Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-4

  • 73 997
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 748
И аз съм виждала оферти за имоти, иззети от банки, от техните нередовни клиенти. И аз това се чудя, каква е логиката. Ще ги питам и ще изложа тезата.

# 691
  • София
  • Мнения: 4 578
Колегите ми понякога коментират, че банките държали много имоти в момента и когато една банка ги пусне за продаване, понеже й трябват парите, лавинообразно всички щели да напускат и тогава щяло да е изгодно да се купува. Има ли истина и каква е логиката в това?
Не виждам никаква банкова логика в това банките сами да си подбиват цените на обезпеченията, с които трябва да покрият кредитите.
Банките си продават имотите непрекъснато, всеки може да ги види.
Ето на БДСК, например: http://dsk_imoti.imot.bg/
На Райфайзен: http://raidom.imot.bg/
Или за някакви други имоти иде реч?


Ооо, това далеч не са им имотите. Има доста, във всички банки, които не са обявени! Има и малко брокери, които имат познати в банките и ги предлагат. Но обикновено в банката има отдел, който се занимава с тези продажби. Но не са в сайтовете.

# 692
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 917
Имаш предвид имоти, възложени след публична продан от съдия-изпълнител, на банките срещу вземането им?

# 693
  • София
  • Мнения: 4 578
Такива, които са вече на банката. Имало е и е минала публична продан, вече са чисти от към документи.

# 694
  • Мнения: 1 775
Такива, които са вече на банката. Имало е и е минала публична продан, вече са чисти от към документи.
Как хем е минала публична продан, хем са на банката? Нали целта на банката е да ги продаде и след продажбата те са на новите собственици?

# 695
  • Мнения: 3 067
Никоя банка няма да предложи по-добра доходност. И дори, ако се продаде след 5-6 години, цената ще бъде с около 50 процента по-висока.
Точно това имах предвид при моите "разсъждения" - парите за собствеността не се губят, защото тя си седи - и сега, и след 5 г., и след 20 г. - си е апартамент, 100 кв., еди-какво си строителсво, на еди-какво си място. Може да се продаде, може да се използва - дали от деца, дали все още от наематели... И, да, в повечето случаи може да донесе печалба - по-голяма от лихвените проценти на депозитите. Преди 12 г. купихме апартамент по 370 евро/кв.м. Сега мога да го продам на цена от около 1000 евро/кв.м.

# 696
  • Мнения: 2 140
Такива, които са вече на банката. Имало е и е минала публична продан, вече са чисти от към документи.
Как хем е минала публична продан, хем са на банката? Нали целта на банката е да ги продаде и след продажбата те са на новите собственици?

При всяка нова по ред публична продан цената на имота пада, което не е в интерес на банката. Затова, в някой случаи те сами си изкупуват имота и после с чисти док. и без да са обвързани с процедурата на проданта си го продават на цена, която искат. Предполагам за това става въпрос.  Peace

# 697
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 917
Точно това имах предвид. Вземат си имота, става тяхна собственост и в повечето случаи дори кредиторите имат и още пари да връщат. Доколкото знам, това са най-чистите имоти /откъм тежести/ за продажба.

Последна редакция: пт, 21 авг 2015, 18:57 от didka pitka

# 698
  • Мнения: 6 034
Имам експертна оценка  на имот,правена преди 7 години. По една или друга причина тогава не го продадохме. Някой може ли да ми каже ,ориентировъчно, какъв процент от тази цена мога да искам  сега?

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 4 144
Момичета знаете ли дали някоя банка отпуска кредит преди акт 16?

# 700
  • Мнения: 252
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър квартал за живеене в София? Със съпругът ми намерихме прекрасен двустаен апартамент в кв. Манастирски ливади на приемлива цена, това което ме притеснява са мненията, които прочетох / макар че са от 2009г./ някои запознат може ли да ми каже все още ли е така " Не си заслужава, поради многото строежи постоянно спират тока, водата, телефона!!! Инфраструктурата вече ти я описаха - ужасни пътища" . ?
Благодаря предварително!

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 4 144
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър квартал за живеене в София? Със съпругът ми намерихме прекрасен двустаен апартамент в кв. Манастирски ливади на приемлива цена, това което ме притеснява са мненията, които прочетох / макар че са от 2009г./ някои запознат може ли да ми каже все още ли е така " Не си заслужава, поради многото строежи постоянно спират тока, водата, телефона!!! Инфраструктурата вече ти я описаха - ужасни пътища" . ?
Благодаря предварително!

Зависи къде в ливадите е апартамента - има Манастрирски ливади изток и запад. В долната част на запад е ок според мен, в изток - частта до лидл. За другите не мога да кажа.

# 702
  • София
  • Мнения: 16 242
Разходете се около харесания апартамент. Потърсете къде са магазини, аптеки, дали улицата е асфалтирана. Изобщо разгледайте подробно района.
Тока и водата могат да спират и  без строежи. Мрежите в София са стари и често стават аварии. За обхват на телефоните също гледайте.
За мене най-хубавия квартал е моя - Дианабад, около метрото. Харесвам също Мусагеница и Дървеница. За вас може да не са хубави.

# 703
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Благодаря на всички включили се относно питането ми за Лозенец и съжалявам за късното включване - въпреки, че търсим жилище, решихме, че ни се полага и малко море  Mr. Green
Това, което харесахме, е тристаен на непоследен етаж с хубава тераса (това е много важно за нас) с прилична гледка, много светло, завършено (банята не ми харесва, но няма идеално щастие) в нова сграда на Банат и Кишинев. Оказа се, че жилището е със статут на ателие, което като цяло не ме притеснява, но е недостатък. Обаче собственикът отказа категорично да отстъпи от цената дори минимално  #2gunfire . Разбира се, това си е в правото му и нямам претенции - всеки си преценява сам как да управлява собствеността си  Peace  В момента се чудим дали си заслужава, дали ни е харесало толкова и дали да скочим...

# 704
  • Мнения: 678
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър квартал за живеене в София? Със съпругът ми намерихме прекрасен двустаен апартамент в кв. Манастирски ливади на приемлива цена, това което ме притеснява са мненията, които прочетох / макар че са от 2009г./ някои запознат може ли да ми каже все още ли е така " Не си заслужава, поради многото строежи постоянно спират тока, водата, телефона!!! Инфраструктурата вече ти я описаха - ужасни пътища" . ?
Благодаря предварително!

Писах ти лично съобщение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт