъниш пак. Ако няма място в твоя град, не мисля, че си длъжна да висиш там. Децата са във ваканция, сега е времето да действаш. Можеш и в друг град да отидеш, хем ще си в по-голяма безопасност
2. намери читав адвокат, занимаващ се с подобни дела. Той да подготви нещата документално. Приготви си свидетели, ама внимавай как ги подбираш, да не изтече информация. Преценете реално с адвоката имате ли достатъчно доказателства за тормоза (медицински, свидетели и такива неща)

Ако нямаш, опитай да осигуриш. Тоест свидетели на скандали, за това, че си под клЮч, ако междувременно ти посегне, викай полиция и си извади медицинско.

НО! Имаш един шанс. Не започвай, ако не си убедена, че ще изкараш докрай и че имаш необходимите доказателства. Защото ако ги нямаш, накрая ще се окажеш със силно ядосан насилник вкъщи или и да не е вкъщи, то с право да вижда децата и съответно Господ знае какви може да ги свърши. Психопат, който посяга на бременна хич не е за подценяване, та действай много внимателно и не започ`вай войната, преди да си сигурна, че си добре въоръжена.

Това в никакъв случай не значи да си кьоташ вкъщи и да си казваш нямам доказателства, нищо не мога да направя. Прекрасно знаеш, че ще ти посегне пак и все по-страшно ще става. Подготви си пътя за бягство, защото така или иначе ще стигнеш дотам, по-добре да си го планирала, отколкото да се окажеш сама, на улицата и да се чудиш как да си върнеш децата...

# 58
  • Мнения: 2 681
Подозирам, че някой ни разиграва с измислени драми. Децата са във ваканция, скучно е....
Не се хабете да пишете - безсмислено е.

# 59
  • Мнения: 916
Подозирам, че някой ни разиграва с измислени драми. Децата са във ваканция, скучно е....
Не се хабете да пишете - безсмислено е.


И така да е, има много жени, които са в подобна или същата ситуация, така че не е безсмислено.

Общи условия

Активация на акаунт