Американски колеж - шеста тема

  • 120 834
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 269
Иначе 35-40к евро чисто (след данъци) е нормалната годишна заплата на млад специалист (финансист, лекар, юрист инженер)  в Европа, ама не в БГ и не в Румъния... Без бонуса.
Демек за няколко години си избиваш образованието, което не значи обаче да се изхвърляш с по 20.000 годишно за гимназия, естествено....

Е, какво избиваш, това прави около 3К евро на месец, с тези пари точно ще живееш нормално в Европа, без да можеш /почти/ нищо да спестиш, без да можеш да си позволиш екзотични почивки и скъпи коли, нито собствено жилище.

В България с 2-3 бона в лева ще живееш горе-долу по същия начин, без да си завършил АК и британски уни...
чисто финансово не си струва.

Друг въпрос е, че доброто образование, бекграунда, който получаваш, културата, знанията, не се измерват с пари и от тази гледна точка АК си струва, но не 17500 евро годишно, разбира се.

# 736
  • Мнения: 1 970
Е кой западняк като млад кара скъпа кола или ходи на екзотична почивка или има собствено жилище???
Голяма част от тях плащат кредит за образование, движат се с транспорта и са под наем....
Такива с коли апартаменти и купони безкрай има само в Източна Европа не само работещи, а и студенти, че и ученици ... - вчера рано след обяд към 15 часа ходих в един МОЛ с един клиент, австриец на среща там, той гледа навалицата и пита=- да нямате празник днес, казах не, а той- ами явно има доста безработни....
И си прав, 17 евра годишно за гимназия са много пари не само за българина, абсолютно не си струва...
Ово е стандарт...

# 737
  • София
  • Мнения: 16 104
Преливаме от пусто в празно, по думи на 13-14 годишно дете, без да имаме доказателства.

# 738
  • Мнения: 12
Нямаме доказателства, факт е. Но и аз имам подобна случка със съученик на дъщеря ми. 

Последна редакция: пт, 17 юни 2016, 11:20 от Allofme1234tra

# 739
  • Мнения: 2 992
Не разбирам дискусията.

В АК не е проблема да влезнеш,но не е лесно да изкласиш.
Това че плащаш 17к не те държи вътре, ако оценките са ти слаби. Също така това е програма за чужденци и нямаш право на бг диплома, както и приема на тези деца не е в бройката 160. Да, приемат ги без изпит, а по документи

( В нашия випуск имаше дете от ААУ, което се беше явявало на изпит и си беше даже на стипендия по програмата за бг ученици, по правилото тогава за първите 50. Нямам информация обаче дали не е имало бг диплома например като частен у-к на някое бг у-ще също).

В БГ сме свикнали, че трябва да има прием с изпит и че уж той определя летвата. В Европа рядко практикуват така, но много учебни заведения са намерили начина да държат високо ниво

# 740
  • Мнения: 12
Здравейте!
Скоро излиза второто класиране на Американския колеж.
Желая да попитам имало ли е тази година пълни стипендии, защото днес една майка ходи да записва детето си и от АК са й казали, че са отпускали до 30%, както и няма пълни стипендии. Не ми се вярва.  Все пак искам да кажете, ако има деца над 30% .
Благодаря предварително!

# 741
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Allofme1234tra, не разбирам какво значение има това за вас, а и не вярвам от колежа да дават подобна информация. На нас отпуснаха повече от 30%

# 742
  • Мнения: 3 205
"Днес" е било сряда, а в сряда не е имало записване. Това е факт, който лесно може да се провери.

Моля ви, като създавате легенди, си проверявайте фактите - за да се създаде достоверна легенда, трябва поне част от нея да бъде истина...

# 743
  • Мнения: 7 914
....Скоро излиза второто класиране на Американския колеж...

"Днес" е било сряда, а в сряда не е имало записване. Това е факт, който лесно може да се провери.

Моля ви, като създавате легенди, си проверявайте фактите - за да се създаде достоверна легенда, трябва поне част от нея да бъде истина...
newsm10

Allofme1234tra, не разбирам какво значение има това за вас, а и не вярвам от колежа да дават подобна информация. На нас отпуснаха повече от 30%
Не само не вярвам, в колежа НЕ дават подобна информация, особено насред записвания и преди следващите випуски да са подавали документи и да са разглеждани такива... Дават информация за общо за кампанията - колко пълни стипендии са дадени (обикновено 3) и обща сума на финансиранията и обща граница на процентите (обикновено 10-90%)

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 11:46 от peneva_a

# 744
  • Мнения: 1 680
Едва ли са поканили допълнителна бройка при положение, че още не е приключил срокът за записване на приетите. Аз например днес ще ходя да запиша дъщеря ми.

# 745
  • Мнения: 7 914
Едва ли са поканили допълнителна бройка при положение, че още не е приключил срокът за записване на приетите. Аз например днес ще ходя да запиша дъщеря ми.
На сайта им винаги има актуално информация по въпроса. Т.е. към днешна дата няма поканени допълнително.

# 746
  • Мнения: 12
Извинете, обърках се, в сряда получих информацията, а въпросната майка е записала детето си във вторник. Не ме нападайте Simple Smile
Желаех да споделя какво разбрах. Попитах ви, защото сте по-наясно от мен. В миналия коментар допълних, че не ми се вярва. Съжалявам, ако съм ви толкова ядосала.  Wink

Последна редакция: чт, 23 юни 2016, 13:58 от Allofme1234tra

# 747
  • Мнения: 1 417
Днес се записахме:). Много сме щастливи! Беше като празничен ден за нас! Благодатя на АК за помощта, без която нямаше да се справим. Получихме колкото искахме след много внимателна преценка на възможностите ни и аргументирано искане Simple Smile. Просто споделям радостта си!

# 748
  • В офиса
  • Мнения: 3 994
И ние днес се записахме. Въпреки, че не получихме толкова помощ, колкото искахме. Идваме от друго ЧУ и сме съвсем наясно как се отразява на семейния ни стандарт такса от такъв порядък, но въпреки това се съобразихме с желанието на детето. И все пак у мен остана леко горчив вкус, че вместо да оценят реално фин. състояние, са се плъзнали с разсъждението, че вече сме плащали толкова.
Записването ми донесе само облекчение, че сме решили по някакъв начин дилемата кое училище да изберем. Надявам се да е било правилно решение.
Благодаря на детето си, дано да е все така успешно 😊

# 749
  • София
  • Мнения: 4 221
Заповядайте в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=929653.new#new

Общи условия

Активация на акаунт