Бели косми?!

  • 5 743
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, на 25 години съм и вече гледам, че са ми се показали доста бели косми, в зоните над ушите и челото. Знам, че все някога юе побелея, но има ли как да забавя този процес с някакво време докато все още е възможно или...? Мислех да го отскубна от корена, но ми казаха, че така ще се удвоят, но дали е така...?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 878
Не може да забавиш процеса, генетично заложено е кога ще побелееш. Някои побеляват още на 20, други и на 50 почти нямат бели коси. Няма да се удвоят ако ги отскубнеш.

# 2
  • Мнения: 48
Не може да забавиш процеса, генетично заложено е кога ще побелееш. Някои побеляват още на 20, други и на 50 почти нямат бели коси. Няма да се удвоят ако ги отскубнеш.
Значи ли, че ако ги отскубна ще отнеме известно време, докато броят им стане същия или веднага от новите корени ще се появят пак бели?


ПС. Не казвам, че на 50 трябва да съм с гарваново-черна коса на 100%, но ако може поне сега на тези години да не белея тук-там ще е достатъчно.

# 3
  • Мнения: 6 938
Недей да ги скубеш, въпреки че е много забавно  Laughing и аз съм на 25 и вече имам доста..
едно време като имах само един, го скубех, но не е ясно дали се е удвоил, утроил и т.н.  Grinning
Моите са предимно в горната част на главата и отвреме-навреме им отделям време за подстрижка до дъно  Flutter
Спомням си как като по-малка много исках да си направя сиви кичури, но не получих разрешение от майка ми, защото "като остарееш ще имаш колкото си искаш"  Laughing
Не мисля, че има нещо, с което да ги спреш.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 765
Няма такова чудо, де.да имаше.. аз съм на 30г и от 10 г съм със 100% бяла коса и се боядисвам на три седмици

# 5
  • Мнения: 11 339
Започнах да побелявам на 16  Mr. Green Това си е ген. Има препарати, има бои и не е проблем.

Има обаче едно упражнение, което ми показаха и казаха, че възвръща черната коса ако се правело по 5 мин. всеки ден. Каза ми го един акупунктурист в Мароко на СПА изложение. Но той си бе обръснал косата та нямам идея, дали наистина действа  Mr. Green Ноктите на двете ръце леко се търкат едни в други /без палците/. Усеща се като изтръпване и това стимулирало точките, които били там. Той твърдеше, че пониква отново тъмна коса. На мен ми липсва постоянство - за 5 дни не стана  Crazy

Ако си втриваш отвара от коприва също се спира побеляването, че и потъмнява косата.

И това бях чела - Рецепта подобрява зрението, подмладява и дори кара бялата коса да стане пак тъмна

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 224
В никакъв случай не ги скуби!

# 7
  • Мнения: 648
И защо пък да не ги скубе? Ако са няколко косъма, това е много по-добър вариант, отколкото още отсега да започне да се маже с химии по главата. Помислете малко и ми обяснете как от отскубването на един косъм после може да се появяват два косъма  Laughing Та то ако беше така, всички с рядка коса щяха да се скубят, за да им пораснат още косми и да имат буйни и гъсти коси. Има един космен фоликул и от него може да поникне нов пак само един косъм.

Значи ли, че ако ги отскубна ще отнеме известно време, докато броят им стане същия или веднага от новите корени ще се появят пак бели?

Ако имаш 5 бели косъма, след като ги отскубнеш, ще започнат пак да ти растат 5 бели косъма. Нито повече, нито по-малко, нито пък черни, или какъвто там цвят ти е косата.

# 8
  • на терасата
  • Мнения: 660
Ако държиш да се боядисаш, използвай къна и билки, ако не си руса, разбира се.
Хем ще заличиш белите косми, хем ще си подхраниш косата.
Има тема за къната и билките, прочети я, ако те интересува:)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Ами аз имах само 5 бели косъма и ги отскубнах и станаха 10. WinkГрешка голяма.
За къната-и аз мислих да се боядисам с нея,но фризъорката ми ме отказа.Имало в нея много химия и после ако решиш да сложиш боя,няма да хване.Незнам вече и аз какво да правя.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 765
С къна едва ли ще покриеш бели косми, някои бои даже не ми хващат не пък къна.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 418
На 25 си и вече побеляла, а?  Grinning
Ами един ден може и мустак да ти излезе. Сериозно, не ги мисли тия неща толкова.

# 12
  • Мнения: 3 898
Боже, аз бях за боядисване на 16. Ами нищо - започнах да се боядисвам. Към днешна дата 2-3 пъти в месеца само в корените. С възможно по-евтина и лека боя. На око разделям тубичката като съдържание на две.

Отнема ми 30-40 минути. Заедно боядисване на корени, стоене с боя и изплакване.
То пък ако 3 пъти в месеца здрав човек не може да отдели по 30-40 минути в името на себе си... какво да си говорим.

ПОбеляване... неприятно ама чудо голямо.
Скрит текст:
Ебаси кифленското терзание
.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 878
ПОбеляване... неприятно ама чудо голямо.
Скрит текст:
Ебаси кифленското терзание
.

При мен първите бели косми започнаха да се появяват на 40 и определено се терзаех и още се терзая.  Mr. Green В началото ги скубех, не съм забелязала да се увеличава броят им от това. Надявам се поне още 5-6 год. да не ми се налага да се боядисвам, защото освен цвета, броят и качеството им също са от значение. А боята определено съсипва косата.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 765
Лелее "защо ме търсиш" много често, аз на три седмици се боядисвам. Гледам на два три месеца и на фризьор да го правя че не стигам навсякъде, но наистина е нищо работа, и аз така за 15 мин нанасям, 45 мин седя и после мия, демек един час на 3 седмици отделям. Понеже съм със тъмна коса, прикривам като стане критично със спирала за очи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт