Коса

  • 7 252
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 509
Мами моето дете е на 1 годинка, има доста косичка, особенно около вратлето. Там са се заформили много красиви къдрички, но проблема е, че точно там вечер и през деня при по- топло време се изпотява. Не съм и бръснала или подстригвала косата до сега, а в монента не мога да реша дали да и обръсна главата или да я подстрижа много късо?! Според вас кое е по- добре? Споделете ако имате опит. Не ми се иска да е бръсна все пак е момиченце, но с това изпотяване рискувам да се разболее

# 1
  • Мнения: 11 404
Връзвай я на опашчици.
Това с бръсненето пък нивгаш не съм го разбирала.  Rolling Eyes

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз само взимам  по един - два пръста от косата.
Това с бръсненето на цялата коса ( особено за момиче) е безсмислена глупост.  

# 3
  • Мнения: 2 141
Не съм чувала до сега някоя майка да бръсне детето си. Виж, за по-къса подстрижка или прословутия 0-ла номер, съм съгласна, но бръснене означава с бръснача.
И аз не го разбирам това с късата подстрижка при момиченцата. Аз подстригвам сина ми у дома с 1ви номер машинка, но е момченце. Ако един ден имам момиченце (дай Боже) не бих й пипнала косичката Peace
Това с бръсненето на цялата коса ( особено за момиче) е безсмислена глупост. 
+1

# 4
  • Мнения: 10 075
Оле, това за бръсненето на малко детенце ме ужасява.
Представяш ли си как ще го боцкат тези косми, когато почнат да растат.
Недей да му причиняваш това и не си въобразявай, че без коса няма да си се поти.
Подрежи малко отдолу.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А мислиш ли, че без коса няма да се изпотява? На естествени материи ли спи? Във възглавницата да няма нещо спарващо?
И децата не се разболяват от изпотяване, а от вируси и бактерии.
Никога не съм се тревожила, ако децата ми са изпотени, най-много да пусна климатика или да ги разсъблека, за да им е комфортно.

# 6
  • Мнения: 963
Off: Бръснали сме я веднъж (0 номер с машинката), на 5-6 месеца беше и точно в периода на смяна на първия бебешки пух с по-нормална коса. Тогава там, където се търкаше във възглавницата беше останала плешива, а на останалите места беше с близо педя коса. Нито й се е сгъстила, нито е станала по-твърда. Просто тогава това беше най-удачния вариант според нас.

По темата: на годинка и нещо, с коса до раменете, не бих я обръснала. Можеш да я зведеш на фризьор, да я подкъсиш на каре или просто да я връзваш на опашки...

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Темите са ти все такива оригинални, но тази направо ме потресе. Ти като се потиш, бръснеш ли си главата ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 817
Темите са ти все такива оригинални, но тази направо ме потресе. Ти като се потиш, бръснеш ли си главата ooooh!
Joy Joy Joy Странно питане си е!

# 9
  • Мнения: 509
Темите са ти все такива оригинални, но тази направо ме потресе. Ти като се потиш, бръснеш ли си главата ooooh!
питам това, което ме интересува и няма нищо потресаващо в това, да попитам как процедират по- опитните майки.Има доста по- потресаващи теми

# 10
  • Мнения: 6 787
Бръснене на момиченце.....НЕ. После само си представи на какво ще прилича като почне да расте косата. Връзваш опашки, има кърпи за слънце, много симпатични, косата може да се надигне вътре. Така процедирам аз. При 30 градуса и с бръсната глава пак ще е вода, но подобно обезобразяване няма да си простиш като я видиш как ще изглежда. В предната тема обеци искаше да слагате, да се познава, че е момиче, сега искаш да я бръснеш  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 817
Странно е, защото в тази жега, каквото и да направиш, главичката все ще се поти. Децата така се охлаждат, поради неразвити потни жлези на тялото. Моето дете е първи номер подстригано, беше по потниче само и памперс и следа рипане на краченца, беше плувнал в пот. Сезона на жегите е и трябва да се изтърпи, без бръснения и прочие!

# 12
  • Мнения: 509
Бръснене на момиченце.....НЕ. После само си представи на какво ще прилича като почне да расте косата. Връзваш опашки, има кърпи за слънце, много симпатични, косата може да се надигне вътре. Така процедирам аз. При 30 градуса и с бръсната глава пак ще е вода, но подобно обезобразяване няма да си простиш като я видиш как ще изглежда. В предната тема обеци искаше да слагате, да се познава, че е момиче, сега искаш да я бръснеш  Laughing
съгласна съм и мерси за мнението, за кърпите не се бях сетила, но като се има в предвид шапките, които сваля  на секундата не знам дали ще помогнат.
P.S a що се отнася до обеците и бръсненето това са съвсем различни неща . Това, че някой не възприема слагането на обеци не значи, че е странно или потресаващо

# 13
  • Мнения: 6 787
Нямам предвид самото слагане на обеци, а хем да се знае, че е момиче, хем пък после ще я подстригвате като момче Wink
Иначе и моята дама недолюбва шапките, но с кърпите няма драми. Даже сама си ги кичи по главата  Laughing Пробвай, може да й се понрави Simple Smile

# 14
  • Мнения: 509
Нямам предвид самото слагане на обеци, а хем да се знае, че е момиче, хем пък после ще я подстригвате като момче Wink
Иначе и моята дама недолюбва шапките, но с кърпите няма драми. Даже сама си ги кичи по главата  Laughing Пробвай, може да й се понрави Simple Smile
Peace още утре ще опитам Wink

Общи условия

Активация на акаунт