Име за момиченца с буквата А?

  • 12 343
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 031
Алиса и Алис

# 16
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Алиса горе долу ми допада от посочените. Останалите изобщо.

Харесвам Алба, Адриана, Ахинора, Амаранта.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 311
Благодаря ви за мненията. Ами честно казано и на мен не ми е легнало на сърце нито едно име с А. Обаче проблемът е, че мъжът ми иска да е с буквичката на майка му, а и сега тя доста ми помага, иначе може би нямаше да се навия за трето.  А и предишните ми две деца са кръстени с буквичката на моите родители. Бабата се казва Анка, не си харсева името и се представя винаги с Ани, освен това аз се казвам Ангелина и ми казват Ани, така че кашата е пълна. Та много държа да избягам от евентуално Ани, а също и сходни, завършващи на Лина - като Аделина, Алина и т.н. За Анджелина, Анжела, Анжелика е ясно. Въобще  ooooh!

# 18
  • Мнения: 829
Алис в такъв случай е чудесен вариант (държа си и на Адриана). Името Алис е някак модерно и съвременно, ще се различава от Ани, защото това име е наложено от много, много години.

(Познавам жена с името Адриана, но всички я наричат Ани, което не отговаря на изискванията ти, за Алис - предполагам галената форма ще бъде Али.)

# 19
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Рибче, не знам дали ти предпожиха Анелия, на галено може и да е Нели  Peace

От изброените гласувах за Андреа, но но се сещам на галено как ще й казвате.

# 20
  • Мнения: 829
Андреа (може и Андрея) също познавам, по ирония на съдбата са неразделни с Адриана, и двете наричат Ани.

# 21
  • Мнения: 2 732
Анастасия ,Алекса,Алена ,Адел.
От изброените Александра ,но е масово вече

# 22
  • Мнения: 3 146
Нито едно от изброените не ми допада , ама никак. След като прочетох изискванията обаче , гласувах за Александра , защото според мен най - добре стои до имената на първите две деца. Предлагам Аделина и Ангелина.

 Peace
Взела си ми думите от клавиатурата. Влязох да напиша същото.  Peace

# 23
  • Мнения: 725
Алба звучи толкова нежно  Blush Иначе съм за Алиса

# 24
  • Мнения: 120
На едно място видях споменато името Аделина. Също ми харесва Адриана, а на галено и на двете - Ади. Сещам се за едно мъниче, което се казва Андреа, но от малка е свикнала да отговаря на въпроса "Как се казваш?" с Дея/Деа Simple Smile и дори родителите и я наричат така на галено. Иначе гласувам за Адриана!

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 316
На баба Анка бих кръстила Анна.Името е много хубаво ,а и си пасва с имената на другите две деца.
Анна,Вяра и Самуил. Heart Eyes

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 311
И на мен иначе до Вяра и Самуил най ми стои Александра, но имаме три приятелски семейства с деца, които се казват така, скучно ми е някак вече.
Анна е хубаво име, ама всички Анита, и майката и дъщерята, и бабата.
На Андреа/я ми харесва галеното Анди.
Може би или ще е Андреа, или ще е Алиса, ама май Алиса не се възприема от хората много много.

# 27
  • Мнения: 37
Ето още няколко имена, от един именник...
Алексея - женска форма на Алексей, със значение "защитница".
Алеса - славянско име, със значение "момиче, живеещо край лес", или вариант на Александра.
Името Алеся е със същото значение.
Ангелена - вариант на Ангелина.
Арина - тракийско име, с вероятно значение "слънчева богиня", или вариант на името Ирина.
Aнтина - име от гръцки, "направена от цветя, цъфтяща".   
   

# 28
  • Мнения: 378
Аглика.
Аглика, Вяра и Самуил. Имената си подхождат.
Аглика и Вяра са български имена, Самуил - на български владетел.
Или Анна.
Анна, Вяра и Самуил. Много добро съчетание...
Или Ангела. Cилно и красиво име. Има прекрасно значение.
На галено Ели...
Ангела, Вяра и Самуил.

# 29
  • Мнения: 505
Моята Анита е кръстена на баба си Анка  Simple Smile Трудно става наистина , но пак бих предпочела Ани... пред нещо , което никак не харесвам. В нашата отчетна имаме мама Арина - не е лошо. Скоро четох и за детенце Ария.

По повод повтарянето на имена в семейството аз мога да кажа много. Половината членове на фамилиите ни носят имената Стефан и Стефка , останалата половина Ана и подобни. Исках леко да разчупя и да не е Ани , затова Анита  Laughing В тази обстановка моето Мария е супер оригинално име  Laughing

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 18:47 от mi_ivanova

Общи условия

Активация на акаунт