Американски колеж - шеста тема

  • 120 957
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
kassii, 1ч. 45 мин. ми се вижда убийствено.....

И на мен ми беше супер забавно това със снимката на семейството, но тъкмо пък имахме повод да се снимаме, че снимка всички заедно нямахме. На мен ми е странно и че искат бележки от учебните заведения на другите деца - не само от училище, но и от ДГ. Ясно е, че едва ли си спирам детето от училище, че да има нужда да удостоверявам, че ходи. За градината пък ми е тотално непонятно.

За да не е съвсем спам, три въпроса:
111 спира ли пред входа в Младост? Изобщо ако се пътува със 111, дали задължително трябва да се слиза на Икеа и да се ходи пеша, или има хитринка някаква?
Има ли клуб по аниме?
Утре на Фестивала на изкуствата какво да очакваме? Нещо хубаво да не пропуснем? Simple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 4 251
Тук е публикувана програмата на Фестивала. Има за всекиго по нещо.
Клубове има всякакви, ако няма за аниме, може да се организира от децата с подкрепата на колежа.

# 692
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Изобщо ако се пътува със 111, дали задължително трябва да се слиза на Икеа и да се ходи пеша, или има хитринка някаква?
Повечето деца слизат на спирката, която е след Икеа и минават под моста - там има една уличка, водеща до колежа, която не знам дали е по-пряка, но със сигурност е за предпочитане от тази откъм "Ханчето" където няма тротоар и е задръстено от коли особено сутрин.

# 693
  • Мнения: 1 465
А с метрото? На бизнес парка ли е по-удобно?

# 694
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Не, на "Хит" - станция Ал.Теодоров Балан

# 695
  • Мнения: 58
kassii, 1ч. 45 мин. ми се вижда убийствено.....

И на мен ми беше супер забавно това със снимката на семейството, но тъкмо пък имахме повод да се снимаме, че снимка всички заедно нямахме. На мен ми е странно и че искат бележки от учебните заведения на другите деца - не само от училище, но и от ДГ. Ясно е, че едва ли си спирам детето от училище, че да има нужда да удостоверявам, че ходи. За градината пък ми е тотално непонятно.

За да не е съвсем спам, три въпроса:
111 спира ли пред входа в Младост? Изобщо ако се пътува със 111, дали задължително трябва да се слиза на Икеа и да се ходи пеша, или има хитринка някаква?
Има ли клуб по аниме?
Утре на Фестивала на изкуствата какво да очакваме? Нещо хубаво да не пропуснем? Simple Smile
Има клуб по аниме. Дъщеря ми го посещава.

# 696
  • София
  • Мнения: 16 197
111 след Околовръстното (Икеа) завива към Бизнес парка, спира до Метрото и следващата му спирка е преди  - в смисъл южно от - ХИТ, т.е. на около 100 метра от входа за АК откъм Младост. Обаче това са още 6-7 минути возене със 111 и 10 мин още пеш до сградите на АК, предполагам слизайки до ИКЕА пестят тези 15-17 мин.

А там, по 181 улица, кучета има ли? Че на моя син това му е прекия път пеш до нас, 600 м сме по права линия до Колежа, и бих предпочела и той да "сече" оттам, иначе му се удължава тройно пътя?

# 697
  • Мнения: 167
Според вас възможно ли е да се подадат до утре документите за намаляване на таксата, а самият Договор и останалите документи към него да се занесе на някой от следващите посочени дати до 04.07?

# 698
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Според вас възможно ли е да се подадат до утре документите за намаляване на таксата, а самият Договор и останалите документи към него да се занесе на някой от следващите посочени дати до 04.07?
По-скоро до 27.06. Нали до 17-и решават процентите. Или ти май питаш за настоящи ученици? Има ли разлика?

# 699
  • Мнения: 1 970
Според вас възможно ли е да се подадат до утре документите за намаляване на таксата, а самият Договор и останалите документи към него да се занесе на някой от следващите посочени дати до 04.07?

Питайте ги по телефона за да не се разкарвате напразно.
Обикновено държат на документи в комплект, или си подал или не си, но дали в този случай - договора после а сега за таксата, може и да може...
Мен ме мотаха така за една снимка - носех две а трябвало три, е не ми взеха документите и после да дам липсващото, казаха така и така ще идвате, всичко накуп, за да не го търсим после...
Но във Вашия случай може да е различно, питайте.

# 700
  • Мнения: 1 465
Според вас възможно ли е да се подадат до утре документите за намаляване на таксата, а самият Договор и останалите документи към него да се занесе на някой от следващите посочени дати до 04.07?

До утр - подай документи за намаляване на таксата!
До 16,06,2016 - решават процентите.
След това, заедно с допълнително споразумение за новата такса (дай Боже) се подават: договор, плащане .... - всичко, свързано със самото записваме.
Първо обаче трябва да се договори цената Simple Smile

# 701
  • Мнения: 8 077
Според вас възможно ли е да се подадат до утре документите за намаляване на таксата, а самият Договор и останалите документи към него да се занесе на някой от следващите посочени дати до 04.07?
До утр - подай документи за намаляване на таксата!
.........

Цената е въпрос на допълнително споразумение към договора. Договора се подписва при записване за колежа, а не с документите за финансиране (първата година е това - после документите за записване ги дават заедно със справките за успех, заедно с документите за записване подписваш договора, а после след преглед на  документите и допълнителното споразумение). Първата година таксата е на 3 вноски - при записване (фиксирана), остатък за първи срок и такса за втори срок (евентуално преизчислени след намаление и съответно допълнително споразумение) - поне при нас беше така. Следващите години има две вноски - преди първия и преди втория срок, двете вноски са равни.

Но не се бави за подаване на документите за финансиране, след срока просто никой няма да ги приеме и разгледа и ... За всякакви въпроси се обръщайте към съответните служители в колежа, обясняват хората!

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Дали вече коментирахте балът на приетите деца ... детето ми е на 11 години така че имаме доста време, но бих искала да се информираме постепенно  Wink

# 703
  • София
  • Мнения: 16 197
За какъв бал питате? В АК има само резултат от приемния изпит, няма бал с оценки от НВО и 7 кл. На сайта на АК има подробна информация на български какво се има предвид при кандидатстване.

# 704
  • Мнения: 1 465
Здравейте! Дали някога се е случвало да обявят одобрените за стипендия, вкл. пълна (за допускане до есе) преди крайния срок? Вече мямаме търпение, а до 16-ти има цели 3 дни!

Общи условия

Активация на акаунт