На море в Турция - тема 38

  • 123 782
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Русе
  • Мнения: 249
Не съм била, но и само фактът, че е на 20км. от плажа ме отказва от раз. Има хора, които не ги бърка, но аз не бих си го причинила. За мен е важно хотелът да е на първа линия и всичко да ми е на една ръка разстояние. Палм Уингс си е с чудесно разположение, прекрасна територия и още по-прекрасна храна.

# 661
  • Мнения: 539


Има ли шанс да пуснат ласт минет намаления в началото на септември за края на септември или е малко вероятно?



Винаги има оферти в последната минута, но обикновенно са за смотани хотели.

# 662
  • Мнения: 136
Не съм била, но и само фактът, че е на 20км. от плажа ме отказва от раз. Има хора, които не ги бърка, но аз не бих си го причинила. За мен е важно хотелът да е на първа линия и всичко да ми е на една ръка разстояние. Палм Уингс си е с чудесно разположение, прекрасна територия и още по-прекрасна храна.
Вярно, че не е на първа линия, но пък 20 километра? Shocked
По-скоро е може би на около километър от плажа, а 20 километра е разстоянието до центъра на Дидим.
И с риск да ме обвинят и мен за луд - не смятам, че единствените хотели струващи парите си в Дидим са Веноса и Палм Уингс. Но както са казали - разни хора, разни идеали...

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Здравейте и от мен! Благодаря, че споделяте, за да сте полезни!
Ние имаме възможност да почиваме в средата на септември и за пръв път се насочваме към почивка в Турция. Търсим спокойно място в свестен хотел с добра храна, до плажа  Laughing Ама тъкмо си харесах една оферта за Чешме от 11.09. и прочетох по-нагоре, че било доста ветровито.
Ще съм благодарна ако някой сподели.

# 664
  • Мнения: 2 668
Хотелите VENOSA BEACH RESORT 5* и PALM WINGS BEACH RESORT 5* в курорта Дидим са на един собственик, явно този човек има прекрасен мениджърски екип и не спестява нищо. Хотела RAMADA RESORT 5* DIDIM не е на първа линия но той компенсира с прекрасна обстановка . Миналата година го откриха и беше на промоция. Не е на първа линия ,но има някакви влакчета които непрекъснато сноват от хотела до плажа - безплатно . Така ,че ако това е проблем той някак си е решен. Освен тези първите два хотела в Дидим има и други също много хубави хотели в Дидим . Преди 2 години имаше много хора отседнали в хотел MAJESTY CLUB TARNAH - HV 1* и отзивите за този хотел също бяха доста положителни.

# 665
  • Мнения: 408
Здравей qq50,

от предната тема разбрах,че възнамеряваш да посетиш остров Родос без да ползваш агенция. Ако вече си ходила би ли споделила как са цените, защото аз като гледам е по-евтино да си купиш билети от агенцията на Били, отколкото от сайта на ферибота. Не знам как са цените за ферибота на пристанището.

Благодаря !
Тепърва ми предстои. Изкарала съм цените на Били на лист и ще ги сравня с офертите на посрещащата агенция. Бих платила малко повече, ако имаме екскурзовод на български.
Гледам, че на сайта на Били има някакви промоции от типа резервирай 3, получаваш едно безплатно, но няма да ги ползвам. Ще се свържа с него на място.
Трябва да избера три екскурзии от четири възможности:
1. Далян
2. Родос
3. Клеопатра
4. Егейски острови
1 и 2 са сигурни, колебанието ми е между 3 и 4. Ще реша на място.

# 666
  • Мнения: 408
Търсим спокойно място в свестен хотел с добра храна, до плажа  Laughing Ама тъкмо си харесах една оферта за Чешме от 11.09. и прочетох по-нагоре, че било доста ветровито.
Така е, ветровито е. Дай малко повече информация какво търсиш, за кой период и какъв ти е бюджета.

# 667
  • Мнения: 152
В Кушадасъ най ни хареса хотел Тусан - тогава беше 4 звезди, а сега е 5.Това мога да кажа.
Съвсем скоро бяхме в Тусан - направо си е отврат, стар, без плаж, десертите - кремчета и пандишпани, рибата - хек, морски деликатеси и скара - йок. По-добре пробвайте новия хотел на веригата Палм Уингс.
Нашата варненска агенция ни разубеждава за дидимския Палм Уингс и ни зарибява с Рамада, бил нов и по-добър.
Може ли някой да сравни двата хотела или поне отзиви за дидимския Рамада?
Просто не се сещам кой нормален човек ще тръгне да сравнява дидимския Палм Уингс с Рамада... Изобщо няма база за сравнение. Ако се наканя близките години да сляза пак в Турция, то ще е в Палм Уингс Дидим.
setakap, била ли си в Рамада? Хотелът е открит 05.2014 г. и макар 4-звезден, може би съперничи с Палм Уингс.
Миналата година бях в Тусан и останах много доволна. Може би съм била по времето, когато са го прекатегоризирали от 4 в 5-звезден хотел, провеждали са се атестации, имало е проверяващи и всичко беше на отлично ниво. Имам много добри впечатления от хотела.
Ако в Рамада в момента върви подобен процес по прекатегоризация, нищо чудно да задминава по качество Палм Уингс.


Значи, когато бяхме в Тусан, хотелът си беше супер. Храната превъзходна-мъжът ми е готвач и разбира от тези работи(аз не съм много по яденeто) В турската кухня, от опит или поне по снимковия материал, десертите на 80% по хотелите са от тези дето вие ги описвате. А морски деликатеси има и в България. Препоръчвам ресторант "Gloria Mar" - цени  свят да ти се извие, ама морски деликатеси от класа, директен внос от знайни и незнайни морета и други водни дестинации.
Нищо лично.

# 668
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Тепърва ми предстои. Изкарала съм цените на Били на лист и ще ги сравня с офертите на посрещащата агенция. Бих платила малко повече, ако имаме екскурзовод на български.
Гледам, че на сайта на Били има някакви промоции от типа резервирай 3, получаваш едно безплатно, но няма да ги ползвам. Ще се свържа с него на място.
Трябва да избера три екскурзии от четири възможности:
1. Далян
2. Родос
3. Клеопатра
4. Егейски острови
1 и 2 са сигурни, колебанието ми е между 3 и 4. Ще реша на място.
Аз бих заложила на екскурзиите в този ред: 1.Родос 2.Егейски острови и 3.Далян

# 669
  • Мнения: 408
Трябва да избера три екскурзии от четири възможности:
1. Далян
2. Родос
3. Клеопатра
4. Егейски острови
1 и 2 са сигурни, колебанието ми е между 3 и 4. Ще реша на място.
Аз бих заложила на екскурзиите в този ред: 1.Родос 2.Егейски острови и 3.Далян
За редът не съм се замисляла, но на пръв поглед не е от значение. Моите предпочитания за екскурзии са същите. Притеснявам се, че като бях в Кушадасъ, посетих Извора на Клеопатра, а сега, ако не посетя острова й в Мармарис, жената може да ми се разсърди Joy . Но за 7 нощувки 3 екскурзии ми е максимума. Иначе няма да е почивка, а екскурзионно летуване.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Значи, когато бяхме в Тусан, хотелът си беше супер. Храната превъзходна-мъжът ми е готвач и разбира от тези работи. В турската кухня, от опит или поне по снимковия материал, десертите на 80% по хотелите са от тези дето вие ги описвате. А морски деликатеси има и в България. Препоръчвам ресторант "Gloria Mar" - цени  свят да ти се извие, ама морски деликатеси от класа, директен внос от знайни и незнайни морета и други водни дестинации.
Нищо лично.




Това е несериозно.По турското средиземноморско крайбрежие се предлагат над 8 000 хотела.Всеки си има различен  мениджърски екип , главен готвач , различни концепций за работа и обслужване.Едно е всичко да е от конвектомата или фурната друго е да има открита кухня , барбекюто пуши пред вас , от дюнера ви режат и слагат в чинията , директно от пеща на дърва пред вас ви предлагат пици , пиде , лахмаджун...Пред вас на пушештите котлони ви правят омлети или паста и т.д...Несериозно е в 5* хотел да няма баклави , кадаифи , охлюви , ориенталки , и десертите да са кремчета Йоткер , падишпани и торти от изкуствена сметана.Несериозно е да се сравнява морската храна у нас и по средиземноморието.Ние имаме 110 вида риби , те 1200,ние - 1 вид мида , те десетки , нямаме главоноги , раци , ..................Нищо от гореказаното не личи по снимките , сайтовете и зарибявките на ТА, такива обяснения съм чувал от момиченца - сукалченца , че изобщо не  мога да позная хотел в който съм бил.Затова и са тези сайтове с лични впечатления от туристите.

# 671
  • Мнения: 3 094
qq50,
Островът на Клеопатра си заслужава с това, че е място, което е защитено от закона и в един прекрасен момент може да затвори за посещения. Всяка година, доколкото разбирам от отзиви на посетили го, мерките стават все по-рестриктивни и се позволява все по-малко. Пясъкът не е кварцов, а органичен, т.е. от съставен от миниатюрни раковини. По тази причина той не се нагряма от слънцето и не пари както кварцовият. Такъв пясък има само по крайбрежието на Либия и се счита, че е донесен с кораби от там за изключително важно особа. Официално няма данни точно на този остров да са пребивавали Клеопатра и Марк Антоний. Но е красиво и уникално място, прави се плаж през деня на ескурзията (пясък не може да се изнася и се минава по строго определен маршрут). Има останки от храм на острова с колони със сечение във формата на сърце, както и други руини. Остава хубав спомен от тази екскурция. Правили сме я преди години, когато сме почивали в Мармарис.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 12:40 от Bastet

# 672
  • Мнения: 5 459
Тази година ни отказаха от острова на Клеопатра, защото пясъкът бил ограден и не можело да се ходи до там...... Аз бих поставила на първо място Егейски острови-направо съм възхитена от тази екскурзия....

# 673
  • Мнения: 408
Bastet, благодаря за описанието!   bouquet

Отново съм разколебана за екскурзиите... Твърдо съм решила, че ще посетя само 3 и наистина на място ще реша кои да бъдат.
От много изгледани клипчета в youtube, снощи сънувах, че съм в Мармарис пред пеещите фонтани...

Иве, а костенурките в коя екскурзия са?  bouquet и за теб!

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
....костенурките в коя екскурзия са?  bouquet и за теб!
Костенурките са екскурзията при Далян. Ние ходихме, но не видях никакви костенурки. Екскурзията е приятна, но чак пък нещо кой знае какво не е. Водят те до река Далян и те товарят на едни лодки, с които пътувате през реката. В далечината на скалите се виждат Ликийските гробници, издялкани в скалите. После спирате на плажа Итсузу /плажът на костенурките/, където ви дават 2 часа за плажуване. Мен лично плажът не ме впечатли, а уж бил в класацията за 10-те най-добри плажа в света.

Общи условия

Активация на акаунт