Отговори
# 60
  • Мнения: 1 152
И аз използвах шише на МАМ и бях доволна, много мами около мен също ползваха такова и са доволни!
Помпа използвах много малко време една обикновенна, но бързо се научих да цедя и на ръка и ми беше много лесно така!Бяха ми далии електрическа на Медела  но нищо не йспявах да изцедя с нея, а имах кърма!

# 61
  • София
  • Мнения: 504
Здравейте!
При мен нищо ново, с бебо се крием от слънцето. Вчера каталясах от жега и се нагледах на простотия по градския транспорт.
Доста неща сте обсъдили. Аз все си мисля, че имам много време, но от вчера съм в 6-тия месец. Трябва и аз да направя план за действие. От първата бременност и раждане съм доволна от доста неща. За кърменето вече казах, че не ми се получи. Ползвах комбинирана помпа на Авент, като я ползвах на ръчен режим. От самото начало синът ми беше на смесено хранене, ползвах стъклени шишета на Нук, безумно доволна съм. Сега пак бих взела от тях при нужда. И преди съм казвала, че ще ползвам количката от сина ми. Даже има шанс и леглото на племенниците да вземем, ако сестра ми успее да намери подходящ вариант за най-малкия, който сега ползва бебешкото легло. Мисля, че от 3 момчета(моето и на сестра ми) ще успея да събера достатъчно дрешки и няма да купувам много. Четки и гребени няма да купувам, някъде вкъщи седят тези от предишния път, неизползваеми. Миналият път бях доволна от козметиката на Бюбхен, може пак да я ползваме. Като цяло няма да купувам почти нищо. Само най-дребни и лични вещи.
Моето момче все повече свиква с мисълта, че ще има братче. Пита ме как е, спи ли. Започнахме да говорим за бебето с името, което сме избрали, да свикваме. Първият път така и не бяхме решили как точно да се казва баткото и в болницата докато ме шиеха трябваше да ме забавляват(забравиха да ми сложат упойката), та ме питаха как ще се казва и изведнъж изстрелях едно от предпочитаните имена, но поне месец го гледах и все ми беше странно да го нарека по име.
Хубав ден на всички и приятна почивка на тези, които не са на работа.

# 62
  • Мнения: 3 199
За количката, както казах нашата е с един кош, който става в пълно легнало положение, но отдолу също е пластмаса, то няма какво друго да е  Peace И отгоре нея вече има мекичко, плат, дишаща материя някаква и така, то няма как да няма пластмаса, нали трябва да издържа дете поне до 3 год. възраст Wink
Веси, на нашата количка летния кош е само с една кора отдолу и всичко друго е плат. Абсурд да се използва и зимата. Ако комбинираните, които се трансформират от кош за новородено в летен кош, са по-различни от обикновените летни кошове, не знам....

Да ви кажа, за този мой болничен този път ми се наложи да ходя 4 пъти до болницата. Добре че имам кола, иначе цял ден нямаше да ми стигне. Първия ден като ми направиха изследванията казаха, че ще ме "настанят" от 19часа и ме пуснаха да си ходя. В 19:30 ми звъннаха, че понеже не съм се съгласила да си оставя личната карта при тях, трябва да отида, за да ми я чекират. Отидох аз, а момичето не спря да мрънка, че видиш ли, разкарвали ме, защото не съм искала да си оставя личната карта. Обясних й, че предпочитам и 5 пъти да отида до болницата, но картата при тях няма да я оставя. Както и да е. В понеделник ме "изписаха", отидох да я чекират отново (чаках 45 мин). Болничния обаче не бил готов и във вторник да отида. Днес отидох за болничния, обаче си исках и епикризата (там са описани резултатите от изследванията и исках да видя кое как се движи, най вече хемоглобина). Не била изготвена още, да отида в края на седмицата. Е тогава вече не издържах и повиших тон. Много добре знам, че епикризите се изготвят до деня на изписването, казах им да се обадят да проверят и че няма всеки ден да се разкарвам до болницата. С един телефонен разговор се добрах до прословутата епикриза. Значи можело  #Cussing out Ама човек трябва да повика малко  Crossing Arms

Оттам отидох в другата болница, където е кабинета на моята АГ. Прегледа ме тя, каза че бебчето не е чак толкова ниско долу и че матката малко се е успокоила. Хемоглобинът ми се е вдигнал от 104 на 112  Grinning Каза ми да пия Феро-фолгамма само по 1 таблетка и да си продължа Но-шпа превантивно 3х1, но аз може и по 1 на ден или да не го пия, не знам  newsm78

После ходих до работа да оставя болничния, да изтегля паричките, че бяха превели предния болничен и сега си почивам вече.

Веси, аз понеже излязох в отпуск и след това в болнични и почти не съм работила бременна, та в началото и на мен ми беше много странно...Но да ти кажа, че много бързо се свиква  Laughing Особено ако спиш като мен до 9-10, много бързо минава деня  Flutter

Хубав следобед от мен   love001

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 17:03 от ShikeR

# 63
  • Мнения: 212
Момичета, има нещо, което не мога да разбера с кърменето. Консултантката на лекцията каза, че гърдата винаги трябва да се изцежда докрай, ако бебо не я е изпразнил. А от писаното тук разбирам, че ако се храни на поискване, не се цедите, така ли? Няма ли да намалее количеството на кърмата, ако не се изцеждате? Не е ли от значение дали гърдата е празна, а не това дали се храни по час или на поискване?

# 64
  • Мнения: 190
Ема, на моите лекции, консултантката каза, че се цеди само първите седмици, докато се регулира кърмата и се цеди докрай само ако целиш увеличаване на кърмата. Така тялото се настройва. Ако не изцеждаш докрай, полека ще намалее кърмата, ако пък всеки път цедиш докрай, би трябвало да се увеличи. Аз лично цедях първия месец и то не редовно, по малко. Ако  кърмиш на поискване, няма нужда да цедиш. Бебчо си хапваше доволно, но никога не е ял от шише, само от цица Simple Smile Бях замръзила изцедената кърма, в случай, че няма по-нататък, но си имах до годинка и два. Peace
за испанския - давам още един глас за Сервантес, макар да е от близки, а не от личеен опит. Аз съм с португалски )

# 65
  • Мнения: 781
Момичета, трябва да си направим един списък със съвети за кърменето. Най- вече от препатили и опитни мацки. Защото ако знаете колко въпроси ще изникнат след раждането.
Аз да ви питам един леко глупав въпрос, може и да е обсъждан в началото, но не си спомням. Става въпрос за гел лака. Казаха, че не се препоръчвал при бременност, а аз само такъв си правя.

# 66
  • Мнения: 133
malachika,аз знам,че гел лак,не се слага в последният месец,защото може да родиш ,а недай се боже ако нещо се объркало лекарите гледали ноктите,те първо посинявали и затова знам ,че не трябва да се слага лак като цяло,дори и обикновен,ако е в по-тъмната гама.

# 67
  • Мнения: 3 595
Интересно, това не го знаех, полезна информация. Не изпозлвам гел лак, но винаги съм с лак. Моят сега например е доста светъл, но успех им пожелавам да видят нещо под него, изобщо не прозира. Та сега ще си запиша ако тръгна да раждам или евентуално като цяло последните 1-2 седмици да не се лакирам. Може би ще питам следващия път като съм на преглед, все пак ако кажат, че няма проблем да не ходя излишно неподдържана  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 781
Дамм, аз като раждах първо ми погледнаха ноктите защото цяла седмица ми обясняваха, че трябва да са без лак. То ако на това разчитат, като сигнал за нещо нередно, не ми се мисли и дано на никой не му се налага. Не че нямам приятелки, раждали с ярко червени нокти и то секцио...
Идеята за гел лака била, че е голяма химия и облъчване при печенето. Моята маникюристка не знае нищо по въпроса, да се надяваме, че е поредния мит Simple Smile

# 69
  • Мнения: 3 595
Аз ако не съм сигурна бих питала АГ за всеки случай ако съм на теб. По-добре да си знаеш, че е безпроблемно, отколкото да се надяваш да е мит, те маникюристките едва ли това мислят и разучават, в крайна сметка даже им е в интереса да кажат, че не е вредно.  Peace
Иначе сега се сещам, че една позната като я оперираха я караха да си маха лака от ръцете и краката, та наистина мисля да питам и аз АГ, че явно има логика някаква  Thinking Все ще се прежаля без лак някоя друга седмица.

# 70
  • Мнения: 923
Да, за лака , не трябва да сте лакирани. Анестизиолзите много се ориентират по ноктите. Махнете и бижута всякакви. Дано не се налага, но тези неща в операционна не може.  Аз съм белила лак от ноктите пред операционна. Simple Smile Ама няколко пъти са ме рязали та си знам урока.
А какво ми казаха ако ще правя планово- две или три седмици преди това никакви кола маски или бръснене на триъгълник. Демек да отивам с гората. hahaha
Защото това можело да раздразни или възпали мястото а те режат точно на линията на окосмяването. Ако те преценят тогава с някаква специална самобръсначка. Викам блаяяяяя ти ме отказа от планово  Joy

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 20:57 от denise78

# 71
  • Калифорния
  • Мнения: 464
В нашите болници пък държат и за секцио да се ходи гладко избръснат. Ако не си го направил сам, там те бръснат преди секциото. Така че по-добре вкъщи да си се подготвил, че кой я знае акушерката какви ще ги свърши  Wink

# 72
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 264
Привет!
Записвам се, а ще чета утре....
Много натоварен, дълъг работен ден.
Още 2 седмици и се замислям за почивка..... много съм уморена.

Хубава вечер!

# 73
  • Мнения: 1 034
Аз пък раждах секцио с лак на ноктите и с пръстените на ръцете (не ги махам по принцип и въобще не се усещам, че съм с тях). И мен ме караха гладко избръсната преди операцията.

# 74
  • Мнения: 3 199
А да питам тези, които са наясно с изследванията за гестационен диабет, може ли да се направят заключения само то изследване на кръвната захар? Днес питах моята АГ дали ще ме изследват за гестационен диабет и тя каза, че ако види някакви отклонения от изследването на кръвна захар, тогава  newsm78

Относно обезкосмяването, за сега ходя на кола маска...и ако не улуча момента накрая и са поникнали косъмчетата, дори и съвсем малко, да се бръсна ли преди раждането?

Общи условия

Активация на акаунт