Американски колеж - шеста тема

  • 120 954
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Да, случвало се е. Преди 2 години, мисля че получих писмото 2-3 дни по-рано от обявения срок.

# 706
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Ние да не се навиваме, а да си чакаме търпеливо. Макар че днес вече 2 пъти си проверих пощата. Аз взех да съжалявам, че чекнах за пълна стипендия. Одобряването носи много задължения... Отделно, че спечелилите пълна стипендия всички в Колежа имам чувството, че ги знаят кои са. И сигурно една част се питат защо този/тази, а не аз... Хич не си падам по този тип популярност. А дали можем да откажем явяване на интервю, ако случайно я допуснат? Или дали можем да откажем пълната стипендия и да се възползваме от одобрената, ако ли пък съвсем случайно дадат...

# 707
  • Мнения: 74
Аз получих съобщение. Не са ни намалили таксата изобщо. Освобождаваме едно място момиче.

# 708
  • България
  • Мнения: 2 164
Тинкърбел знам децата, които бяха с пълна стипендия от  випуска на дъщеря ми. И тримата бяха на много високо ниво. Никой не се питаше защо точно те. Беше ясно. Изборът наистина е прецизен, но не забравяйте, че първото условие е финансово.

# 709
  • София
  • Мнения: 5 566
Всъщност какви са условията за кандидатсване за пълна сипендия? На каква база се определя кои деца могат да участват в състезанието с есе?

# 710
  • София
  • Мнения: 16 197
Има ли родители, пишещи в темата, които да са били host family на американче, дошло за една година по програмите за образователен обмен? Питам, тъй като подадох молба за подобно участие, но ми е интересно да чуя отзиви как е...

# 711
  • София
  • Мнения: 383
На нас също ни дойде писмото и не сме одобрени за отстъпка. Което вече няма значение, тъй като се отказахме от АК след много размисли от наша и на детето страна. Може да е много добро училище, но не сме убедени на 100%, че е за нея. А и при опциите, които ни се предоставят след като излезнаха резултатите от изпитите също помогнаха да вземем това решение.
Успех на останалите.

# 712
  • Мнения: 6 301
На нас също ни дойде писмото и не сме одобрени за отстъпка.

Аз получих съобщение. Не са ни намалили таксата изобщо. Освобождаваме едно място момиче.

Два примера, разбира се, нищо не значат, но като види човек как повечето частни училища тази година вдигнаха таксите, може да се запита дали пък няма някаква политика на АК да намалят броя, а и размера на даваните намаления. Защото от писаното в минали теми съм останал с впечатление, че едва ли не всекиго одобряват за намаление, разбира се, с различен процент - на някои дават 10%, на други 50%, но почти всички молби били удовлетворявани, макар и да не е винаги с този процент, който е бил поискан.

А сега - откази, така че може да са решили, вместо да вдигат таксата, да увеличат отказите, и да намалят бройките - ако примерно средно на 20 семейства са давали 50% намаление, сега да дават на 10, ако на 50 семейства са давали 10% намаление, сега да дадат само на 20, в този дух.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 948
И ние получихме писмото за финансова помощ. Отпуснали са ни 10% отстъпка. Честно казано очаквах малко повече, но и това е нещо.

# 714
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
И нашата отстъпка е по-малка от очакваната. И двойно по-малка от поисканата. Обратно започваме да мислим и подреждаме приоритети. В това писмо ли трябваше да кажат за интервюто за стипендия?

# 715
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
И на нас отпуснаха половината от поисканата отстъпка. Интересно, че преди 2 години, когато другото ми дете бе прието, доходите ни бяха двойно по-високи, но пък отпуснатата помощ по-голяма от настоящата.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 948
Moже би сумата, която имат за разпределение между кандидатстващите за финансова помощ е по-малка или пък кандидатите са повече.
Айяла, може при вас не само доходите да оказват влияние, а да имате повече имоти вече или по-големи банкови сметки, или да имате повече пътувания. При нас мисля, че тези фактори са се оказали решаващи.

# 717
  • Мнения: 2 078
определено има някаква очертаваща се тенденция, щом масово размерът е по-нисък от очаквания, вероятно наистина е намаляло дарителското финансиране.... ще е любопитно по-натам през лятото да споделят родители на ученици от по-големите класове дали и при тях се е отразило, защото това:

И на нас отпуснаха половината от поисканата отстъпка. Интересно, че преди 2 години, когато другото ми дете бе прието, доходите ни бяха двойно по-високи, но пък отпуснатата помощ по-голяма от настоящата.

беше точно факторът да се откажем преди две години - с отпуснатия тогава процент намаление щяхме да се справяме и пеем всичките 5 години, но все ме тревожеше, че в следващите години финансирането можеше да намалее и то независимо от евентуални по-ниски доходи, което се вижда от случая на Айяла, която има база за съпоставка

# 718
  • София
  • Мнения: 4 251
"Тенденция, масово" - как стигате до подобни изводи? От пет поста в темата? Несериозно е!
Смятате ли, че всички са длъжни да споделят предложението, което се получили, както и финансовото си състояние?
За инфо - за четирите години нямаме промяна в офертата, въпреки подобреното финансово състояние. Нямам притеснения относно параметрите на последната такава. Ако има драстична промяна, ще ви информирам за да задоволим любопитството ви. Simple Smile
Относно поста на Айяла- каква е логиката да предлагат по-голяма отстъпка, като вече сте отказали по-щедро предложение? Аз лично бих го направила единствено и само, ако резултатите на второто дете са УАУ.

# 719
  • Мнения: 2 078
Ако има драстична промяна, ще ви информирам за да задоволим любопитството ви. Simple Smile

честно казано, аз лично не очаквам да има някаква промяна, камо ли драстична Simple Smile и друг път съм го казвала - намирам политиката им по прием и попълване на випуските за много хитро (в добрия смисъл) измислена, още като се започне от датите за записване, които изчакват културно да мине и класирането в държавните гимназии, за да може изборът на по-силните ученици (и родителите им) да е абсолютно осмислен и осъзнат, а не "в краен случай АК"... та по тая линия, ако примерно (гадая само, по тукашните постове) тази година финансирането е по-ограничено, на тяхно място бих го заделила в максимална степен за по-големите ученици, за да се запазят условията, при които са приети, и малка част бих оставила за новопостъпващите, защото - няма какво да се лъжем - те пак ще си запълнят випуска, ако ще да стигнат до покана на последната 400-тна резерва, само че ако се стигне дотам, випускът ще е главно от деца, чиито семейства могат и искат да плащат пълната такса, което гарантира, че този випуск и в следващите 4 години няма да кандидатства особено за намаление на годишните такси -> предварително спестен ресурс за Колежа.

Общи условия

Активация на акаунт